TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397346 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 11:22:32 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: pauza u toku dijete  (Pročitano 4793 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #16 poslato: Februar 04, 2014, 09:45:34 pre podne »

Koštunjavo je dobro, ali obrati pažnju da li možeš da svariš takve namirnice. Ja recimo blokiram probavu svaki put kada jedem dva dana za redom to koštunjavo. Testiraj pa vidi kako ide ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #15 poslato: Februar 03, 2014, 03:55:31 posle podne »

pored koštunjavog voća, jako dobar izvor zdravih masti je avokado, ako možeš da ga priuštiš, a možeš dodati i kašiku maslinovog ulja na salatu :) laneno seme i laneno ulje je takoĂ°e odličan izvor omega masnoća... Omega 3 masti takoĂ°e, kao suplement, pogotovo ako malo unosiš ribu (kao svi mi sa ovog područja manje više)
Sačuvana
Alexandar Adzic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #14 poslato: Februar 03, 2014, 03:37:51 posle podne »

Hvala Alene, pre dva sata sam zavrsio danasnji trening i zadovoljan sam efikasnoscu treninga i time kako se osecam sada nakon istog.Potrudicu se da se ove nedelje ne forsiram previse i da pruzim sebi sto vise vremena za oporavak.
Sto se ishrane tice ubacicu samo kostunjavo voce kao sto mi je preporucila dr. naravno vodicu racuna o kolicini kako mi ne bi narusavala taj kalorijski unos koji sam do sada imao a za koji ti kazes da je dovoljan.
Pozdrav i svako dobro! :D
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #13 poslato: Februar 03, 2014, 01:32:53 posle podne »

Nisi u velikom deficitu i ne moraš da povećavaš unos UH. Jedeš sasvim normalno i ne verujem da je ishrana u pitanju. Pre bih rekao da je taj virus, da ti je došao takav period i sad samo treba da proguraš kroz sve to.

Zapamti da ne treniraš kada si pod virusom ili prehladom jer one fore kako ćeš se izlečiti znojenjem to ne radi. Vežbanjem se kratkotrajno oslabi imuni sistem i usled širenja krvnih sudova visurima je lakše da prodru u krvotok.

Ukoliko si završio sa virusom onda nazad na treninge, a ako se još lečiš onda pauza.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Alexandar Adzic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #12 poslato: Februar 02, 2014, 04:56:00 posle podne »

Hvala na savetima, ribu jedem bar 3 puta nedeljno, nekad i cesce.Ubacicu kostunjavo voce i malo pojacati unos uh, od sutra nastavljam da treniram, pa se javljam sa rezultatima.
Pozdrav i hvala jos jednom svima! :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #11 poslato: Februar 01, 2014, 11:45:26 posle podne »

Mozes i za uzinu u toku dana, dobro je jer ima dosta vlakana pa drzi sitost, ima zdrave masti, vitamine i minerale. Riba takodje sadrzi zdrave masti ( omega tri masne kiseline ), one ( izmedju ostalog ) pomazu nervnim celijama da nesmetano funkcionisu a tebi je to kao studentu veoma bitno.



Sačuvana
Alexandar Adzic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #10 poslato: Februar 01, 2014, 11:19:08 posle podne »

Znaci kostunjavo voce u periodu pre spavanja?Sto se obicnog voca tice pojedem svaki dan poneku vocku, nekada su to 1-2 grejpa ili jabuke, ili 3-4 mandarine, u zavisnosti od toga sta mi padne pod ruku i kada me uhvati kriza a nije vreme za obrok  :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #9 poslato: Februar 01, 2014, 10:51:47 posle podne »

Ok, zanimalo me kako treniras i da li odmaras dovoljno jer tako se i pretreniranost moze manifestovati. To kod tebe nije slucaj. Mislim da virus ima svog udela i dobro je sto ces malo odlezati.

Sto se ishrane tice, kad se vratis treningu pokusaj malo da povecas ugljene hidrate, da vidis kako ces se osecati. Mozes jos ubaciti orahe, bademe, lesnike, kikiriki bez soli ( pecen, ne przen )..nesto od tog kostunjavog voca kao uzinu a to mozes uzimati i sa proteinom uvece, kad imas vecu pauzu izmedju obroka i spavanja. Da li jedes voce inace?
Sačuvana
Alexandar Adzic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #8 poslato: Februar 01, 2014, 01:03:28 posle podne »

Usporio sam vec, odlucio sam da odmorim nekih 4-5 dana i provedem ih mirujuci, taman i da se tako rovit ne izlazem nakon treninga aktuelnim vremenskim uslovima ???.Virus sam pregurao na nogama cak sam pomalo i trenirao ali ocigledno me jos nije proslo..Sto se treninga tice po trenutnom programu sam trenirao 4 dana nedeljno po sistemu 2-1-2-2 a program treninga sam okacio u linku u jednom od ranijih postova  :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #7 poslato: Februar 01, 2014, 12:12:27 posle podne »

Pozdrav Aleksandre,

ako se tako osecas, pod rizikom si za nastanak povrede usled nedovoljno snage i koncentracije na treningu pa bi mogao malo usporiti dok ne vidis o cemu se radi. Koliko cesto treniras? Da li dovoljno odmaras? Jesi li odlezao kako treba virus ili si ga preboleo " na nogama "?
Sačuvana
Alexandar Adzic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #6 poslato: Februar 01, 2014, 11:29:13 pre podne »

