TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397192 Teme od strane 25046 Članovi Poslednji član: JulietMess

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 28, 2024, 08:28:45 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Najzad i meni pomoc oko dijete :)  (Pročitano 19346 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #45 poslato: Januar 06, 2011, 06:24:05 posle podne »

147 din za 500g surutke?! Auuuu, al' je to skupo.
Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #44 poslato: Januar 06, 2011, 05:18:12 posle podne »

Pa ja sam platio na akciji u mojoj idei na bezaniji 147 din:-) pola kg:-) ,pise da ima 12 minerala ne znam koliko vitamina ukus prirodan po malo odvratan ali ono zbog laktoze ne bi pio mada mislim da od 10 grama doze ujutru ne moze nista da se promeni... A sto se tice whey i surutke u prahu ma o tome ne treba raspravljati whey je daleko bolja stvar kakva surutka:-)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #43 poslato: Januar 06, 2011, 10:32:22 pre podne »

Nisam pratio, koliko inače košta surutka u prahu?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #42 poslato: Januar 06, 2011, 09:07:21 pre podne »

Pa ok onda za pivski...ako je za bebe to nisam znao,ma bezveze prosto kao ajde da kupim i surutku vidim ima neke vitamine i minerale i paze jetri...ali izgleda da koliko pomaze toliko je i losa...
A sto se tice dextroze pa samo je posle treninga pojem i to jednu malu kasiku cisto uz kreatin a kad zavrsim za koji dan sa kreatinom mozda i prestanem sa dexom...

fabrički whey protein (iz surutke) ima preko 80% proteina i minimum hidrata, masti i laktoze i to je upravo ono što tebi treba.
Surutka u prahu ima neuporedivo manji procenat proteina ali i sadrži dosta laktoze. Treće, nije ukusna ni približno kao whey, a ni jeftinija ;)
Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #41 poslato: Januar 06, 2011, 07:15:02 pre podne »

Pa ok onda za pivski...ako je za bebe to nisam znao,ma bezveze prosto kao ajde da kupim i surutku vidim ima neke vitamine i minerale i paze jetri...ali izgleda da koliko pomaze toliko je i losa...
A sto se tice dextroze pa samo je posle treninga pojem i to jednu malu kasiku cisto uz kreatin a kad zavrsim za koji dan sa kreatinom mozda i prestanem sa dexom...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6121


« Odgovor #40 poslato: Januar 05, 2011, 09:53:58 posle podne »

Kvasac je dobar da se stavlja na lice ako imate bubuljice i to je to... nema potrebe piti ga... ako jedete dosta mesa i ribe i po koju žitaricu, i još multivitamin, šta će ti onda kvasac..

PS a što surutka za bebe?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #39 poslato: Januar 05, 2011, 07:26:33 posle podne »

E super hvala,juce sam kupio dyma amino 4800 450 t  uzimam i dextrozu cisto posle treninga a zavrsavam sad sa kutijom cee kreatina etil i sad slatko sa vecinu izbacio polako pa cu i svo testo mleko neka uzmem obicno a nekad odem po mleko bez laktoze,vitamin c 1000 mg i to je to jedino cu jos uzeti pivski kvasac da mutim,pio sam surutku u prahu ali kad sam cuo koliko ima laktoze prestao sam :) ,mada ja sam pio 30 grama na dan ne znam koliko to moze da skodi :)

jako obazrivo sa dekstrozom ako si na dijeti, i drugo B vitamin jako otvara apetit.... videćeš sam
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #38 poslato: Januar 05, 2011, 03:10:29 posle podne »

Ogi, šta misliš, koja je prva asocija prosečnom vežbaču na pomen pivskog kvasca? :)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #37 poslato: Januar 05, 2011, 02:58:24 posle podne »

Sto da batali pivski kvasac, nije on tako los, obilje B vitamina iz prirodnog izvora :) ako je pravi iz pivare. kao mali mi je mama donosila. Sad ako je neka "smesa" iz apoteke, zdrave hrane i slicno (prah) onda bacaj svakako...

Za surutku se svakako slazem sa Robertom, glupost za svakog osim za bebe (ozbiljno) :).
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #36 poslato: Januar 05, 2011, 02:06:00 posle podne »

Batali pivski kvasac. Surutka u prahu ima preko 70% uglj. hidrata u svom sastavu. Na tih 30g, unosio 20 ak grama onoga što tebi ne treba i svega 3-4 grama proteina, tako da si je uzalud i pio. Pošto nemaš whey, pojačaj te amino što više možeš.
Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #35 poslato: Januar 05, 2011, 12:37:18 posle podne »

E super hvala,juce sam kupio dyma amino 4800 450 t  uzimam i dextrozu cisto posle treninga a zavrsavam sad sa kutijom cee kreatina etil i sad slatko sa vecinu izbacio polako pa cu i svo testo mleko neka uzmem obicno a nekad odem po mleko bez laktoze,vitamin c 1000 mg i to je to jedino cu jos uzeti pivski kvasac da mutim,pio sam surutku u prahu ali kad sam cuo koliko ima laktoze prestao sam :) ,mada ja sam pio 30 grama na dan ne znam koliko to moze da skodi :)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #34 poslato: Januar 05, 2011, 10:46:59 pre podne »

Bravo, lagano i treba izbacivati lose stvari. Bez pritiska i doce rezultat ako si svestan i savestan.

A oko toga gde se sta skida nemoj da brines, ako si uporan sve ce doci na red.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #33 poslato: Januar 04, 2011, 07:06:47 posle podne »

u početku će možda biti brži gubitak kilaže zbog gubitka vode...  važno je da ne odustaješ, pogotovo ako se desi da stagniraš... što je samo znak da treba da promeniš nešto u svom trenngu i zavaraš telo sa ishranom
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6121


« Odgovor #32 poslato: Januar 03, 2011, 06:16:14 posle podne »

Ići će onda salo sa nogu, a sa stomaka poslednje...
Samo je jako važno da ne odustaješ
Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #31 poslato: Januar 02, 2011, 11:54:22 posle podne »

hocu hocu jos uvek polako izbacujem sve one namirnice koje ne smem da konzumiram,postepeno da ne brzam...
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.103 sekundi sa 19 upita.