TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396887 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Dzoni D

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 08, 2024, 07:49:16 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Animal cuts  (Pročitano 10150 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #49 poslato: Mart 12, 2013, 09:46:31 pre podne »

slažem se potpuno sa gore navedenim,

kao alternativu preporučila bih ti npr Scitec Carni FX - L karntiin u kombinaciji sa Acetil l karntiinom (ukupno 2000 mg) pre svakog treninga - samo pojačaj malo aerobni trening.  1 kesica se razmuti u vodi i popije 30 ak minuta pre treninga.

Ako ti treba dodatna energija pre treninga popij zeleni čaj ili crni čaj.

Uz kvalitetan trening i sreĂ°enu ishranu nećeš imati problema da skineš toliko kg do leta.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #48 poslato: Mart 12, 2013, 09:40:15 pre podne »

Aa zbog cega se na primer. Ne preporucuje mladjima od 18 sta znam ja za godinu dana imacu 18 ali mi je ovo bitno za ovo leto jer krecem sa hcs- om dosta ozbiljno ovog leta snimam sponsore me klip itd da te ne smaram sad ii dosta ce lakse da mo. Ude ako bih imao recimo 10 kila manje

Sagorevaci masti imaju poentu tek kada je ishrana sredjena i treba ih shvatiti iskljucivo kao dodatke ishrani. U periodu kada je organizam u razvoju nema potrebe za njima, zato sto mogu imati nezeljene efekte ( nije obavezno ) a drugo, ni oni nece pomoci preko noci, kao sto se od njih ocekuje. Mislim da je najbolje za sada korigovati ishranu i trenirati.
Sačuvana
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #47 poslato: Mart 11, 2013, 10:50:54 posle podne »

Moze da poremeti organizam jer ipak si jos uvek u razvoju. Telo se nije da kazem stabilizovalo ne mogu tacno da ti kazem sta moze biti. Poremecaj hormona? Nesto drugo? A mozda cak nista? Ne kazem da se sad radi o nekakvoj "hemiji" ali ipak treba razmisliti. Na tebi je da odlucis. Sacekaj ipak da cujes i druga misljenja.
Sačuvana
"scientia est potentia"
hcsordie
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #46 poslato: Mart 11, 2013, 10:45:36 posle podne »

Aa zbog cega se na primer. Ne preporucuje mladjima od 18 sta znam ja za godinu dana imacu 18 ali mi je ovo bitno za ovo leto jer krecem sa hcs- om dosta ozbiljno ovog leta snimam sponsore me klip itd da te ne smaram sad ii dosta ce lakse da mo. Ude ako bih imao recimo 10 kila manje
Sačuvana
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #45 poslato: Mart 11, 2013, 10:28:28 posle podne »

Dobrodosao. Topljenje masti zavisi od genetike ali kod vecine muskaraca se masti prvo tope na rukama, grudima, ledjima, nogama i ono najgore je uglavnom na stomaku i dupetu ali opet ne mora da znaci. Tako da ce se masti svuda topiti nema da brines, ne mozes ti da delujes na to koji ce se deo topiti najvise. Trening moze da bude bilo koja vrsta, jer sve to zahteva energiju sto na kraju se svodi na to da trosis kalorije. Dokle god si u kalorijskom deficitu znaci na kraju dana si pojeo manje nego od ukupne kolicine (trening, aktivnost u toku dana, bazalni metabolizam) sagorevaces salo. O ishrani imas da citas na forumu svasta, sta je dobro itd. Sagorevac se ne preporucuje osobama mladjim od 18 godina pa ti ne bih savetovao ali kako ti hoces. Veruj da uz kvalitetne treninge i truda oko ishrane moze sve da se postigne.

Edit: Jos jedna stvar, polako kreni sa celom tom pricom, nemoj naglo da ides u rigorozne ishrane nego postepeno smanjuj kolicinu hrane, jer ces tako najkvalitetnije doci do svog cilja. Ti moras da pronadjes koja tebi kolicina hrane odgovara, i polako pocnes da smanjujes ako recimo na kraju nedelje si omrsao kilo ili dve na dobrom si putu. Ako je kilaza povecana normalno jedes vise, ako je ista unosis tacno onoliko koliko si potrosio mislim sve je ovo logicno :)
« Poslednja izmena: Mart 11, 2013, 10:32:24 posle podne od strane Vandal » Sačuvana
"scientia est potentia"
hcsordie
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #44 poslato: Mart 11, 2013, 10:11:30 posle podne »

