TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397193 Teme od strane 25046 Članovi Poslednji član: JulietMess

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 29, 2024, 06:21:32 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 153 154 [155] 156 157 ... 206 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Zoltan Kozma - VI PITATE JA ODGOVARAM  (Pročitano 759177 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12921


Never give up!

« Odgovor #779 poslato: Avgust 12, 2011, 10:21:10 posle podne »

Koliko je prosecno vremena potrebno da bi mishic atrofirao (bar malo)?

Bez fizicke aktivnosti atrofiraju vremenom a koliko tacno to ti niko ne moze sa sigurnoscu reci jer to zavisi od mnogo faktora.
Sačuvana
Xenia
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 151


« Odgovor #778 poslato: Avgust 12, 2011, 01:26:18 posle podne »

Koliko je prosecno vremena potrebno da bi mishic atrofirao (bar malo)?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12921


Never give up!

« Odgovor #777 poslato: Avgust 11, 2011, 10:53:12 posle podne »

Pozdrav, pio sam i meni je bila isto takva jedno vreme sto je normalno tako da ne brini nista.Da budes siguran da je od toga prekini nekoliko dana pa vidi kakva je mokraca onda.
Sačuvana
next Cutler
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 186


« Odgovor #776 poslato: Avgust 11, 2011, 06:32:36 posle podne »

Pozdrav Zoltane!
Da li si mozda nekad probao vitaminsko-mineralni kompleks SuperMulti od Dymatizea? Ja sam od skoro poceo da ga pijem i primetio sam da mi je nekih 5-6h nakon konzumiranja tableta boja mokrace extremno zuta. Pokusavao sam i da pijem u razlicto doba dana, da pijem mnogo vise vode, cak sam i prepolovio porciju (uzimao po samo jednu tabletu, a 2 je porcija) i opet nije bilo nikakvih promena. Da li je to normalno ili mozda skodi na neki nacin?
hvala unapred, pozdrav!
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12921


Never give up!

« Odgovor #775 poslato: Avgust 09, 2011, 11:48:03 posle podne »

Hvala Z...
Jako puno korisnih informacija od tebe...dodjem pice za ovo...
Pozz[;)]

_________________________
I have added cool emoticons to this message.
To see them go to http://x.exps.me?f2460de1c8e00ddfd956cc3731e72af4

Nema na cemu drago mi je ako sam pomogao i javi rezultate  ;)
Sačuvana
misae
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 181

"Tko trci, taj ne hoda" Alan Ford

« Odgovor #774 poslato: Avgust 09, 2011, 11:40:24 posle podne »

Hvala Z...
Jako puno korisnih informacija od tebe...dodjem pice za ovo...
Pozz[;)]

_________________________
I have added cool emoticons to this message.
To see them go to http://x.exps.me?f2460de1c8e00ddfd956cc3731e72af4
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12921


Never give up!

« Odgovor #773 poslato: Avgust 09, 2011, 03:06:55 posle podne »

Taj problem mozes resiti na taj nacin sto ces menjati trening sve dotle dok ne nadjes onaj pravi.Povecanje tezina moze biti jedan od vidova poboljsanja ali i sama promena redosleda vezbi.Na primer ako si rado prvo skot klupu sada radi nesto drugo..pa onda menjaj sisteme opterecenja itd...pogodices ih bolje sigurno.
Sačuvana
misae
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 181

"Tko trci, taj ne hoda" Alan Ford

« Odgovor #772 poslato: Avgust 08, 2011, 11:29:18 posle podne »

Ah da to je testera znam tu vezbu samo nisam znao da se tako vezba zove...Da sto se tice ovoga jasno i korisno kao dan....
Evo sta me jos zanima recimo primetio sam da kad radim biceps ili triceps nemam neki osaecaj da sam pogodio misic nema one nadutostii grca i ako se trudim da ih uradim sto pravilnije mogu...e sad dali da povecam jos tezinu il je nesto drugo sta mislis?
P.S. Ruke su mi najjace misicne particije pre ove pauze od 2 godine sam skotovu klupu radio sa 68kg 3-4ponavljaja mozda zato misici  traze da ih isforsiram jakom tezinom?
jos jednom hvala
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12921


Never give up!