Desavalo mi se to da od trenutka kada ustanem osecam jaku malaksalost u misicima, cak i kada ne treniram dva dana, a na samom treningu se to manifestovalo slaboscu, najbanalnije receno za vreme izvodjenja vezbi imam osecaj kao da ruke nisu moje, znaci nisam u stanju da apsolutno iskontrolisem ponavljanje odredjene vezbe kao sto inace mogu pa imam osecaj da vezbe ne izvodim pravilno, a samim tim i da me ne pogadjaju, a zbog redukovane ishrane i kondicione zahtevnosti treninga sam prilicno smanjio tezine u odnosu na to koliko stvarno mogu da podignem..takodje uvece pred spavanje imam tragicne napade gladi ali znam da je to zato sto za veceru ne unesem nista uh a legnem nekad i po 4-5 sati nakon vecere jer sremam ispite a najbolje ucim u kasnijim vecernjim satima.
Ja sam samostalno pokusavao da otkrijem sta je osim ishrane razlog ovih tegoba, da li to sto nisam neka spavalica (Spavam u proseku 7-8 sati dnevno) ili to sto sam bio bolestan pre 10 dana pa mi se taj virus jos uvek razvlaci po organizmu..ali za svaki slucaj sam zeleo da proverim da li su mi ishrana i trening ok.Neki ljudi su mi govorili da sam u prevelikom kalorijskom deficitu, moj unos varira od 2000-2500  (danima kada treniram unesem malo vise) a normalan unos bi mi iznosio oko 3400.takodje su mi rekli da bi trebao malo povecati unos uh? Interesuje me sta ti Alene mislis o tome?
« Poslednja izmena: Februar 01, 2014, 11:41:56 pre podne od strane Alexandar Adzic » Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #5 poslato: Februar 01, 2014, 10:53:39 pre podne »

OK, tvoja ishrana je odlična. Ovo je upravo ishrana koju bi preporučio svakome ko želi da se bavi ovim sportom. Trening je isto dobar za cilj koji hoćeš da postigneš. Tako da nisam siguran šta ti se tačno dešava, ali ne verujem da je ishrana ili trening.

Reci mi više o tome šta ti se tačno dešava kada imaš pad energije? Da li ti se to dešava tokom celog dana? da li se budiš umoran? Da li imaš samo odreĂ°ene trenutke u danu kada ti energija padne? Šta znači kada kažeš da ne možeš odraditi trening do kraja?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Alexandar Adzic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #4 poslato: Januar 31, 2014, 10:11:33 posle podne »

moj jedan dan ishrane bi sa manjim varijacijama izgledao ovako:

dorucak: 4-5 celih jaja, ili 2 cela i 4 belanca i solja balans jogurta (300g)
uzina: 300ml mleka i 50g ovsenih pahuljica
rucak: 200-300g pirinca ili krompira (izmeren skuvan jer ga ne pripremam sam tj majka mi ga donosi spremljenog), neko mesano povrce brokoli, karfiol, sargarepa, grasak itd i 200-300 g mesa-piletine, ribe, eventualno svinjskih krmenadli i mesanog mlevenog mesa (svinjetina i junetina u odnosu 50-50) za koje znam da nije specijalno zdravo ali ga imam zaista dosta u kuci jer moji kupuju svake zime i stavljaju u zamrzivac, a mesano sami miksuju
posle treninga: 20g dekstroze i merica proteina
vecera: opet 200-300g nekog mesa i nesto barenog mesanog povrca, ponekad ako znam da cu leci kasno, tj tek par sati nakon vecere dodam nesto malo pirinca ili krompira
i neposredno pred spavanje jos jedna merica proteina

Sto se treninga tice, cisto rekreativno i amaterski treniram u teretani 7-8 meseci sa manjim pauzama, a poslednjih 3 nedelje sam primenjivao plan treninga za definiciju koji si ti Alene preporucio u magazinu m@n, ali sam krenuo sa programom za poslednja tri meseca posto smatram da sam imao vec neki staz u teretani i odredjenu formu pa mi se on cinio kao adekvatan znaci u pitanju je ovaj program: http://www.muskimagazin.com/2011/01/12/trening-za-definiciju-poslednja-tri-meseca/

dodao bih da se ovako hranim ovih poslednjih mesec dana a na pocetku je to mozda bilo malo losije, ali sam vremenom citao sve vise i trudio se da usavrsim svoj plan ishrane.Naravno ponekad sam se i ogresio sa nekim slatkisem itd ipak su praznici za nama ali mislim da sam bio umeren  ;D
« Poslednja izmena: Januar 31, 2014, 10:21:49 posle podne od strane Alexandar Adzic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #3 poslato: Januar 30, 2014, 10:53:56 pre podne »

S obzirom na to koliko si kg izgubio za koje vreme,ni ja ne mislim da je umor od ishrane.Napiši nam kako se hraniš i u količinama.
Šta treniraš?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: Januar 30, 2014, 10:45:31 pre podne »

Pozdrav Aleksandre,

To što ti se dešava je klasičan problem sa svakom dijetom. Dva meseca nije dug period da su bude na redukovanoj ishrani, ali uzimajući u obzir da nisi skinuo mnogo kila ne verujem da je dijeta u pitanju. Biće pre da si kao i svi mi po ovom vremenu, sneg/kiša/sunce pomalo malaksao.

No, ako je ishrana u pitanju onda probaj da dve nedelje održavaš stanje koje imaš sada. Ukoliko ispišeš ishranu koju držiš mogu ti savetovati kako da povećaš unos kalorija tokom dana. Ideja je da se nahraniš dovoljno da tvoje telo izaĂ°e iz tog moda gladovanja, a opet da ne jeeš previše kako ne bi povećao svoju telesnu težinu.

Isto tako zapiši i trening kako ga radiš, pogotovo kardio trening.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.734 sekundi sa 18 upita.