TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 04:24:17 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Moja iskustva sa NO reaktorima  (Pročitano 39063 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #16 poslato: Oktobar 12, 2020, 10:51:39 pre podne »

Fury!  Kako samo ime kaže Bes I to je da budem iskren opravdano jer mene I jedna merica fino odradio. Tu mislim prevashodno na fokus, pumpu I snagu.
U zavisnosti od vežbača do vežbača uvek bih savetovao za početak jednu mericu a ako ima potrebe lako se povećava na dve ali nikako više odjednom. Lepog je ukusa i osvežava pa ga neretko pijem I uz trening. Ono što uvek Napominjemo kada su NO u pitanju je da je vrlo važno biti siguran o svom zdravlju I samo ako ste dobroga zdravlja da ih koristite. Reaktori su efikasni ako se koriste kako treba, kada treba I uz propratnu suplementaciju I ishranu.
BCAA I Glutamin idu savršeno uz ovu kombinaciju kada reaktor polne delovati da bi oni što pre stigli do mišića posle treninga.
Svakako Fury zaslužuje punu pažnju ali postepeno sa dozama.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #15 poslato: Februar 04, 2020, 12:08:41 posle podne »

NO reaktori su oduvek bili moj omiljeni suplement koji definitivno ni jedan drugi ne moze zameniti niti ce ikada to u buducnosti moci.Razlozi za takvu moju tvrdnju su sledeci:
Fokus,pumpa,izdrzljivost kao i sve one najpotrebnije stvari u samo jednoj merici- dozi je sasvim dovoljno ali...
O NO sam mnogo pisao i pisacu jer po meni oni to zasluzuju.Za ovih dvadeset i vise godina koliko se bavim BB,Fitnesom i Armwrestlingom kao i jos nekm sportovima probao sam na sebi zaista mnogo NO reaktora.A ako uzmemm i cinjenicu da sam nekoliko godina bio na Srednjem istoku gde sam imao dostunost NO reaktora iz raznih zemalja kao i brendova za koje sam tek tada prvi put cuo a testirao ih,malo je reci da sam svoje iskustvo prosirio i upotpunio.
Ovaj put pricacu o jednom NO iz Pansport ponude koji testiram vec jedno duze vreme a to je Black Blood od firme BiotecUSA.
Dostupan u kesicama po dozi od 10g je nesto sto ga cini veoma prakticnim da se nosi gde god da ste i samo izvadite i sipate sto je super.
Ali ono sto je ovde jako vazno iodmah bih na to skrenuo paznju je 400mg kofeina po dozi sto je za vecinu ljudi ekstremno mnogo.Zato budite jako pazljivi!
Ovo moze da uzrokuje nekome jako mnogo problema i veoma je bitno da prvo probate pola kesice ili ako ste totalni pocetnik i manje jer kofina ima zaista mnogo.
Kofeinski udar moze zaista biti jak i zato samo pazljivo sa ovim NO.
Cak i ja koji sm pazljiv po tom pitanju i iza sebe imam iskustva pazio sam kod njega i isao postepeno.
Ukusi grozdje i borovnica su mi se svideli i prijatnog su ukusa pa sam se na njima i zadrzao.
Ako uzmemo u obzir da ste krnuli pazljivo sa ovim NO onda vas verovatno zanima njegov ucinak.
Moram reci da on razbudjuje i cini vas fokusiranim na trening sto je i normalno s obzirom na kofein.Tu je naravno prsutna i energija koja se dobija da odradite trening ekstra.
Sama pumpa mi je varirala i nije da je neka ekstremna i da traje od pocetka do kraja.
Sam priliv snage je ok ali sam probao i jace od njega po tom pitanju.
Uzimao sam ga sat vremena pre treninga na prazan stomak i tada osetio pun efekat.
Mozete pre treninga popiti pola a drugu polovinu pijuckati uz trening i tako konstantno imati priliv energije i fokusa.
Iako su NO reaktori po mom misljenju dobra stvar moram reci da je odmor ipak najvazniji.Ne treba traziti resenje otklanjanja umora u NO jer to na duze staze nije dobro.
Ovo govorim iz razloga sto sam video da vezbaci uglavnom uzimaju NO jer ih razbudi i otklanja umor i cini ih svezim za trening.Sve je to samo vestacki osecaj i nije dobar na duze staze.
Ponekad da, svi smo mi nekada premorani iz raznih razloga i ok je uzeti ih ali ne stalno.
Pauze su isto tako potrebne i savetujem da se naprave posle sest nedjelja i to oko dve nedelje pa mozete nastaviti opet.
Sve u svemu ovaj NO je poprilicno jak sto se kofeina tice i prava je bomba.
Dobar je ali pazite i koristite ga postepeno,nikako odmah celu dozu ako ste pocetnik.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #14 poslato: Avgust 15, 2017, 09:24:22 pre podne »

