TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 06:50:23 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 21 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ako znam odgovor, neću ga previše zakomplikovati! (Valjda)  (Pročitano 84393 puta)
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #309 poslato: Novembar 22, 2012, 09:26:57 posle podne »

50% je moje ako bude doslo do uspeha, mislim da je to posteno :P
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #308 poslato: Novembar 22, 2012, 07:28:11 posle podne »

Ja sam svakako juce narucio CLA, pitao sam iz interesovanja, a jedan sam od onih koji ce sve probati na sebi :)

Baš sve? Pošto imam neke experimentalne uzorke, a trebaju mi dobrovoljci. :P Ovako nekako: http://www.youtube.com/watch?v=NX_23r7vYak (0:12-0:37)
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #307 poslato: Novembar 22, 2012, 04:06:02 posle podne »

Ja sam svakako juce narucio CLA, pitao sam iz interesovanja, a jedan sam od onih koji ce sve probati na sebi :)
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #306 poslato: Novembar 22, 2012, 09:47:15 pre podne »

imali smo je čak jedno vreme u Pansportu.... Natrolovu CLA
Sačuvana
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #305 poslato: Novembar 22, 2012, 09:44:58 pre podne »

Pozdrav Bio. Koliko si upoznat sa suplementom koji se zove CLA? Da li znas sta je to i da li me mozes malo informisati ukratko o njemu?

Pozdrav!


Sećam se da sam nešto ranije gledao o tome. Mislim da je presuda u mom okruženju tada bila d je bullshit. Nmgu ti reći ništa spec ovako iz glave.

Ostavljam link za ok članak http://www.bodybuilding.com/fun/mike8.htm i savetujem da pitaš za iskustveno da li je neko probao, i kako se pokazalo.

Pozdrav,
i mene je zanimalo nešto oko CLA, čitao sam po raznim forumima i na slavnom BB.com forumu, i kao što kaže BioKEMO svi kažu da je bulšit. Ali nedavno otišli da kupimo suplemente, kad tamo jedan od najpoznatijih bosanskih modela. I u priču s njim, kad nešto spomenu CLA. Reko ja sam čitao da to klincu ne valja, kaže on: Ma pusti priče i forume, raja samo kenja, CLA je pravo dobra stvar, moji klijenti i ja je koristimo i pokazala se kao pravo dobra stvar.

Pa sad, svako ima svoju teoriju.
Najbolje ti je da kupiš i pokušaš.

Pozdrav.
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #304 poslato: Novembar 22, 2012, 01:48:23 pre podne »

Pozdrav Bio. Koliko si upoznat sa suplementom koji se zove CLA? Da li znas sta je to i da li me mozes malo informisati ukratko o njemu?

Pozdrav!


Sećam se da sam nešto ranije gledao o tome. Mislim da je presuda u mom okruženju tada bila d je bullshit. Nmgu ti reći ništa spec ovako iz glave.

Ostavljam link za ok članak http://www.bodybuilding.com/fun/mike8.htm i savetujem da pitaš za iskustveno da li je neko probao, i kako se pokazalo.
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #303 poslato: Novembar 21, 2012, 05:52:23 posle podne »

Pozdrav Bio. Koliko si upoznat sa suplementom koji se zove CLA? Da li znas sta je to i da li me mozes malo informisati ukratko o njemu?

Pozdrav!
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #302 poslato: Novembar 13, 2012, 12:07:43 pre podne »

Važi se. Javi se za jedno nedelju ipo da vidimo kako sve to ide pa da menjamo nešto ako treba. Ajde uzdravlje i baci se na posao. ;)
Sačuvana
nbg92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 87

« Odgovor #301 poslato: Novembar 12, 2012, 11:13:14 posle podne »

Razumeo, sto se tice zelenisa, bacicu na to poseban akcenat,iako na to nisam bas puno obracao paznju do sada.
Hvala ti jos jednom ,probacu ovako, pa cu se javiti kroz koju nedelju da javim kako ide i da pitam ako mi bude nesto trebalo. poz
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #300 poslato: Novembar 12, 2012, 11:50:04 pre podne »

no problem. :)

