TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395185 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 08:21:22 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Soja je za t'rdove  (Pročitano 10019 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #37 poslato: Avgust 17, 2010, 08:51:00 posle podne »

Misli, slobodna ti volja... ali izvori ograničeni... ne bi sad dalje ovome, zamara...
100% smo pisali o soji i nikad nikome mišljenje nismo promenili...
Sačuvana
deni12
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 159


« Odgovor #36 poslato: Avgust 16, 2010, 11:20:53 posle podne »

Sa sojom nikad neznas kakvu si kupio,ne znas da li cete napasti estrogen,ne znas hoces li dobiti x vrsta tumora,i ne znas da li je to samo bezazlena biljka.

Ako se bojiš soje "bezazlene biljke koja napada estrogenom" nemoj je jesti, ali nemoj molim te ni pisati ovakve postove, neko će te shvatiti ozbiljno.


Pa veruj mi,bojim se i ne jedem je,ali da je tako,ja bar mislim da jeste.
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #35 poslato: Avgust 16, 2010, 08:34:18 posle podne »

sad ne znam da li si mislio na AK profil, ja na to nisam mislio... nego kravlje mleko: mleca mast, holesterol a sojino bez masti i bez holesterola... na to sam mislio... bez laktoze takodje... to je i osovni problem kod mnogih ljudi koji su intolerantni zato sam rekao to... - laktoza - holesterol
a sada pricati o drugim nutritijentima mi je smesno jer su jako male kolicine... osim Ca i kravljem sto je i naveci plus istog... ali kao sto rekoh, mnoga sojina sadrze dodatk Ca i vit D tako da je ok...

Ok. Nisam ni ja mislio na AK profil, nego prosto smatram da je finansijski neisplativo. Čini mi se da je prilično skupo to sojino mleko u odnosu na kravlje, mada možda i grešim - od soje sam digao ruke odavno, pa mi ne zamerite ako grešim :P  (ali me ispravite ako je to slučaj! :)).
A to holesteroli itd - realno nije to toliki problem koliko fast foodovi kojekakvi itd. U poreĂ°enju sa junk ishranom nema svrhe gledati na mleko kao na holesterol hazard. Koliko junka - toliko manje zdravlja. :P
Što se laktoze tiče - ima ono mleko bez...

Mada, stvarno ne vidim problem i da se popije koja čaša toga.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #34 poslato: Avgust 16, 2010, 08:16:06 posle podne »

Sa sojom nikad neznas kakvu si kupio,ne znas da li cete napasti estrogen,ne znas hoces li dobiti x vrsta tumora,i ne znas da li je to samo bezazlena biljka.

Ako se bojiš soje "bezazlene biljke koja napada estrogenom" nemoj je jesti, ali nemoj molim te ni pisati ovakve postove, neko će te shvatiti ozbiljno.
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #33 poslato: Avgust 16, 2010, 02:19:15 posle podne »

Sa sojom nikad neznas kakvu si kupio,ne znas da li cete napasti estrogen,ne znas hoces li dobiti x vrsta tumora,i ne znas da li je to samo bezazlena biljka.

Brate, zgušio si sa tim da je soja ultimativno zlo. Ognjen je prelepo rekao da ni sa kravama ne znaš na čemu si. Ono što ću ja dodati je da ZNAMO na čemu smo kada je vazduh u pitanju, pa idalje dišeš. Zar ne? Isto to može da ti važi za bilo koju biljku koju kupiš na pijaci ili u maxiju. Nemaš ti pojma gde su je uzgajali, kako, itd.
"Dobićeš X vrsta tumora, da li će te napasti estrogen", aman čoveče, što se estrogena tiče - zna se da ima tri ona izoflavona (Genistein, Ekvol i Daizdein) ali niko ne ume da kaže sigurno da li, kakve i koliko izražene efekte to ima na nas.
Neki kažu dobro je za menstrualne sindrome (ublažava ih), opet ako je to egzogeni estrogen on može da ti malo "zezne" period. Šta je tu tačno - morala bi da se uradi neka neutralna studija bez uticaja neke interesne grupe sa strane.
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #32 poslato: Avgust 16, 2010, 02:13:24 posle podne »