Koliko god da sam do sada pisao o suplementima uvek ću o jednima pisati sa velikom pažnjom jer oni to zaista u mom slučaju  i zaslužuju.Malo je reći da NO reaktori kod mene a verujem i većine ljudi zaslužuju ubedljivo prvo mesto i to sa veoma velikim razlogom.Iako smo svedoci da je u zadnje vreme bilo kojekakvih izmena u njihovom sastavu što je ubeđen sam većinu razočaralo ipak su i dalje sa moje strane omiljeni i čine onaj udarni deo moje suplementacije.Za NO raktore je važno da znamo šta je ustvari njihova namena i zašta služe.Kod početnika i svih onih koji tek kroče u svet reaktora odmah na početku su fascinirani pumpom i snagom koji od njih nastaju ali...to je tek delić i nije njihova prava namena.Reaktori služe prvenstveno da ubrzaju dotok krvi u naše mišiće koje u tom trenutku radimo i time hranljive materije raspoređuju tamo gde treba jer su nam krvni sudovi od reaktora prošireni.Ukoliko se unosi glutamin i bcaa to je onda pun pogodak jer će se sve iskoristiti.No reaktora ima zaista  mnogo od onih slabijih bez stimulansa do onih jačih sa podobrim dozama kofeina koji su kod većine sportista zastupljeni jer daju snagu,pumpu i fokus.Moj favorit je i dalje Shock Therapy iako oslabljenog sastava,a tu je i Xpand extreme...
Uzimam po jednu dozu na prazan stomak 30min na prazan stomak sa vodom i već posle nekog kratkog vremena osećam kako počinje da daje rezultate.
Ono što je naravno isto jako važno je da se mora prevashodno voditi računa o svojem zdravlju jer je ono ipak na prvome mestu.
Zato po meni NO treba da uzimaju samo potpuno zdrave osobe i da se strogo drže pravila.Preterivanje sa dozama može prouzrokovati probleme jer ipak su NO reaktori specifični suplementi.
Iz tog razloga treba biti veoma obazriv i uvek počinjati sa manjim dozama.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #13 poslato: Oktobar 25, 2016, 09:00:08 pre podne »

Kao što većina vas zna moj omiljeni suplement je oduvek bio NO.MeĂ°utim kako su na moju a verujem i većinu ljudi žalost uništili-oslabili reaktore dugo sam tražio onaj pravi.Bilo je tu ok reaktora ali u poreĂ°enju sa na primer starim Shock T svi su kao limunada.Sada sam na više testirao iz Pansporta no od firme Dymatize npact.Odličan je! Nije toliko jak u fokusu koliko na pumpi i izdržljivosti.Oporavak i spremnost za treninge je odlična.Ja ga uzimam sa vodom pre treninga i dovoljna je samo jedna merica.Ako niste probajte ga jer zaista vredi.

Konkretno mislim na ovaj:

http://www.pansport.rs/Transportni-sistemi-i-NO-reaktori/Transportni-sistemi-i-NO-reaktori/DY211-M.P.ACT.html

Naravno svakom neki drugi moze odgovarati u zavisnosti trazi li sa stimulansima ili ne.
Na srecu u pansportu izbor je sasvim ok i svako moze naci nesto sto mu odgovara.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #12 poslato: Jul 29, 2016, 09:22:41 pre podne »

NO reaktori su suplementi koji su oduvek privlacili veoma puno paznje pogotovu kod mladje muske populacije.Fantasticni marketing sa udarnim nazivima je nesto sto odmah na prvi pogled i privlaci paznju svakome.Ali, sem tog naziva i odlicnih reklama za ove proizvode slobodno mogu reci da je vecina njih odlicna i rade posao kojem su i namenjeni.Ima ih sada vec raznoraznih, od onih slabijih sa manje stimulansa do onih ekstremnih koji u sebi imaju svega i svacega sto ce skoro svakog vezbaca dovesti do toga da predje svoj limit i dodje u fazu necega slobodno mogu reci nestvarnog.NO reaktori zaista to rade,daju taj neki nestvarni kick kada je sve mnogo lakse i bolje.
Mnogi ih uzimaju iz jednog po meni pogresnog razloga a to je ta trenutna misicna pumpa koja se oseti na samom treningu posle uzimanja sto smatram greskom jer to i nije njihova krajnja svrha.
NO reaktori su uglavnom dobar stimulans za odlicno vezbanje ali su i bogati kvalitetnim aminokiselinama prvenstveno bcaa i glutaminom,zatim beta alaninom itd..isto tako imaju i minerala i vitamina kao i jos mnogo toga kvalitetnoga sto ih cini veoma kompleksnim suplementom.
Svi ovi razlozi kao i jos mnogi drugi su i vise nego dovoljni da ove suplemente uvrstite u svoj asortiman.Naravno treba imati u vidu da ste zdravi jer NO reaktore smeju uzimati samo osobe koje nemaju prvenstveno vaskularnih problema.Ukoliko se prilikom njihove konzumacije oseti glavobolja,muti se vid,brzo lupanje srca odmah treba menjati suplement.
Drugi suplement za koji imam samo reci hvale je cist kofein u tabletama.
Koliko puta vam se do sada desilo da ste jako umorni? Da vam nije do treninga i da bi sve radili samo ne bi vezbali.Uzroci tome su razni, od stresa u skoli,fakultetu,poslu itd... Umor se najbolje resava kvalitetnim odmorom to jest snom.Ali nismo uvek bas u mogucnosti da odmaramo kako treba i koliko zelimo pa bas iz ovog razloga kofein nam moze pomoci.Opet napominjem da je odmor najbolje resenje, mnogo bolje nego uzimanje kofeina.
Kofein ce svakako dati taj neki kick i razbudice vas uz plus dodatnu neku energiju na treningu.Ima osoba koje ne reaguju na kofein ali oni su u manjini.Kada se on uzme obicno je u tabletama od 200mg i savetujem da prepolovite tabletu.Bolje krenuti od manjih doza i videti kako na njega reagujete a vremenom ce te lako povecati ako za to bude bilo potrebe.Period za uzimanje je oko sat vremena pre treninga sa dosta vode.
Ima sa njime kombinacija i zato sam i pisao prvo o NO jer ja na primer uzmem merico Hot Blood NO reaktora sa jednom tabletom kofeina.Ovo je malo reci eksplozija energije,fokusa i svega ostaloga.Ukoliko ste totalni pocetnik ne radite ovo.Ja samo pisem iz svog licnog iskustva a to nikako ne znaci da tako treba svi da rade.Ja sam krenuo postepeno sa prvo manjim dozama pa tek vremenom dosao do ove.Ko ima bilo kakvih zdravstvenih problema nikako ne bi smeo ovu kombinaciju raditi pa cak ni posebno uzimati ove suplemente.Glavobolje,mutni vid, otezano disanje su mozda samo neki od nus efekata i ako se jave batalite ove suplemente.
U svakom slucaju oni mogu pomoci ali pazljivo sa dozama i bice sve ok.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #11 poslato: Mart 16, 2016, 10:49:51 pre podne »