Cao zovem se Nemanja iii imam 16 i po godina,u julu punim 17 :) uuu kolicima sam od rodjenja iii bavim se nekikm ekstremnim sportom malo kome poznatom " hard core sittingom " :) ovog leta imam ogromne planove ii ovo leto ce mi biti jako bitno za sve sto bi se dalje odvijalo vezano za HCS :) ee jako je bitno da budem sto laksi ja sam davno recimo pre 5-6 meseci promenio nacin ishrane potpuno ii planiram da tako nastavim da se hranim ceo zivot izbacio sam testo skroz slatkise sveo na minimum bas retko uzmem neku cokoladicu i to to u glavnom bude bonzita jedem dosta voca itd trenutno imam 75-76 kila ii do negde 20 juna bi trebao da olaksam sto visee sad imam par pitanja za vas nakon sto sam vas uveo u moju situaciju prvo je da li trening mora da se odnosi na teretanu? Ili to moze da bude odem na atletski ii motam :) radim zgibove propadanja trbusnjake iii imam ja bucice od po 10 i po kila :) e a drugo pitanje je posto ne mogu sa donjim ekstremitetom gotovo. Gotovo nista da radim ali ono od kukova pa na gore sam stvarno uuu vrh formi mogu svasta da radim daa li ce meni da se tope masti i iz. Butina posto stvarno imam dosta u butinama jer mi ti misici nisu aktivni? Ii jos da pitam i ako predpostavljam da ne ne mozete sa sigurnoscu da mi odgovorite na to pitanje al ajde :D koliko. Bih od prilike mogao da skinem sa kedni mackom cuta? -
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #43 poslato: Februar 25, 2013, 12:22:01 posle podne »

A kakvo je vaše mišljenje o Šumećem L-karnitinu Biotech?
I da li je jedna doza dovoljna pre aerobnog treninga, da pospeši topljenje?

Hvala



ja sam pre za tečne varijante ili u kapsulama nego za šumeći oblik (za sve preparate)

ako uzimaš biotech-ov šumeći onda bar 2 , jer je jedna vrlo mala doza.
Sačuvana
branem
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #42 poslato: Februar 25, 2013, 12:01:08 posle podne »

A kakvo je vaše mišljenje o Šumećem L-karnitinu Biotech?
I da li je jedna doza dovoljna pre aerobnog treninga, da pospeši topljenje?

Hvala

Sačuvana
loreana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #41 poslato: Februar 22, 2013, 01:26:12 posle podne »

Kapiram sad.....
Trebace malo vremena za sve to.
.ne zurim poslacu ti rezultate na mail da vidis da nisi uzalud pisala...

Hvala ti puno
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #40 poslato: Februar 22, 2013, 01:07:39 posle podne »

30 god
3 puta nedeljno

za tvoje godine maksimalni puls je okvirno 190.  60 i 70% od maksimuma za tvoje godine su 114 i 133.

Dakle treba da radiš kardio gore navedenog intenziteta, tj,. da ti broj srčanih otkucaja okvirno bude izmeĂ°u 114 i 133.
Za početak nekih 20-30 minuta, i postepeno produžavaš i do sat vremena kardia u ovoj zoni.  Osećaj je takav da bi mogla da držiš ovaj intenzitet po nekoliko sati.
Želim da kažem da ne treba da preteruješ niti da se zadišeš, jer je gore navedena zona aerobna zona i zona za sagorevanje masnoća.  Npr. česta greška je što početnici idu na trčanje, a trčanje dobrim tempom za nih znači intenzitet i preko 80% od maksimuma, što ne valja i nije u skladu sa njihovim ciljevima.
Svakako, trening sa opterećenjem, preporučujem, kako bi bila vitka i oblikovana, i sagorela više kalorija čak i u mirovanju.
Sačuvana
loreana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #39 poslato: Februar 22, 2013, 01:03:57 posle podne »

30 god
3 puta nedeljno
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #38 poslato: Februar 22, 2013, 10:59:40 pre podne »

Ok
Voce nije problem ujutro....
Ni badem lesnik...i sl
Cedjenu pomoran.grejp.i limun to i pijem svaki dan...
Sendvic cu preskociti....stvarno ne mogu da jedem na poslu...
Kupicu sve to...pa polako.
Nisam bas razumela to za kardio trening kako se izracunava...
Ako ti nije problem da mi objasnis....
Metabolizam mi nije spor.ne znam da mi me razumes...
Samo  ja stvarno jako malo jedem..i to sto pojedem mi se ne lepi,
Ali ono sto je ostalo od pre se ne sklanja....

reci mi koliko imaš godina?

koliko puta nedeljno treniraš?
Sačuvana
loreana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #37 poslato: Februar 22, 2013, 10:45:50 pre podne »

Ok
Voce nije problem ujutro....
Ni badem lesnik...i sl
Cedjenu pomoran.grejp.i limun to i pijem svaki dan...
Sendvic cu preskociti....stvarno ne mogu da jedem na poslu...
Kupicu sve to...pa polako.
Nisam bas razumela to za kardio trening kako se izracunava...
Ako ti nije problem da mi objasnis....
Metabolizam mi nije spor.ne znam da mi me razumes...
Samo  ja stvarno jako malo jedem..i to sto pojedem mi se ne lepi,
Ali ono sto je ostalo od pre se ne sklanja....
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #36 poslato: Februar 22, 2013, 10:04:36 pre podne »

najpre, drago mi je da si iskrena, mi smo tu da ti pomognemo koliko možemo.