sad ne znam da li si mislio na AK profil, ja na to nisam mislio... nego kravlje mleko: mleca mast, holesterol a sojino bez masti i bez holesterola... na to sam mislio... bez laktoze takodje... to je i osovni problem kod mnogih ljudi koji su intolerantni zato sam rekao to... - laktoza - holesterol
a sada pricati o drugim nutritijentima mi je smesno jer su jako male kolicine... osim Ca i kravljem sto je i naveci plus istog... ali kao sto rekoh, mnoga sojina sadrze dodatk Ca i vit D tako da je ok...
Sačuvana
deni12
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 159


« Odgovor #31 poslato: Avgust 16, 2010, 02:10:14 posle podne »

Sa sojom nikad neznas kakvu si kupio,ne znas da li cete napasti estrogen,ne znas hoces li dobiti x vrsta tumora,i ne znas da li je to samo bezazlena biljka.
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #30 poslato: Avgust 16, 2010, 11:44:07 pre podne »

Nisam za soju nista posebno, ali sojino mleko zaista volim i zaista ima dosta (ako je dodat Ca onda 10x bolji) profil od kravljeg... e sada da li jos je neko caprkao po dnk u proslosti... niko ne moze znati... kao da su krave kao sa milkinih reklama, sa pasnjaka Alpa... Bog zna sta i njima rade...

Tačno za krave (tj celu GMO priču), ali odakle ti to da sojino mleko ima bolji profil od kravljeg?
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #29 poslato: Avgust 16, 2010, 10:24:51 pre podne »

Nisam za soju nista posebno, ali sojino mleko zaista volim i zaista ima dosta (ako je dodat Ca onda 10x bolji) profil od kravljeg... e sada da li jos je neko caprkao po dnk u proslosti... niko ne moze znati... kao da su krave kao sa milkinih reklama, sa pasnjaka Alpa... Bog zna sta i njima rade...
Sačuvana
deni12
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 159


« Odgovor #28 poslato: Avgust 15, 2010, 07:31:39 posle podne »

U Surčinu su uzgajali tu modifikovanu, čak su i seme prodavali na pijaci. Znam da su im nešto zaplenili, al je sigurno ima u atarima. Ja naprimer volim sojine odreske kad ih ispohujem sa jajima, nisu loši.

Maler bate,soja je ruski rulet...
Sačuvana
senkovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1082


Klub sportova snage "Senkovic"

« Odgovor #27 poslato: Avgust 15, 2010, 06:59:19 posle podne »

U Surčinu su uzgajali tu modifikovanu, čak su i seme prodavali na pijaci. Znam da su im nešto zaplenili, al je sigurno ima u atarima. Ja naprimer volim sojine odreske kad ih ispohujem sa jajima, nisu loši.
Sačuvana
Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san!!
deni12
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 159


« Odgovor #26 poslato: Avgust 15, 2010, 01:38:08 posle podne »

Ma nisam mislio na kikiriki zbog masti, on je zbog tih masti super, i ja ga krkam, pa skoro svaki dan. Nego njegovi proteini su bas niske bioloske vrednosti, a UH su mu ok, nema secera. Nemoj samo da cepas onaj przeni presoljeni kikiriki.

A to da smo dobili nije moguce, osim ako nam nisu greskom uvalili, jer je to zabranjeno u nasoj zemlji.


Odprilike,ti ciljas da je svaki biljni protein los? Jel to hoces da kazes? Pazi,ja znam da se novcanice od papira vise cene od novca u metalu,ali 1000 din u metalu je 1000 din u metalu...