Mnogi od vas znaju koliku pažnju sam uvek posvećivao NO reaktorima i uopšteno suplementaciji ovoga tipa.I da mi je jedan od omiljenih uvek bio Shock Therapy.Dobri stari Shock kojeg se većina nas jako dobro seća pogotovu onaj stari ranijih godina sa ukusom grožĂ°a koji je bio slobodno mogu reći prava bomba kada se uzme.Snaga,fokus i izdržljivost su ono po čemu ga većina vežbača pamti.Nažalost njega više nema a pojavio se novi Shock sa drugačijim ukusom i sastavom.Probao sam i taj još ranije i nisam bio baš nešto oduševljen.Ali nedavno drug mi je bio van Evrope i doneo Shock.Iskren da budem bio sam pomalo skeptičan i nisam verovao da on može biti nešto posebno jer poučen iskustvom od ranije to mi je na to ukazivalo.Ali moram biti iskren i reci da ovaj Shock nije los kao sto sam pre o njemu (ovoj novoj varijanti) imao utisak.Jedna merica pred sam trening nekih pola sata sasvim fino radi posao.Lep fokus,pumpa i snaga se bas osete.Ne bih preporucivao vise od jedne doze jer lepo i na kutiji pise da po merici ima 200mg kofeina sto je dovoljno i ne treba odjednom vise uzimati.Moram napomenuti da ovaj Shock meni licno bar daje bolji fokus,snagu i sve od bilo kod drugog koji sam trenutno u zadnjem periodu uzimao.Ali opet moram napomenuti da ne znam jel on isti kao ovaj sto se prodaje kod na u Evropi.Kutija je ista i sve pise isto ali ono sto je unutra ne znam.Moracu uskoro probati i nas Evropski pa cu znati onda tacno kako i sta.Ako je verovati sastavu ovog Shocka kada se malo bolje pogleda zaista ima svega i svacega sto je potrebno,od minerala,vitamina,kreatina,kvalitetnih aminokiselina i kofeina.Vredi ga definitivno imati u kolekciji.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #10 poslato: Februar 29, 2016, 09:51:02 pre podne »

Nastavak o M.P.ACT!

Evo posle skoro cele popijene kutije ovog NO reaktora moja iskustva su sledeca: Dobar je ali nije kao sto sam se nadao na samome pocetku.Kada ovo pisem mislim prevashodno na svoje licno iskustvo sto nikako ne znaci da vama nece dati bolje rezultate,iste kao meni ili mozda gore.To se nikako sa sigurnoscu ne moze tvrditi ni za jedan suplement dok ga na sebi ne testirate jedno vreme.Ja sam ga uzimao po jednu mericu pre treninga nedelju dana cisto da isprobam reakciju i vidim kako radi.Nije bilo lose pumpa ok ali fokus mozda malo slabiji.Izdrzljivost na samom treningu primeta ali nije nesto ekstremno kao kod nekih reaktora.Kada sam povecao dozu na dve merice pre treninga bilo je naravno bolje ali to su ipak dve merice koje nikako ne preporucujem pocetnicima, jer ako je verovati onome sto pise u opisu onda je to oko 400mg kofeina sto je zaista puno.Po meni treba se drzati jedne eventualno ako bas imate jako jak trening uzeti jednu pre treninga a drugu pijuckati uz sam trening do kraja po malo i tako se dozrati.Ovaj nacin ne bih preporucio nekome ko tek ulazi u celu ovu pricu ali da se proba ako ima prilike ok.U svakom slucaju ovaj NO vredi probati jer kao sto sam na samome pocetku napomenuo ne reagujemo na sve mi isto a u Pansport ponudi ima jos mnogo dobrih NO reaktora i siguran sam da ce svako od vas naci dobitnu kombinaciju.Samo trenirajte hrabro i nema odustajanja! NO PAIN!
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #9 poslato: Februar 17, 2016, 10:11:27 pre podne »

