TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397346 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 03:19:56 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Stomaklija :)  (Pročitano 4894 puta)
Milan 21
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 243

« Odgovor #17 poslato: Februar 07, 2014, 07:30:07 posle podne »

Ne vadim se na genetiku, ali ima i toga  ;)

Vreme je za priču  :D
Pre nekih 10 godina sam smršao, ne znam ni ja kako, 20 kg za 3 meseca (94=>74) jedući pica-kroasane za doručak, i testa u školi.
Ono što sam uradio jeste da sam izbacio večeru (poslednji obrok recimo oko 4-5) i izbacio slatkiše, koje sam pre toga proždirao. Jedino za vikend sam se častio čokoladicom.
I otopio se za 3 meseca. Sada nisam siguran da bi to uspelo.
Ono što je problem - ja mislim da se ne mogu najesti bez testa. Mnogi ljudi se ne mogu najesti bez mesa - ja bez mesa mogu, ali bez testa sam uvek gledan.

To je definitivno stvar navike, mozemo se navici na sve, samo ako postoji dobra volja. Koliko godina imas? Citajuci prethodne tvoje postove vidim da bas lutas, biljna sirova hrana, preterivanje sa slatkisima, bez obroka u popodnevnim satima...Sta se desilo sa kilazom kad si krenuo normalno da jedes nakon tih 3 meseca?

Imam 25 godina. Pomešale su se priče. Rekoh sada bih, kad bih mogao, jeo što više presne hrane, ceĂ°enih sokova itd. I uz malo fizičke aktivnosti, pretpostavljam da bih smršao, i pročistio se.
A za slatkiše i prejedanje, kao i za poslednji obrok u popodnevim časovima - govorih o periodu kad sam smršao onih 20kg, dakle pre desetak godina.
Kilaža nakon mršavljenja je ostala ista ovih 10 godina. Sad posle praznika sam se popravio koju kilu, a nisam davno razmišljao o kilaži, pa rekoh da se potrudim malo.
To da  ces se razviti i skinuti krusku od stomaka od presne hrane, sto vise voca, cedjenih sokova su blago receno babske price i tvrdnje u koje veruju samo neznalice. Tvoj najveci problem jesu testenine i slatkisi i to moras da svedes na najmanju mogucu meru. Hleb potpuno da izbacis iz ishrane, zamenis ga pirincem i eventualno kuvanim krompirom, to je sto se tice UH, sto se tice proteina klasika, meso belo pilece, junetina,riba, posnija svinjetina, jaja, posniji sirevi. Uz to trening kardio i sa tegovima minimum 3 meseca, to je cela foilosofija.Za detalje kad sta kako citaj forum,sve ima.
 Naravno treba imati muda do poda,pa 2-3 meseca izdrzati bez brze hrane i hleba, na pirincu, a to covek bez karaktera i jasnog cilja svakako ne moze.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #16 poslato: Februar 07, 2014, 03:46:07 posle podne »

prvo raščisti sa sobom šta zaista želiš, da li je prioritet skidanje stomaka i bolja forma ili nešto drugo... dobronamerno ti kažem, jer biće ti lakše kad raščistiš sam sa sobom najpre.  E tek onda si spreman za promene.

Moj savet - nemoj kupovati još suplementaciju dok nisi dovoljno dobro sredio klopu.  Testenine i hleb jesu jeftina hrana, i u integralnoj verziji čak i dobar izvor energije,ali za nekoga ko pokušava da skine masne naslage ne valja, jednostavno rečeno.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #15 poslato: Februar 07, 2014, 12:04:42 posle podne »

Bio si u pubertetu,to ti se onda desilo. Onda,i nikad vise. Ja razumem kada mi moj tata kaze da ''ne moze bez hleba",ali neko ko zeli da se bavi ovim mora u glavi da rascisti,to su veliki rezovi i promene na koje moras biti spreman. Kako ne mozes bez hleba? Pa sta cemo sa 1,2 milijarde Kineza,kako oni zive bez hleba?  :)
Sasvim lepo,cini mi se. Tako mozes i ti. Samo kazem,ne znam da li si ti spreman na te promene.
Sačuvana
ulicni.hodac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #14 poslato: Februar 07, 2014, 12:43:32 pre podne »

Ne vadim se na genetiku, ali ima i toga  ;)

Vreme je za priču  :D
Pre nekih 10 godina sam smršao, ne znam ni ja kako, 20 kg za 3 meseca (94=>74) jedući pica-kroasane za doručak, i testa u školi.
Ono što sam uradio jeste da sam izbacio večeru (poslednji obrok recimo oko 4-5) i izbacio slatkiše, koje sam pre toga proždirao. Jedino za vikend sam se častio čokoladicom.
I otopio se za 3 meseca. Sada nisam siguran da bi to uspelo.
Ono što je problem - ja mislim da se ne mogu najesti bez testa. Mnogi ljudi se ne mogu najesti bez mesa - ja bez mesa mogu, ali bez testa sam uvek gledan.

