TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395119 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 08:14:21 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Zoltan Kozma)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 9 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koliko neko treba da bude jak da bi bio jak?  (Pročitano 35242 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #130 poslato: Oktobar 30, 2012, 06:47:05 posle podne »

:D
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
PANSPORT UREDNIK
Gost
« Odgovor #129 poslato: Oktobar 30, 2012, 10:13:09 pre podne »

Zbog neadekvatnog ponašanja forumaša i moderatora, ova tema će biti zakljucana. Molimo vas da ne vredjate, ne psujete i ne kršite norme lepog ponašanja.
Sačuvana
Manex
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 114


« Odgovor #128 poslato: Oktobar 29, 2012, 03:21:09 posle podne »

Sumo stav je takodje tezak kao i rumunski stav, za sumo trebaju da se imaju MNOGO jake prepone, da bi se izdrzala tolika kilaza, ali i rumunski ima svoje mane..  ::) ;D
Sačuvana
Svakim novim treningom, granice se pomeraju...
Manex
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 114


« Odgovor #127 poslato: Oktobar 29, 2012, 03:16:41 posle podne »

Citat
Prejak si nema sta jedino mi se cini da ti je benc slab, ja mislim da bih ja sad bio u stanju da podignem 107,5kg sa pauzom iako sam dosta slabiji od tebe u sq i dl... Po kojim si programima trenirao i kako sad treniras ako nije tajna  ?
Planirao sam da podignem 120kg sa zadrskom na takmicenju (imam i klip sa treninga), ali na predzadnjem treningu pre takmicenja povredim ja levo rame, znaci haos, i jedva podignem tih 107.5kg, a nisam ni izlazio da probam treci pokusaj, da se ne povredim jos vise..
http://www.joeskopec.com/80java.html po ovom programu treniram (datumsi), samo kad imam bench ubacujem vezbe za ojacavanje bencha, kad imam cucanj - vezbe za ojacavanje, kad imam mrtvo dizanje - vezbe za ojacavanje, kad imam mrtvo dizanje 5X5, videces tamo, ubacim gornji deo ledja, kad imam pauzu 2 dana ja jedan dan ubacim ramena ili ruke zavisi sta je po redu... :)  
Citat
samo sumo je i izmišljen da bi se pravila varala i skratio pokret...zato i rade ona silna izvijanja na benchu i sumo stavove na čučnju i dl - u...samo da bi se skratio pokret što više...
to je i svhra naravno, da se skrati sto vise putanja i podigne sto veca kilaza.. :) Ali ni jedan stav nije tezak, sve mora da se ojaca, kod sumo stava moze lakse da se dobije femoralna kila.. :)
Citat
Za god ipo dana si nabio 180 cucanj i 230 dl ? svaka cast...
Imaj u obziru i moje godine, a narucito to sto nemam trenera, saklupljam savete od iskusnijih, i sam sebi pravim programe.. Da imam trenera bio bi mi jos veci i brzi napredak.. :) Hvala, bice jos vece kilaze, samo polako.. :)
Sačuvana
Svakim novim treningom, granice se pomeraju...
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #126 poslato: Oktobar 29, 2012, 03:01:01 posle podne »

Devojčice  ;D ;D  mene stavi u sumo, ne mogu 60kg da pomerim.., nego, filipe baci i ti koji svoj klip da vidimo jel liftuješ štogod  :)

Što se tiče sumo vs conventional stila dl ima raznih teorija kome koja više odgovara kom tipu - po meni je najbolja teorija da svako vuče onako kako mu najviše odgovara.

Elem, na tu temu elitefts je izbacio tu varijantu gde meriš dužinu trupa/noge, tj. dužinu ruke, i na osnovu toga izračunaš koliko je to procenata ukupne visine, i onda se ubaci u neku mini tabelu gde hipotetički imaš kome koji stil više odgovara. Duže ruke, kraći torzo vuče na conventional, a kraće ruke duži torzo ide ka sumo. Naravno, ovo su sve samo predispozicije i ne mora da znači ništa, jer ima tona izuzetaka... ako nekog interesuje nek izgugla.

bacite koju reč na ovo  :)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
filip85
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 284

« Odgovor #125 poslato: Oktobar 28, 2012, 10:13:21 posle podne »




http://www.youtube.com/watch?v=sZCWLdyL7ss

http://www.youtube.com/watch?v=-dpRChwpmaM

http://www.youtube.com/watch?v=IZoTSkz39fM
« Poslednja izmena: Oktobar 30, 2012, 10:33:20 pre podne od strane PANSPORT UREDNIK » Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #124 poslato: Oktobar 28, 2012, 08:44:36 posle podne »

odlični su to rezultati za tvoje godine, to govore i medalje sa takmičenja... Samo napred, nemoj posustajati, ovim tempom si visoko na lestvici u ovom sportu u narednih nekoliko godina. Srećno!  ;)

Sačuvana
Arbeit macht frei.
nbg92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 87

« Odgovor #123 poslato: Oktobar 28, 2012, 03:10:26 posle podne »

Citat
Sumo deadlift je za devojčice
Kratke su mi ruke, pa moram sumo stav, mada lepo mi ide.. ;) :)
Citat
Bravo majstore, sa koliko godina si poceo da treniras?
Sa nekih 15 god, tacnije od 1. marta prosle godine... :)
Za god ipo dana si nabio 180 cucanj i 230 dl ? svaka cast...
Sačuvana
nbg92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 87

« Odgovor #122 poslato: Oktobar 28, 2012, 03:07:20 posle podne »