Kada je reč o NO reaktorima malo je reći da su meni oni najzanimljivija suplementacija i da uvek volim probati neki novi i testirati njegov efekat na meni.Ovoga puta radi se o jednom iz firme Dymatize pod nazivom M.P.ACT.Na samome početku mene je privuklo to što ima u sebi instant rastvorljive BCAA i time se ove veoma važne aminokiseline u veoma kratkom roku transportuju tamo gde treba.Isto tako 200mg kofeina po jednoj dozi je dovoljan razlog da fokus i energija na treningu budu veoma dobri.odmah bih skrenuo pažnju da se sa dozama upravo zbog ove doze stimulansa ne preteruje i to pogotovu ako ste totalni početnik.Prepolovite je na početku pa vidite kako reagujete.Lako je posle nekog vremena doze povećavati ali ne bih savetovao da uzimate više od jedne meice odjednom.Ako je baš potrebno onda posle nekoliko sati razmaka to možete učiniti.Ukusa ima dva i to punč i narandža.Punč sam tesirao i ok je mada ja sam od tih kojima ukus nije bitan toliko već sam učinak preparata.Po mom mišljenju jedan je od boljih jer i fokus i puma su ok,nije nešto preterano ali je ok.Isto tako izdržljivost na treningu je veoma dobra.U svakom slučaju vredi ga probati pa videti kako na njega reagujete.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #8 poslato: Jul 19, 2015, 08:04:50 posle podne »

Kako na našem forumu tako i u teretani pa i na mnogim drugim mestima primetio sam da se opet mnogo vrti priča oko NO reaktora.Iz tog razloga odlučio sam da ponovo malo pokrenem ovu temu i pišem o jednom NO reaktoru koji je prevashodno skup više kreatina u sebi nego stimulansa.To je ATTACK.
O njima se mnogo pisalo i pisace se jer svakako to zasluzuju svojim kvalitetom i sastavom,da to su NO reaktori.Glavno pitanje je uglavnom šta uzeti od suplementacije i kakva terba da je ishrana.Suplementacija jeste bitna ali ishrana je uvek na prvome mestu ako se žele oni pravi rezultati.U ovom kartkom delu teksta fokusiraću se na neke moje preporuke oko suplementacije koju trenutno uzimam a zadovoljan sam.Prvo bih izdvojio ATTACK koji je skup nekoliko kreatina i blago rečeno da funkcioniše kao neki slabiji NO mada u zavisnosti naravno od doze koliko uzmete pre treninga daće rezultate sigurno.Kada kažem rezultate mislim na priliv izdržljivosti na samome treningu,manje mišićne pumpe i snage u zavisnosi od čoveka do čoveka.Moja je preporuka da ga uzimate pre početka treninga nekih 30min,i ako je trening poduži i veoma naporan slobodno možete još jednu mericu ispijati tokom treninga.Ukus jagode preporučujem svima jer je zaista lep, mada i on vremenom može dostaditi.Posle ispijene kutije pauza od nekih dve nedelje bi bila poželjna.Mada na primer ja idem sistemom da vikendom svakako ne pijem ATTACK pa je to onda i sama pauza već napravljena u toku nedelje.Svako treba sebi da dozira kako mu najbolje daje rezultate.Uz njega ako želite full efekat onog mentalnog kicka i još veći priliv energije savetujem jednu dozu kofeinske tablete koje su uglavnom 200mg ali možete prepoloviti tabletu pa da bude 100mg i onda je to neka blaža varijanta.Slobodno stavite kofein i pomešajte sa mericom ATTACKa i popijte pre treninga.Time mu samo pojačavate snagu.Ali ne preterujte.Ovo je samo jedan deo uskoro ću pisati šta bi jošbilo poželjno.
A kada  govorimo o očuvanju čiste mišićne mase svi mi koji se takmičimo kao i oni napredniji vežbači znamo koliko je to težak i zahtevan posao.Traži jedan detaljan plan ishrane,suplementacije kao i mnoga odricanja sa kojima svaki vežbač mora da se pomiri ukoliko zaista želi prave rezultate.Kada je reč o suplementaciji po meni se jedan posebno izdvaja a to su BCAA iz razloga što one se sastoje od tri nama veoma važne aminokiseline leucin,izoleucin i Valin.One naš organizam ne proizvodi a jako su važne kada ste na niskom unosu hidrata u fazi definicije,kada se mnogo trošite itd..njihova glavna uloga je da vam zaštite mišić od razgradnje i taj proces svedu na minimumSavetujem da svako od vas u periodu smanjenja hidrata ima bcaa uz sebe kao primarni suplement.po meni prah je najbolja opcija i to pre i posle treninga, a doze što veće to bolje.neki prosek bi bio oko 20gr.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #7 poslato: Septembar 11, 2014, 10:05:30 pre podne »



Već dugo godina sam u sportu i ukoliko mene pitate koji su mi omiljeni dodaci ishrani ja ću uvek odgovoriti NO reaktori. A ako me pitate zašto su mi baš oni na prvom mestu kao nezaobilazni dodaci ishrani odmah ću vam reći zato što pokazuju svoje dejstvo odmah, i što je meni lično najvažnije, zaista služe svojoj svrsi kojoj su i namenjeni.

