TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 02:28:19 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Par pitanja sto se tice dobijanje mase,ishrana i treninga  (Pročitano 11975 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #32 poslato: Mart 14, 2012, 11:27:07 posle podne »

Kod nas se svako naziva takmicar,ako pricamo o pravim takmicarima odprilike 7 do 10 kg se skida,sve vece oscilacije dovede i do gubitka tesko stecene mase i do nedovrsene forme !
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #31 poslato: Mart 14, 2012, 10:44:22 posle podne »

Pa jeste, koliko sam ja shvatio ti održavaš formu preko cele godine i više nego pristojno, ali znaš i sam koliko se samo naši takmičari nagoje u periodu mase pa onda skidaju i po 20 kila za cele pripreme...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #30 poslato: Mart 14, 2012, 09:20:30 posle podne »

Ja nisam jos sreo ozbiljnog bildera da skida toliko kg nedeljno,skida se od 7 do 10 kg za 12 nedelja ako racunamo i izbacivanje tecnosti pred nastup.ja sam poslednje pripreme usao sa 94 kg na takmicenju sam imao oko 87,zapravo oko 90 kg ako govorimo o ciframa koje bas i nisu merilo forme.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #29 poslato: Mart 14, 2012, 08:30:52 posle podne »

Zanimljivo je to, ljudi primete kako raste i samnjuje se mišić a i salce.. a i katabolizam salca nije loša stvar.. zato je teško graditi mišić i sitovremeno sagorevati masti...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #28 poslato: Mart 14, 2012, 03:49:06 posle podne »

Pa danas se na dosta sajtova lupa toliko gluposti da i nećeš na mnogo mesta naći dobru informaciju, a tako su i poistovetili razgradnju mišića sa katabolizmom jer to nekome deluje isto, ali razgradnja mišića je nešto deseto, samo razmisli kada se nešto razgraĂ°uje, to znači da se rastavlja na sastavne delove, a ti ne gubiš svoja mišićna vlakna, samo se smanjuju i nisu toliko hipertrofirana... u stvari ni kataboliam nije izraz koji bi trebao da se koristi u ovom slučaju, mislim da bi pre trebalo da bude atrofija i hipertrofija kada su mišići u pitanju jer anabolizam je i nabacivanje sala i rast unutrašnjih organa i generalno to je stanje u kojem čitavo telo raste, a ne samo mišići...

Ono što ti treba da naučiš je da se pravilno hraniš, a kada se pravilno hraniš skidanje kila ide mnogo sporije nego kod dijeta koje primenjuju takmičarski bilderi. Najnormalnije skidanje sala ili ti viška kilograma je u nekoj meri od 2kg mesečno, a bilderi znaju da skinu i po 10kg za nedelju dana.

To je upravo i razlog zbunjenosti većine ljudi koji kreću danas na dijetu jer dosta informacija o dijetama dolazi baš iz sveta takmičarskog bildinga (koji je uvek ispred svih ostalih što se ishrane tiče), a to se retko kada može implementirati u život rekreativca...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
stefanbree
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 62

« Odgovor #27 poslato: Mart 14, 2012, 11:43:26 pre podne »

Nisam znao da postoji razlika izmedju katabolizma i razgradnje misica nekako mi delovalo jedno isto al sad videh da nije....
I ranije sam znao da se misici tokom treninga "unistavaju" da tako kazem a odmorom na njihovom mesto rastu jaci misici nego sto su bili oni pre treninga...najprostije receno...tako sma bar citao na mnogo stranica....
Ja sam mislio da taj katabolizam nastupa xx minuta posle treninga i da treba sto pre uneti odredjenu vrstu hrane koja sprecava katabolizam jer u suprotnom trening ima slabiji efekat ali vidim da je mnogo komplikovanije od toga :)
Meni iskreno i nije cilj da nabacim misicnu masu vec da postojece misice ojacam i ocvrsnem jos vise da bih postigao odredjene rezultate...ali ipak ne bih voleo da izgubim previse na msicnoj masi pa zato ovo pitam...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #26 poslato: Mart 14, 2012, 07:47:50 pre podne »

Koje namirnice najbolje sprecavaju razgradnju misica ?? Tj. sta od tih prirodnih jela (znaci ne neki preparati i tome slicno) najbolje sprecavaju razgradnju misica ?? I koliko vremena posle treninga treba da prodje da bi misic poceo da se razgradjuje ?? Razgradnja nastupa odmah ili xx minuta kasnije ??

Ukratko - kako da sprecim razgradnju misica ??

Ako ti se krene dešavati razgradnja mišića onda imaš opasnu bolest mišića i nećeš preživeti duže od par godina, samo što ćeš i tih par provesti u kolicima.

Katabolizam, sa druge strane se dešava stalno u našem telu i ne može se sprečiti, samo se može izbalansirati sa anabolizmom što u najosnovnijem obliku predstavlja metabolizam i ako na kraju dana imaš istu telesnu težinu kao i na početku - onda imaš balans izmeĂ°u anabolizma i katabolizma. Moraš shvatiti da naše telo ne funkcioniše toliko na principu izgradnje i razgradnje mišića nego samo na principu razmene energije i za sve što nam se dešava tokom dana je potrebna odreĂ°ena količina energije koja se potroši i koja treba da se nadoknadi.