To je definitivno stvar navike, mozemo se navici na sve, samo ako postoji dobra volja. Koliko godina imas? Citajuci prethodne tvoje postove vidim da bas lutas, biljna sirova hrana, preterivanje sa slatkisima, bez obroka u popodnevnim satima...Sta se desilo sa kilazom kad si krenuo normalno da jedes nakon tih 3 meseca?

Imam 25 godina. Pomešale su se priče. Rekoh sada bih, kad bih mogao, jeo što više presne hrane, ceĂ°enih sokova itd. I uz malo fizičke aktivnosti, pretpostavljam da bih smršao, i pročistio se.
A za slatkiše i prejedanje, kao i za poslednji obrok u popodnevim časovima - govorih o periodu kad sam smršao onih 20kg, dakle pre desetak godina.
Kilaža nakon mršavljenja je ostala ista ovih 10 godina. Sad posle praznika sam se popravio koju kilu, a nisam davno razmišljao o kilaži, pa rekoh da se potrudim malo.
« Poslednja izmena: Februar 07, 2014, 12:47:25 pre podne od strane ulicni.hodac » Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #13 poslato: Februar 06, 2014, 11:55:15 posle podne »

Ne vadim se na genetiku, ali ima i toga  ;)

Vreme je za priču  :D
Pre nekih 10 godina sam smršao, ne znam ni ja kako, 20 kg za 3 meseca (94=>74) jedući pica-kroasane za doručak, i testa u školi.
Ono što sam uradio jeste da sam izbacio večeru (poslednji obrok recimo oko 4-5) i izbacio slatkiše, koje sam pre toga proždirao. Jedino za vikend sam se častio čokoladicom.
I otopio se za 3 meseca. Sada nisam siguran da bi to uspelo.
Ono što je problem - ja mislim da se ne mogu najesti bez testa. Mnogi ljudi se ne mogu najesti bez mesa - ja bez mesa mogu, ali bez testa sam uvek gledan.

To je definitivno stvar navike, mozemo se navici na sve, samo ako postoji dobra volja. Koliko godina imas? Citajuci prethodne tvoje postove vidim da bas lutas, biljna sirova hrana, preterivanje sa slatkisima, bez obroka u popodnevnim satima...Sta se desilo sa kilazom kad si krenuo normalno da jedes nakon tih 3 meseca?
Sačuvana
Milan 21
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 243

« Odgovor #12 poslato: Februar 06, 2014, 11:05:32 posle podne »

Ovome nema pomoci  :) Prijatelju,studiras,znaci ulazis u svet akademskih gradjana nisi glup, iscitaj lepo ovaj forum,nacices sve informacije o zdravoj ishrani,sta treba i kad da jedes,kako da treniras.To je jedan kompleksan proces skinuti stomacinu i izgraditi misicavo telo.Sta ocekujes da ti neko da magicno resenje u dve tri recenice. Kad sve lepo procitas e tek onda dodji i postavi pitanje sta ti nije jasno,a ne ovako...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #11 poslato: Februar 06, 2014, 10:39:16 posle podne »

Jedna stvar je samo skinuti kilažu a druga stvar je smršati zdravo,od tvog cilja zavisi šta ćeš raditi.Ja ipak mislim da zdravlje treba da bude na prvom mestu ali o tome ti trebaš da odlučiš,a na nama je ako želiš zdravo da skineš tu kilažu da te posavetujemo i ukažemo na greške.
Sačuvana
ulicni.hodac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #10 poslato: Februar 06, 2014, 10:29:59 posle podne »

Ne vadim se na genetiku, ali ima i toga  ;)

Vreme je za priču  :D
Pre nekih 10 godina sam smršao, ne znam ni ja kako, 20 kg za 3 meseca (94=>74) jedući pica-kroasane za doručak, i testa u školi.
Ono što sam uradio jeste da sam izbacio večeru (poslednji obrok recimo oko 4-5) i izbacio slatkiše, koje sam pre toga proždirao. Jedino za vikend sam se častio čokoladicom.
I otopio se za 3 meseca. Sada nisam siguran da bi to uspelo.
Ono što je problem - ja mislim da se ne mogu najesti bez testa. Mnogi ljudi se ne mogu najesti bez mesa - ja bez mesa mogu, ali bez testa sam uvek gledan.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #9 poslato: Februar 06, 2014, 10:06:34 posle podne »

Plan B koji bi glasio "hranicu se isto,a trcanjem i karnitinom cu skidati salo'' ti nece raditi. Ti si u velikom kaloriskom suficitu jer se hranis bas lose,a i vodis se bas losim smernicama. Nije stvar da ne jedes posle 6-7-8 uvece,pa da ti sledeci obrok bude tek nakon 12 sati. Stvar je da kalorije dobijas iz kvalitetnih namirnica. Kod tebe je vise stvar ,cini mi se, da uzivas u hrani previse,i da nisi spremna da se odreknes toga. Ispravi me ako gresim,ali imam jednong dobrog prijatelja koji se hrani kao ti,ali se on vadi na genetiku. Proteine unosi iz mesa,(ne preradjevine),jaja,ribe,masti iz orasastih plodova a UH iz pirinca,ovsenih,kuvanog krompira.
Sačuvana
ulicni.hodac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #8 poslato: Februar 06, 2014, 09:32:47 posle podne »

Najveći problem je finansijske prirode, nema se para, a najjeftinije se najedeš od testa.  :-\
Probaću malo da sredim ishranu, da makar smanjim testo, a ubacim više proteina, posebno uveče.