Svedoci smo činjenice da se dodaci ishrani svaki dan poboljšavaju. ProizvoĂ°ači se trude da u što većoj meri zadovolje sve želje vežbača i omoguće ima lakše napredovanje. Tu naravno, mislim na osnovne dodatke ishrani, kako ih popularno zovemo, gde spadaju whey, vitamini i minerali, omega 3 itd. do onih malo ozbiljnijih gde je i NO reaktor.

Ko me malo bolje zna i prati moje vežbanje onda zna da su mi to i omiljeni dodaci ishrani i da alfa_zenebez njih je u mom slučaju teško zamisliti neko ozbiljnije vežbanje sa opterećenjima, ali i tu ima razlike jer nisu ni svi oni isti niti svakome od nas odgovaraju.Tu prevashodno mislim na njihovu jačinu ,kompleksnost i efikasnost na naš organizam .Ja kada biram NO gledam da je on sa stimulansima jer mi daju mentalni fokus za jači trening kao i jačinu da lakše prebrodim sve napore koji me očekuju na treningu. Ali nije mi samo to prioritet kada biram neki dodatak ishrani to jest NO reaktor ,gledam i da on sadrži sve one hranljive materije za moje mišiće i iz tog razloga biram kompleksan reaktor.

MeĂ°utim vrlo je važno obratiti pažnju na ishranu koja mora od jutra pa sve do mraka biti pravilna i prilagoĂ°ena ciljevima kojima težite. Džaba vam svi dodaci ishrani koje možete sebi da priuštite ukoliko je ishrana loša. Ove dve stvari se moraju uklopiti ako zaista želite pravi napredak i jedino tako je on i moguć. Kada ovo uskladite dobro bi bilo da se nikako ne zaborave i osnovni dodaci ishrani koje sam gore već napomenuo i time bi definitivno to bio pun pogodak. Naravno tu se cela priča nikako ne završava jer za pravi napredak na duže staze moraju se uskladiti još i vrlo važne stavke kao što su vaš odmor i sam način vežbanja. Mislim da se tu dosta greši, jer na primer, često čujem da vežbači pod smislom odmor misle da se taj dan ne ide u teretanu, ali se zato ide na trčanje, iga fudbal ,košarka itd. To onda nije odmor jer pod odmorom se podrazumeva prestanak bilo koje fizičke aktivnosti da bi se organizam potpuno odmorio i spremio za nove napore.Ukoliko ovo ne poštujete na duže staze javiće se premor i doći će do stagnacije.

Kada smo kod načina vežbanja početnicima savetujem da u teretanama obavezno potraže stručnu pomoć instruktora i pravilno nauče svako izvoĂ°enje vežbe od pravilnog disanja sve do pokreta dokle god to bude potrebno. Nije sramota pitati jer niko od nas se naučen nije rodio i svi mi svaki dan naučimo nešto novo. Bitno je biti strpljiv i nigde ne srljati jer samo tako ćete i napredovati.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #6 poslato: Septembar 15, 2013, 12:30:56 pre podne »

Kada pričamo o NO reaktorima ja na njih gledam sa velikim respektom iz jednostavnog razloga što po meni oni ga definitivno zaslužuju. Svojim dugogodišnjim iskustvom i korišćenjem istih shvatio sam da zaslužuju samo reči hvale, a suplementacija u mojoj vežbačkoj karijeri čini zaista mnogo. Ko me dobro zna kao i oni koji prate moje tekstove, znaju da jedna posebna grupacija mene privlači i da bez nje teško da mogu zamisliti vežbanje i oni čine udarnu snagu moje suplementacije.To su naravno NO reaktori.Kada pričam i pišem o njima to je iz mog dugogodišnjeg iskustva jer zaista mnoge sam isprobao na sebi i testirao na svakakve načine. Malo je reći da sam prezadovoljan. Iako su mnogi od njih na meni davali odlične rezultate sa jednim sam prezadovoljan, a to je Shock Therapy. Kod mene on je na prvom mestu iz razloga što i posle dužeg perioda isprobavanja raznih NO on mi najviše i prija. Ukus je dobar, a sam rad reaktora poseban. Kada ga popijem 30 min do sat pre treninga osecam kao da mi energija i snaga toliko struje krvotokom da ponekad na treningu pomislim da ću ekspodirati.

