TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:53:05 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Whey i artificial sweeteners  (Pročitano 3842 puta)
chevelle
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 84


« Odgovor #15 poslato: Decembar 27, 2010, 12:28:47 pre podne »

Markoni, imamo isti princip ;)
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #14 poslato: Decembar 24, 2010, 01:55:24 posle podne »

A gde bih mogao da nabavim taj whey bez ukusa?

mislim da ima od ON kod nas, ja narucujem iz usa

moj princip je ako nesto moze da naskodi a mozes da izbegnes, onda izbegni
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #13 poslato: Decembar 24, 2010, 01:53:10 posle podne »

I ja cu se sloziti da je to toliko beznacajno,a opet za tu mal razliku ipak imas neso malo ukusnije  ;) OK ako je neko bas iz nekih posebnih razloga primoran da ga izbegava
Sačuvana
Be Happy!!!
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #12 poslato: Decembar 24, 2010, 01:28:05 posle podne »

by the way, pila sam davnih dana Nutrlite protein, bez ikakvog ukusa.... ne znam da li su mu drugi slični, ali ko ga popije svaka čast :) radije se ne bih toliko mučila zbog 0,00 i nešto grama aspartama ;)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #11 poslato: Decembar 24, 2010, 01:21:49 posle podne »

evo navešču primer moje mame koja ne podnosi aspartam...  whey pije normalno, bez ikakvih problema, a ono što joj strašno zasmeta je:  cola zero, šumeći vitamini i tome slično - c vitamin, cedevita bez šećera... 
Sačuvana
chevelle
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 84


« Odgovor #10 poslato: Decembar 24, 2010, 12:52:42 posle podne »

A gde bih mogao da nabavim taj whey bez ukusa?
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #9 poslato: Decembar 24, 2010, 12:34:07 posle podne »

pa lepo uzmes kao ja, koristis whey bez ukusa ili sa prirodnim ukusima i steviom
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Decembar 24, 2010, 12:20:37 posle podne »

i mene je interesovalo npr koliko grama aspartama ima u jednoj merici Whey-a u npr SCI proteinu. Pa sam se raspitivao koliko je on stetan po organizam posto ko je citao net pise tj svi pisu koliko je stetan i da cemo svi umreti od njega koji ga konzumiramo  ;D naravno stetan je, ali te kolicine koje mi unosimo npr preko Whey-a su smesne. Npr u Coca-Coli i svim drugim sokovima narocito diet imate brdo aspartama. Ja izbegavam sokove, zvake i sve sto moze da ima veztackih zasladjivaca ali isto konzumiram whey bar 3 puta dnevno. Tako da nisam nesto specijalno zabrinut...

U svakom slucaju brdo stvari u nasoj hrani nevalja i jos da znamo sta sve sadrzi dobro bi se ispitali da li da unesemo ili ne.

U svakom slucaju tema je bila boja, zasladjivaci... Brinuo sam ali sad vise ne. Svi preparati su ispitani i nebi ih ni pustili u promet da su i malo stetni po organizam.

da, zaista su doze minimalne... tako da nema brige... ja bih se pre uplasila za Colu Zero, light i slicne stvari nego za whey..,
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #7 poslato: Decembar 24, 2010, 09:09:34 pre podne »

cool =)
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Cedomir Curcic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120


PANSPORT NOVI SAD

« Odgovor #6 poslato: Decembar 23, 2010, 10:43:59 posle podne »

jedan podatak da znate da nebrigate  ;D covek do 70 kg dnevno moze da unese 2.800 mg ili 2,8 g. aspartama a whey koji sadrzi aspartam u jednoj dozi ima oko 10 mg samo...

