TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395194 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 08:35:52 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pravilna ishrana i trening za mrsavljenje :)  (Pročitano 22138 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Februar 17, 2011, 09:54:54 pre podne »

Cao svima!  ;) Citala sam dosta tema ovde, ali nekako ne nalazim konkretan odgovor na neka od svojih pitanja...Vec vam je po naslovu teme jasno sta zelim da postignem  ;) I naravno- nisam jedna od onih koja misli da sve to dolazi preko noci...Zaista zelim da promenim nacin zivota i isharane na duge staze...Zato i moram u detalje da gnjavim vas iskusnije  :D Sto se tice ishrane, do sad mi je vec jasno sta treba da izbegavam, ali sam malo zbunj po nekim pitanjima jer vidim da je u dosta tema pisano o pravilnoj ishrani ali vise ozbiljnih sportista i onih koji zele da "nabace masu". Meni i dalje nije jasno: Ako mi nedelja izgleda otprilike ovako: 2 puta nedeljno teretana + kardio ujutru, a druga 2 puta kardio uvece...Sta jesti pre a sta posle treninga i koliko pre i posle? Zatim...da li postoji neki odredjen kalorijski dnevni unos na tezinu/visinu/godine ako zelim da smrsam? (racunala sam neki BMR, RMR, LBM...ali ne znam da li je to sve tacno :) Onda...sta jesti danima kada se uopste ne trenira ali postoje lagane aktivnosti (tipa setnja) ? Za koliko smanjiti kalorijski unos tad? Ako se uvode sagorevaci- koji i kad se uzimaju?
Sto se tice treninga...Da li je bolje da prvo ide kardio ili vezbe snage? (naravno da prvo ide zagrevanje a posle istezanje  ;D ) Koliko dugo treba da traje kardio i kako treba da "izgleda" u cilju topljenja sala?  ;D Hmm...mislim da je to sve (za sad  ;D ) Mozda vam ovo zvuci kao previse trucanja (slobodno me ispravite) ili kao previse detaljna i besmislena pitanja ali bih zaista da se dobro pripremim i "naoruzam" da ne pravim greske od starta...Unapred hvala!  ;)

Bilo bi dobro da nam izneseš malo više informacija o svojoj ishrani :)

Za početak, što se ishrane tiče, bi bilo dobro da lagano izbacuješ sve ono što ti apsolutno ne treba sada - sokovi, grickalice, slatkiši, belo brašno, hleb, masna hrana, pržena, pohovana hrana, mesne preraĂ°evine i sl...   lagano menjaš izvore proteina - nemasni protein dakle najbolje pileće ili riba kuvana ili sa roštilja, ubacuješ sve više povrća svežeg i kuvanog, ako voliš mlečne proizvode posni sir, mleko i  jogurt umereno... voće isključivo na prazan stomak i samo ujutru.. bitno je i da stekneš naviku da jedeš što češće, na svaka 2 -3 sata.

Ne postoji "univerzalni" recept šta treba jesti pre a šta posle treninga. Okvirno, kombinacija nekog nemasnog proteina, npr. belog mesa sa povrćem u količini po želji i umerenom količinom složenih ugljenih hidrata - npr porcija pirinča integralnog, krompira, mešanog povrća i sl.

Posle treninga možeš popiti whey protein, za oporavak ili u toku dana kao zamenu za obrok.

Ne znam kako si se do sada hranila pa ne mogu detaljnije da uĂ°em u priču u prvom postu.

Za treninge ti je Marko rekao... naravno i ovde oprez da ne preteraš kao većina početnika koja odjednom krene u invazivne treninge... i prvo stradaju zglobovi..

Što se suplementacije tiče, za početak može whey protein, omega 3 riblje ulje, neki vitamini... npr Take One, Daily vita min..  od sagorevača može već i sad mada ti predlažem da se prvo fokusiraš na ishranu i trening pa kroz 2-3 nedelje možemo ubaciti i neki sagorevač masti
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #2 poslato: Februar 16, 2011, 03:32:48 posle podne »

Sto se ishrane tice moras napisati detaljno sta i koliko sada jedes da bi dobila neki konkretniji odgovor?
Zatim koliko ti traje trening,koje vezbe radis kao i kardio trenig?
Sto se samog treninga tice uvek prvo odradi tegove pa kardio,predhodno se zagrej a na kraju treninga se istegni (narocito misicnu partiju koju odradis).
Kardio u pocetku radi 30 min,otkucaji srca u intervalu 120 do 140 ,a kasnije postepeno povecas na 45 min do 60 min i kombinuj brzo hodanje na traci,steper ili biciklo.
Uglavnom potrebno ti je minimum 3 treninga nedeljno i 3 kardio treninga za pocetak.
Sačuvana
lsdalyssa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #1 poslato: Februar 16, 2011, 10:30:37 pre podne »

Cao svima!  ;) Citala sam dosta tema ovde, ali nekako ne nalazim konkretan odgovor na neka od svojih pitanja...Vec vam je po naslovu teme jasno sta zelim da postignem  ;) I naravno- nisam jedna od onih koja misli da sve to dolazi preko noci...Zaista zelim da promenim nacin zivota i isharane na duge staze...Zato i moram u detalje da gnjavim vas iskusnije  :D Sto se tice ishrane, do sad mi je vec jasno sta treba da izbegavam, ali sam malo zbunj po nekim pitanjima jer vidim da je u dosta tema pisano o pravilnoj ishrani ali vise ozbiljnih sportista i onih koji zele da "nabace masu". Meni i dalje nije jasno: Ako mi nedelja izgleda otprilike ovako: 2 puta nedeljno teretana + kardio ujutru, a druga 2 puta kardio uvece...Sta jesti pre a sta posle treninga i koliko pre i posle? Zatim...da li postoji neki odredjen kalorijski dnevni unos na tezinu/visinu/godine ako zelim da smrsam? (racunala sam neki BMR, RMR, LBM...ali ne znam da li je to sve tacno :) Onda...sta jesti danima kada se uopste ne trenira ali postoje lagane aktivnosti (tipa setnja) ? Za koliko smanjiti kalorijski unos tad? Ako se uvode sagorevaci- koji i kad se uzimaju?
Sto se tice treninga...Da li je bolje da prvo ide kardio ili vezbe snage? (naravno da prvo ide zagrevanje a posle istezanje  ;D ) Koliko dugo treba da traje kardio i kako treba da "izgleda" u cilju topljenja sala?  ;D Hmm...mislim da je to sve (za sad  ;D ) Mozda vam ovo zvuci kao previse trucanja (slobodno me ispravite) ili kao previse detaljna i besmislena pitanja ali bih zaista da se dobro pripremim i "naoruzam" da ne pravim greske od starta...Unapred hvala!  ;)
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.134 sekundi sa 17 upita.