TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:51:07 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Problemi sa zelucem - kreatin?  (Pročitano 35965 puta)
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #42 poslato: Decembar 18, 2011, 11:20:43 pre podne »

kazem ti nista nije pomoglo, proslo je nakon godinu, mozda i vise dana agonije

inace iste te lekove sam pio kao i ti, i nista
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #41 poslato: Decembar 18, 2011, 03:06:48 pre podne »

@quaresma

pa i dalje nisi rekao, jel ti proslo, i kako?

@daniela

terapija je gastroperidon 3x10mg i ranisan 1x150mg...videcu par dana pa cu javiti. tehnike relaksacije - iskreno tesko mi je da poverujem da to deluje, ali ako imas neki univerzalni predlog...
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #40 poslato: Decembar 17, 2011, 09:50:22 posle podne »

Možda će ti zaista pomoći i neke tehnike relaksacije i naravno terapija koju su dobio
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #39 poslato: Decembar 17, 2011, 06:35:47 posle podne »

Da ti budem iskren, stres i nervoza su bili glavni razlog kod mene, a ne mislim da je i nesto drugo kod tebe u pitanju
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #38 poslato: Decembar 16, 2011, 08:17:10 posle podne »

Dosao sam pre jedno pola sata.

Nista, suma summarum, ta mala hijatus hernija i blagi gastritis u kombinaciji sa mojim nerviranjem prave ovakve simptome. Dobio sam drugu terapiju, pa kao da vidimo...

Vec gubim nadu, nacelnik gastroenterologije mi je rekao da ce da pojede diplomu ako je nesto drugo u pitanju do ovoga sto sam gore naveo. Smem da treniram, smem da jedem ali ne da preterujem, cak i koka kolu smem. Izgubio sam 2 a ne 1 kg i rekao mi je - kako si izgubio tako ces i da vratis...Dakle, opet nista...na istom sam, videcu kako ce nova terapija da radi.:(
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #37 poslato: Decembar 16, 2011, 04:06:28 posle podne »

nista sto sam radio nije imalo efekta, sto se da videti po tome sto je trajalo godinu dana


pa sta se desilo, proslo je samo od sebe!?!?

Klizajuća hernija znači da je ipak ima id a se svakako ne može ignorisati...
ja bi tražila drugog gastroenterologa... nemam mesta očaju.. ne rpedaj se :)

Danas u 19h idem kod glavnog gastroenterologa na VMA na jednu privatnu kliniku na konsultacije (on mi je inace i radio gastroskopiju). Pa cu videti sta ce mi reci.
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #36 poslato: Decembar 16, 2011, 03:34:09 posle podne »

Klizajuća hernija znači da je ipak ima id a se svakako ne može ignorisati...
ja bi tražila drugog gastroenterologa... nemam mesta očaju.. ne rpedaj se :)
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #35 poslato: Decembar 16, 2011, 02:06:30 posle podne »

nista sto sam radio nije imalo efekta, sto se da videti po tome sto je trajalo godinu dana
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #34 poslato: Decembar 15, 2011, 06:46:37 posle podne »

Pa zemljace, hoces mi reci sta si uradio da ti prodje, i da li ti je proslo za ime Boga:)
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #33 poslato: Decembar 15, 2011, 06:15:22 posle podne »

Kao da sebe slusam ali pre 2 godine, isti problem identican, i veruj mi skoro godinu dana sam muku mucio, vozali su me po svim doktorima, nista mi nije pomoglo, jako strasna stvar, prestao sam sve cime sam se bavio u zivotu jer sam psihicki bio u haosu, zelim ti brz oporavak
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #32 poslato: Decembar 15, 2011, 06:06:14 posle podne »

Hocu. Sa tim sto je to "znaci manje klizajuce hernije"naveo kao zapazanje eventualno zacetak iste - ne moze da se podvede pod hijatus herniju, niti je navedeno u samoj dijagnozi pa je tako niko ne priznaje kao problem ovoliki.

Kao dijagnoza stoji GERB i Gastritis. Cim neko vidi/cuje "blago hiperemicna" sluznica prvo sto ce reci je "ma to nije nista - to ima 75% ljudi" - ali ono sto zaboravljaju da je subjektivan osecaj izuzetno siroko polje. Kao sto rekoh, grip nisam imao ne pamtim, temperaturu nosim na nogama, ali ovo me psiho fizicki ubija. Ne kazem da je ne znam kakva bolest ali meni je nesto najgore sto je moglo da se desi. Pricao sam sa 2 ozbiljna doktora do sad, kao da ne kapiraju ozbiljnost, stvarno ne preterujem, mnogo mi je lose. Ipakl, odlucio sam se da popricam sa jos jednim u narednih 7 dana da vidim sta ce da kaze:(:(:(
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #31 poslato: Decembar 15, 2011, 04:32:20 posle podne »

Vrlo veroavtno da je ta hernija, prema svemu što govoriš...
a da potražiš drugo mišljenje?
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #30 poslato: Decembar 15, 2011, 11:24:03 pre podne »

Napravio sam pauzu od 7 dana bas skoro , i to me je psihicki tek ubilo. Nikakav benefit od toga nisam imao u smislu boljitka vec samo psihicki sam se losije osecao.

 Inace, demetrin sam prestao da pijem, sada pijem samo  1/2 X3 Remeron-a, on je AD, ali sam ga ja dobio pre 4 godine kao dopunsku terapiju za opustanje i apetit, posto sadrzi orexigenic - odnosno stimulator apetita. Lek je fantastican. Medjutim poceo sam da razmisljam da mi on ne stimulise dodatno lucenje kiselina, pa ga nisam uzimao par dana, sve je isto. U kontraindikacijama ne postoji takva stavka, a cak se uzima kod gastritisa jer opusta misice zeluca...Ovo je tako neka glupost koja se resava za 10 dana verovatno, ali fora je sto niko od doktora ne shvata koji je to sve pakao za mene.

Gelusil lak ume da olaksa smetnje trenutno na pola sata-sat, ali na zalost, dugotrajno resenje, ili makar jedan dan dobro da se osecam ja ne znam kako da nadjem.  Najindikativnije mi je to da mi je najlosije 3-4 sata nakon jela, odnosno kada se zeludac prazni ili kad je prazan. Tada je mucnina sa tim odvratnim dubokim krcanjem u zelucu najintenzivnija i najodvratnija. Takodje nekad pojedem radi testa (ali i gladi koju mi stvori remeron) kao konj ljute i zacinjene hrane - NISTA nikakvo pecenje niti tegobe, a onda pojedem neki lagani obrok - da umrem...nema pravila. Ume da mi pomogne trenutno par gutljaja vode ili kad podrignem.

Ljudi verujte, ivica ocaja.
« Poslednja izmena: Decembar 15, 2011, 11:29:05 pre podne od strane Arlovski » Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #29 poslato: Decembar 15, 2011, 10:13:07 pre podne »

@ arlovski
možda da probaš da iskuliraš 7 dana sa smanjenim treningom, radi nešto aerobno (trčanje, bicikl). eventualno da uzmeš nešto slabije za smirenje (bromazepam 1,5mg ili slično 1+0+1) da presčeš taj krug - napetost, nervoza, tegobe želuca.
da li je bilo bolje sa gelusil lac - om?
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #28 poslato: Decembar 14, 2011, 11:16:15 posle podne »

Jasno mi je shta pricash, ali ja sam u fazonu da je zdravlje na prvom mestu i tu nema priche/polemike/diskusije itd...
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 18 upita.