Citat
Sumo deadlift je za devojčice
Kratke su mi ruke, pa moram sumo stav, mada lepo mi ide.. ;) :)
Citat
Bravo majstore, sa koliko godina si poceo da treniras?
Sa nekih 15 god, tacnije od 1. marta prosle godine... :)

ne kažem ja ništa za tvoju snagu

 samo sumo je i izmišljen da bi se pravila varala i skratio pokret...zato i rade ona silna izvijanja na benchu i sumo stavove na čučnju i dl - u...samo da bi se skratio pokret što više...
Po meni sumo stav uopste nije laski, sta vise mislim da je i tezi, sto izmedju ostalog govori i svetski rekord koji je oboren tako reci normalnim stavom. A sto se tice bencha , brda ljudi se ne izvija u taj powerlifting polozaj sa izvijenim ledjima jer valjda (bar meni) mnogo veci pritisak onda bude na tricepsima nego na grudima.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #121 poslato: Oktobar 28, 2012, 01:04:13 posle podne »

Citat
Sumo deadlift je za devojčice
Kratke su mi ruke, pa moram sumo stav, mada lepo mi ide.. ;) :)
Citat
Bravo majstore, sa koliko godina si poceo da treniras?
Sa nekih 15 god, tacnije od 1. marta prosle godine... :)

ne kažem ja ništa za tvoju snagu

 samo sumo je i izmišljen da bi se pravila varala i skratio pokret...zato i rade ona silna izvijanja na benchu i sumo stavove na čučnju i dl - u...samo da bi se skratio pokret što više...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #120 poslato: Oktobar 28, 2012, 12:57:52 posle podne »

Prejak si nema sta jedino mi se cini da ti je benc slab, ja mislim da bih ja sad bio u stanju da podignem 107,5kg sa pauzom iako sam dosta slabiji od tebe u sq i dl...

Po kojim si programima trenirao i kako sad treniras ako nije tajna :P ?
Sačuvana
Manex
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 114


« Odgovor #119 poslato: Oktobar 28, 2012, 12:06:25 posle podne »

Citat
Sumo deadlift je za devojčice
Kratke su mi ruke, pa moram sumo stav, mada lepo mi ide.. ;) :)
Citat
Bravo majstore, sa koliko godina si poceo da treniras?
Sa nekih 15 god, tacnije od 1. marta prosle godine... :)
Sačuvana
Svakim novim treningom, granice se pomeraju...
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #118 poslato: Oktobar 28, 2012, 10:52:24 pre podne »

Bravo majstore, sa koliko godina si poceo da treniras?
Sačuvana
Manex
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 114


« Odgovor #117 poslato: Oktobar 27, 2012, 11:00:49 posle podne »

Evo nesto od mene sa svetskog prvenstva u PL-u (GPC) iz Slovacke:
Podignite tezine na svetskom prvenstvu: Cucanj 180, bench 107.5, mrtvo dizanje 227.5
Kategorija 82.5kg (BW 77.6kg), T2 (16-17 god. - tinejdzer)
Svi takmiraci do 82.5kg RAW PL:
http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/534599_508925299118371_1335304662_n.jpg
Moja konkurencija:
http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/534599_508925302451704_1989140195_n.jpg
Sa takmicenja imam samo ovaj klip (Cucanj 180 RAW):
http://www.youtube.com/watch?v=-RYVHNjJC8A&feature=plcp
Nesto sa treninga, mada na prvenstvu je bila veca kilaza od ove:
http://www.youtube.com/watch?v=p_AvYGwWYKU&feature=plcp
Uzeo zlato, oborio 2 evropska i 2 svetska rekorda. Naravno ne zaustavljam se na ovome, ovo tek pocetak. Za evropsko (20-25.05.2013 - Knjazevac) se rutinski spremam, hocu da impresioniram vecinu, predvidjam ove kilaze: cucanj 235+, bench 140+, mrvo dizanje 280+ (naravno sve RAW), pokusacu da ostanem do 82.5kg, a nadam se da hocu...
Genetika je na mojoj strani, nema nazad, pokusacu da napravim jos zapazeniji rezultat u buducnosti i da proslavim nasu drzavu.
Sportski pozdrav od svetskog sampiona! xexe :) ;)
Sačuvana
Svakim novim treningom, granice se pomeraju...
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #116 poslato: Oktobar 25, 2012, 02:53:16 posle podne »

Hvala ironman :) Bilo bi ovo vjerovatno i bolje da nisam morao praviti pauzu celo ljeto (2 mjeseca) i da nisam jedan ceo mjesec radio gluposti (3 mjeseca radio fino po programu i planu i onda cetvrti mjesec radio bezveze), al dobro sta je tu je, trenutno me fax malo jebe jer je svake sedmice raspored drugaciji pa ne mogu da planiram nista unapred, ali opet sam u treningu i necu dozvoliti sebi da opet napravim istu gresku kao i prije... I da, trenutno osjetim da sam jaci nego prije ljeta kada sam trenirao 4 mjeseca jer sam vec presao neke PR-ove a to vjerovatno ima veze s tim sto sam dobio na kilazi nekih 7-8kg mada sam opet ovaj mjesec morao da preskocim 3 treninga zbog prehlade i jedne male povrede, ali uvjek znam na kojim sam kilazama i uvijek dizem gore :D

Snimaka ce biti kad predjem u neku bolju teretanu sa olimpijskim sipkama, jer trenutno idem u najblizu mogucu teretanu da ne gubim vrijeme hodajuci :)
« Poslednja izmena: Oktobar 25, 2012, 02:57:06 posle podne od strane Starfucker » Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 9 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.116 sekundi sa 17 upita.