TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395603 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 19, 2024, 10:00:08 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 190 191 [192] 193 194 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 713504 puta)
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #1364 poslato: Januar 15, 2015, 07:22:06 pre podne »

Meni kod ćuretine smeta što su bataci puni onih žila. Sad kad pogledam, predhodne 2 nedelje, ajde posle treninga jedem belo meso, a na poslu sam vrteo svinjetinu, hamburgere od čistog junećeg buta (samlevenog), jagnjeći but i ponekad tuna u salamuri. Šaroliko  :)
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1363 poslato: Januar 14, 2015, 11:22:01 posle podne »

Volim ćuretinu, ali je preskupa...
Sečeno belo meso prodaju kao da je zlato...
Za te pare, pre bi' jeo konja, samo što u glupom ZR-u ne postoji mesara koja prodaje konjsko meso.
Problem kod ćuretine je i taj što je karabatak ogroman, a sigurno mi neko neće prodati pola kile istog; a nemam toliko para da iskeširam od jednom...
:D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1362 poslato: Januar 14, 2015, 10:59:38 posle podne »

Dobio sam one ekomer tabletice za imunitet, valja li to ?

U globalu je ok stvar...

"Za šta se upotrebljava ulje ajkuline jetre?

Jetra čini čak 25% telesne težine tela ajkule, a ulje ajkuline jetre se dobija iz tri vrste ajkula: Centrophorus squamosus, Squalus acanthias i Cethorinus maximus. Ulje ajkuline jetre od davnina je korišćeno na Grenlandu, u Skandinaviji i Japanu, za zarastanje rana i kod prehlade. Danas se primenjuje za jačanje imuniteta, kao pomoćna terapija kod kancera, za sprečavanje štetnih posledica zračenja kod radioterapije i kod hemoterapije (stimuliše stvaranje odbrambenih ćelija), za prevenciju prehlade i gripa. Spolja, ulje ajkuline jetre se primenjuje za zaštitu kože, zarastanje rana, kod kancera kože.

Bebe po roĂ°enju dobijaju alkilglicerole iz majčinog mleka koji ih štite od bakterija i virusa, jer nemaju još razvijen sopstveni imunitet. Smatra se da su ove komponente, alkilgliceroli, odgovorni za povećanje broja odbrambenih ćelija. U organizmu se nalaze u koštanoj srži, jetri i slezini. Ulje ajkuline jetre sadrži i skvalene, vitamin A i D, omega 3 masne kiseline, trigliceride.

Koristi se i kod često ponavljanih infekcija (pad imuniteta - hronične upale grla, sinusa, bronhija), kod virusnih infekcija (groznica), alergija, astme, kod iscrpljenosti usled stalnog izlaganja stresu, zračenjima, hemikalijama, kod reumatizma i hroničnih upalnih oboljenja, kožnih oboljenja (psorijaza), hroničnog umora.

Kako deluje ulje ajkuline jetre?

Ulje ajkuline jetre deluje:

-imunostimulativno - stimuliše stvaranje odbrambenih ćelija i na taj način pojačava imuni odgovor organizma. Ako organizam nema dovoljno odbrambenih ćelija koje su zadužene za eliminaciju bakterija, virusa, maligno-mutiranih ćelija veće su šanse da će doći do razvoja bolesti;

-antikancerogeno - sprečava razvoj krvnih sudova tkiva raka. Da bi se bilo koje tkivo razvijalo neophodno je da bude dobro snabdeveno kiseonikom i hranljivim materijama. Pošto se spreči razvoj krvnih sudova, tkivo raka ne može da napreduje, jer ostaje bez hranljivih materija;

-antioksidativno - smanjuje oštećenja ćelija pod dejstvom zračenja, teških metala;

-povećava nivo energije - sadrži komponente koje reaguju sa vodom i oslobaĂ°aju kiseonik, koji je glavno gorivo u ćelijama. Ulje ajkuline jetre omogućava bolju snabdevenost ćelija kiseonikom, a snabdevenost ćelija i tkiva kiseonikom dalje omogućava normalno odvijanje svih životnih funkcija;

-antikoagulantno - zahvaljujući prisustvu omega 3 masnih kiselina smanjuje slepljivanje krvnih ćelija i mogućnost nastanka tromba;

-pomaže zarastanje rana i sprečava nastanak ožiljaka.

