TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 01:39:07 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 204 205 [206] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Zoltan Kozma - VI PITATE JA ODGOVARAM  (Pročitano 721575 puta)
martinb
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49


« Odgovor #14 poslato: Novembar 25, 2010, 11:38:44 posle podne »

opet ja..;)

da li smem da pijem jednu mericu proteina pred spavanje ili je bolje da pijem odmah dve merice posle jakog treninga(a svaki mi je jak..:) )?
Sačuvana
biti prirodan,najsmejan i tih najveća je umetnost na svetu
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #13 poslato: Novembar 25, 2010, 10:37:10 posle podne »

Pozdrav druze,video sam u nekoj od tema da svojim vezbacima u teretani,koji do sad nisu koristili NO proizvode,preporucujes Scitec-ov Attack.Ja takodje sad po prvi put hocu da pazarim neki NO,pa me zanima da li si i dalje misljenja da moj prvi NO bude Attack?

Pozdrav, da tacno je da ga preporucujem svima koji zele da probaju NO reaktore jer je on jedan od blazih posto nema kofeina.Neces pogresiti ako se za njega odlucis jer sasvim je dovoljan da uz osnovne suplemente i dobru ishranu napravi pomak u tvom vezbanju i napretku.A kasnije kako napredujes ti lako mozes preci na jace NO reaktore.
Sačuvana
bg87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 105

« Odgovor #12 poslato: Novembar 25, 2010, 03:46:16 posle podne »

Pozdrav druze,video sam u nekoj od tema da svojim vezbacima u teretani,koji do sad nisu koristili NO proizvode,preporucujes Scitec-ov Attack.Ja takodje sad po prvi put hocu da pazarim neki NO,pa me zanima da li si i dalje misljenja da moj prvi NO bude Attack?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #11 poslato: Novembar 25, 2010, 08:27:05 pre podne »

Bitno je da uskladis kako tebi odgovara a to ces videti vremenom.Ukoliko ti u ostatku dana odmaras dovoljno mozda ce i ovaj program biti dobar i nece biti potrebe za menjanjem u skorije vreme.
Sto se tice kolena to sam mislio kod spustanja skroz dod dole.Iz iskustva znam da prilikom spustanja skroz dod dole sa velikim tezinama moze doci do povrede (mislim na laksu povredu tipa kasniji bol u kolenu ,nezgodan osecaj itd..) zato ti savetujem da bas ne ides pun cucanja sa velikim tezinama (mislim onim maksimalnim do otkaza) .Ja licno nisam bolove osetio kada sam radio neki polu cucanj ili tek se spustao malo ispod polu cucnja.Tako da budi tu veoma obazriv.Ne mora da boli u pocetku,ali dovoljan je samo jedan pokret i da dodje do povrede a i u punom cucnju kolena jako vise trpe trosenje.
Sačuvana
Vule~
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 341


« Odgovor #10 poslato: Novembar 25, 2010, 02:13:28 pre podne »

Meni deluje ok i ukoliko je ishrana sredjena kao i suplementacija bice jos bolje.Naravno moras uzeti u obzir da svakome od nas prija drugaciji program ali treba probati i vremenom vrsiti korekcije.Vremenom ako ne budes zadovoljan rezultatima pokusaj ubaciti sistem dva dana vezbanja jedan dan odmora jer mozda ce ti bas taj dan odmora mnogo znaciti.

Sto se tice ishrane trudim se da jedem sto vise proteinske hrane ali uglavnom jedem sto vise jer mi je u cilju kilaza(naravno ne u smislu da se usvinjim ali malo sala nece skoditi), a od suplementa samo protein pijem... Da toga sam se i plasio da ce mi faliti odmora  jer sam tako i radio  2dana pa puza, ali videcu ako ne budem imao snage vraticu se na  2  - 1
A ovo za kolena na koji nacin  se mogu povrediti  tj. koje su greske tokom izvodjenja cucnja sto bi skodilo kolenima?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #9 poslato: Novembar 25, 2010, 01:25:28 pre podne »

Svako od nas ima neki nedostatak sto je nasledio.Nekome je biceps odlican a ledja mala itd..I ja sam imao problem kao i ti upravo sa nogama.Genetika se ipak moze pobediti a upravo tako kao sto si i ti poceo da radis dajeci ne 100% vec 120%.Mitova ima veruj mi mnogo a sta je u stvari istina ni ne treba toliko da te zanima.Tebi treba da je vazno sledece:
1. Pravilan trening i makslimalna koncentracija prilikom vezbanja da ne bi doslo do povrede.Ovde pogotovu mislim na cucnjeve (pazi na kolena)
2. Kombinacija ishrane koja mora biti jako kvalitetna ako zelis napredak u pravome smislu.Odlicno je ako imas podrsku suplementacije jer onda je to ono pravo.
I najvaznije je da znas da se genetski slabe partije jako sporo dovode u red i za to je potrebno duze vreme, ali ako si jako uporan uspeces sigurno.Samo budi uporan i uspeh je neizbezan.
Sačuvana
mrki.vuk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56


