TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397190 Teme od strane 25045 Članovi Poslednji član: IanVhk502

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 28, 2024, 12:26:19 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koji kreatin kupiti?  (Pročitano 7474 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #19 poslato: Mart 03, 2014, 09:40:55 pre podne »

sve sam napisala u tekstu koji sam ti pustila u postu iznad, tako da se ne bih ponavljala :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #18 poslato: Februar 28, 2014, 11:44:46 pre podne »

Posle treninga, ako uzimas neki whey ili kreatin,glutamin. Pomesas sve zajedno,sa vodom.
Sačuvana
AJAF
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #17 poslato: Februar 28, 2014, 11:24:55 pre podne »

a kako se dextroza uzima?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #16 poslato: Februar 28, 2014, 10:07:35 pre podne »

pozzic...nov sam na forumu treniram vec neko vreme uzeo sam kreatin monohidrat ultimate nutrition.uradio sam fazu punjenja i sad pijem 10 g dnevno evo vec deset dana kako ga pijem...5g pre i 5g posle treninga!pa me zanima dali treba da ubacim dextrozu i cemu ona sluzi?i dali pravim neku gresku u uzimanju kreatina?pijem preko 2 litre vode dnevno i radim jake treninge..unapred hvala pozz


na ovom linku možeš pročitati tekst o dekstrozi
http://www.pansport.rs/tekstoteka/cesto-postavljana-pitanja/emu-slui-dekstroza.html
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #15 poslato: Februar 28, 2014, 01:02:01 pre podne »

Napunicu 18god 4.marta,visina 175cm,tezina 56(sve sto je nameni to su misici :D,malo masti),ishrana sta ja znam,ujutru u skoli.kako kad kupim bananu,badem..rucak(pilav,ribu,pasulj,podvarak) za uzinu neku pomorandzu,pa onda trening u 5(grudi-biceps,ledja-triceps,ramena-noge,pa odmor,zalazem se na trenirang)posle treninga napravim neki sendvic(hleb,salama,malo sira,krastavcic),jaja(3 komada :D),pirinac,uvece ako sam jeo sendvic pre toga przim jaja ili obrnuto.To je to,nadam se da si me shvatila :D

Pa ti slabo jedes, moraces raditi malo na ishrani ako mislis da dobijes kilograme. malo proteina imas u ishrani. Ne moze dorucak biti samo voce, mora biti jaci, i tada treba uneti neki protein ( jaja najbolje ), sa ugljenim hidratima ( ovsene, crni hleb..). Posle treninga bi valjalo pojesti neko meso i pirinac npr, ili krompir, salatu obavezno.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #14 poslato: Februar 28, 2014, 12:56:26 pre podne »

Pozdrav,

ok je tako, 5 g pre i posle treinga, dekstrozu mozes ubaciti. Ukratko, dekstroza obezbedjuje brzu energiju, a nakon treninga konkretno stimulise brzo oslobadjanje insulina koji doprema glukozu, aminokiseline, kreatin, glutamin i drugo do misica.

Vodu inace treba piti minimun dve litre u toku dana, narocito kad vezbas, a slobodno mozes vise piti sada kad uzimas kreatin.
Sačuvana
AJAF
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #13 poslato: Februar 27, 2014, 07:40:09 posle podne »

pozzic...nov sam na forumu treniram vec neko vreme uzeo sam kreatin monohidrat ultimate nutrition.uradio sam fazu punjenja i sad pijem 10 g dnevno evo vec deset dana kako ga pijem...5g pre i 5g posle treninga!pa me zanima dali treba da ubacim dextrozu i cemu ona sluzi?i dali pravim neku gresku u uzimanju kreatina?pijem preko 2 litre vode dnevno i radim jake treninge..unapred hvala pozz
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #12 poslato: Februar 27, 2014, 10:33:29 pre podne »

Napunicu 18god 4.marta,visina 175cm,tezina 56(sve sto je nameni to su misici :D,malo masti),ishrana sta ja znam,ujutru u skoli.kako kad kupim bananu,badem..rucak(pilav,ribu,pasulj,podvarak) za uzinu neku pomorandzu,pa onda trening u 5(grudi-biceps,ledja-triceps,ramena-noge,pa odmor,zalazem se na trenirang)posle treninga napravim neki sendvic(hleb,salama,malo sira,krastavcic),jaja(3 komada :D),pirinac,uvece ako sam jeo sendvic pre toga przim jaja ili obrnuto.To je to,nadam se da si me shvatila :D

e pa sad sve to puta 2 ili puta 3...