Šta kažu naučna istraživanja?

Istraživanjima na životinjama je pokazano da ulje ajkuline jetre sprečava razvoj krvnih sudova u tkivu raka. Da bi se rak širio i napredovao neophodno je da razvije sopstvene krvne sudove, koji služe za dopremanje kiseonika i hranljivih materija. Komponente ulja ajkuline jetre sprečavaju razvoj novih krvnih sudova i na taj način onemogućavaju rast tkiva raka.

Prema istraživanjima japanskih naučnika, ulje ajkuline jetre sadrži komponente (nezasićene ugljovodonike) koje u ćelijama i tkivima organizma reaguju sa vodom i dovode do oslobaĂ°anja kiseonika. Kiseonik je glavno gorivo u ćeliji, a povećanjem koncentracije kiseonika povećava se nivo energije celog organizma. Na ovaj način se utiče na poboljšanje svih životnih funkcija.

Poznato je da deca koja sisaju manje oboljevaju, a imaju i bolji imunitet kasnije tokom života. Alkilgliceroli majčinog mleka se smatraju odgovornima za stvaranje imuniteta kod novoroĂ°enčadi, dok oni ne razviju sopstvene odbrambene ćelije. Majčino mleko sadrži deset puta više ovih komponenti od kravljeg mleka, a ulje ajkuline jetre ima do 1000 puta više od majčinog mleka.

Još jedna aktivna komponenta ulja ajkuline jetre je skvalamin, za koji je potvrĂ°eno da deluje protiv bakterija, gljivica, sprečava razvoj krvnih sudova malignog tkiva.

Kako se uzima ulje ajkuline jetre?

Uglavnom se ovo ulje nalazi u obliku kapsula, a reĂ°e kao flaširano ulje. U najvećem broju slučajeva proizvodi su standardizovani na sadržaj alkilglicerola. Preventivno se koriste doze od 50-150mg alkilglicerola dnevno i znatno više doze u terapijske svrhe. Uzima se sa hranom, radi boljeg usvajanja.

U kojim slučajevima se ne sme koristiti ulje ajkuline jetre?

Nema podataka o stanjima u kojima se ne sme koristiti ulje ajkuline jetre.

Koja neželjena dejstva mogu da se jave pri primeni ulja ajkuline jetre?

Retko se javljaju blage reakcije digestivnog trakta, mučnina, dijareja se mogu javiti na početku uzimanja ulja ajkuline jetre.

Sa kojim lekovima istovremeno ne treba primenjivati ulje ajkuline jetre?

Ne postoje podaci o interakcijama sa lekovima.

Napomena


Kod upotrebe u toku dužeg perioda treba voditi računa o unosu vitamina A i D. Ulje ajkuline jetre sadrži ove vitamine, a njihovim stalnim uzimanjem može doći do pojave hipervitaminoze A i D. U slučaju da preparat nema ovih vitamina ili ima u malim dozama, može se primenjivati konstantno.
"
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #1361 poslato: Januar 14, 2015, 10:56:46 posle podne »

Deo razloga zbog koga bih presao na curetinu je i taj tvoj tekst, Slavisa. :)
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1360 poslato: Januar 14, 2015, 10:54:35 posle podne »

Da li ste probali (ili vec svakodnevno konzumirate) curetinu ? Kakvog je ukusa, koja je cena cistog belog mesa ? Ima li neki karakteristican smek ? Razmisljam da je krenem da je jedem umesto piletine iz nekih razloga pa me zanimaju odgovori na ova pitanja. :)


Preporuka za čitanje ... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/uretina-1-na-1.html

Po pitanju cena ćureći file je oko 800-900 din za kg...ćureći bataci oko 400-500 din po kg...

