TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 12:46:49 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Par pitanja sto se tice dobijanje mase,ishrana i treninga  (Pročitano 11974 puta)
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #17 poslato: Decembar 13, 2010, 01:42:00 posle podne »

Zavisi kada se budis i kada lezes, najbolje da napises to pa cemo ti odgovoriti...

Trbeao bih odma cim ustanes da pojedes, barem nesto malo, uvek napomenem ovsenu kasu npr i onda posle nekog vremena kada ti se otvori apetit za pravi dorucak da jedes "kako valja" :), znaci uh, gledaj na slozene koje ce ti dati energiju za dan ali ubaci i proteine svakako
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #16 poslato: Decembar 13, 2010, 01:40:24 posle podne »

Sve zavisi kada ustajes?
Sto se tice wheya moze ali obavezno sa mlekom da ti se sto sporije otpusta u krvotok i hrani misice duze,i tako imace efekta ne brini ;)
Sačuvana
Alex r
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36


Go hard or Go home!!!

« Odgovor #15 poslato: Decembar 13, 2010, 01:03:47 posle podne »

ljudi imao sam jos nekih pitanja pa ako nije problem da mi date savjet jer sam malo zbunjen oko toga.
ja recimo imam 5-6 obroka na dan (zavisi mi od faxa, nekad stignem da jedem 6 puta nekad ne) e sad da li je aj da kazemo "lose" sto mi je prvi obrok tek oko 10-11h al zadnji je obicno u 12?
i interesuje me da li mogu da ubacim po mjericu wheya izmedju obroka, msm oce li imati efekta (gledao sam jelovnik jay cutlera i on ima 5 obroka a izmedju svakog uzima sejk s tim da ima jedan dodatni ujutru i jedan pred spavanje)
Sačuvana
Alex r
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36


Go hard or Go home!!!

« Odgovor #14 poslato: Decembar 04, 2010, 01:59:18 posle podne »

Nacrtano  ;) hvala!
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #13 poslato: Decembar 03, 2010, 10:07:19 posle podne »

Dobio si od marka vec odgovor a naravno da nije sramota pitati.Kad god te nesto zanima slobodno nam se obrati,tu smo da pomognemo.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #12 poslato: Decembar 03, 2010, 08:56:05 posle podne »

Sastavis bucice,ali ne ispravljas skroz laktove da ne bi triceps preuzeo pokret.
Sačuvana
Alex r
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36


Go hard or Go home!!!

« Odgovor #11 poslato: Decembar 03, 2010, 03:14:12 posle podne »

Kontra kosi potisak bucicama je odlicna vezba za dobijanje bas tog dela koji tebi nedostaje.Ja je radim i imam fantastican bas taj deo za razliku od mnogih,a isto tako imam i punocu veliku celokupnih grudi jer bas pogadjam sve delove vezbama.
Sto se elle tice nema veze ako je kod tebe nema,onda uzmi neku zamenu ali gledaj da ima sto manji procenat masti.
E super a dal da sastavljam bucice kad ih izbacam gore ili da ruke idu u sirini ramena (mojom nekom logikom trebale bi da se sqpljaju al bolje da pitam (nije sramota pitati) nego da idem na svoju ruku (neisqsnu)  :D
i vidjecu da uzmem kazein za pred spavanje i nastaviti da jedem jaja i posni sir.  ;)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #10 poslato: Decembar 03, 2010, 02:53:27 posle podne »

Kontra kosi potisak bucicama je odlicna vezba za dobijanje bas tog dela koji tebi nedostaje.Ja je radim i imam fantastican bas taj deo za razliku od mnogih,a isto tako imam i punocu veliku celokupnih grudi jer bas pogadjam sve delove vezbama.
Sto se elle tice nema veze ako je kod tebe nema,onda uzmi neku zamenu ali gledaj da ima sto manji procenat masti.
Sačuvana
Alex r
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36


Go hard or Go home!!!

« Odgovor #9 poslato: Decembar 03, 2010, 02:32:54 posle podne »

Ja iskreno mislim da je Ella veoma dobar proizvod..ali svako ima svoje misljenje..
Ja ellu nemam gdje da qpim tako da koliko god bila dobra ili losa.....nema  :D
Sačuvana
Alex r
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36


Go hard or Go home!!!

