TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395185 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 10:10:54 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Soja je za t'rdove  (Pročitano 10020 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #7 poslato: Avgust 13, 2010, 07:27:51 pre podne »

Pa esi procitao ti sta sam ja napisao deckonjo? Ovo je preveden članak ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #6 poslato: Avgust 13, 2010, 06:12:45 pre podne »

poenta je postovanje autorskih prava, makar malo
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #5 poslato: Avgust 13, 2010, 03:56:03 pre podne »

@Nickey
Sve može, al' meso mi ne dirajte! :D

A pre će biti da je namenjena biljkama, jer je soja zapravo (dok je nisu proglasili čudom 20-og veka) bila bezvredna biljka-Ă°ubrivo za pirinač azijata. :D:D:D

@Markoni
U čemu je poenta stavljanja linka sa sadržajem oko koga je ceo topic?
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #4 poslato: Avgust 12, 2010, 06:03:17 posle podne »

http://www.charlespoliquin.com/ArticlesMultimedia/Articles/Article/35/Soy_Is_For_Dorks.aspx
Sačuvana
nickey
Gost
« Odgovor #3 poslato: Avgust 12, 2010, 05:27:54 posle podne »

Soja je za zivotinje koje ce mo mi kasnije da pojedemo, prosto ko' pasulj. Salim se, slazem se sa biom jer kao sto kaze nemozemo sa sigurnoscu znati, ali o5 da mi neka biljcurina menja meso, ne znam bas  :P :P
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #2 poslato: Avgust 12, 2010, 04:42:44 posle podne »

Da ovo nije još jedna od onih priča -za ili protiv soje-?

Pošto otkako su neke čike uleteli na tržište sa sojom i napravili trilion dollar industry, onda su mesaroši kojima je pala prodaja upali u frenzi da dokažu da je soja shit. Pa onda kreće zdrava- zbog ovoga, pa loša- zbog onoga, pa onda zarad većeg profita kreće i GMO soja... Nznm, meni je ova cela priča previše fucked up i bez dobrih OBJEKTIVNIH izvora da bi se ja mislim iko upuštao u priču.

Ono što je doduše za soju jeste da je to biljče ekstremno bogato proteinima - i iako to nije garnitura AK koja bi nama najviše odgovarala opet stoji da je vrlo jeftin izvor proteina. Čak ima povoljno da se uzme izolat proteina iz soje koji je preko 90% protein (ako je na meru - je povoljan). Koji je opet ODVRATNOG ukusa.
Naravno, pored svega - opet ne može čovek da bude siguran šta je u tom izolatu - tj da li tu ima i ostalog potencijalno opasnog junka iz soje.

U ovoj priči, šta god da naĂ°eš kao neki fact na drugom mestu možeš da naĂ°eš totalno suprotno.
... ... ...


Nisi pomenuo izoflavone. :P
(i baš me interesuje šta ćeš o tome da kažeš. Pošto ako se ne varam oni su onaj čuveni "fitoestrogen", a takoĂ°e ga genijalni farmaceuti -sa etiketom - soja je zdrava- stavljaju u lekove od onih za prostatu do ne znam ni ja čega.)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #1 poslato: Avgust 12, 2010, 12:24:57 posle podne »

Prevedeno od Charlsa Poliquina

Charles chews on the top 5 reasons why you shouldn't eat soy
by Charles Poliquin

Prvi razlog - Toksičnost
Soja uvećava zasićenje organizma toksinima iz soje. Ovo je jedan od zaseva koji se najviše prskaju (hemikalijama). Visok sadržaj pesticida utiče na povećanje ionako visokog sadržaja toksina u telu. TakoĂ°e, sadržaj aluminijuma je eksponencijalno uvećava tokom prerade soje.

Drugi razlog – Potencijalni poremećaj rada štotaste žlezde
Soja sadrži goitragens, što je jedna od komponenti koja može da poremeti rad štitaste žlezde.

Treći razlog – Blokiranje absorpcije minerala
Soja sadrži vosok nivo fitata, za koje se zna da ometaju absorpciju i makro - minerala (n.pr. kalcium) i minerala u tragovima (n.pr. cink). Dobra vest je da konzumiranjem mesa se blokiraju i fitati. Tako da ako planirate tofu za večeru, pripremite i neko meso uz taj obrok.

Četvrti razlog – Povezano sa hiperkinetičkim poremećajem
Hrana za bebe na bazi soje je povezana sa razvojem ovog poremećaja. Sadrže i do 80% više manganeza nego majčino mleko. Previše manganeza se vezuje za neurotiksičnost.

Peti razlog – Povećava zgrušnjavanje krvi
Hemaglutinin se nalazi u sojinoj sačmi. Ova komponenta utiče na agregaciju crvenih krvnih zrnaca, što povećava zgrušnjavanje krvi.


Zaključak, soja je t'rdove.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.109 sekundi sa 17 upita.