« Odgovor #8 poslato: Novembar 25, 2010, 01:16:00 pre podne »

ovo sam pitanje vec postavio malibuilder-u ali nije zgoreg ni renomiranom strucnjaku ;) ...da li forsiranje vezbi snage,pogotovo onih koje pogadjaju donje ekstremitete (cucanj,mrtvo dizanje...) tj rad sa velikim tezinama i malim br ponavljanja moze da doprinese bitnijem povecanju prirodne produkcije testosterona ili je to vise mit? bojim se da preteranim forsiranjem ovih vezbi previse zamorim misice nogu i napravim vise stete nego koristi...cilj mi je postepeno dobijanje kvalitetne misicne mase,a noge su mi za nijansu zaostale od gornjeg dela tela pa mi je to dodatni psiholoski problem i dajem 120% na ovim treninzima i toliko me iscrpe da sutra dan obavezno sledi pauza! to sam poceo da primenjujem pre 2 nedelje i jos sam pod upalama,ali napredujem u snazi..pa nisam jos mogao da uvidim prave efekte ovakvog treninga
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #7 poslato: Novembar 25, 2010, 01:10:50 pre podne »

Meni deluje ok i ukoliko je ishrana sredjena kao i suplementacija bice jos bolje.Naravno moras uzeti u obzir da svakome od nas prija drugaciji program ali treba probati i vremenom vrsiti korekcije.Vremenom ako ne budes zadovoljan rezultatima pokusaj ubaciti sistem dva dana vezbanja jedan dan odmora jer mozda ce ti bas taj dan odmora mnogo znaciti.
Sačuvana
Vule~
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 341


« Odgovor #6 poslato: Novembar 25, 2010, 12:38:07 pre podne »

Sta mislis o ovakvom planu treniranja u toku nedelje
pon  : grudi,stomak
utorak :ledja,podlaktica
sre : noge
cet : triceps,biceps
petak : ramena,trapez
i vikend pauza...
Inache u planu mi je rad na dobijanju kilaze.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #5 poslato: Novembar 24, 2010, 11:57:46 posle podne »

super jer ovako mi bas prijaju ovsene...
hvala jos jednom..
poz ;)

Nema na cemu,ukoliko budes imao jos nekih pitanja slobodno se javi ovde i cim vidim odgovoricu ti ;)
Sačuvana
martinb
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49


« Odgovor #4 poslato: Novembar 24, 2010, 11:56:47 posle podne »

super jer ovako mi bas prijaju ovsene...
hvala jos jednom..
poz ;)
Sačuvana
biti prirodan,najsmejan i tih najveća je umetnost na svetu
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #3 poslato: Novembar 24, 2010, 11:51:50 posle podne »

Cao,

Mozes jesti slobodno tako kao sto si napisao.Ja licno ranije sam u off sezoni (kada nisam na takmicarskoj ishrani) isto tako jeo kao ti.S tim sto sam ponekad umesto meda koristio i jecmeni maltex.I on je veoma ukusan i lep pa je to bila kao mala poslastica naravno nikako nisam sa time preterivao.

Sto se tice trapeza ja mu dajem poseban akcenat sto bi znacilo sledece:

1. Prva vezba mi je uvek sa bucicama.Ispravim se dok su mi bucice pored tela i onda se trudim da se maksimalno koncentrisem kako bi samo trapezom vukao a sto manje rukama.Trudi se da su sake samo kao kuke koje drze ruke a vuces trapezom i tako ga maksimalno pogadjas.
2. Druga vezba bi mi bila sa sipkom ali ona je iza ledja a ne napred.Sto bi znacilo da je vuces iz stojeceg stava iza dupeta pa skroz do gore koliko mozes ali opet vodis racuna da se maksimalno skoncentrises na trapez.Od ove vezbe ojacacs zadnji deo trapeza.Inace meni veoma omiljena vezba.
Znaci odgovor na tvoje pitanje je da radis kombinaciju ;)
Sačuvana
martinb
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49


« Odgovor #2 poslato: Novembar 24, 2010, 11:34:29 posle podne »

cao,
 hteo sam da te pitam nesto u vezi ishrane..posto sam je korigovao koliko sam mogao zanima me da li je ok da jedem ovsene sa medom...(to mi je dorucak)
trazio sam ovde po forumu ali su podeljena misljenja..
ja ih prelijem vrucom vodom i stavim kafenu kasikicu meda...jer su mi tako bas ukusne.


i jos jedno pitanje u vezi sa trapezom...da li je bolje raditi sa sipkom ili sa bucicama..?

unapred hvala.. :)
Sačuvana
biti prirodan,najsmejan i tih najveća je umetnost na svetu
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #1 poslato: Novembar 24, 2010, 01:10:41 posle podne »

Ovu temu sam otvorio za sve pocetnike koji zele da meni licno postavljaju pitanja o ishrani,treningu,suplementaciji...
Molim samo za strpljenje cim vidim pitanje ja cu se truditi da u sto kracem roku odgovorim.Isto tako zelim da znate da ne treba da vas bude sramota da pitate jer niko se pametan nije rodio i svakim danom ucimo nesto novo,a ja sam tu da svoje iskustvo podelim sa vama i pomognem vam koliko mogu.

NAPOMENA:

Molio bih svoje kolege i sve forumase sa iskustvom da ne odgovaraju u ovoj temi ili komentarisu jer ovaj deo je namenjen samo pocetnicima i njihovim pitanjima na koja cu ja davati odgovore.
Hvala na razumevanju ;)
« Poslednja izmena: Decembar 29, 2010, 02:35:17 posle podne od strane Zoltan Kozma » Sačuvana
Stranice: 1 ... 204 205 [206] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.059 sekundi sa 19 upita.