« Odgovor #8 poslato: Decembar 03, 2010, 02:31:31 posle podne »

Vidi ja ne verujem u dobijanje čiste mišićne mase, te fore ja ću da se nabildujem ali da mi se cele godine vide trbušnjaci su po mom mišljenju za devojčurke i fudbalere, a to ti doĂ°e na isto :)

Tako da ti samo jedi dobro i gledaj da za svaki oborok bude nekog proteina iz jaja ili mesa, a šta od mesa nije bitno. I tako ćeš napredovati koliko god hoćeš. Ako možeš da jedeš pirinač jedi brate, meni se smučio i ne mogu da ga podnesem. Pogotovo kad ga jedem ceo dan hladnog...katastrofa.

Možeš da uzmeš kazein za pred spavanje to je solidna opcija. Što se tiče spavanja vidi to je sledeća priča. Ako možeš da si priuštiš toliko sna odlično, ali recimo ja ne spavam više od 6 sati jer fakat ništa ne stižem da uradim od stvari. Što se tiče toga koliko ćeš biti bez hrane verovatno bi bila bolja opcija da noću spavaš 8 sati i još jedan sat posle treninga, dakle ako možeš kad završiš trening jedeš i odspavaš sat vremena, ta fora je keva za dobijanje mišićne mase. U svakom slučaju ako možeš odvoji jedan sat spavanja tokom dana da ne spavaš 10 sati noću.


Ipak ono što je bitnije od svega je kvalitet sna, a ne toliko količina. Kada bi mogli da spavamo dubikim snom celu noć, bilo bi nam dovoljno 4 sata ili možda čak manje, a ovo naravno zavisi od gomile nekih faktora. Moj savet je da legneš pre 11 sati naveče i da odradiš svojih 8 sati noću i odspavaš još sat vremena danju, ako možeš posle treninga, ako ne onda kad god.

Što se treninga tiče, jbg to je baš komlikovana priča, ovo što si napisao mi ništa ne govori, osim toga koje mišiće treniraš na odreĂ°ene dane. Dobar trening je onaj koji ti daje rezultate, ako ti trening ne daje rezultate zameni ga nekim koji radi. Najgora stvar koju možeš da uradiš je da se zabodeš u jedan trening i samo njega forsiraš. I još jedna stvar. Nikad nemoj sam sebi da smišljaš treninge. Ovo je fora koju sam pokupio od jednog dosta poznatog trenera iz amerike i fakat je to istina. Koliko god da si ti uporan momak i koliko god da si voljan da radiš uvek ćeš da organizuješ svoj trening oko vežbi koje voliš da radiš. da ja sebi smišljam treninge (a radim kao lični trener i znam kako se to radi) nikad ne bi radio čučanj, a pogotovo prednji čučanj, a ovako kad mi neko drugi odradi trening moram da radim to što je na papiru. Tako da gledaj da adaptiraš nečiji trening, ako ti treba savet po tom pitanju reci, pa ću dati neke moje predloge.

Inače ja ne volim spora koncentrična ponavljanja, tako da ja radim manipulaciju samo sa negativnim delom, pa se moj tempo uvek svodi na 40X0 ili 30X0 i slično. Uvek eksplozivan izbačaj kad se radi sa velikim kilažama, a kad se radi konstantna tenzija onda 4040 i slično ;)

