TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 07:33:42 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Zoltan Kozma)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 7 8 [9] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koliko neko treba da bude jak da bi bio jak?  (Pročitano 35243 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 14, 2010, 07:01:05 pre podne »

Mašala Markane, cifre su aj zdrao :D

Aleksandre odlične cifre, a što se bojiš mrtvog, šta te koči, verovatno zbog tripa da će ti otići donji deo leĂ°a?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #9 poslato: Oktobar 13, 2010, 09:01:38 posle podne »

Moji najbolji rezultati su bili sa 97 kg...
Bendz pres 210kg 1x,180 kg 4x
Mrtvo dizanje 250 kg
Cucanj 240 kg 6x
Sada trenutno bendz 190cucanj odavno ne forsiram preko 200 kg ,radim vise na separacijama a trenutnokvadriceps i ne radim zbog povrede,a mrtvo ne radim uopste.
Sačuvana
Aleksandar Sh.
Sitnim koracima do velikog cilja
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1460

bulk up my muscle ;)

« Odgovor #8 poslato: Oktobar 13, 2010, 05:59:31 posle podne »

Bench press letos u junu u full snazi 190kg solo sa svojih 102kg
Potisak iznad glave 110 kg 4x , nisam isao jednom
Cucanj dok sam ga radio pre 3 godine sa svojih 75kg dizao sam 140kg 4x onda su noge pocele da skacu u masi pa sam prestao da tovarim noge u principu,cak ih nisam ni jedno vreme radio uopste,samo sam bajs vozio i pomalo cucanj sa sipkom
Mrtvo dizanje nisam isao preko 180kg nekako se bojim ove vezbe
Vratilo radim samo siroke hvatove na treningu iza i ispred glave tj navlacaj na grudi,kad kazem siroke mislim skroz sirok hvat koliko mi vratilo ono koso dozvoli i radim nekad 10 nekad 8 ponavljanja u 4-5 serija

Ovo je sve bilo u junu-julu mesecu :)
Sad bi sve ovo mogao smanjiti,uzroci si boles,boles,boles,boles,ispiti,ispiti,ispiti,ispiti :)
« Poslednja izmena: Oktobar 13, 2010, 06:01:16 posle podne od strane Aleksandar Steler » Sačuvana
Uvek spreman da pomogne na svaki nacin
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #7 poslato: Oktobar 12, 2010, 02:00:39 posle podne »

Tnx. :)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 12, 2010, 07:27:10 pre podne »

@biochemo

Samo polako, mlad si ti momak, povrede će se srediti, a onda samo pametan trening ;)

@nickey

Odlične cifre, ali probaj da radiš potisaka iznad glave i to stojeći i videćeš kako će ti benč otići gore.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
nickey
Gost
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 11, 2010, 06:37:49 posle podne »

Moje težine: težak sam do 90kg, nemam vagu da se izmerim

Bench press: 90kg, nikako da napredujem, posle sam i prestao da ga radim....
Potisak iznad glave: ovu vezbu uopste ne radim

Vratilo (srednji pothvat): bar 20, nisam nikaada isao max

Mrtvo dizanje: 150, 8x3, nikada nisam radio max

Čučanj (do paralele, ali gornji deo butine do paralele: 140

Lako mi idu noge, i ne pada mi tesko da ih radim, cak sta vise i dok nisam pazio na tehniku izvodjenja nekako mi je prirodno doslo da radim pravilno cucanj i mrtvo  ;D
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #4 poslato: Oktobar 11, 2010, 02:41:16 posle podne »

Ništa spec ozb. Obožavam borenje kao takvo. Nema većeg uživanja za mene. (Osim možda tegova.:D)
Ali nemoguće je ispoštovati termine treninga kada nekada ostajem na faxu dovoljno da noćnim moram kući da se vratim. Onda nekako zaglavih na teretani. :P Sad se malo uzimam u neku BB priču, a MMA kad/ako bude nekada moglo.
Što se takmičenja tiče - nisam taj nivo sigurno. (Sad ne nikako. :D)

Znam da nisi izmislio cifre, a što se moje klope tiče - sad ćemo polako u režim. Pominjao sam tebi konkretno sa čime imam problema treutno, pa je malo porblem. Noge baš ne mogu da radim što me izluĂ°uje, jer mi i ovako zaostaju...
Imao sam jednu all-round minus fazu, a sad će valjda na bolje. :)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 11, 2010, 01:52:44 posle podne »