Svaka kutija Shocka je priča za sebe i svakim uzimanjem zaista stičem utisak da sve svoje prethodne granice pomeram na još jedan nivo više.Iskren da budem u zadnje vreme pojavio se novi Shock sa malo drugačijim ukusima i u kesicama kao jedna doza. Iako sam u početku bio malo skeptčan i plašio se da su ga malo oslabili,teret mi je pao sa srca kada sam shvatio da to ipak nije tako.Na dozu od 20 g koliko uvek uzimam nije bilo razlike ni na bolje ni na gore. Samo moram napomenuti da u kesicama mi deluje kao da je malo slabiji nego u kutiji.Ono što je najvažnije gde bih skrenuo pažnju vežbačima koji u celu ovu priču ulaze je da NO nije suplement koji čini čuda već da je njegova prevashodna uloga da vam da malo snage i pogura u treningu. On će vam dati osećaj napumpanosti, snage, veličine, ali taj će efekat posle nestati i ukoliko organizmu ne date bcaa, proteine, amino kiseline i posle dobru hranu onda su pare za NO bačene definitivno. Sve ovo mora da se uklopi kako bi NO imali efekta. Same doze mogu biti isto problem jer kod nekih može doći do zasićenja receptora i onda neće jedna doza dobro da radi. Ako do toga doĂ°e ne savetujem povećavanje sa jedne na dve već pauzu od nedelju dve dana i onda će opet sve biti ok. Bitno je i znati da NO nije za zezanje i da je to supelment koji može izazvati ozbiljne posledice. Ako osetite vrtoglavicu, bolove u glavi, nervozu, jakolupanje srca...batalite NO on onda definitivno nije za vas.
« Poslednja izmena: Septembar 15, 2013, 12:32:28 pre podne od strane Zoltan Kozma » Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #5 poslato: Mart 19, 2011, 01:29:43 pre podne »

Extreme Xpand

Zima je definitivno period kada se većina vežbača sprema za rad na masi i snazi.Često dobijam pitanja šta uzeti za snagu masu i mišićnu izdržljivost.No reaktori su idealna opcija! Ukoliko se usklade ishrana,osnovna suplementacija sa njima to je već pola posla uraĂ°eno.
Baš u ovom periodu i sam radim masu i snagu i shodno tome i u mojoj suplementaciji nalazi se jedan NO reaktor o kome će biti više reči u narednom tekstu.
Radi se o Xpand extreme od firme Dymatize.On je relativno nov proizvod na našem tržištu ali za kratko vreme stekao je veoma mnogo korisnika jer to svojim kvalitetom i zaslužuje.Verujem da se mnogi od vas pitaju koja je raylika iymeĂ°u starog Xpanda i novog Xpand Xtreme. Uglavnom u kofeinu.Stari ga nije imao a novi ga ima pa je tako firma Dymatize izašla u susret i onim hard vežbačima koji na kofein odlično reaguju a suplementi od firme Dymatiye su im omiljeni.
Po mom misljenju Xtreme je dobar reaktor i sasvim zasluženo nosi taj naziv.Odmah po uzimanju osetio sam lepu pumpu,izdržljivost i fokus što je meni a verujem i ostalim vežbačima najvažnije kod suplemenata ovoga tipa.Drži podosta dugo i uveren sam da će svima sa njime trening biti mnogo lakši.
KAKO I KOLIKO GA UZIMATI
Moćni reaktori služe da nas poguraju da trening odradimo lako i punim kapacitetom izvlačeći iz nas i poslednji atom snage.veoma su omiljeni iz razloga što baš onda kada ste umorni,neispavani, ili iz bilo kog razloga niste orni za trening oni su tu da pomognu.
Deluju odmah!  I vraćaju volju za hard core vežbanje!  Sa njima granice nestaju, i taj se osećaj teško može opisati rečima več se on mora doživeti.
Extreme je odlična opcija za sve one koji na treninge dolaze umorni bez velike volje za trening.Svako od nas je izložen nekom vidu stresa i sve to utiče na loše raspoloženje i gubitkom volje za trening.Posao,škola,fakultet i raznorazne obaveze nam jednostavno uzmu skoro svu energiju za vežbanje i kada doĂ°ete u teretanu vama nije do života a pogotovu ne do vežbanja.Extreme upravo tu dolazi do izražaja i sa njime sve će biti mnogo lakše.
Pa i pored tog lepog efekta koji daju NO reaktori svaki vežbač mora biti svestan činjenice da je ta pumpa,snaga i izdržljivost kratkog veka.Oni su tu da nas malo poguraju a da bi se dobili mišići potrebno je mnogo truda ,odricanja,suplementacije i hrane! Samo najuporniji će u tome i uspeti.Ono što je jako važno je da tih par sati dejstva reaktora iskoristite maksimalno.Prvo kroz jak trening a zatim i kroz unos osnovne suplementacije koja će se bloje iskoristiti i tako će vaši mišići biti siti i zaštićeni.Ono što je isto jako važno je da se shvati da je ishrana ključ uspeha! Bez ishrane džaba je sve,jednostavno vi nikako nećete moći izgraditi mičice.Pravilna ishrana koja podrazumeva viće manjih ali češćih obroka je nezamenjiva i bez nje nema napretka.Ona je primarna a sve ostalo je sekundarno.
NEKE MOJE KOMBINACIJE
Uglavnom sam NO reaktore uzimao kada sam u off sezoni i kada radim mišićnu masu pa tako je bio slučaj i sa Extreme reaktorom.
Kombinovao sam ga sa osnovnim suplementima i to sa BCAA,VITAMINIMA I MINERALIMA;OMEGA 3..plus Animal Flex,tribulusom,whey proteinom...
Bitno je da reaktor uzimate 30min pre treninga na prazan stomak ako želite osetiti njegovo pravo dejstvo i punu snagu.Krenite uvek samo sa jednom mericom i moj vam je savet da je ne povećavate jer reaktori nisu za igru pošto su to podosta jaki suplementi sa dosta stimulansa u sebi.Ukoliko posle nekog perioda osetite zasićenje organizma da jednostavno nema efekata kao u početku to je znak da napravite manju pauzu.Moj vam je savet da to bude oko dve nedelje a zatim možete opet početi sa uzimanjem reaktora.
I za sam kraj bih se samo vratio malo na to šta su u stvari reaktori i kako oni rade.
Njihova glavna funkcija je da vam šire krvne sudove i kada dolazi do tog procesa u organizmu tada se vrši brži protok kiseonika i hranljivih materija do vaših mišića koje angažujete na treningu i time je mišić jači,veći i čvršći.Upravo sada je jako važno uneti suplemente tipa BCAA,Glutamina,wheya...jer će sve ići baš tamo gde treba.A ako još posle treninga imate i dobar obrok prosto je nemoguće da vaši mišići   ne rastu.Naravno za to je potreban kontinuitet ali budite uporni jer verujte mi trud će vam se jako isplatiti.