Eto jedna zanimljivost ako je nekog interesovalo...
Sačuvana
PANSPORT NOVI SAD
chevelle
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 84


« Odgovor #5 poslato: Decembar 23, 2010, 08:18:42 posle podne »

da cemo svi umreti od njega koji ga konzumiramo  ;D

LOL
Kontam da te stvari pisu debeli amerikanci, koji su izgubili sve nade da ce jednog dana imati bolje telo  ;D

Vec idemo u offtopic, da li je whey stetan ili nije. Daleko od toga ... Znaci, sucralose, aspartam i maltodextrin ... ko zna nesto vise o tome, nek' pise  ;)
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #4 poslato: Decembar 23, 2010, 08:12:06 posle podne »

Slazem se, i ja koristim 2merice dnevno u proseku i ne mislim da je stetno
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Cedomir Curcic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120


PANSPORT NOVI SAD

« Odgovor #3 poslato: Decembar 23, 2010, 07:49:41 posle podne »

i mene je interesovalo npr koliko grama aspartama ima u jednoj merici Whey-a u npr SCI proteinu. Pa sam se raspitivao koliko je on stetan po organizam posto ko je citao net pise tj svi pisu koliko je stetan i da cemo svi umreti od njega koji ga konzumiramo  ;D naravno stetan je, ali te kolicine koje mi unosimo npr preko Whey-a su smesne. Npr u Coca-Coli i svim drugim sokovima narocito diet imate brdo aspartama. Ja izbegavam sokove, zvake i sve sto moze da ima veztackih zasladjivaca ali isto konzumiram whey bar 3 puta dnevno. Tako da nisam nesto specijalno zabrinut...

U svakom slucaju brdo stvari u nasoj hrani nevalja i jos da znamo sta sve sadrzi dobro bi se ispitali da li da unesemo ili ne.

U svakom slucaju tema je bila boja, zasladjivaci... Brinuo sam ali sad vise ne. Svi preparati su ispitani i nebi ih ni pustili u promet da su i malo stetni po organizam.
« Poslednja izmena: Decembar 23, 2010, 08:00:38 posle podne od strane Cedomir Curcic » Sačuvana
PANSPORT NOVI SAD
deskecar
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 487


« Odgovor #2 poslato: Decembar 23, 2010, 05:17:56 posle podne »

maltodextrin nije vestacki zasladjivac...
Sačuvana
chevelle
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 84


« Odgovor #1 poslato: Decembar 23, 2010, 04:55:34 posle podne »

Imam par pitanja, na koja nikako ne mogu da nadjem odgovore.

Godinu dana pijem whey, bez prestanka, 2x dnevno, a nekad i vise. Interesuje me zasto whey proteini nisu odobreni od strane FDA (Food and Drug Administration)? Uvek citam "ingredients" i strasno me nervira kad procitam "natural and artificial sweeteners"! Zar im je toliko tesko da napisu koji su to zasladjivaci? Juce sam kupio 4.5kg Dymatize Elite i tamo sam to procitao. Na drugim proteinima je pisalo da sadrze sucralose i aspartame. Naravno, ne znam nista o tim zasladjivacima i koliko su bezbedni, ali ipak bih voleo da znam sta se sve stavlja u proizvod koji koristim. Ako neko zna nesto vise o tome, pisite :)
Jos jedna stvar, da li vama smeta sto se vestacke boje stavljaju u proteine i u druge proizvode? Ako sam kupio protein sa ukusom jagode, zar moraju da ga oboje u crveno? Meni ne bi smetalo i da je bez boje. Vise bih voleo da uzmem neki proizvod bez boje, a ukus moze da bude i odvratan, samo da znam da nema vestackih zasladjivaca i boja.
Juce sam takodje uzeo i maltodekstrin, da bih danas saznao da je on "BIG NO-NO" zato sto je "vestacki zasladjivac". Koliko su u stvari vestacki zasladjivaci bezbedni? Prvenstveno me interesuju sucralose, aspartame i maltodextrin. Ako znate nesto, napisite mi. Internet mi nije bas najjasnije objasnio neke stvari. Kako internet kaze, bezbednija i kvalitetnija je dextroza od maltodextrina   ???

Hvala na odgovorima, odoh ja sad na trening (nemam vise bolove u ramenu)  8)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 18 upita.