TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 08:08:27 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Problemi sa zelucem - kreatin?  (Pročitano 35959 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #57 poslato: Jul 12, 2017, 01:24:58 posle podne »

Kakve promene na pršljenovima? Discus hernia? Što nam više informacija daš, više ćemo moći da te posavetujemo...

Sa kim si pričao na prvoj hirurškoj? Da li si potražio još neko mišljenje?

Nisam dovoljno kompetentan, ali se rade i minimalno invazivne intervencije( laparoskopski)...Laparoskopska operacija želudačne kile omogućava znatno lakši oporavak. Kroz četiri mala reza u trbuhu izvlači se deo želuca koji je uglavljen u grudnoj duplji...nakon laparoskopske operacije ne javljaju se nove kile na rezovima, kao što je to slučaj kod klasičnih operacija...prilikom laparoskopske operacije se danas postavlja i dvokomponentna mrežica na postojeći defekt dijafragme, i time dodatno ojača ovo mesto... ali opet savet kompetentnijeg potreban...



« Poslednja izmena: Jul 12, 2017, 01:30:40 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Pravnik23
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #56 poslato: Jul 12, 2017, 09:12:49 pre podne »

Uradjena gastroskopija, imam kilu od samo 2 cm, ali mi prqvi nerealne probleme. Taj bol u ledjima i spazam misica koji nikako ne prolazi, pritiska kicmu ili kiselina pravi problem ne znam ni sam. Radio sam i magnetnu  rezonancu. Kicma je u redu osim neke tri male promene na tri prsljena. Zbog toga sam odrafio 20 dana fizikalne i pio lekove, rafio vezbe ali nista nije pomoglo, bol je idalje prisutna... pricao sam i sa hirurgom na prvoj hirurskoj i on bi me mozda i operisao ali imam samo 25 godina, a ne znaju kako ce taj sav da se ponasa 20 godina nakon operacije. Znas li nesto o operaciji? Na osnovu komentara na internetu ne mogu da se odlucim da li je dobra odluka uraditi je...
Inace nisam gojazan. 190 cm i 86 kg. Ishrana sredjena, ne pusim, ne pijem, ni kafu ni alkohol... ali po ceo dan sam nervozan zbog tog konstantnog pritiska u grudima, podrigivanja, gorusice, pritiska na srce i bola u ledjima. Hvala na odgovoru.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #55 poslato: Jul 06, 2017, 03:26:27 posle podne »

Pozdrav, nov sam na forumu. Imam isti problem kao Arlovski. Dijagnostifikovana mi je hiatus hernija koja mi stvara ogromnu napetost, bol u grudima, ledjima izmedju lopatica i u torokalnom delu, pravi spazam misica i podrigivanje. Da li neko zna kako se ovo resava i da li je Arlovski resio svoj problem i kako?

Da li si gojazan?

Da li je ishrana sređena? Više manje obilnih obroka u toku dana?

Da li uzimaš nešto od lekova?

Šta kaže gastroenterolog?

Šta je rađeno od dijagnostičkih procedura?

- kontrastna radiografija gornjeg digestivnog trakta (rendgensko snimanje jednjaka i želuca sa kontrastnim sredstvom koje pacijent pije)
- Endoskopija gornjeg digestivnog trakta
- Rendgenski snimak pluća i grudnog koša
- Funkcionalna dijagnostika jednjaka (manometrija i pH metrija jednjaka)

Da li su prisutni sledeći simptomi?

- Povremeno otežano gutanje, posebno čvrste hrane?
- Osećaj sitosti već posle nekoliko zalogaja?
- Bol u trbuhu ili sredogruđu?
- Krvarenje iz gornjih partija digestivnog trakta koje se manifestuje kao povraćanje sveže crvene krvi ili kao crna katranasta stolica, a često se manifestuje anemijom u krvnoj slici?

A što se tiče toga kako se rešava na osnovu kliničke slike i dijagnostičih nalaza preporučuje se...