Sam extreme je odlicnog sastava i kvaliteta.Ono sto ga cini primarnim u odnosu na slicne proizvode njegove branže je i
Anabolički kompleks aminokiselina koji  hrani vaše mišiće za maksimalni oporavak i osigrava vašem telu gradivni materijal za rast.
Jedna doza (20gr) Xpand Xtreme Pump-a sadržI:
5 g kreatin matriksa
3,5 g arginina
5 g anaboličkog aminokiselinskog kompleksa
2,5 g beta alanina
3,9 g kompleksa za energiju i povećanje mentalnog fokusa
Ovo izdvojeno je i najzanimljivije jer pokazuje koliko je on u stvari kompletan preparat u svakome smislu.A ako uzmemo u obzir i da nema šećera onda je to još jedna velika prednost jer možete ga slobodno koristiti u fazama rada na definiciji kako bi vam pomogao da odradite jako dobar trening bas u trenutcima kada ste na jako niskom unosu hidrata.Samim time što će vam dati volje i snage možete bez brige da dajete svoj maksimum jer Extreme sastav će čuvati vaše mišiće.A ukoliko dodate još i potporu kroz BCAA i GLUTAMIN to će onda biti pun pogodak.
Još plus na sve ovo je što je i opšte poznato da firma Dzmatize brine o svojim korisnicima trudeći se da svaki suplement ima lep ukus.I ovde je to slučaj tako da možete i u tome uživati.U svakom slučaju s moje strane jedna velika preporuka za ovaj suplement.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #4 poslato: Januar 11, 2011, 01:52:32 posle podne »

Svako od nas u zavisnosti od cilja bira suplementaciju koja će mu uz pravilnu ishranu na duže staze dati rezultate. Ali, na samom početku, moramo biti iskreni i realni prema sebi. Ništa se za kratko vreme ne može postići-naprotiv. Potrebno je duže vreme kako biste došli do odreĂ°enog cilja. Svako od nas sportista koji iza sebe imaju poduži staž prolazio je kroz teže periode, mnoga odricanja sve zarad nekog sebi zacrtanog cilja.
Jednu stvar mogu da garantujem, a to je, da se svaka upornost nagraĂ°uje i zato budite uporni i samo idite napred! Jedan od proizvoda koji svakako treba da zaokupi vašu pažnju je STORM NO reaktor od firme Universal.
STORM je odličan NO preparat malo blaže varijante od Shocka iz razloga sto nema kofeina. Firma universal je time pokazala da misli na svoje potrošače i izašla u susret ljudima kojima kofein smeta. Ako ste vi meĂ°u njima STORM je pravi preparat za vas.
Sta je u stvari STORM?
Odličan preparat koji sadrži  najmoćnije oblike kreatina kao što je magnezijum kreatin helat koji povećava snagu i poboljšava performanse nakon samo dve nedelje korišćenja. TakoĂ°e, ovaj preparat sadrži NO reaktore i insulinske potencijatore i, što je najvažnije, sadrži četiri unapreĂ°ene kreatinske forme kao što su: magnezijum kreatin helat, dikreatin malat, trikreatin malat i kreatin monohidrat. Ove komponente čine ovaj preparat neprikosnovenim za vaš brži i bolji napredak. Preporučuje se uzimanje pre treninga sa vodom i odmah posle treninga.
A zašto je to baš toliko važno?
Ukoliko unosite Storm pre i posle treninga snaga, izdržljivost i mišićna pumpa trajaće veoma dugo. Još važnije od toga je da ćete vašem organizmu pružiti sve ono najbitnije za voluminizaciju vaših mišića. Naravno bilo bi poželjno uz njega odmah po završetku treninga uzeti BCAA,Glutamin i Whey protein, a STORM će se pobrinuti da svi uneti suplementi odu baš tamo gde i treba, a to je u vaše gladne mišiće.
Da se podsetimo šta su to NO REAKTORI i čemu služe
Verovatno se svakome od vas u prošlosti dešavalo da odete na trening a nije vam baš dan.Imali ste naporne poslove,puno obaveza ili jednostavno ste iscrpljeni, nije vam ni do čega a kamoli do treniranja. Onda su No reaktori su kao stvoreni za vas!Uz njih granice nestaju,snaga se oseti skoro odmah po uzimanju,priliv energije je primetan i vaša želja za treningom se vraća.Trening će vam biti laksi i uveren sam da će No reaktor biti vaš omiljeni suplement.Ali šta je u stvari njihova funkcija? Njegova glavna funkcija je da širi krvne sudove i time više kiseonika dolazi u vaše mišiće,to jest upravo u onaj mišić koji na treningu forsirate  što dovodi do veće mišićne pumpe,izdržljivosti,energije i snage!
To je fantastičan osećaj a dobija se zbog dejstva gasa azot monoksida koji dovodi do širenja krvnih sudova i  zbog toga dovodi do procesa koji sam gore naveo.Upravo takav preparat je STORM! On sadrži sve ono što je potrebno da vi brže napredujete i pomerate svoje granice.
Kako ga uzimati?
Kao I svaki drugi No reaktor SATORM se uzima jedna merica  30 min pre treninga na prazan stomak sa vodom.Zbog svog odličnog sastava moja je preporuka da uzmete jednu mericu i posle treninga isto sa vodom.Time ste osigurali da vaši mišići budu duže pod pumpom a kada unesete sve one osnovne suplemente oni će ići pravo tamo gde trebaju u vaše mišiće.
Firma universal preporučuje kombinaciju Shock T i Storma zajedno tvrdeći da su odlični za brži napredak.Probao sam tu kombinaciju i mogu vam reći da tu ima velike istine.Naravno bitan faktor vašeg napretka je sklapanje celog mozaika a tu spada trening,odmor,ishrana i suplementacija.Samo sklop ovoga daje siguran rezultat na duže staze i treba realan prema sebi biti.Napredak se ne može očekivati za kratko vreme već je to jedan dugotrajan proces.Ali ono što je sigurno Storm će svakako biti vaš veliki saveznik u novim pobedama i preporučujem da ga probate i vidite njegovu pravu snagu.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #3 poslato: Januar 03, 2011, 04:15:05 posle podne »

