TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 07:58:50 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda tricepsa  (Pročitano 8784 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #17 poslato: Avgust 13, 2010, 09:40:52 posle podne »

Jesi li bio kod lekara ili čekaš da proĂ°e?
Sačuvana
daredevil86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102


« Odgovor #16 poslato: Avgust 13, 2010, 05:41:35 posle podne »

Bio sam danas na bazen i smetalo mi je ovo dok plivam, nije me bolelo ali osecao sam da mi nekako kao zateze misic...Najvise mi smetalo dok sam se odrzavao na vodi i tako pomerao ruke osetio sam kao da mi nekako zateze misic
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #15 poslato: Avgust 12, 2010, 12:04:48 posle podne »


[/quote]Slazem se skroz sa ovim sto si rekao...Verovatno je to moja najveca greska sto sam radio ledja pa triceps..za svoje par godine treniranja to nikada u zivotu nisam radio...uvek sam kombinovao ledja sa bicepsom....a ramena sa tricepsom....ne znam ni sam sto sam odlucio posle ledja da radim triceps...Sad me ne boli ruka, odmah sutra dan preko noci me pustilo ali necu jos uvek da idem u teretanu sacekacu do ponedeljka...
[/quote]

Dobro si postupio sto pravis pauzu do ponedeljka i ima sanse da se oporavis.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #14 poslato: Avgust 12, 2010, 07:05:23 pre podne »

Znalo je i meni da se desava da istegnem tetivu tricepsa na vratilu i po par dana da me boli, tako da moze da bude, ali pripazi malo za sada pa ako ti se pojavi ponovo ti se onda odluci na taj korak i idi kod lekara...;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
daredevil86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102


« Odgovor #13 poslato: Avgust 11, 2010, 08:43:49 posle podne »

Ovo je gotovo klasicna povreda posle treninga leĂ°a, usotalom ko još kombinuje leĂ°a i triceps, ja sam mislio da je to izumrlo LOL

Ljudi se jako loše zagreju kada rade leĂ°a i dugačka glava tricepsa koja je vezana za lopaticu se postavi u extremno izduženo poziciju, tako da ja verujem da je tvoja povreda krenula još dok si radio leĂ°a, pogotovo ako si radio vucenje na vratilu ili lat masini sirokim hvatom.

Umesto sto tražiš savet na forumu trebao bi na snimanje, da vidiš dali ima napuknuća i koliko je kako bi mogao da reaguješ na vreme i sprečiš još veću štetu.
Slazem se skroz sa ovim sto si rekao...Verovatno je to moja najveca greska sto sam radio ledja pa triceps..za svoje par godine treniranja to nikada u zivotu nisam radio...uvek sam kombinovao ledja sa bicepsom....a ramena sa tricepsom....ne znam ni sam sto sam odlucio posle ledja da radim triceps...Sad me ne boli ruka, odmah sutra dan preko noci me pustilo ali necu jos uvek da idem u teretanu sacekacu do ponedeljka...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #12 poslato: Avgust 11, 2010, 01:27:34 posle podne »

Što reče Zoltan za prvi mah pre doktora Ben-Gay krema da ti bar malo ublaži bol.

Meni je stvarno pomogla dosta ali opet to zavisi od jacine povrede.Nastavak rada u teretani pod bilo kakvim uslovima nece doprineti izlecenju sigurno.
Sačuvana
senkovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1082


Klub sportova snage "Senkovic"

« Odgovor #11 poslato: Avgust 11, 2010, 11:59:42 pre podne »

Što reče Zoltan za prvi mah pre doktora Ben-Gay krema da ti bar malo ublaži bol.
Sačuvana
Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san!!
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #10 poslato: Avgust 11, 2010, 07:09:24 pre podne »

Ovo je gotovo klasicna povreda posle treninga leĂ°a, usotalom ko još kombinuje leĂ°a i triceps, ja sam mislio da je to izumrlo LOL

Ljudi se jako loše zagreju kada rade leĂ°a i dugačka glava tricepsa koja je vezana za lopaticu se postavi u extremno izduženo poziciju, tako da ja verujem da je tvoja povreda krenula još dok si radio leĂ°a, pogotovo ako si radio vucenje na vratilu ili lat masini sirokim hvatom.

