TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:11:50 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Problemi sa zelucem - kreatin?  (Pročitano 35964 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #12 poslato: Februar 16, 2011, 07:21:32 posle podne »

Probaj prvo Gelusil, nemoj oba istovemeno, nema potrebe.
Ajd pa nadam se da će ti biti bolje.. i pokušaj da se ne nerviraš
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #11 poslato: Februar 16, 2011, 04:39:01 pre podne »

@Biochemo

Pa pazi, obicno je senzacija najjace ispoljena prilikom nerviranja, ali i u mirovanju osecam kao neki klobuk u zelucu...povremeno gadjenje na hranu, a onda kad popijem remeron apetit se budi i sve je cool..

@daniela

Hvala probacu i jedno i drugo i javljam rezultate, danas je prvi dan kako nisam trenirao po rasporedu u prethodnih 6 meseci, ovo me mnogo nervira.
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #10 poslato: Februar 15, 2011, 09:13:01 posle podne »

AKo ne deluje probaj Gelusil.. usvari ako već nisi kupio Gasvan probaj prvo gelusil jer će ti on pomoći i ako ima iritacije sluznice
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #9 poslato: Februar 15, 2011, 07:55:49 posle podne »

Ne bih znao šta da ti kažem. Ako sumnjaš na kreatin, zameni - probaj jedan mesec sa krealkalinom pa vidi kako je.
Vrlo bitno takoĂ°e - kada osećaš tu nadutost? Posle obroka, kad se nerviraš, ?!
Vidi sa Gasvanom što ti reče doktorka, probaj pa vidi...
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #8 poslato: Februar 15, 2011, 04:19:00 posle podne »

@daniela

Hm, mozda i od demetrina, ali uzimam samo 1/2 dnevno, to je bas neki minimum minimuma. Nikakvi bolovi, samo nadimanje, kao visak vazduha, knedla u grlu, svi testovi odlicni, jetra, bilirubini i ostalo sto ima veze sa demetrinom, nema helikobaktera, cak sam i CRP gledao - 1.3 ne moze biti bolje. ne znam sta je ali me mnogo iritira. Definitivno eksalira cela "senzacija" kada se iznerviram, nemam apetit sve dok ne popijem remeron, onda klopam super, pa posle opet sve u krug. Treniram redovno, 3 obroka dnevno + navedeni suplementi dobijam na kilazi u proseku 2 kg na svakih 4-5meseci, gore dole..Gasvan nisam probao, neko mi rece da je za crevne probleme, ali eto pokusacu i to, stvarno ne znam vise ni gde cu ni sta cu.

@Biochemo

Nisu finansije problem, mogu da promenim, koji bese od ta dva bolje funkcionise sa zelucem? krealkalin bese...mada mnogo mi je sumnjivo da ovakvo simptomaticno nadimanje moze da proizvede kreatin...Sto se tice rastvaranja, kazem, samo sam pitao da li mozda moze da bude posle kreatina mada ja nemam te tegobe neposredno posle uzimanja nego generalno, cak i dan kada pravim pauzu...

Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #7 poslato: Februar 15, 2011, 04:10:56 posle podne »

To meni uvek pomaže. Samo sa toplom vodom ga rastvaram i uvek do poslednje granule. Ako nešto malo i ostane nerastvoreno, ne popijem ga.
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #6 poslato: Februar 15, 2011, 03:20:13 posle podne »

Pazi, ljudi se žale na stomačne tegobe od kreatina, nisi prvi. Probaj da ga razmutiš u mlakoj vodi (ili vruć na topao čaj), ortaku je pomoglo prilično. - Rastvorljivost se povećava sa temperaturom.
Inače bre, zameni monohidrat etil-estrom ili krealkalinom. Finansijski otprilike isto izaĂ°e jer rade manje doze. A kreatin je kreatin. ;)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #5 poslato: Februar 15, 2011, 03:06:30 posle podne »

Može biti od rkeatina, može biti i do demetrina.
Znači samo nadutost a nema bolova?
Onda probaj Gasvan tabl. 3x1 tj kad osećaš nadutost.
Sačuvana
deskecar
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 487


« Odgovor #4 poslato: Februar 15, 2011, 02:32:24 posle podne »

ocu da kazem da kreatin izaziva nadutost kada ga uzimas a nije ti prazan stomak...
znaci probaj najmanje satipo da ne jedes pa uzmi kreatin...
opste je poznato kad kreatin izaziva nadutost..
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #3 poslato: Februar 15, 2011, 12:28:38 posle podne »

cek nisam te razumeo sad, pijes ili ne pijes na prazan stomak:)? ma nisam ja siguran da ovo ima veze sa kreatinom, nego ne znam vise sta da mislim, a mnogo iritira.

ne iskljucujem ni zeludacnu kilu, ali nemam gorusice klasicne...ne znam sta je, samo znam da kad nadjem doktora koji bude resio, bice sretan covek!
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
deskecar
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 487


« Odgovor #2 poslato: Februar 15, 2011, 12:07:40 posle podne »

dadutost od kreatina ide onda kada ga ne piijes na prazan stomak..to sam iskusio :) ,a i ja ga u sejker stavim sa svime i svacime i nema frke...
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #1 poslato: Februar 15, 2011, 11:07:33 pre podne »

Kreatin pijem onoliko dugo koliko treniram, a to je 4 godine, male doze, 5 grama dnevno uz gainer ili protein i glutamin, to je sve sto uzimam od suplemenata. Medjutim poslednje dve, tri godine osecam intenziviranu nadutost u zelucu i pojacanu kiselinu (nemam gorusice vec samo nelagodnost). Odradio sam preglede u krvi, ultra zvuk i sve sto bi inicijalno moglo da ukaze na eventualni problem, jedino mi je kreatinin blago povecan okruglo 100(ref vrednost je do 97) , ali kaze doktor da je to normalno obzirom na raspored treninga 2 dana za redom pa jedan pauze.

E sad, citao sam dosta po forumu i vidim da ljudi pricaju o nekoj nadutosti, i o tome da ume da stvara stomacne probleme. Obzirom da ga jako dugo pijem ne znam da li je moguce da sam ostetio sluznicu zeluca, mada ponavljam, nemam ni bolove, samo nelagodnost i osecaj nadutosti u stomaku, cim malo izmasiram predeo zeluca i izbacim vazduh kroz podrigivanje i lakse mi je...

Moram da napomenem da ne rastvaram dobro kreatin, nego samo natrpam suplemente u sejker, muckam par minuta i pijem sa vodom 15-ak minuta. Od lekova vec 4 godine pijem jos i redovnu terapiju remeron 3x po pola i 1x pola demetrina radi smanjivanja adrenalina u krvi i loseg temperamenta - nervoze.

Da li mogu nekako drugacije da rastvorim kreatin osim u mlakoj vodi, cisto eto da probam da li ce biti nekog pomaka posto me ta nadutost u zelucu cini dodatno nervoznim jer ne znam od cega je uopste i sta da radim. Doktori su mi rekli da probam razne inhibitore protonske pumpe, medjutim nema pomaka. Ostavljam opciju da je na nervnoj bazi, ali bas izludjuje. Ovo je pitanje bukvalno pucanj na slepo, nesto sto sam pohvatao po forumu citajuci o dejstvima kreatina, pa reko da pitam, ne moze da skodi a ako pomogne mnogo znaci:) Hvala unapred verovatno doktorki Danijeli koja je navikla na moja povremena hipohondarska pitanja:)
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Stranice: 1 2 3 [4] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.1 sekundi sa 18 upita.