« Odgovor #771 poslato: Avgust 08, 2011, 01:51:39 posle podne »

Mozes ti dodati jos neke vezbe i videti jel ti to tako odgovara.U tome je i draz vezbanja jer svi smo razliciti i svako proba pa vidi sta mu najvise odgovara.Inace bucice iznad glave gadjaju najvise prednje rame.
To za vratilo je sasvim ok a bilo bi dobro da zamolis nekoga da ti malo pri kraju pomaze pa da mozes uraditi jos koje ponavljanje zadnjim atmomima snage.
Testera sa bucicom je odlicna vezba za ledja a radi se na ravnoj klupi,koleno naslonis na klupu druga noga je ispruzena i bucicu od zemlje vuces do stomaka (to je sada malo laicki objasnjeno nadam se da razumes).
Ako nesto ustreba javi se.
Sačuvana
misae
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 181

"Tko trci, taj ne hoda" Alan Ford

« Odgovor #770 poslato: Avgust 07, 2011, 09:11:35 posle podne »

Da Bas cu da isprobam Oovo ma sigurno ce da upali dugo nisam trenirao pa sam u kam beku 2-gi mesec...
Ja bih recimo svoje voljno ako je to ok dodao jos 1-2 vezbe za ramena jer ih forsiram recimo na klupi sipkom iza glave da to bude 1 vezba pa onda ovo sto si naveo?
Neznam bucicama iznad glave sta tacno gadja?
Vratilo mogu za sad da uradim 6-7 ponavljaja mada imam 100kg dali je to dosta ili da u nastavku radim LAT?
I ne znam sta je testera vezba?
Sve ostalo je prilicno jasno...
Z hvala ti jos jednom na vremenu i trudi...Pozz.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12921


Never give up!

« Odgovor #769 poslato: Avgust 07, 2011, 01:16:19 pre podne »

ova raspodela je ok ukoliko tebi licno tako odgovara a to ces saznati vremenom.
sto se tice samog tipa treninga ja bih radio sledece:
Ramena:
1. potisak bucicama iznad glave
2.Letenje bucicama
3. sa bucicama za zadnje rame u pretklonu
Noge:
Cucanj (kombinacija sa stopalima,siroko i uska)
2.presa
3. zadnja loza (kad steknes iskustva moze mrtvo dizanje sa ispruzenim kolenima a dotle radi samo na masini)
4. podizanje na listovima ili rad na masini za listove
Grudi:
ravni bench druga nedelja kosi bench.Kada radis ravni bench onda ides kosi potisak bucicama a kada radis kosi bench onda ravni potisak bucicama.Treca vezba moze kontra kosi potisak bucicama.
Ruke:
stojeci pegib tegom ili bucicama
na klupi hamer pregib
skot klupa
lat masina triceps spustanje vise hvatova..
bucica iznad glave (lagano spustanje-pravilno)
spustanje na celo ez sipka
propadanja
Ledja:
vratilo ili lat ako ne mozes vratilo
veslanje sa tegom
testera
mrtvo dizanje
ledjna extenzija

Ovo su samo neke od osnovnih vezbi koje i sam radim ali ne radi svako bas ovako vec ima neki svoj sistem.Meni su dobi rezultati bili 3-4 vezbe po partiji zavisi koja je 8-12 ponavljanja nekad manje sve zavisi koja je serija.idem inace 4 serije za svaku vezbu mada i to varira.
Nadam se da te nisam zbunio sada,ako te jos nesto zanima pitaj.Pozz
Sačuvana
misae
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 181

"Tko trci, taj ne hoda" Alan Ford

« Odgovor #768 poslato: Avgust 06, 2011, 10:07:45 posle podne »