Ali hajmo na plan B  ;)
Trčanje - da li ima ikakvog efekta oni pojasevi za stomak?
Da li bi mi tu išta pomogle one šumeće l-karnitina?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Februar 06, 2014, 04:22:48 posle podne »

sa ovom ishranom, da budem iskrena, nećeš nikako napredovati.  Ishrana ti je jako loša, ima dosta loših ugljenih hidrata i malo proteina.

Ne jedeš meso a opet ne jedeš ni povrće ni voće, ne valja...

preraĂ°evine ne računam u meso... to je još gore od mesa.  Onda bolje ako već jedeš meso, tj. ako nisi vegetarijanac, da uzmeš lepo čisto belo meso ili ćuretinu ili ribu,  i da batališ preraĂ°evine.

ugljeni hidrati - testo najviše i goji.... ok možeš ponekad integralne testenine ali testo svaki dan i to obično belo ne valja...  uzmi neke kvalitetnije hidrate poput žitarica, integralnog pirinča....  zavoli musli....  probaj sa nekim od različitih recepata sa ovsenim pahuljicama koje možeš naći ovde na forumu i u Pansport tekstoteci.

puter od kikirkija ti ne treba u ovom trenutku.... ujutru nemaš nikakav unos proteina, baš nikakav...  ubaci jaja uz integralni hleb, bar to.

orašaste plodove jedi izmeĂ°u obroka, kao užinu.

uveče hleb, margarin, kornfleks i sve ostalo što si naveo nikako.... puno hidrata i to loših hidrata.... ovde ubaci salatu od povrća sa nekom ribom ili belim mesom, ako ništa drugo bar mladi sir od proteina.

slatkiši, sokići... naravno ne
Sačuvana
ulicni.hodac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #6 poslato: Februar 06, 2014, 03:44:21 posle podne »

Jedem meso, ali slabo, obicno u vidu preradjevina u sendvicima, a snicle i to jedino u menzi becke, po slavama i tako. Jedem mlecne proizvode.
Gledam da jedem sto vise voca i povrca, ali nije da ga se bas precesto setim. UH su mi uglavnom testo.

Evo danas, do sada:
dorucak: integralni hleb cirka 200g i puter od kikirikija (znam, kalorican, ali zdraviji od margarina i duze me drzi sitim), vocni sok
Rucak: neki djuvec s mesom i hleba

Uobicajen dan:
Dorucak: hleba, margarina i meda ili kornfleks i mleko
Rucak: Pita sa jogurtom/kiselim mlekom ili u menzi obrok tipa becka, pire, grasak, salata, vocka
Vecera: ili nesto namazem, ili neko kuvanje, opet sa hlebom
Tu prodje neki slatkis, sokic, a poneka i vocka ili sargarepa za grickanje.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Februar 06, 2014, 03:01:42 posle podne »

prvo, da li si meso definitivino eliminisao?  da li jedeš mlečne proizvode -sir, mleko, jogurt ili samo jaja kao izvor živ. proteina?

Koliko povrća konzumiraš?

Šta jedeš od ugljenih hidrata, sem testenina? 

Ispiši nam jedan tipičan dan što se tiče ishrane, od početka do kraja dana.  Uopšte nemam ni predstavu šta jedeš inače.

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #4 poslato: Februar 06, 2014, 01:58:04 posle podne »

To što tebi nije problem ne znači da je to zdravo  i da tako treba.Ako ne jedeš tako dugo ostavljaš mišiće i celo telo bez hrane jako dugo vremena a to nije dobro :)
Sačuvana
ulicni.hodac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #3 poslato: Februar 06, 2014, 01:11:39 posle podne »

Nije mi problem da ne jedem 6 sati, veceram oko 8, a legnem oko 2,3. To radim kad vec ne mogu kvalitetnije da se hranim, sem onim sto imam u frizideru. Pa da preuredim jelovnik malo.  :) Ti proteini sto se preporucuju uvece mogu da budu jaja - samo da mi ne ode holesterol od toliko jaja nedeljno. Dajte neki dobar prelog za dorucak (musli su mi odvratni) , i jos vaznije - sta jesti na fakultetu, a ne gladovati.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.364 sekundi sa 18 upita.