PS. Reko sam ti da će se fanovi Elle početi javljati, srećom Zolika i ja smo glavni na forumu pa nećemo dozvoliti da se tvoja tema pretvori u raspravu o tome koliko je Ella sir dobar/loš, tako da se ništa ne brini ;) LOL
Znate kako, iskreno mene nije frka od malo naduvanog stomaka dokle god su plocice primjetne, coleman ima dosta naduvan stomak al plocice su tu tako da i dalje extra izgleda samo treba imati dobre obime da bi takav stomak extra izgledao (mislim da ce se vecina sloziti) sto se tice sna ja dosta kasno legnem u 1 al spavam po 10 sati. Znam da to u 1 nije dobra opcije al uvjek nadjem nesto zanimljivo na tv jbg  ;D trudicu se da izpravim to. Inace split treninga mi je dao svima dobro poznat MIKI VELIKI i preporucio mi je da se drzim osnovnih vjezbi i da sastavim trening za 4-5 nedelja a posle mijenjam vjezbe dok zadrzavam 1 kao osnovu. Inace biram vjezbe koje osjecam da me pogadjaju (sledeci dan obavezno upala) evo npr moj trening za grudi:
1: benc press (ravni) 4 serije sa po 8-10 ponavljanja s tim da mi prva serija ide ona smijesna kilaza npr 40-50kg kao zagrijavanje.
2: kross masina 3 serije opet 8-10 ponavljanja
3: ravno razvlacenje 3 serije 8-10 ponavljanja
4: razboj opet 3 serije 10 ponavljanja
inace grudi mi malo zaostaju posebno donji dio (ispod bradavica) tako da sam razmisljao da ubacim kontra koso razvlacenje (ako neko ima neki savjet ....dobro dosao) a izbacaji sta znam, odg mi ovako a mogu probati i explozivan izbacaj vidjecemo  ;)
I ne zamjerite sto odg posle nekolika dana, net mi se pokvario qci a nemam vremena svako malo da visim u igraonice ili tome sl  :D ;)
Sačuvana
nenad986
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


« Odgovor #7 poslato: Decembar 01, 2010, 08:29:50 posle podne »

Malibuilder,nisam ja nikakav fan:))ahhahha..samo sam prokomentarisao..;)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #6 poslato: Decembar 01, 2010, 08:23:20 posle podne »

Vidi ja ne verujem u dobijanje čiste mišićne mase, te fore ja ću da se nabildujem ali da mi se cele godine vide trbušnjaci su po mom mišljenju za devojčurke i fudbalere, a to ti doĂ°e na isto :)

Tako da ti samo jedi dobro i gledaj da za svaki oborok bude nekog proteina iz jaja ili mesa, a šta od mesa nije bitno. I tako ćeš napredovati koliko god hoćeš. Ako možeš da jedeš pirinač jedi brate, meni se smučio i ne mogu da ga podnesem. Pogotovo kad ga jedem ceo dan hladnog...katastrofa.

Možeš da uzmeš kazein za pred spavanje to je solidna opcija. Što se tiče spavanja vidi to je sledeća priča. Ako možeš da si priuštiš toliko sna odlično, ali recimo ja ne spavam više od 6 sati jer fakat ništa ne stižem da uradim od stvari. Što se tiče toga koliko ćeš biti bez hrane verovatno bi bila bolja opcija da noću spavaš 8 sati i još jedan sat posle treninga, dakle ako možeš kad završiš trening jedeš i odspavaš sat vremena, ta fora je keva za dobijanje mišićne mase. U svakom slučaju ako možeš odvoji jedan sat spavanja tokom dana da ne spavaš 10 sati noću.

Ipak ono što je bitnije od svega je kvalitet sna, a ne toliko količina. Kada bi mogli da spavamo dubikim snom celu noć, bilo bi nam dovoljno 4 sata ili možda čak manje, a ovo naravno zavisi od gomile nekih faktora. Moj savet je da legneš pre 11 sati naveče i da odradiš svojih 8 sati noću i odspavaš još sat vremena danju, ako možeš posle treninga, ako ne onda kad god.

Što se treninga tiče, jbg to je baš komlikovana priča, ovo što si napisao mi ništa ne govori, osim toga koje mišiće treniraš na odreĂ°ene dane. Dobar trening je onaj koji ti daje rezultate, ako ti trening ne daje rezultate zameni ga nekim koji radi. Najgora stvar koju možeš da uradiš je da se zabodeš u jedan trening i samo njega forsiraš. I još jedna stvar. Nikad nemoj sam sebi da smišljaš treninge. Ovo je fora koju sam pokupio od jednog dosta poznatog trenera iz amerike i fakat je to istina. Koliko god da si ti uporan momak i koliko god da si voljan da radiš uvek ćeš da organizuješ svoj trening oko vežbi koje voliš da radiš. da ja sebi smišljam treninge (a radim kao lični trener i znam kako se to radi) nikad ne bi radio čučanj, a pogotovo prednji čučanj, a ovako kad mi neko drugi odradi trening moram da radim to što je na papiru. Tako da gledaj da adaptiraš nečiji trening, ako ti treba savet po tom pitanju reci, pa ću dati neke moje predloge.

