TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 09:11:02 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Problemi sa zelucem - kreatin?  (Pročitano 35960 puta)
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #27 poslato: Decembar 14, 2011, 11:08:20 posle podne »



Nisi poplashena devojchica nego pametan lik.



Hvala na podrsci, ali misljenja sam da pravi sportista nekad mora i da stegne zube. Ja sam izgleda suvise puta ovo, trpeo, maltene kroz suze trenirao od besa sto ne mogu da resim sta je, psihicki ne mogu vise da iznesem...jbg.


Ajde sretno pa se javi..
Možda te od svega najviše muči ta hijatalna hernija... jel ti lakše ako sediš?

Pa ako legnem odmah posle obroka, sto se trudim da ne radim, onda osecam ponekad kiselinu, ali ne pecenje i bol (gorusicu per se nikad nisam imao u zivotu) nego samo da mi seta onako gore dole, ali, da, generalno je uvek lakse kad sedim ili izdignem jastuk.

moguće je da je veći deo tegoba (ako ne i sve posledica hijatus hernije!?)... tu postoji odredjeni refluks (vraćanje) kiselog sadržaja želuca u jednjak i izaziva upalu sluznice jednjaka....
ako je to razlog - konzumiraj manje obroke, posle obroka ne bi trebalo da legneš ili da se saginješ, naprežeš....
da li su tegobe posle obroka izraženije, da li se bol pojačava kada legneš?

Jednjak nema nikakvo zapaljenje, i nalaz RTG i gastroskopije je u tom smislu savrsen, ali moram ti priznati da mi je nekako najgore kada mi je prazan stomak, tada su te "mucnine" i krcanja najneprijatnije. Cim nesto stavim u usta lakse mi bude malo, ali je problem sto nemam apetit vise, pa sve u krug. Bol nemam nikakav za sad, ali je osecaj kao u devetom krugu pakla.

i dalje sam u neverici da ovo moze da se desava u 21. veku kad se leti u svemir. da li je moguce da mi doktor nije zabranio trening i pored takvog nalaza...

A da ne pricam tek o psihickom momentu, da sam postao ozbiljno agresivan (sto nikad nisam bio), implusivan, prag tolerancije 0, potpuno me je psihofizicki izmenilo. A to me onda zatvara u kucu, ne izlazi mi se nigde u takvom stanju, i sve je jos teze za podneti.
« Poslednja izmena: Decembar 14, 2011, 11:12:12 posle podne od strane Arlovski » Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #26 poslato: Decembar 14, 2011, 04:24:29 posle podne »

moguće je da je veći deo tegoba (ako ne i sve posledica hijatus hernije!?)... tu postoji odredjeni refluks (vraćanje) kiselog sadržaja želuca u jednjak i izaziva upalu sluznice jednjaka....
ako je to razlog - konzumiraj manje obroke, posle obroka ne bi trebalo da legneš ili da se saginješ, naprežeš....
da li su tegobe posle obroka izraženije, da li se bol pojačava kada legneš?
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #25 poslato: Decembar 14, 2011, 03:37:27 posle podne »

Hvala, pijem vec 3 dan Iberogast kao sto si mi rekla. Probao sam i ranije ali nisam izdrzao duze od 10-ak dana, sad cu probati duze, imam i kontrolu kod sportskog a onda i specijaliste, treba da izanaliziraju rezultate mada su mi preko telefona rekli da je to sve mucno, ali krajnje "bezazleno"...Strasno. Inace Danijela, ja ne jedem nista jako, previse masno i previse stetno. Ne pijem, ne pusim, ne pijem kafu, popijem jednom - dva puta dnevno casu koka kole posle rucka, to mi prija i to mi je ceo "porok"...

Otkazao sam mec koji sam trebao da radim u Mancesteru kao poplasena devojcica, nisam spreman ni fizicki ni psihicki, i najgore je sto me ovo sad ubija u mozak jer imam utisak kao da nema izlaza, i pravi mi se zacaran krug, a za gastritis je prva stvar - nema stresa.

Hvala ti jos jednom pa cu javiti.



Ajde sretno pa se javi..
Možda te od svega najviše muči ta hijatalna hernija... jel ti lakše ako sediš?
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #24 poslato: Decembar 14, 2011, 11:24:41 pre podne »


Otkazao sam mec koji sam trebao da radim u Mancesteru kao poplasena devojcica.


Nisi poplashena devojchica nego pametan lik.

Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #23 poslato: Decembar 14, 2011, 09:12:41 pre podne »

Hvala, pijem vec 3 dan Iberogast kao sto si mi rekla. Probao sam i ranije ali nisam izdrzao duze od 10-ak dana, sad cu probati duze, imam i kontrolu kod sportskog a onda i specijaliste, treba da izanaliziraju rezultate mada su mi preko telefona rekli da je to sve mucno, ali krajnje "bezazleno"...Strasno. Inace Danijela, ja ne jedem nista jako, previse masno i previse stetno. Ne pijem, ne pusim, ne pijem kafu, popijem jednom - dva puta dnevno casu koka kole posle rucka, to mi prija i to mi je ceo "porok"...