Probaj ovako kao što sam ti napisao. Primetićeš da je ciklus rotiranja hidrata na 5 dana, tako da će se dani sa 0, 50 odnosno 300g hidrata random preklapati sa danima pauze/treninga i to je dobro. Ne bi trebalo da se osećaš iscrpljeno tokom ovih mesec dana, tj biće ti dovoljna ova količina hidrata. O kcal i proteinima nemoj da brineš previše, jedi kao što sam ti napisao, koliko osećaš da treba, samo poštuj šećere i dosta zeleniša. Ovo dosta zeleniša ne mogu dovoljno da ti podvučem. Just trust me.
Sačuvana
nbg92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 87

« Odgovor #299 poslato: Novembar 11, 2012, 11:01:57 posle podne »

Evo,krenucu po redu.

-Dekstrozu jednostavno nisam ubrajao u UH, iskreno ne znam iz kog razloga, iako naravno znam da je to prost UH, to se jednostavno kod mene podrazumevalo u svakom PWM-u, i brojao sam UH samo iz izvora hrane. No,dobro sad cu i na to obratiti paznju.

-Vec sam napomenuo da treniram uvece zbog faxa i tu stvarno nista ne mogu da promenim. Sto se tice ove rotacije sto si mi ti napisao mogu da probam iako mi se ova rotacija koju sam do sad radio dobro pokazala, kad kazem dobra mislim bilo je rezultata.( nadovezacu se kasnije u postu kakve sam rezultate imao)

-Kad je nula , jel to moze da bude nedelja posto mi je tad dan odmora, pa mislim da iako su naravno tad UH potrebni zbog oporavka i to, mislim da su naj nepotrebniji u mom slucaju ,tj bolje da mi dani od 50 i 300 uha budu na dane treninga?

-Sto se tice HIITA, to je bio jedini nacin na koji sam ja radio kardio, nazalost ne i najbolji jer sam u tom periodu uspeo da skinem 6-7 kg,ali su mi tezine bas jako spale, na benchu,mrtvom i cucnju pre svega. Tada sam takodje koristio i dyma burn i trcao sam nakon treninga snage. Tada sam isto ko i sad koristio bcaa glut pre i posle i u toku treninga. Tada sam se stvarno srezao , ali opet to nije ono sto hocu sad da uradim, i zato hocu nesto novo da probam, pa sam resio da pitam.

-Kad kazes ne treba da budu obimni , sta podrazumevas pod tim ? Naravno da nema neka cifra koja vazi za sve, ali od prilike ,jel bi morao da budem u kalorijskom deficitu, iako bih morao, koj bi to minus podrazumevao ? Kad sam na 0, na svojih 86-7kg bih trebao bar 180gr proteina(bez wheya).?
Inace jaja,meso,riba jesu gotovo jedini izvori proteina koje ja unosim.

-Koka kole,sokove itd i kad sam u offu ne unosim a ne kad hocu da se srezem. Sto se tice supsa: whey (koncentrat-izolat),bcaa,glut,monohidrat 5gr dnevno,komplex vitamina i minerala i omegu3.  Ovog puta nisam za sagorevac,eventualno l-carantin jer je on slab, ali za neke jace poput dyma i AC-a ne bih, jer kao sto sam napomenuo ,mnogo sam izgubio na snazi i dosta mi je trebalo da se vratim.

Samo bih jos hteo da se zavhalim na posvecenosti tvojih postova.poz
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #298 poslato: Novembar 11, 2012, 09:32:00 posle podne »

Da, i da ne zaboravim da napomenem - na kardiu nemoj da umireš (sesija od pola h laganog trčkaranja će da odradi posao), i nemoj da se izgladnjuješ. Dakle jedi koliko osećaš da treba, samo poštuj hidrate.
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #297 poslato: Novembar 11, 2012, 09:26:57 posle podne »

Kako možeš da dex ne računaš u UH? -.-

Dex se itekako računa u UH. Malo je zeznuto što treniraš uveče zbog tih hidrata. No, šta je tu je. Možda nije loše da odeš u što više keto vode jer je ideja da gubiš brzo. Dakle UH minimalno sa nekim reload danima, unos samo oko treninga. Pre-posle.

Probaj ovako - 0-50-50-50-300.