- sprovođenje specifičnog dijetetskog režima( više manje obiljnih obroka, bez iritanasa - alkohola, duvana...)

- medikamentozna terapija

- Hirurško lečenje hijatus hernije sprovodi se kod onih bolesnika koji imaju izražene simptome refluksne bolesti, kao i kod onih koji imaju velike hijatus hernije koje izazivaju tegobe poput povraćanja, bola, nadimanja i krvarenja. Hirurško lečenje se sastoji u vraćanju želuca u njegov normalan anatomski položaj u trbuh, ušivanju otvora na dijafragmi koji je obično jako proširen i formiranju takozvane fundoplikacije (deo želuca se omotava oko jednjaka sa ciljem da se spreči vraćanje želudačnog sadržaja u jednjak

Dakle, ne znam kakav savet očekuješ, ali to bi ukratko bilo to, detaljnija pojašnjenja i predloge terapije bih ipak ostavio "izabranom gastroeneterologu"...

Malo preporuka oko ishrane... https://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/pobedite-gorusicu-zivite-normalno
« Poslednja izmena: Jul 06, 2017, 03:42:36 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Pravnik23
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #54 poslato: Jul 06, 2017, 01:55:56 posle podne »

Pozdrav, nov sam na forumu. Imam isti problem kao Arlovski. Dijagnostifikovana mi je hiatus hernija koja mi stvara ogromnu napetost, bol u grudima, ledjima izmedju lopatica i u torokalnom delu, pravi spazam misica i podrigivanje. Da li neko zna kako se ovo resava i da li je Arlovski resio svoj problem i kako?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #53 poslato: Januar 07, 2017, 10:22:26 posle podne »

Nema potrebe da dupliramo pitanja...jer odgovor isti, kao i u matičnoj temi koja se tiče suplementacije kreatinom...

Pre će se to ticati odabira namirnica i formulacije obroka nego li suplmenetacije kreatinom...a dali smo i savet o izbegavanju bilo kakvog digestivnog diskomfora kada je suplementacija kreatinom u pitanju...

Btw...pojava proliva? Stolice uredne? Pojava zatvora? Grčevi?
Sačuvana
KreaMan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #52 poslato: Januar 07, 2017, 09:09:30 posle podne »

Pozdrav ljudi, morao sam da se nadovezem na ovu temu jer ona druga o kreatinu i nije bas za to.. Msm konkretno za moj problem sada..
Od juce osecam neverovatnu nadutost u stomaku, kreatin pijem 4 dana 12-15g dnevno...
A i ranije sam osecao ovako nadutost ali uglavnom posle jela.. Pa je prestala jedno 1-2 meseca je odlicno bilo.. Ali sada ovo je ne podnosljivo..imam 15 godina i sramota me je da se skinem u majicu... :(( Treniram par meseci 5-6 i to je to.. MOLIm POMOC!!!!
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #51 poslato: Decembar 31, 2011, 05:43:41 posle podne »

Dosta lekara, ali ne i svi. Kao sto sam i napisao gore jedan od gastroenterologa sa VMA je naglasio da su gastritis kao i simptomi hijatus herije jako individualne stvari i svako ih drugacije podnosi. Subjektivni osecaj tu igra najvecu ulogu, neko lakse a neko teze podnosi. Nemam dvojbu ja oko toga uopste, i mislim da ne preuvelicavam, prosto ne osecam se dobro i zato sam trazio pomoc, nisam je dobio, bar ne u vidu medikamenata, sad cu da vidim sta cu dalje:(
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #50 poslato: Decembar 31, 2011, 12:22:29 posle podne »

Koliko vidim dosta lekara misli da je tvoj osećaj tegoba većih od realnog stanja... ali to se računa, zar ne?
To je i dobra i loša vest, ali bar znaš da dosta toga možeš da rešiš sam...
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #49 poslato: Decembar 30, 2011, 03:36:20 posle podne »