Pa nije ti analogija dobra.
Pazi sad biloloska vrednost proteina neke namernice oznacava koji procenat tih proteina ce biti iskoricen u organizmu, tako da ako je nesto niske bioloske vrednosti znaci da se od njegovih proteina neces usreciti. Jos jedno, vidim da si rekao da je AK AK, bez obzira odakle je. Pa imas bas puno AK i one imaju razlicite uloge, vazno nam je da li su tu sve AK koje nam trebaju.

Kada sam ti rekao da ne racunas prot. iz kikirikija, pri tome sam mislio da ako gledas da imas dnevni unos proteina od npr. 2g/kg ne mozes taj kikiriki tu racunati, nego se ti drzi proteina iz namernica zivotinjskog porekla i miran si.



OK,nismo se razumeli xD nisam ja rekao da je AK AK bez obzira odakle je ;) pazi,unecu 100 gr zbog U.H i dobrih masti,a znam da ce ti proteini ipak nesto uraditi. Tako da,nisam na gubitku :D
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #25 poslato: Avgust 15, 2010, 11:21:17 pre podne »

mogu se racunati i proteini iz kikirikija kao i oni iz soje. . .kao i svi ostali bilo da su biljnog ili zivotinjskog porekla. Bitno je samo da uz te nekompletne izvore aminokiselina unesemo komplementarne namirnice kojima bismo upotpunili amino kiselinski profil i sve je ok. . . Poenta je samo uneti esencijalne aminokiseline u pravom odnosu. .  sa druge strane nije dobro jesti samo biljne proizvode jer nemaju kompletan aminokiselinski profil tj nemaju sve esensijalne ak u sebi...
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #24 poslato: Avgust 15, 2010, 04:47:04 pre podne »

Ma nisam mislio na kikiriki zbog masti, on je zbog tih masti super, i ja ga krkam, pa skoro svaki dan. Nego njegovi proteini su bas niske bioloske vrednosti, a UH su mu ok, nema secera. Nemoj samo da cepas onaj przeni presoljeni kikiriki.

A to da smo dobili nije moguce, osim ako nam nisu greskom uvalili, jer je to zabranjeno u nasoj zemlji.


Odprilike,ti ciljas da je svaki biljni protein los? Jel to hoces da kazes? Pazi,ja znam da se novcanice od papira vise cene od novca u metalu,ali 1000 din u metalu je 1000 din u metalu...

Pa nije ti analogija dobra.
Pazi sad biloloska vrednost proteina neke namernice oznacava koji procenat tih proteina ce biti iskoricen u organizmu, tako da ako je nesto niske bioloske vrednosti znaci da se od njegovih proteina neces usreciti. Jos jedno, vidim da si rekao da je AK AK, bez obzira odakle je. Pa imas bas puno AK i one imaju razlicite uloge, vazno nam je da li su tu sve AK koje nam trebaju.

Kada sam ti rekao da ne racunas prot. iz kikirikija, pri tome sam mislio da ako gledas da imas dnevni unos proteina od npr. 2g/kg ne mozes taj kikiriki tu racunati, nego se ti drzi proteina iz namernica zivotinjskog porekla i miran si.
« Poslednja izmena: Avgust 15, 2010, 04:51:00 pre podne od strane BBBbbb » Sačuvana
deni12
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 159


« Odgovor #23 poslato: Avgust 15, 2010, 02:34:01 pre podne »

Ma nisam mislio na kikiriki zbog masti, on je zbog tih masti super, i ja ga krkam, pa skoro svaki dan. Nego njegovi proteini su bas niske bioloske vrednosti, a UH su mu ok, nema secera. Nemoj samo da cepas onaj przeni presoljeni kikiriki.

A to da smo dobili nije moguce, osim ako nam nisu greskom uvalili, jer je to zabranjeno u nasoj zemlji.


Odprilike,ti ciljas da je svaki biljni protein los? Jel to hoces da kazes? Pazi,ja znam da se novcanice od papira vise cene od novca u metalu,ali 1000 din u metalu je 1000 din u metalu...
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.115 sekundi sa 17 upita.