TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 08:51:22 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Odg: PROTEINI - ISHRANA I SUPLEMENTACIJA  (Pročitano 10686 puta)
mireandric
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 43


« Odgovor #3 poslato: Maj 06, 2010, 05:03:14 posle podne »

kalorijski suficit mi je oko 1000-1500 kalorija svaki dan vec mesecima, ali nesto mi slabo ide sa masom. imam izuzetno brzu probavu. nego interesuje me konkretno ono sto sam pitao prethodno. dakle da li mi je ovo dovoljno proteina za san od oko 7-8 sati i da li je previse ili mozda premalo masti i UH?

da li ima jos neko da mi da odgovor ?
Sačuvana
Budi jak...
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #2 poslato: Maj 06, 2010, 04:26:23 posle podne »

ja cu ti samo reci da se malo manje opterecujes, da unosis vise kalorija, suficit od 700-1000kcal svaki dan i masa nece izostati.
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
mireandric
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 43


« Odgovor #1 poslato: Maj 06, 2010, 05:06:26 pre podne »

do skoro sam pred spavanje pio shake od pola litra mleka, 50-60 grama badema i mericu Pro-Longa. to sam sve stavljao u blender na 1 minut. sada sam trenutno u malom deficitu sa kintom i ne mogu da kupujem Pro-Long i bademe pa pravim shake od pola litra mleka, 50-60 grama oraha i jednu krišku mladog sira od oko 100-150 grama. takoĂ°e u blender na 1 minut. računica je prosta. ova prva varijanta me košta oko 200 din. a ova druga nešto manje od 100 din. mesečno je to ipak ušteda od preko 3000 dinara samo na jednom obroku.

e sad moj cilj je da dobijem još mišićne mase, možda nekih 7-8 kg. mleko koje pijem ima 1,6 % mm. Imlek kravica. mladi sir i orahe kupujem na pijaci. interesuje me da li je ovo o.k. i koliko mi je ova alternativna varijanta uskratila nutritivne vrednosti? takoĂ°e me interesuje da li bi trebalo da kupujem masnije mleko i da li je 100-150 grama sira malo ili puno i takoĂ°e da li je 50-60 grama oraha malo ili puno?

visok sam 179 i imam 80 kg. imam vrlo malo sala na stomaku. koristim još Elite Whey Pro i dekstrozu kao PWM i Kre Alkalyn.

hvala...
Sačuvana
Budi jak...
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.051 sekundi sa 18 upita.