TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395142 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 04:02:56 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Armwrestling - sportsko obaranje ruke  (Pročitano 22979 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 05, 2010, 01:35:41 posle podne »

Do nedavno o ovom sportu se malo znalo,kod nas je bio totalna nepoznanica a u svetu se odavno vec odrzavaju prvenstva koja su veoma dobro organizovana,medijski jako propracena i finansijski potkovana.Kod nas se prvo drzavno prvenstvo u sportskom obaranju ruke odrzalo ove godine u maju u pancevu.O samom takmicenju sam vec pisao ali opet cu napomenuti da imam samo reci hvale za organizatore koji su se zaista jako potrudili da ovo prvo takmicenje protekne na zavidnom nivou.Mnogo medija,takmicara (preko 100),puno lepih devojaka :)  i naravno pansport kao sponzor je dovoljno da vam docara kako je bilo.
U teskoj konkurenciji uspeo sam da uzmem trece mesto u kategoriji do 110kg posle pet teskih duela a ukupni skor mi je tri pobede i dva poraza.Za prvo drzavno prvenstvo sam zadovoljan a napomenuo bih jos samo da sam do sada imao jos par lokalnih takmicenja gde sam bio prvi ali su pravila bila drugacija.
Ovo takmicenje je inace sto se tice publike jako dobro propraceno.Na moje iznenadjenje pubilke je bilo mnogo i s obzirom da su glasno bodrili takmicare osecali smo se kao u areni sto je davalo posebnu draz i kod nas takmicara izazivalo adrenalin.
Pa opet pored svega ova disciplina ima i losu stranu a to je velika mogucnost povreda i to veoma ozbiljnih.Samo u mojoj kategoriji bile su dve teske povrede.Prvak moje kategorije je imao tesku povredu ligamenta desne ruke i tu povredu jos nije uspeo sanirati i najverovatnije je ovo kraj za njega sto se tice armwrestlinga.Drugi momak je imao prelom ruke na cak pet mesta i video sam kada mu je medicinsko osoblje zamotavalo ruku i odvozilo ga u hitnu.
Mogucnost povrede je ovde velika, i ukoliko neko nije spreman ne treba da se takmici ili obara ruke reda radi.Kada kazem spreman mislim na treninge koje sam i ja imao dva meseca pred takmicenje a obuhvata posebne vezbe podlaktice,ramena,sake,bicepsa..O tome kako sam i sta radio objasnicu u ovoj temi u sledecim postovima uskoro i potrudicu se da postavim i slike vezbi koje radim da vam to sto jasnije docaram.

Dole na slikama se vidi profi sto gde su bili dueli kao i prijave kod devojaka.Na zadnjoj slici vidite kako je duel izgledao na samom takmicenju.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.113 sekundi sa 17 upita.