Inače ja ne volim spora koncentrična ponavljanja, tako da ja radim manipulaciju samo sa negativnim delom, pa se moj tempo uvek svodi na 40X0 ili 30X0 i slično. Uvek eksplozivan izbačaj kad se radi sa velikim kilažama, a kad se radi konstantna tenzija onda 4040 i slično ;)

PS. Reko sam ti da će se fanovi Elle početi javljati, srećom Zolika i ja smo glavni na forumu pa nećemo dozvoliti da se tvoja tema pretvori u raspravu o tome koliko je Ella sir dobar/loš, tako da se ništa ne brini ;) LOL
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
nenad986
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


« Odgovor #5 poslato: Decembar 01, 2010, 03:25:22 posle podne »

Ja iskreno mislim da je Ella veoma dobar proizvod..ali svako ima svoje misljenje..
Sačuvana
Alex r
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36


Go hard or Go home!!!

« Odgovor #4 poslato: Decembar 01, 2010, 02:55:23 posle podne »

Znaci razumjeli ste me otprilike....super  ;)
Hvala bogu da postoje ovakvi forumi gdje covjek moze nesto da nauci, ja ovsene zamijenim kuvanim pirincom jer njega mogu da jedem koliko ocu a pilece virsle jedem samo ponekad recimo jednom u 5 dana tako da to nije strasno nadam se...mlijeko ne pijem (opet mozda jedna casa jogurta u nedelju dana) e sad jeste da sam malo nestrpljiv da budem Coleman al dobro valjda cu i biti jednog dana  ;D salu na stranu, nisam zacrtao sebi neki period za koji cu izaci na tih 110 kg bas se i vodim ovim ciljem recimo za pola god nekih 3kg i tako postepeno idem, ne bih da se skenjam ionako mi se stomak malo naduvao u donjem dijelu al valjda je to zeludac, prosirio se malo jer dok nisam poceo da jedem 6 puta na dan jeo sam 2 puta i onda sam odjednom poceo da klopam al plocice su i dalje tu doduse nisu kao sto su bile kad sam imao 68 kg al dobro, nije lose!!
Sto se tice ovih preliva to nista, pileci file 200g, lepinja i u nju kupus, znaci to kad nisam kuci!!
Geinere da zaboravim znaci, a da onda uzmem kazein  za pred spavanje i onda da nastavim sa nitro goldom za ujutru i posle treninga...a planirao sam da uzmem Animal pak cim skupim kintu...
interesuje me par stv sto se tice sna, ja se trudim da spavam 10 sati, al nzm da li je to puno za organizam bez hrane???
a kad su treninzi u pitanju mislim da sam to doveo pod konac
1.dan: grudi biceps stomak
2.dan: ledja listovi
3.dan: odmor
4.dan: triceps ramena trapez i listove
5.dan: noge stomak
nakon toga dan dva pauze i u tim danima odradim jos jednom stomak.
radim po principu 4x3 znaci 4 vjezbe sa po 3 serije osim za listove, njih cepam dok ne panem s noga...
pauze nijesu vece od 1 minuta, kilaze sa tim se ne opterecujem gledam da izvodim pravilno svaku vjezbu uz neki odgovarajuci tempo, tipa na bencu radim 3021 znaci tri sec spustam teg , 0 sec zadrzavam, 2 sec izbacam i jednu zdrzim gore (naravno ne brojim sad to u sebi jer trudim se da mi fokus bude u ovom slucaju na grudi, nego to otprilike tako i na sve vjezbe)
Dal bi neko nes mijenjao sto se tice treninga ili povecao br serija a smanjio br vjezbi ili obrnuto????
I sve sto imate da kazete recite slobodno, ja se ne bojim da naucim sta je ispravno i kako treba  :D super ste!!!  ;)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #3 poslato: Decembar 01, 2010, 02:38:40 posle podne »

Poz Alex, evo ja bih dao par komentara ako ti ne smeta.