Dan "nula" nemaš hidrate ni u pwmu.
Danima po 50 - staviš oko 30g dex u pwm, pojedeš malo pirinča u obroku posle treninga i to je to.
Danima kada je 300g, podeli u pwm, pre workout meal, post workout meal (i eventualno možeš i ujutru) - jasno na dnevnom nivou da to bude oko 300g.


U pwm nemoj da ideš više od 30g dex. Pošto imaš 5 snagaških treninga nedeljno nznm koliko bi bilo pametno da radiš HIIT kardio, tako da možeš da ubaciš 3x nedeljno lagani kardio ujutru na prazan stomak.

Dan treba da ti izgleda otprilike ovako - ustaneš, ako je dan za kardio - kardio, proteinski šejk, dok spremiš doručak kratak iskul, doručak, posle imaš ručak, pre workout obrok (3) ~2h pre treninga, trening, PWM (1), iskul dok doĂ°eš kući i spremiš klopu, večera (2), san. Primeti brojeve u zagradama, jer to ti je redosled rasporeĂ°ivanja hidrata. Tj imaš koliko ćeš hidrata da pojedeš taj dan, prvo ćeš da otpišeš 30g za pwm, pa ćeš ostatak da pojedeš u obroku posle.

Obroci neka budu frekventni, ne moraju da budu previše obimni. Unosi jako puno zeleniša (jer imaš skoro kompletno odsustvo hidrata), baziraj se na jajima, mesu, siru. Nikakvi hidrati u obrocima. Ako malo zamastiš, nije strašno.

Jasno je da bilokakvi skovi i kokakole ne dolaze u obzir (ni cedevite ni slično). Samo voda. Od supsa ti treba multivitamin, možeš i l-karnitin da ubaciš. Nznm šta inače koristiš, ali to sve po ps-u, samo gledaj da uklapaš hidrate prema ovome što sam ti rekao. NIje na odmet da mi popišeš šta imaš na raspolaganju od supsa da i to uklopimo.


Pitanja?
Sačuvana
nbg92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 87

« Odgovor #296 poslato: Novembar 11, 2012, 08:18:34 posle podne »

Za metar dana 3-4kg? Nije to nimalo lak posao a da ne izgubiš na snazi. Prvo mi reci koliko lufta imaš? Ako si odran, performanse će da trpe neminovno.

Kao što si rekao rotacije, ako je to ciklus koji si već utvrdio da ti odg 100-0-100-0-0-300 ok. Slede pitanja - da li su hidrat dani dani kojima treniraš? Drugo - da li računaš i hidrate u pwmu kao hidrate? (pošto bi trebalo, ali nije na odmet da proverimo). Kakva ti je satnica spavanja? (Od kad do kad spavaš tj?) Naravno koliko si mastan?

detaljnije pišem kad mi odg. ;)
Bf mi je oko 10-11% i svestan sam da cu izgubiti na snazi ,al' mi je cilj da to bude sto manje osetno. Ne znam koliko trenutno vode imam u sebi,i koliko cu izgubiti kad se budem osusio,ali sve u svemu 2 kg-a sigurno moram da izgubim. Nisam bas skontao sta podrazumevas pod tim "koliko imam lufta "?
Treniram 6x nedeljno , tako da jesu hidrati danima kad treniram,a sto se tice PWM,ne racunam deks u hidrate. Tj.ako bih racunao , onda bi to znacilo da nijedan dan nisam na 0 hidrata. (osim nedeljom kad mi je dan pauze) Spavam dnevno 7 h, od pola 1 do pola 8 u glavnom.
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #295 poslato: Novembar 10, 2012, 10:51:03 posle podne »

Za metar dana 3-4kg? Nije to nimalo lak posao a da ne izgubiš na snazi. Prvo mi reci koliko lufta imaš? Ako si odran, performanse će da trpe neminovno.

Kao što si rekao rotacije, ako je to ciklus koji si već utvrdio da ti odg 100-0-100-0-0-300 ok. Slede pitanja - da li su hidrat dani dani kojima treniraš? Drugo - da li računaš i hidrate u pwmu kao hidrate? (pošto bi trebalo, ali nije na odmet da proverimo). Kakva ti je satnica spavanja? (Od kad do kad spavaš tj?) Naravno koliko si mastan?

detaljnije pišem kad mi odg. ;)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 21 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.067 sekundi sa 19 upita.