Poz misae

Posle dugo godina iskustva isprobavanja raznih sistema vezbi na sebi dosao sam do zakljucka da je na meni licno najbolja varijanta rada jedne partije jer ja tako mogu maksimalno da se fokusiram samo na nju i napumpam tu partiju sa krvlju kako treba.Nema veze jel sam radio defku,masu itd..uvek je tako bilo bolje.E sad hoce li tebi biti bolje tako ne znam,ali znam da je taj sistem mnogim vezbacima dao rezultate pa te savetujem da probas tako i vidis kako reagujes.
Sto se samog rasporeda treninga tice idi tako da svoju najslabiju misicnu partiju stavis uvek prvu da radis kada si najodmoniji.Eventualno uvek mozes ubaciti samo trbusnjake i bice ok.Ukoliko mi napises svoj program onda cu videti da ti jos malo pomognem savetima.Pozzz
Hvala Z
Ja u principu nemam jasan plan vezbi koje bi trebalo da radim i koliko vezbi za particiju......
Raspored bi trebao onda da izgleda ovako:
Pon. Ramena; Utorak. Noge; Sreda: Grudi; Cetvrtak Ruke; Petak; Ledja......
E sad bilo bi dobro ako imas vremena napisi mi Kako bi ti radio i sa kojim vezbama raditi?
Dali je dovoljno 5 vezbi po particiji ili vise?
Ja sam radio verovatno sve vezbe ali neznam koje da uparim i sl...
Sve u svemu Hvala na vremenu i unapred zahvalan..Pozz
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12921


Never give up!

« Odgovor #767 poslato: Avgust 05, 2011, 01:52:39 posle podne »

Poz misae

Posle dugo godina iskustva isprobavanja raznih sistema vezbi na sebi dosao sam do zakljucka da je na meni licno najbolja varijanta rada jedne partije jer ja tako mogu maksimalno da se fokusiram samo na nju i napumpam tu partiju sa krvlju kako treba.Nema veze jel sam radio defku,masu itd..uvek je tako bilo bolje.E sad hoce li tebi biti bolje tako ne znam,ali znam da je taj sistem mnogim vezbacima dao rezultate pa te savetujem da probas tako i vidis kako reagujes.
Sto se samog rasporeda treninga tice idi tako da svoju najslabiju misicnu partiju stavis uvek prvu da radis kada si najodmoniji.Eventualno uvek mozes ubaciti samo trbusnjake i bice ok.Ukoliko mi napises svoj program onda cu videti da ti jos malo pomognem savetima.Pozzz
Sačuvana
misae
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 181

"Tko trci, taj ne hoda" Alan Ford

« Odgovor #766 poslato: Avgust 05, 2011, 12:15:11 pre podne »

Cao Z
Citao sam na forumu jedan od tvojih postova gde kazes da si pobornik toga da se treba raditi jedna grupa misica dnevno...
E sada me zanima dali je to OK ukoliko je cilj izgradnja mase ili je u pitanju neko odrzavanje misica?
I naravno dali imas neki program za izgradnju mase kao sto je Alen dao u budi fitu..Veliki pozdrav..
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12921


Never give up!

« Odgovor #765 poslato: Avgust 04, 2011, 11:34:27 posle podne »

Nisu samo one dovoljne da bi se dobio ceo spektar i sklopile sve kockice,ali svakako su jako dobrodosle u nekim situacijama.Aminokiselinama je prednost sto brze idu u krv ali kratko i traje njihovo dejstvo sto znaci da su potrebne podeblje doze kako bi visok nivo konstantno odrzavao.Whey je protein koji je prosto nezaobilazna osnova svakog ozbiljnog sportiste ali se on u organizmu razlaze (prosto receno) hraneci nase misice.Treba mu vise vremena ali je po mnogima bolja opcija.Ishrana je ipak najvaznija radio ti masu ili definiciju.Dzaba ti sve ostalo ako to nisi sredio i zato neka ti to bude prioritet uvek.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 153 154 [155] 156 157 ... 206 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.122 sekundi sa 18 upita.