 BRUTAL NOVA.Da budem iskren ambalaza je uradjena veoma lepo kao i sve sto pise na kutiji sto ce donekle ipak privuci ljubitelje reaktora.
Ono sto bas ne ide u prilog je mala gramaza proizvoda 270gr ali ako cena bude pristupacna u odnosu na gramazu bice ok.Naravno ja svaki reaktor uporedjujem prvenstveno sa Shock Therapy jer je on na mene ostavio najjaci utisak.Sve sam uzimao isto kao i sa Shockom,jedna merica od 20gr na prazan stomak 30-1h pre treninga...fokus je bio tu kao i pumpa izdrzljivost isto.Nista specijalno i da ne kazem snaga konana ali primetna reakcija sto me je veoma obradovalo.
E sada...podelio sam i mojim vezbacima koji su bas koristili dosta reaktora i rezultati su bili takvi da vecini je bolji Shock ali i ovaj radi dobro.Bilo je cak i njih par koji su tvrdili da im Brutal radi bolje od Shocka.Sto znaci treba probati i videti jer ima kome radi lepo.
U svakom slucaju pregovori za ovaj proizvod su u toku pa ako bude sve ok i on   stigne na trziste moj vam je savet probajte pa ako vam lepo radi mozete ga uvrstiti u svoju suplementaciju.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #2 poslato: Januar 03, 2011, 04:13:55 posle podne »

Uvek kada uzmem preparat iz porodice reaktora pitam se hocu li naci bolji od Shock Therapy ili makar priblizno njemu.I do sada nisam uspeo, ovoga puta testirao sam Explosion!

Odmah na pocetku sam video da ima veoma dobar amino sastav ali ipak je dozer 40gr i to treba uzeti u obzir posto nije ekonomican za razliku os Shocka kojem je merica 20gr i mnogima ce to u startu vec biti prepreka.

KAKO SAM GA UZIMAO:

Kao sto i na deklaraciji pise uzimao sam jednu mericu 30-45 min pre treninga na prazan stomak.U pocetku samo jedna a kasnije i dve merice.

JEL RADI I KAKO?

Ne mogu reci da pumpu nisam osetio ali ni priblizno kao kod Shocka.Explosion ima i 200mg kofeina u sebi i trebalo bi da daje taj kick medjutim na mene to nije bas tako delovalo.Vise mi se cinilo kao da ima 200mg melatonina jer mi se od njega jako spavalo kada sam ga pio.Nema onaj fokus i ostrinu koju daje Shock T,kao ni takvu pumpu ni snagu.
Od jedne merice skoro nista,dve vec rade malo bolje ali opet nisu kao Shock.

ZAKLJUCAK:

Moje iskreno misljenje je da ovaj proizvod i nece naci bas siroki krug zadovoljnih korisnika,pogotovu ako uzmemo u obzir da ima mnogo boljih i ekonomicnijih opcija.Ali probajte pa zakljucite sami.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 18 upita.