TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395298 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 01, 2024, 07:47:31 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Grickalice  (Pročitano 12544 puta)
Seph
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 367

« Odgovor #21 poslato: Februar 22, 2010, 03:33:34 posle podne »

ma da,i ja sam se juce izkontrolisao....opleo po torti  :D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #20 poslato: Februar 22, 2010, 03:01:18 posle podne »

i mene kad uhvati želja za slatkišima uglavnom uzmem neki pwb protein bar, ili često scitec professional jagoda - da zavara... ili
 koju kocku crne čokolade

frutabella je na fazon bonžite ali je mnoooogo ukusna...

ništa nije strašno kad umeš da se kontrolišeš i znaš kad smeš a kad ne
Sačuvana
Seph
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 367

« Odgovor #19 poslato: Februar 18, 2010, 03:11:43 posle podne »

...ma proteinski kolac it is onda...just about anything works,aslong as your car goes  :D :D
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #18 poslato: Februar 18, 2010, 01:22:52 posle podne »

blago tebi i odlično za tebe!
Sačuvana
JovanR
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 180


Follow the Ruhls!

« Odgovor #17 poslato: Februar 18, 2010, 01:30:06 pre podne »

Navika, kao i svaka druga.
Sačuvana
Powerlifting-92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 134


« Odgovor #16 poslato: Februar 17, 2010, 10:55:14 posle podne »

Pre oko 2/3 meseca jeo sam grickalice i slatkise svakodnevno nisam mogo da zamislim dan bez toga :D , kad sam sredio ishranu (naravno izbacio grickalice i slatkise) i poceo sa jacim i kvalitetnijim treninzima dosta sam skinuo salo i izdefinisao se, a i osecam se mnogo bolje... Sad mi se grickalice i slatkisi ne jedu skoro uopste , kad mi se jede nesto slatko uznem kasiku meda i to je to ... :)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #15 poslato: Februar 17, 2010, 08:57:58 posle podne »

do denaturacije proteina svakako dolazi, kao i kad kuvate belance na primer.. ali da li to zaista smanjuje apsorpciju... možda i da ali ne bih rekla bitno..
ono na šta ovaj odlomak daje akcenat jeste da u wheyu postoje proteini - imunoglobulini koji su izuzetno kvalitetan deo wheya..
tako da bi moj odgovor bio da delimično gube na kvalitetu ali da aminokiseline ostaju, što je pretpostavljam vama i najvažnije
Sačuvana
Seph
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 367

« Odgovor #14 poslato: Februar 15, 2010, 01:30:32 pre podne »

ma koga briga za duze i teze varenje,ja kad sam gladan mogo bi celik da svarim ;) ionako to nije dugo u rerni a i nema poentu da brinem o proteinu...hvala na informaciji u svakom slucaju
« Poslednja izmena: Februar 15, 2010, 01:32:36 pre podne od strane Seph » Sačuvana
JovanR
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 180


Follow the Ruhls!

« Odgovor #13 poslato: Februar 14, 2010, 11:22:45 posle podne »

Svako izlaganje toploti na neki nacin steti whey proteinu. U sustini, unistavaju se AK veze i smanjuje se njegova svarljivost i apsorpcija.

Evo odlomka koji se tice toga....

"Let there be no mistake, heat damages protein. Especially whey protein. Heat processing ruptures and reforms protein molecules. It's called denaturing, and it makes digestion and absorption difficult.

Scientific studies clearly show that when heat is used to dry protein it burns thousands of cross-linked bonds into the original amino acid structure. When this denatured protein is ingested, the enzymes in your intestines work overtime to break it down. It takes awhile, and for many can be quite uncomfortable. When all is said and done, little protein is actually absorbed and any resulting nitrogen retention is negligible. The worst thing about drying whey protein in this manner is that it destroys highly valuable immunoglobulin fractions."


« Poslednja izmena: Februar 14, 2010, 11:34:25 posle podne od strane JovanR » Sačuvana
Seph
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 367

« Odgovor #12 poslato: Februar 14, 2010, 10:35:36 posle podne »

pa ovo ti je isto..stim sto ja ne pravim za par dana nego za porciju koju odma pojedem,i bez voca..ispadne oko 8-10 stanglica tanko secenih-probaj
Sačuvana
filip85
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 284

« Odgovor #11 poslato: Februar 14, 2010, 08:58:25 posle podne »

ima i tamo na x3m forumu PeĂ°in predlog za "protein cake", deluje mi ok, ali nisam nikad probao pošto mi deluje preskupo obzirom da treba nekih 20-ak jaja (samo belanca), nekoliko merica wheya i sl, mada može i manja mera da se napravi... deluje kao ok P+UH obrok, ili neka zamena...
al i mene zanima šta bi se desilo sa tim proteinima iz wheya kad bi se ubacilo na 200 stepeni u rernu...
Sačuvana
Seph
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 367

« Odgovor #10 poslato: Februar 14, 2010, 08:51:00 posle podne »

danas sam probao ovo sto sam ti rekao,samo sa proteinom jagode...mericu ipo sam isao...uz nana chaj i kolu zero...extra je...nije prejak ukus,bas onako blag i oseca se zitarica dosta...ko zito...mislim da bi sa 2 merice wheya bilo bolje a ako se ide neka proteinska mesavina tipa Myofusion dosta je i 1 merica zbog teksture...probaj ok je.... inace da li mozda znas sta se desava sa wheyem na toploti?kazu da mu se unistavaju svojstva...a na sta se tu konkretno misli?gubi se kvalitet ili procenat i kolicina proteina?mislim neznam kako makronutrijent moze da bude unisten skroz...tako da me ne zanima dal mu je kvalitet srozan,bitno je da ima proteina ...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #9 poslato: Februar 14, 2010, 08:09:36 posle podne »

:) rekoh, da pitam...
meni su sad najbolje one frutableine štanglice sa 7 vrsta voće (zeleno pakovanje) ... ima puno vlakana, site su i skupe - sve razlozi da ih pojeden dve na dan i da mi to bude to od slatkiša
Sačuvana
Seph
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 367

« Odgovor #8 poslato: Februar 13, 2010, 07:20:36 posle podne »

ma cjuti,pokusavam da se sve manje opterecujem time oguglao sam...a ovo ti je vise ona varijanta kad je kriza a moras da izdrziss... da spasis mozak i malo energije da uneses,jbem li ga sad to sta bude sa wheyem kad se obradi termicki nije ni bitno....

a gl je sigurno high posto se to peche  ;D :D :D
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #7 poslato: Februar 13, 2010, 06:58:04 posle podne »

i koliki je GL tog mixa?
sigurno ne mali, možda srednji... ;)

PS šalim se malo pošto znam da ti paziš na te stvari
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.13 sekundi sa 18 upita.