Ali zato ćemo i mi biti iskreni prema tebi.

Sa ovim što si napisala očigledno je da se tvoj metabolizam jako usporio, zanma me i kakav ti je energetski nivo u toku dana? zdravijom ishranom nećeš postići samo to da dobro izgledaš već i da se dobro osećaš... a to trenutno nije slučaj koliko vidim.
Animal Cuts u tvom slučaju ni pod tačkom razno....  nijedan sagorevač neće rešiti problem

Imam par predloga, ako sam dobro shvatila tvoj dnevni ritam

- ujutru ako ne možeš da jedeš, stavi nekoliko voćki u blender, npr bananu, narandžu, šumsko voće, jabuke... i sve zajedno smutiš i popiješ...  to je lagano i osvežiće te...
na doručak se treba naviknuti,polako i postepeno

- kroz 2-3 sata grickaj koštunjavo voće - npr napravi mix u jednoj kutijiici - bademi, lešnici, suvo grožĂ°e, kikriki, indijski orah itd... i grickaj kao užinu

- napravi sendvič (alternativa broj 2) od integralnog hleba (kifle) sa nekim povrćem, stavi i npr tunjevinu, jaja ili neku šunku, čisto da da malo ukusa

- ako ne stižeš ni to, savetujem ti da uzmeš protein - npr Scitec 100% whey protein profesisonal, smuti se za 2 minuta, popiješ i kraj

- kad se vratiš kući ispeci piletinu, dodaj neko povrće, pečurke, eventualno malo pirinča ili krompira... ako ne stigneš ni to u restoranima "usput" može da se naĂ°e i ova hrana

- uveče izbacujemo hidrate i jedeš samo ribu ili belo meso, sa povrćem -- najbolje svežim ili barenim

Unos vode bi trebalo povećati u toku dana, iscedi limun ili grejp, čajevi bez šećera...  Pijuckaš postepeno u toku dana

Znam da ovo nije lako i da zahteva promenu životnog stila ali polako i disciplinovano, zbog sebe na prvom mestu, da se dobro osećaš


Suplementacija:
- Natrol my favorite multiple Energizer - 1 tableta dnevno
- Natrol Omega 3 fish oil - 2 grama (2 kapsule dnevno)
- Natrol C vitamin 300 mg - 1 dnevno
- Protein kao zamena za obrok

Gore navedeni suplementi su za tebe JAKO važni, jer imaš lošu ishranu... 

nadam se da sam ti bar malo pomogla, ako mogu još nekako samo reci
Sačuvana
loreana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #35 poslato: Februar 22, 2013, 06:57:18 pre podne »

Sve u svemu svodi se na isto
Sto Monika rece "Napisi ishranu, da vidimo gde gresis",...Mislim da bi to vama sok,kada bih vam napisala sta ja stvarno jedem.
I kada jedem.Ali evo:
A pri tome ne jedem hleb, godinama pekare su za mene misaona imenica,pizze, sendvice, pohovano, przeno, pomfrit to kod mene ne postoji
testeninu ne podnosim,jaja i mleko nikad nisam jela voce kad se setim,cokoladu  jednom nedeljno kockicu,ne zato sto vodim racuna vec nemam potrebu za slatkim.
Gazirano sam izbacila,kafa bez secera,Prvi obrok mi je 18 h.
I obicno je sir,salata ili meso salata.nekad musli i jogurt,a nekada nista....
Ali kao sto rekoh posao ,i radno vreme su ubistveni,nije opravdanje ali vec je postalo rutina.
Ali ja stvarno nikada nisam doruckovala,i ne podnosim ujutro da jedem.

I ajde sad svako ko procita ovo, reci ce ova nije normalna.
A da krenem regularno da doruckujem i da rucam  pa posao sedi 8 sati,pa opet sedi u kola do kuce,
kuci vecinu stvari imam zavrsenih,opet sedi igraj se sa decom imala bih 80 kg
a da ne kazem da cim pojedem malo vise od "normalnog" bude mi muka,imam onaj osecaj nadutosti.A pri tome sam full zdrava !!!
I da -opet naglasavam  nemam problema sa kg,imam taj visak koji je na guzi i sa spoljasnje strane na  butininama
koji se srodio i nece da ode....I nije posledica porodjaja ....kad sam se porodila imala sam posle 6 meseci 53 kg.i sve je bilo kako treba
ufff necu ni da citam ponovo jer mi je vec muka i ziv me blam bas iz razloga jer znam kakve ce biti reakcije ,ako sam pogresila negde u pravopisu izvinjavam se unapred.

 



Hvala vam
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.236 sekundi sa 18 upita.