Nice, aj sad malo više jedi, nemoj da mi zaostaješ ;)

Inače nisam ja osmislio ove cifre, to je u suštini ono što neki treneri koriste kada je ocena snage u pitanju. Kao što vidiš ja bi mogao ili malo da skinem sala (kreće od novembra ;)) ili malo da ojačam, ali mislim da će ovo prvo da se desi pre nego ovo drugo LOL

BTW kakav MMA, el si se borio do sada ili samo treninzi, interesuje me pošto radim sa jednim momkom ovde iz NS-a. Inače se takmiči i u graplingu, član je Family Fight tima. Sad ga baš spremma za neki gapling u Zagrebu, to bi trebalo da su neke kvalifikacije za evropsko ili šta već, slabo pratim taj sport...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #2 poslato: Oktobar 11, 2010, 01:06:33 posle podne »

Ahahhah - pa ti kao da si po sebi pravio kritrijume ko je jak ko nije.

Ovako - ja sam oduvek bio ektomorf, pri tome ističem da se čačkam teretanom prilično dugo. BB ozb radim možda pola sezone jer nema ništa od mojih MMA treninga dok sam na faxu.

Trenutna težina: 66kg (inače imam haotično loš period pa sam izgubio jedno ~5kg tokom proteklih dva meseca. Prestao sam lepo da jedem, posle me stigla i povreda i jbg. Ali polako)
Kilaža letos: 71kg
(navedeno je za pre mesec dana - pre pauze, kilaža tada 67kg)

Bench press - 90kg x3 (nisam probao keca odavno)
Mrtvo - 90kgx8 (100kg ode jednom posle jedne ovakve serije, koliko mi je max - opet nisam siguran)
Čučanj (malo ispod paralele) - radne serije su oko 60kg (ovde ispravljam "krivu drinu" - jer sam ga duže vreme radio pitki čučanj i mučno mi je sve blizu a tek ispod paralele)
Vratilo (nadhvat, širina ramena - to forsiram u poslednje vreme jer me najbolje pogaĂ°a) - max je bio +40kg x3 ponavljanja (i to posle nekoliko jakih serija), ako gledamo broj - zagrevam se sa ~20 komada... išao sam do 26, ali preko toga me smara pa ne praktikujem.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 11, 2010, 10:59:54 pre podne »

Često se desi da ljudi zapadnu u rutinu odlaska u teretanu, zaludnog lutanja od sprave do sprave i odlaska kući. Mi, ozbiljni vežbači ove ljude zovemo pozeri. Neke od njihovih glavnih karaketirstika su: žgoljavi ili debeli, sve uspešne vežbače optužuju za upotrebu steroida, kucaju poruke izmeĂ°u serija, podižu noge na klupu dok pokušavaju da rade bench press, pate od epilepsije svaki put kad priĂ°u vratilu, nikad nisu prišli ramu za čučanj itd...

Onda sa druge strane imamo ozbiljne vežbače koji imaju potrebu da ismevaju prethodno navedenu grupu jer fakat znaju da su jači od njih, ali ne znaju kako to da izvedu.

Ovde ću da napravim jednu listu vežbi i kolika bi relativna snaga (snaga u odnosu na težinu) vežbača u teretani trebala da bude. Ovo je lista namenjena vežbačima koji se rekreativno bave dizanjem tegova koji nemaju potrebu da budu bilderi, power lifteri i slično, nego samo da izgledaju i osećaju se najbolje što mogu:

Bench press: 1.5 x svoja težina

Potisak iznad glave: 1x svoja težina

Vratilo (srednji pothvat) 15-20 ponavljanja (sli celih ponavljanja, sorry)

Mrtvo dizanje: 2.5 x svoja težina

Čučanj (do paralele, ali gornji deo butine do paralele ;): 2x svoja težina

Moje težine: težak sam 110kg

Bench press: 170kg

Potisak iznad glave: 105kg

Vratilo (srednji pothvat) 15 ponavljanja

Mrtvo dizanje: 250kg

Čučanj (do paralele, ali gornji deo butine do paralele ;): 190kg

Aj sad da čujem vaše...

Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stranice: 1 ... 7 8 [9] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.09 sekundi sa 17 upita.