TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396369 Teme od strane 25014 Članovi Poslednji član: Dule2812

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 26, 2024, 06:48:50 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pravilna ishrana i trening za mrsavljenje :)  (Pročitano 22654 puta)
lsdalyssa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #48 poslato: April 20, 2012, 09:15:50 pre podne »

Hvaaalaaa!  :D Da, da, tako i radim, posle treninga whey, a posle 1 h dok stignem kuci sledeci obrok  ;)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #47 poslato: April 20, 2012, 06:20:02 pre podne »

Ok je tako, osim sto bi trebalo posle treninga u roku od pola sata da imas obrok....
može da se toleriše do sat vremena, a posle treninga da uzme whey..
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #46 poslato: April 20, 2012, 06:17:25 pre podne »

Hvala na odgovorima!  :D Pa da li bi to onda moglo ovako, primer: dorucak integralni hleb sa npr. ella sirom i tunjevinom i salatom (ili ovsene sa belancima), uzina neka vocka i bademi, rucak pre treninga piletina ili riba sa salatom, posle treninga suvo grozdje ili banana, posle 1h piletina ili riba sa pirincem, uzina bademi, i vecera meso sa ella sirom i salatom? A danima kad se ne trenira ograniciti unos UH samo na dorucak? Ispravite me ako negde gresim  ;)
to je ok kombinacija.... I vodi računa da unosiš dosta vode. Tunjevina da bude ocedjena ili u salamuri.
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #45 poslato: April 19, 2012, 10:58:37 posle podne »

Ok je tako, osim sto bi trebalo posle treninga u roku od pola sata da imas obrok....
Sačuvana
lsdalyssa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #44 poslato: April 19, 2012, 05:01:21 posle podne »

Hvala na odgovorima!  :D Pa da li bi to onda moglo ovako, primer: dorucak integralni hleb sa npr. ella sirom i tunjevinom i salatom (ili ovsene sa belancima), uzina neka vocka i bademi, rucak pre treninga piletina ili riba sa salatom, posle treninga suvo grozdje ili banana, posle 1h piletina ili riba sa pirincem, uzina bademi, i vecera meso sa ella sirom i salatom? A danima kad se ne trenira ograniciti unos UH samo na dorucak? Ispravite me ako negde gresim  ;)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #43 poslato: April 19, 2012, 06:53:41 pre podne »

U principu sam mislila na slozene UH  ;) A koliko sam razumela- voce bi trebalo samo ujutru i to na prazan stomak, to svakako ne bih zanemarila ;) Ali me zanima to "posle treninga"- kako to da sme ako je cilj mrsavljenje?
unos uh je važan posle trening da se spreči katabolizam i razgradnja mišića. Najveće potrebe organizma su posle treninga i iz tog razloga je važna nadoknada u tom periodu. Važna je količina i kvalitet uh. Neposredno posle treninga dozvoljen je unos prostih uh za brzu nadoknadu potrošenog na treningu. Unutar 1-2h potrebno je imati kvalitetan obrok čime se unose složeni uh za nadoknadu glikogena. Veoma je važna nadoknada glikogena, jer na njemu će vaši mišići odraditi sledeći trening!
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #42 poslato: April 18, 2012, 10:18:53 posle podne »

Danas sam kupio fat burner i zanima me samo kad se pije i koliko puta dnevno...neki su mi rekli 2 puta dnevno..jednom ujutru jednom pre treninga....al zanima me akd tacno treba..i sad posto idem u teretanu zanima me dal d apopijem pre vezbanja ili akd odradim vezbe..posto odma radim kardio posle vezbi..?
pola sata pre treninga sa tegovima.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #41 poslato: April 18, 2012, 10:15:44 posle podne »

U principu sam mislila na slozene UH  ;) A koliko sam razumela- voce bi trebalo samo ujutru i to na prazan stomak, to svakako ne bih zanemarila ;) Ali me zanima to "posle treninga"- kako to da sme ako je cilj mrsavljenje?
Nije bas pametno ujutru sa prostim secerom da iritiras pankreas i lucenje insulina,pametnije slozeni hidrati i protein,a voce izmedju obroka umereno ,ili odmah nakon treninga,mala kolicina.
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #40 poslato: April 18, 2012, 09:13:52 posle podne »

Mozes voce i izmedju obroka ali ga izbegavaj u vecernjim satima i vece kolicine istog...Ako ti je cilj mrsavljenje jednostavno povecaj unos proteina a smanji unos UH...za veceru jedi samo proteine...Od UH mozes integralni pirinac i pahuljice...
Sačuvana
lsdalyssa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #39 poslato: April 18, 2012, 07:23:18 posle podne »

U principu sam mislila na slozene UH  ;) A koliko sam razumela- voce bi trebalo samo ujutru i to na prazan stomak, to svakako ne bih zanemarila ;) Ali me zanima to "posle treninga"- kako to da sme ako je cilj mrsavljenje?
Sačuvana
gagrica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #38 poslato: April 18, 2012, 03:00:55 posle podne »

Danas sam kupio fat burner i zanima me samo kad se pije i koliko puta dnevno...neki su mi rekli 2 puta dnevno..jednom ujutru jednom pre treninga....al zanima me akd tacno treba..i sad posto idem u teretanu zanima me dal d apopijem pre vezbanja ili akd odradim vezbe..posto odma radim kardio posle vezbi..?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #37 poslato: April 18, 2012, 01:26:22 posle podne »

Zavisi kako kome odgovara :) Meni licno vise odgovara pirinac od krompira, imam osecaj kao da krompir varim 100 godina i ne lezi mi bas nesto, dok sa pirincem nemam tih problema.
da, pirinač je lakši za stomak, i ima niži GI....  Tako da je odličan za mršavljenje.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #36 poslato: April 18, 2012, 01:24:22 posle podne »

Što se tiče whey-a predlažem da ga uzimaš za početak posle treninga u vidu šejka, ili pre spavanja i ujutru....
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #35 poslato: April 18, 2012, 01:23:47 posle podne »

Zavisi kako kome odgovara :) Meni licno vise odgovara pirinac od krompira, imam osecaj kao da krompir varim 100 godina i ne lezi mi bas nesto, dok sa pirincem nemam tih problema.
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #34 poslato: April 18, 2012, 01:22:10 posle podne »

Dodao bih pirinač, odličan izvor složenih uh, rekao bih da s možda nedovoljno forsira  :)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.126 sekundi sa 17 upita.