Pa nju spominju usput, glavni uzrocnik ovih senzacija je kiselina, odnosno ovaj blagi gastritis, najgluplje je sto je meni sluznica blago upaljena, bez ikakvih vidljivih znakova koji bi davali ovako drasticne simptome. Ne, nije za operaciju, i u vrlo malo slucajeva se odlucuju za operaciju, meni cak nije ni navedena u RD vec se vodi pod GERB (odnosno refluksna bolesti) - to sam trazio da mi demistifikuju, objasnili su mi sa vise strana da ta zeludacna kila zahteva odredjen "stadijum" da bi mogla da se navede u dijagnozi, ovako je navedeno samo u opisu nalaza gastroskopije i na tome su zavrsili. Hirurg je bio prisutan na ovom drugom sastanku i rekao je da se operaciji pribegava samo u akutnim stanjima, da niko to nece tek tako da radi, i da zapravo tek onda pocinju komplikacije jer se tu ubacuje neki prsten na sfinkter i pitanje je kako telo prima i onda opet u krug.

Izgleda da moram da se pomirim sa ovim da je to prosto tako i da pokusam da se ne nerviram oko toga, ocaj stoji, ali jednostavno nemam resenje i to je to:(
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #48 poslato: Decembar 30, 2011, 11:57:55 pre podne »

Potpuno te razumem... znači ipak je glavna hernija...
sad jedino da vidiš sa nekim abdominalnim hirurgom da li misli da je za operaciju
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #47 poslato: Decembar 30, 2011, 10:41:38 pre podne »

Zaista strasno... Problem je sto se zeludacna kila moze regulisati samo operativnim putem, da smanje otvor na dijafragmi, stvar mehanike.
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #46 poslato: Decembar 30, 2011, 07:19:32 pre podne »

Hteo sam da prodje 14 dana pa da se javim, da ne bi smarao. Nema pomaka, bio sam kod jos jednog doktora, rekao je da prosto moram da naucim da zivim sa tim, i da su to tegobe koje prate tu malu kliznu hijatus herniju, i da je u pitanju subjektivni osecaj, neko lako podnosi neko tesko, ja ocito spadam u drugu grupu...Nadalje mi je rekao da nemam apsolutno nijedan alarmantni nalaz i da blago receno preuvelicavam, a meni stvarno nije dobro, lud nisam toliko. Pravim jasnu distinkciju izmedju stresne reakcije zeluca u smislu toga kako mi je kad se iznerviram i tegoba koje imam kada je sve uslovno receno mirno i cool. Nadam se da razumes sta hocu da kazem.

Jos pijem gastroperidon, i ubacili su mi Nexium jednom dnevno - bez datuma zavrsetka terapije. Pojacao sam treninge u smislu intenziteta, prvih pola sata mi nije dobro ali ne dramaticno, prevrce mi se zeludac standardno, sledecih sat vremena kao da mi se privikne organizam i onda cepam bolje.

I dalje sam nervozan jezivo jer su me ubedjivali da mi nije nista i pre nalaza i da je sve iz glave. Sada su mi ipak nasli da imam objektivne razloge za moj "subjektivan" osecaj, ali im ni to nije dovoljno da mi pomognu. Za ne pozeleti nikom. Eto. Hvala sto se interesujete.
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #45 poslato: Decembar 30, 2011, 06:50:55 pre podne »

AKo može neki feedback na dešavanja, Arlovski... nadam se da sugestije i lekovi pomažu..
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #44 poslato: Decembar 19, 2011, 04:08:36 posle podne »

... i autogeni trening (za opuštanje)  ;)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #43 poslato: Decembar 18, 2011, 10:49:54 posle podne »

koliko te znam sa foruma vidim da si i inače napet...
nema univerzalne tehonike, ali dok ne probaš nećeš znati da li deluju.. ..
ima puno načina od yoge preko reikija i relaks masaže do opuštanja uz neke lepe stavri u životu.. ne kažem da ti sad nije teško, ali zasita trenutno radiš sve što možeš na fizičkom planu
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 18 upita.