Umesto sto tražiš savet na forumu trebao bi na snimanje, da vidiš dali ima napuknuća i koliko je kako bi mogao da reaguješ na vreme i sprečiš još veću štetu.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #9 poslato: Avgust 10, 2010, 08:18:01 posle podne »

Može biti dosta ozbiljno i verovatno će ti trebati dugo da se oporaviš posebno ako ne budeš štedeo tu ruku.
Ali kao i svi do sad i ja mram da kažem da je teško reći šta je i koliko će da traje ovako iz daleka tj iz priče..
Stavljaj obloge od gaveza sledećih 5 dana.
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #8 poslato: Avgust 10, 2010, 05:18:01 posle podne »

JA jedno 12 meseci nisam radio triceps potisak sa tegovima ili bucicama, posto me je stalno zatezalo u desnom laktu. Umesto toga sam radio propadanja sa akcentom na triceps, sklekove, propadanja izmedju klupa i evo sad kad radim nemam vise taj problem... Valjda je fora u vecoj pauzi, izbegavas vezbu na kojoj si se povredio i nadjes alternativu za to vreme pa posle opet probas tu problematicnu vezbu sa manjim tezinama pa povecevas polako
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #7 poslato: Avgust 10, 2010, 01:46:57 posle podne »

Imao sam ja povredu lakta bas sa tricepsom pre 2 godine i imam bas ovde postovan taj forum....to mi je proslo nakon 2 nedelje...ali sada je skroz drugacije...bas me misic boli triceps nije ni lakat ni tetiva ni koska....sam misic

Ima mnogo krema bas za to jedna od boljih koju sam i sam koristio cini mi se da je naziv Ben gej ili nesto tome slicno,ali pomogla je dosta.Probao sam prvo rusku vodicu jer to uglavnom vecina uzima kao neku alternaticu mada nije nesto vredelo.
Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #6 poslato: Avgust 10, 2010, 01:10:34 pre podne »

Meni licno puno pomaze burov gel... Nekad istegnem ramena, ne mogu ni ruke da podignem po nedelju dana. Slazem se sa Zoltanom, bolje idi to proveri kod doktora, neka ti vide da ti nije puko misic ili nesto slicno, ovde na forumu ces tesko da dobijes tacnu informaciju jer niko ne moze da zna sta si tacno povredio
Sačuvana
daredevil86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102


« Odgovor #5 poslato: Avgust 10, 2010, 12:00:22 pre podne »

Imao sam ja povredu lakta bas sa tricepsom pre 2 godine i imam bas ovde postovan taj forum....to mi je proslo nakon 2 nedelje...ali sada je skroz drugacije...bas me misic boli triceps nije ni lakat ni tetiva ni koska....sam misic
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #4 poslato: Avgust 09, 2010, 11:03:44 posle podne »

Nemas ti od toga nista sto neko ima povredu kao i ti..evo ako ti nesto znaci imam ja slicnu mada ne bas tako jaku jer je podosta sanirana.Radi se o tome da sam lakat povredio pre nekoliko godina bas na tom spustanju i sada ponekad osecam bolove.Dosta mi je pomogao animal flex kao i bandaziranja,odmor,rad sam malim tezinama...ali cim povecam kilaze vrati se bol..
Sačuvana
daredevil86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102


« Odgovor #3 poslato: Avgust 09, 2010, 10:44:34 posle podne »

Dobro ali mene zanima da li neko imao slicnu povredu...ne treba niko da mi kaze da trebam da posetim doktora to mogu i sam ne bih dolazio na forum da cekam da mi to neko kaze!
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 17 upita.