"U poreĂ°enju sa piletinom, govedinom i svinjetinom, ćureće meso je poznato po svojoj mekoći, slatkastom i jedinstveno dobrom ukusu..."...slažem se sa ovom konstatacijom...malo jača piletina, moj subjektivan dojam  ;)

Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1359 poslato: Januar 14, 2015, 10:49:06 posle podne »

Da li ste probali (ili vec svakodnevno konzumirate) curetinu ? Kakvog je ukusa, koja je cena cistog belog mesa ? Ima li neki karakteristican smek ? Razmisljam da je krenem da je jedem umesto piletine iz nekih razloga pa me zanimaju odgovori na ova pitanja. :)
Ja mogu da ti kazem da je jako ukusna, bar po mom ukusu... Ja bih jeo svaki dan, ali finansije ne dozvoljavaju. Skuplja je od piletine, za 2-3 eura... Tako da vidi...
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #1358 poslato: Januar 14, 2015, 10:37:13 posle podne »

Da li ste probali (ili vec svakodnevno konzumirate) curetinu ? Kakvog je ukusa, koja je cena cistog belog mesa ? Ima li neki karakteristican smek ? Razmisljam da je krenem da je jedem umesto piletine iz nekih razloga pa me zanimaju odgovori na ova pitanja. :)
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #1357 poslato: Januar 14, 2015, 10:22:23 posle podne »

Dobio sam one ekomer tabletice za imunitet, valja li to ?
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1356 poslato: Januar 14, 2015, 01:19:58 posle podne »

Naravno da se slažem...
:)
Vidim da Biser nisi spominjao, pa da pitam...
:D
Onaj Megle (ili već koji) u životu nisam video...
O.o
:)
U ZR-u u Rodi je uglavnom Ela na akciji (149), ali je nešto nema u poslednje vreme...
:)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1355 poslato: Januar 14, 2015, 01:06:25 posle podne »

Momci, s obzirom da ste svi "na masi" malo mlecne masti nece vam pokvariti formu...slazes se samnom bata Srle? I ja koristim taj Biserov light sir...

I "na jugu"( bar u Lekovcu) ima nestasice elle, u "Rodi" uglavnom uvek ima...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12793


Never give up!

« Odgovor #1354 poslato: Januar 14, 2015, 10:54:00 pre podne »

Ovde kod nas u marketu ELLA sir bukvalno pada sa polica i rokovi su uvek ok.Mada nije tako ranije bilo do pre nekih tri meseca, sećam se da je sira bilo mnogo manje i dešavalo se da ga često uopšte nema.
Sačuvana
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #1353 poslato: Januar 14, 2015, 10:21:47 pre podne »

U ZR-u je izgleda nestašica Ela sira...
:D
Uzeo sam neki Biserov Light sir; 14g P, 3g UH i 2g masti.
Nadam se da je OK, a i cena mu je pristupačnija nego Ela...
:)
Inače, prestala su da mi stižu mejl obaveštenja sa nekih tema...
:/
:)

Kod mene u radnji još uvek stoje 3 Ella sira sa rokovima trajanja do 05.01 i 09.01 ... znači strašno, ja jedem neki sa 10% m.m dok ne doĂ°e nova Ella..
Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1352 poslato: Januar 14, 2015, 10:05:36 pre podne »

U ZR-u je izgleda nestašica Ela sira...
:D
Uzeo sam neki Biserov Light sir; 14g P, 3g UH i 2g masti.
Nadam se da je OK, a i cena mu je pristupačnija nego Ela...
:)
Inače, prestala su da mi stižu mejl obaveštenja sa nekih tema...
:/
:)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #1351 poslato: Januar 14, 2015, 08:02:04 pre podne »

Samo ti jedi dobro i treniraj jos  jace i ne razmisljaj o gramima... ;)
Složio bih se sa ovim.
Inače, to što ti je ekipa savetovala nije rigorozna, već jaka i kvalitetna ishrana, izbalansirana u skladu sa tvojim potrebama.
Rigorozna je jedna sasvim druga krajnost.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1350 poslato: Januar 14, 2015, 12:10:50 pre podne »