Otkazao sam mec koji sam trebao da radim u Mancesteru kao poplasena devojcica, nisam spreman ni fizicki ni psihicki, i najgore je sto me ovo sad ubija u mozak jer imam utisak kao da nema izlaza, i pravi mi se zacaran krug, a za gastritis je prva stvar - nema stresa.

Hvala ti jos jednom pa cu javiti.

Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #22 poslato: Decembar 14, 2011, 08:10:29 pre podne »

Probaj ovaj lek... proveren je u preko 20 kliničkih studija, trebalo bi da radi...
Javi se.

TakoĂ°e posle jela 1h nemoj ležati i trudi se da jedeš koliko možeš lakšu hranu (mada sam sigurna da već vodiš računa o ishrani).
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #21 poslato: Decembar 11, 2011, 03:33:44 pre podne »

Mucnina, kiselina, vecito "prevrtanje zeluca", nelagoda...nemam nagon na povracanje.

Kazem ti, treniram samo 2-3x nedeljno, lose se osecam, doktori kao da pasualno prihvataju to da mi nije dobro. izgubio sam i ceo kilogram sto je na moju tezinu i sport kojim se bavim nedopustivo.:(

Ne mogu da verujem da u 21 veku mogu ovako da se mucim kao Isus i da niko ne zna sta je. Kazu da moze od gastritisa da bude lose, i da svako drugacije podnosi, ja ocito sve sto ima sa zelucem ne mogu da nosim dok grip i temperature iznesem na nogama i kroz trening, ne pamtim kad sam bio bolestan. Ako se jos necega setis, ti javi:(((
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #20 poslato: Decembar 10, 2011, 10:06:44 posle podne »

Pogledala sam tvoje inicajalno pitanje i ako dobro shvatam u pitanju je nadutost...

Nekima od mojih pacijenata je pomogao Iberogast koji ne naročito dobar za sve tvoje tegobe, iskreno mislim da će ti pomoći.. u pitanju je biljni lek bez interakcija sa drugim lekovima i suplementacijom
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #19 poslato: Decembar 10, 2011, 01:22:52 posle podne »

Daniela stigli su rezultati :

Gastritis antralis chronica non atrophica inactiva abacterialis levis. H.pylori nije prisutan, primenjeno je specijalno bojenje Giemsa.

Treniram svega 2-3x nedeljno, nekad mi je teze, nekad lakse, ali nikako dobro i uz uzivanje...ne znam sta da radim uopste vise.
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #18 poslato: Novembar 13, 2011, 03:19:32 posle podne »

To je od vraćanja kiseline iz želuca...
bopsija će reći da imaš bakteriju u želucu...
i dalje stojim pri tome da gluatmin možeš a gainer bi bio ok... uglavnom, možeš i par dana bez suplementacije pa ćeš videti da li će ti biti bolje
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #17 poslato: Novembar 11, 2011, 06:01:30 posle podne »

Vec dva meseca pijem controloc 40 mg i rekao mi je jos 3 nedelje do rezultata da pijem, i gelusil lac u toku dana...Nemam u krvi Pylori, zato mi nista i nije jasno...Nemam bolove, samo nelagodnost i mucnine...:(
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #16 poslato: Novembar 11, 2011, 05:38:52 posle podne »

Dijagnoze nisu ozbiljne ali ne treba ih zanemariti.. obzirom na težine koje dižeš zaista ti se možda više vraća kiselina nego što bi inače..
Suplemenatcije nikako nije kontraindikovana, a kad dobiješ PH nalaz biopsije onda ćeš znati da li imaš bakteriju (H. pylori) koja bi se onda mogla lečiti i bilo bi ti još bolje :)
Do tada ako te boli želidac uzmi Rupurut a ako ti je doktoro rekao da uzimaš Famotidin ili Ranisan onda još bolje
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #15 poslato: Novembar 11, 2011, 02:08:12 posle podne »

Danijela, konacno odradjena gastroskopija...

"Jednjak:normalne sirine lumena, sluznice bez defekata epitela. Z linija je na 40 cm od prednjih zuba. Gornjom inverzijom znaci manje klizajuce hijatus hernije, duz velike krivine nesto zamucenog sadrzaja. Sluznica zeluca lako hiperemicna u antralnoj regiji odakle su uzete biopsije za PHN i bojenje na Pylori. Ostalo nalaz na zelucu uredan. Bulbus i dalje do D3 su urednog nalaza.

Radna dijagnoza : Gastritis reg.antralis 
                         GERB "

Doktor mi nije zabranio trening, nego se smejao sve vreme i vice ma opusti se sportista super si, a ozbiljan je doktor sa VMA... A meni i dalje nije dobro, ne znam da li smem zbog ove dijagnoze da treniram, i kako stoje stvari sa gainerom i glutaminom...Oni sve to dosta pausalno gledaju..:(
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #14 poslato: Februar 20, 2011, 07:45:35 posle podne »

takva mu je (ne)rastvorljivost
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #13 poslato: Februar 19, 2011, 01:50:13 pre podne »

To meni uvek pomaže. Samo sa toplom vodom ga rastvaram i uvek do poslednje granule. Ako nešto malo i ostane nerastvoreno, ne popijem ga.

danas sam ga mutio pola sata u vreloj vodi i dalje su ostale granulice na zidovima case...?!!
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 19 upita.