gejner koristi kao što ti je Marko rekao, a što se tiče ishrane ubaci sledeće namirnice
ugljeni hidrati (integralni crni hleb, integralne testenine, pirinač, krompir, leguminoze - sočivo,pasulj,grašak...voće izmeĂ°u obroka ili ujutru, povrće neograničeno, žitarice)
proteini (nemasno meso poput piletine,ribe,ćuretine,povremeno crveno meso, mladi sir, jaja,mleko ili jogurt sa srednjim procentom masti)
masti (orašasti plodovi, avokado,maslinovo ulje)

moraš povećati unos kalorija, jer koliko god gejnera da uzimaš nećeš se ugojiti ako ne povećaš unos kalorija. Znam da ponekad moraš i na silu da jedeš.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #11 poslato: Februar 26, 2014, 09:29:00 posle podne »

Gajner ujutru ,nakon treninga,trudi se da ubacis vise slozenih ugljenih hidrata i kvalitetnih proteina,
Sačuvana
Ilija Mihajlovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #10 poslato: Februar 26, 2014, 02:15:01 posle podne »

Napunicu 18god 4.marta,visina 175cm,tezina 56(sve sto je nameni to su misici :D,malo masti),ishrana sta ja znam,ujutru u skoli.kako kad kupim bananu,badem..rucak(pilav,ribu,pasulj,podvarak) za uzinu neku pomorandzu,pa onda trening u 5(grudi-biceps,ledja-triceps,ramena-noge,pa odmor,zalazem se na trenirang)posle treninga napravim neki sendvic(hleb,salama,malo sira,krastavcic),jaja(3 komada :D),pirinac,uvece ako sam jeo sendvic pre toga przim jaja ili obrnuto.To je to,nadam se da si me shvatila :D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Februar 26, 2014, 01:55:25 posle podne »

Uzecu uz dymatize(i dekstorzu) i ovaj gainer http://www.pansport.rs/Povećanje-telesne-tezine-/-misićne-mase/SN072-MyoMax-Gain.html,ili neki drugi?I ako moze neko da mi objasni kako sve to da koristim?

gejner je super, e sad kako bi znali najbolje da ti preporučimo bilo bi dobro da izneseš više podataka o sebi - visina, težina, godine, ishrana, treninzi... ?
Sačuvana
Ilija Mihajlovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #8 poslato: Februar 26, 2014, 01:48:26 posle podne »

Uzecu uz dymatize(i dekstorzu) i jedan od ova dva gainer http://www.pansport.rs/Povećanje-telesne-tezine-/-misićne-mase/SN072-MyoMax-Gain.html ili mutant mass,ili neki drugi?I ako moze neko da mi objasni kako sve to da koristim?
« Poslednja izmena: Februar 26, 2014, 01:56:29 posle podne od strane Ilija Mihajlovic » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Februar 26, 2014, 10:15:55 pre podne »

Verovatno cu uzeti Dymatize-ov.Da li je kod mene potrebna faza punjenja ili ne?Odlucio sam se za kreatin zbog novca,nemam toliko investicija :)

Nije neophodna faza punjenja, sve manje je sportisti praktikuju... isti ćeš efekat postići i redovnim uzimanjem. Povećaj obavezno unos tečnosti (vode).

Da li koristiš još nešto od suplementacije?
Sačuvana
BioTech
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 258


NO PAIN NO GAIN!!!

« Odgovor #6 poslato: Februar 25, 2014, 10:52:19 posle podne »

Fazu punjenja radis ako zelis, isti ces efekat postici , znaci mozes a i ne moras. Ja sam radio sad kako kome odgovara :D
Procitaj ovu temu mislim da ce ti znaciti: http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=187085.0
Sačuvana
Zoran Ecim
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #5 poslato: Februar 25, 2014, 10:12:25 posle podne »

Verovatno cu uzeti Dymatize-ov.Da li je kod mene potrebna faza punjenja ili ne?Odlucio sam se za kreatin zbog novca,nemam toliko investicija :)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.052 sekundi sa 13 upita.