Juce sam imao prvi trening u teretani. Igrao sam 10 god fudbal, i rekreativno sport i street workout. 184cm i 73kg. 4 puta nedeljno nameravam ici u teretanu ( utorak, cetvrtak i subota,nedelja zbog posla tako ). Nema problema za sada  :)
Dan kada idem u teretanu jedem : za dorucak tunjevinu sa nekim povrcem(cveklom,sargarepom), belim hlebom (vi recite koji hleb valja da koristim, znam da beli ima tog "nekvalitetnog" UH, a da nije previse skup,inace ne jedem mnogo hleba ), medjuobrok banana,jabuk+  badem,lesnik orasi (sve po malo od toga), rucak lece sa 200gr belog mesa uz to neko povrce opet ili masline, pred teretanu mogao bi musli sa mlekom i malo sira npr, posle teretane 2 jaja, opet sir, 100gr nekog mesa.
U danu kada nemam trening jedem vise voca i povrca i unosim 30-40% manje proteina sa tim da ujutru u danu posle dana u kojem sam imao trening mogu za dorucak fokusiram neke proteine. Za rucak neki pirinac ili pire sa mesom...
Trudim se da grickam u medju obrocima jezgrasto voce.
Trudim se da balansiram ishranu vitamini,minerali i vlakna unosim...
Otprilke svaki drugi dan treniram.
Vec sam pisao par postova unazad sta mi je cilj. blizu 2 grama po kg mogu da unosim na dan treninga, ali ostala 3 dana bih smanjio na 1,3 g po kg. Teror sto kaze da jedem samo dobro, to mi je i cilj da se zdravo hranim i da jedem vise, sto kada se trosim nije problem. Pripazicu na razmeru UH proteina i masti koje unosim, ali stvarno nemam vremena da brojim svaki gram. Interesuje me da li je neko priblizno ovako radio i kakvi su mu rezultati ?

Povećaj unos složenih ugljenih hidrata...potrudi se da unos bude 3-5 gr po kg, sa akcentom na postepeno povećavanje...većina početnika stalno priča o unosu proteina, ali zaboravljaju da ako u ishrani nema dovoljno, pre svega složenih ugljenih hidrata i zdravih masti, proteini se ne iskoriste na željeni način( u "energetske svrhe")...hleb i nije prioritet, ali ako je baš "hlebovanje" neophodno...tu je npr. "tonus hleb"...

Kvalitetni izvori složenih ugljenih hidrata su -  ovsene, ražene pahuljice, ječam, heljda,kinoa, beli i braon "integralni" pirinač, krompir, hleb od integralnog brasna( bez mikseva sa belim brasnom), mahunarke...izbegavati proizvode od belog brašna( peciva, beli hleb, testa za picu)...

Okvirne smernice po pitanju sadržaja hidrata u namirnicama su...

100 gr ovsenih pahuljica ima oko 60 gr ugljenih hidrata...

100 gr belog pirinča( presan, nekuvan) ima oko 70 gr ugljenih hidrata...

100 gr krompira ima oko 20 gr ugljenih hidrata...

1 banana ima oko 30 gr ugljenih hidrata( uglavnom prostih)

Ne zaboravi da su žitarice i mahunarke bogat izvor i nesvraljivih ugljenih hidrata – DIJETNIH VLAKANA( nemaju energetsku vrednost, tj. ne vare se, već imaju "balastnu" funkciju za digestivni trakt)...npr. na 100 gr ovsenih pahuljica imaš oko 16 gr dijetnih vlakana...

Nema potrebe za meĂ°u-obrocima, koji su inače loše koncipirani, neka to budu "manji", ali kvalitetni obroci...dakle, sa dovoljno proteina, složenih ugljenih hidrata i zdravih masti...voće i izvore prostih hidrata možeš da ubaciš posle treninga, npr. bananu i suvo grožĂ°e...imaj 4-6 obroka u toku dana...

Pre treninga izbegavaj musli koji može da sadrži malo više prostih hidrata koji mogu izazvati "kompenzatornu" hipoglikemiju koja je kontraproduktivna pre i u toku treninga( osećaj malaksalosti, umora, usporenosti...)...možeš da ubaciš npr. ovesene pahuljice...

Izvore zdravih masti ( jezgraste plodove - kikiriki, badem, lešnik, orasi...) ubaci uz obroke...

U danima kad ne treniraš možeš da smanjiš hidrate...ali ne drastično...proteini neka ostanu na istom nivou...

Bogme moraćeš da bar "orijentaciono" brojiš grame...da naglasimo, 2-2,5 gr proteina po kg, hidrati 3-5(6) gr po kg, masti 0,6-0,8 gr po kg...

Rezultate garantujem...

P.S. Obrok pre treninga bi trebalo da sadrži 30-50 gr proteina, 50-70 gr složenih ugljenih hidrata i malo " zdravih masti"( previše masti može usporiti proces varenja i otežati predstojeći trening)...

Koliko puta imaš nedeljno ribu na meniju?
« Poslednja izmena: Januar 14, 2015, 12:18:40 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stranice: 1 ... 190 191 [192] 193 194 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.056 sekundi sa 13 upita.