Danas je opšte prihvaćena teorija da se količina unete i potrošene energije definiše kroz kalorije i sasvim je OK prihvatiti ovu teoriju ioako nije bez greške.

Samim time ti nijie teško zaključiti da ćeš i svoj metabolizam regulisati sa unosom kalorija, ali kao što već znaš te kalorije moraju da dolaze iz kvalitetnih izvora hrane. Naravno, kako stefan reče, poteini će izmiriti potrebe tvojih mišića za aminokiselinama koje održavaju pozitivan azotni bilans neophodan za održavanje mišićne mase, ali čak i bez obzira na sve to - ti (i svako drugi) ćeš izgubiti odreĂ°enu količinu mišića tokom dijete bez obzira koliko dobro radio kalkulaciju. Naša tela su jednostavno naučena da preživljavaju, a ne da izgledaju dobro na plaži ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stefan L.
Gost
« Odgovor #25 poslato: Mart 14, 2012, 01:01:20 pre podne »

Koje namirnice najbolje sprecavaju razgradnju misica ?? Tj. sta od tih prirodnih jela (znaci ne neki preparati i tome slicno) najbolje sprecavaju razgradnju misica ?? I koliko vremena posle treninga treba da prodje da bi misic poceo da se razgradjuje ?? Razgradnja nastupa odmah ili xx minuta kasnije ??

Ukratko - kako da sprecim razgradnju misica ??
Trening ti je razgradnja,onda kad ne vezbas duze od 7 dana dolazi do atrofiranja misica(razgradnja),a glavna gradivna materija misica je Protein.Znaci meso,sir,jaja,riba...
Sačuvana
stefanbree
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 62

« Odgovor #24 poslato: Mart 13, 2012, 07:34:27 posle podne »

Koje namirnice najbolje sprecavaju razgradnju misica ?? Tj. sta od tih prirodnih jela (znaci ne neki preparati i tome slicno) najbolje sprecavaju razgradnju misica ?? I koliko vremena posle treninga treba da prodje da bi misic poceo da se razgradjuje ?? Razgradnja nastupa odmah ili xx minuta kasnije ??

Ukratko - kako da sprecim razgradnju misica ??
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #23 poslato: Decembar 15, 2010, 09:37:38 posle podne »

Zavisi od celokupnog dnevnog unosa p/uh/m
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #22 poslato: Decembar 15, 2010, 07:26:23 posle podne »

Može whey kao zamena za obrok, ali bih ti savetovala da dodaš neko koštunjavo voće  uz to - koje je bogato mastima zdravim i usporiće apsorpciju...  naravno i mleko je usporava...

Moja varijanta je da sameljem u mlinu za kafu sitno seckani badem ili lešnike  i onda samo u šejker stavim protein i jednu kašiku toga - lako je za poneti i vrlo kvalitetan obrok
owo mi je zanimljiwo i dosta jednostavno....a koliko da stavim badema, ljesnika, kiki rikija ili sta vec od toga...????

ja stavim 1-2 kafene kašičice...  jako su kalorični... bademi npr imaju približno 600 kcal na 100g... i više od 50% u sastavu su masnoće... (nezasićene naravno)
Sačuvana
Alex r
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36


Go hard or Go home!!!

« Odgovor #21 poslato: Decembar 15, 2010, 06:26:35 posle podne »

Može whey kao zamena za obrok, ali bih ti savetovala da dodaš neko koštunjavo voće  uz to - koje je bogato mastima zdravim i usporiće apsorpciju...  naravno i mleko je usporava...

Moja varijanta je da sameljem u mlinu za kafu sitno seckani badem ili lešnike  i onda samo u šejker stavim protein i jednu kašiku toga - lako je za poneti i vrlo kvalitetan obrok
owo mi je zanimljiwo i dosta jednostavno....a koliko da stavim badema, ljesnika, kiki rikija ili sta vec od toga...????
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #20 poslato: Decembar 13, 2010, 05:22:32 posle podne »

Može whey kao zamena za obrok, ali bih ti savetovala da dodaš neko koštunjavo voće  uz to - koje je bogato mastima zdravim i usporiće apsorpciju...  naravno i mleko je usporava...

Moja varijanta je da sameljem u mlinu za kafu sitno seckani badem ili lešnike  i onda samo u šejker stavim protein i jednu kašiku toga - lako je za poneti i vrlo kvalitetan obrok
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #19 poslato: Decembar 13, 2010, 02:00:02 posle podne »

onda je OK, ali gledaj bas da ne jedes preobimno pred spavanje. Znaci da ti obiman obrok bude par h pred spavanje, a pred spavanje neposredno mozes npr kostunjavo voce, znaci dobre masti, koje ce ti usput i suporiti delovanje proteina od vecere (obavezno veci proteinski unos za veceru) tokom noci...
Sačuvana
Alex r
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36


Go hard or Go home!!!

« Odgovor #18 poslato: Decembar 13, 2010, 01:47:58 posle podne »

pa tada i ustjem, oko 10-11 kako kad. uglavnom cim se probudim klopam.. i idem da spavam odmah nakon zadnjeg obroka
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 17 upita.