Prvo da kažem da je Ella dno i ne treba ti ni pod razno. Ja sam verovatno najveći zagovornik protiv Ella sira, jer znam da nema nike koristi od njega. Verovatno će se ovde pojaviti njih 10 koji će da me hejtuju na konto ovoga, ali ja otvoreno tvrdim da je Ella sir beskoristan...Tako da bi diektan odgovor na tovje poslednje pitanje bio da, možeš jaja sa bilo kojim sirom, ako nemaš problema sa nabacivanjem sala na stomaku onda ne biraj sir koji jedeš, samo se kloni mleka ako nije od krave koja je 90% svoga života provela na pašnjaku u nekoj divljini gde nisu čuli za moderan vid transporta.

Nećeš umrti od viršli, ja radim u Neoplanti i ako jedeš Matijevićeve viršle verovatno ćeš živeti par godina manje, ali dok viršle nisu najkvalitetniji proizvod i dalje se naĂ°e pravog mesa u njima, što se za paštetu ne može reći...

E sad ovsene. Ja opet kažem ovsene nisu potrebne da bi se bio bilder ili bilo šta u životu. Samo zato što je kod tamo nekih amera (irskog porekla) popularna ta ovsena kaša ne znači da je to obavezna hrana. Ovsene čak nemaju ni najkvalitetnije izvore UH za ovaj sport, tako da nemoj mnogo da se brineš oko toga. Ukoliko i dalje misliš da je potrebno da ih jedeš onda probaj sledećih par fora:

Skuvaj ovsene na vodi, recimo da na 50gr ovsenih ti treba oko 1.5dcl vode, ne mora da prokuva samo ih mešaj dok ne budu dovoljno guste, unutra dodaj meda, cimeta ili kakao praha i nećeš ni osetiti ukus ovsenih.

Ukoliko te mrzi ili nemaš vremena da ih kuvaš ujutro onda probaj ovu foru, veče pre stavi jabuku u blender i skroz ju usitni do kaše i dodaj u količinu ovsenih koju jedeš, da bi bilo reĂ°e dodaj vode, dodaj cimeta i jes da će biti hladne ujutro, ali će imati ukusa jabuka sa cimetom. Ovo su moje dve fore, s tim da ovu prvu koristim kad sam na masi i još dodam suvo grožĂ°e, a kad sam na dijeti onda ova druga fora.

Kažeš da hoćeš do 110 kg, ovo je još 22kg koje treba da dodaš do sebe, recimo da će ti za to trebati jedno 2 - 3 godine ako baš sve budeš radio kako treba, a i onda će jedno 1/3 toga da bude voda, a nadajmo se samo jako mali deo salo, tako da je to solidan dugoročni plan. Ja bih na tvom mestu krenuo sa manjim ciljevima. Recimo da kažeš da ćeš do leta sledeće godine nabaciti do 95kg sa što manje sala, pa organizuj svoj plan prema tome. Što se gejnera tiče nema potrebe ako već uzimaš whey samo dodaj kreatin i dextrozu posle treninga (ili maltodextrin) i to će biti sasvim dovoljno kalorija i UH za posle treninga. Isto tako gledaj da nekih pola sata pre treninga pojedeš recimo pirinač ili krompir, kako bi posle onog inicijalnog skoka šećera od dextroze ima malo komplexniji izvor UH kako bi popunjavao glikogenske depoe.

Nitrogold je OK, ja sam ga testirao u labaratoriji moje firme (gde redovno testiramo hranu na količinu proteina/UH/masti) i ima oko65% varljivih proteina, na kutiji kažu da ima 70 i nešto ako se ne varam, ali uvek postoji ova količina i ona koja može da se svari. Tako da je protein dobar, a sad je izašla nova generacija i imaju bolji ukus i bolje rastvaranje, granulacija je finija.

Nadam se da ti ovo pomaže, a ako ti još nešto treba samo reci.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.112 sekundi sa 18 upita.