TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:32:44 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Omega 3 Riblje Ulje  (Pročitano 16919 puta)
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #24 poslato: Septembar 13, 2012, 07:23:54 pre podne »

Ispada da se riba NE MOŽE zameniti izolovanim kapsulama u kojima se nalazi omega3. Nažalost.

Instead of taking supplements, Lichtenstein recommended helping your heart by eating fish at least twice a week, having a diet rich in whole grains and vegetables, getting lots of physical activity and not smoking.

Jbg, sve kockice moraju da se sklope...
Sačuvana
Arbeit macht frei.
s,boban69@
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #23 poslato: Septembar 12, 2012, 10:52:56 posle podne »

Sad ispada da je omega 3 običan placebo :(
Sačuvana
MiskoNish
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49


« Odgovor #22 poslato: Septembar 12, 2012, 10:11:29 posle podne »

http://www.reuters.com/article/2012/09/11/us-heart-omega-idUSBRE88A1C020120911

 :( Da li je moguće ...
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #21 poslato: Jul 20, 2012, 04:20:30 posle podne »

Možeš ih popiti i 10 i ne bi škodilo. :D  Kada ih koristim, uzimam po 1-2 kap uz svaki obrok.
Sačuvana
s,boban69@
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #20 poslato: Jul 19, 2012, 11:00:39 posle podne »

Već duže vreme uzimam Natrolovu omegu 3, i mogu reći da je odlična. Nekad popijem i tri gel kapsule dnevno......neće da škodi ;D
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #19 poslato: Jul 19, 2012, 09:56:00 posle podne »

Teško je više i nabrojati sve blagodeti Omega 3... :)
Sačuvana
MiskoNish
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49


« Odgovor #18 poslato: Jul 19, 2012, 09:38:53 posle podne »

Citat
Eat fish to beat prostate cancer

A fish on table is better than one in water! Eating oily fish regularly can significantly increase your chance of surviving prostate cancer, a new Harvard study has found.

The findings published in the American Journal of Epidemiology found patients who regularly ate the highest amounts of omega-3 fish oil were between 34 to 40 per cent less likely to die from the disease.

Reportedly, A 20-year-long study at the Harvard School of Public Health in Boston also found that patients who consumed very high amounts of saturated fats were twice as likely to die from their tumour compared to those who ate less.

According to the study, the risks of prostate cancer increase with age and men over 50 are more likely to develop a tumour, which has a strong genetic element to it.

Scientists tracked 525 men with an average age of 70 who had signed up to a long-term study back in 1989 after being diagnosed with prostate cancer. Patients were quizzed on their dietary habits, including consumption of different types of fats.

For the next 20 years, all the men were followed up to monitor survival rates.

The results showed that, by March 2011, 222 of the men had died from prostate cancer and 268 from other causes.

When researchers compared the causes of death with dietary habits they found men who regularly ate fish with high oil content were between 34 and 40 per cent less likely to have died from their prostate cancer.

The researchers said diet appears to have a powerful effect on tumours that are in the early stages of development.

“Fish consumption may have a modest protective effect on prostate cancer risk and progression, as well as disease specific mortality. These results suggest early stage tumours may be more responsive to dietary factors and that diet may influence prognosis following a diagnosis of early stage prostate cancer,” the researchers were quoted by the paper as saying.

Last year's study, carried out at the University of California found fish oil reduced the number of rapidly dividing cells in the prostate cancer tissue, potentially reducing the chances of the disease spreading to other parts of the body.

http://www.indianexpress.com/news/eat-fish-to-beat-prostate-cancer/976576/0
« Poslednja izmena: Jul 19, 2012, 09:40:29 posle podne od strane MiskoNish » Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #17 poslato: April 23, 2011, 02:21:37 posle podne »

Ja sam danas evo kupio riblje ulje,vitamine i minerali i počeo piti :)

A upravu ste kad kažete kako malo ljudi danas zna šta su suplementi,protein,glutamin...Meni tako u školu kad im kažem da uzimam suplemente,ko da sam im rekao da se drogiram,kao ono ovaj se dere od hemije i čuda,najgore je što takvi ne znaju ama baš ništa,pa ne vrijedi ništa objašnjavati.

Moj drug npr svakog dana jede pržene krompire,kokice,palačinke koje mu baba sprema za svaku večeru,pije po 3-4 kafe dnevno i obavezno kokakola uz to i što je najače od svega kaže on meni,ma ti ćeš da se nagrdiš od te hemije bla,bla,bla.Rekoh ja njemu da izmjeri pritisak,izmejri on pritisak,kad on 184 sa 100 i nešto ne znam sad tačno.Da ste mu vidjeli samo facu kad sam mu ja rekao da mu je to od njgove svakodnevne ishrane i da može vrlo lako da oboli ako ne promijeni ishranu.


Ne znanje je cudo,tako da kad vidis da ne mozes da dopres do nekog,najbolje onda i ne pokusavati vise,jer ispadnes lud,i bude da ti nesto pricas zato sto to koristis,a ne zato sto jeste tako. ;)
Sačuvana
Dr.Alex
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #16 poslato: April 22, 2011, 11:38:27 posle podne »

Ja sam danas evo kupio riblje ulje,vitamine i minerali i počeo piti :)

A upravu ste kad kažete kako malo ljudi danas zna šta su suplementi,protein,glutamin...Meni tako u školu kad im kažem da uzimam suplemente,ko da sam im rekao da se drogiram,kao ono ovaj se dere od hemije i čuda,najgore je što takvi ne znaju ama baš ništa,pa ne vrijedi ništa objašnjavati.

Moj drug npr svakog dana jede pržene krompire,kokice,palačinke koje mu baba sprema za svaku večeru,pije po 3-4 kafe dnevno i obavezno kokakola uz to i što je najače od svega kaže on meni,ma ti ćeš da se nagrdiš od te hemije bla,bla,bla.Rekoh ja njemu da izmjeri pritisak,izmejri on pritisak,kad on 184 sa 100 i nešto ne znam sad tačno.Da ste mu vidjeli samo facu kad sam mu ja rekao da mu je to od njgove svakodnevne ishrane i da može vrlo lako da oboli ako ne promijeni ishranu.

Sačuvana
Granice ne postoje za one koji ih ne vide
deskecar
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 487


« Odgovor #15 poslato: April 22, 2011, 08:56:00 posle podne »

ti sokovi su uzeli maha pogotovo onaj energetski  napitak sto ima tigra na njemu ,ja na faxu ne vidim ni jednu osobu da nema neku flasicu ili tu limenku tigra i guarane u ruci...pogotovo ujutro...
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #14 poslato: April 22, 2011, 08:41:06 posle podne »

Ljubitelji Coca Cole obično su glavni kritičari "hemije" zvane suplementi. :D
Sačuvana
*Milos*
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 101


« Odgovor #13 poslato: April 22, 2011, 08:00:11 posle podne »

Malo ljudi je upoznato sa raznim lekovitim svojstvima lekovitih bilja i preradjevina.Mnogo ljudi ne zna cime se hrani i sta unosi u organizam,nemaju znanje,gledaju pink,pilule za mrsavljenje,mek i koku reklame,a decu hrane sa svakakvim glupostima pa se svi pitaju odakle toliko maligdnih oboljenja u porastu,a kada im se spomene riblje ulje ili maticni mlec...bitno da smo napredni po konzumiranju bensedina (Za pola godine popijeno pet miliona kutija „bensedina“ u nasoj zemlji) trebalo bi vise siriti svest o zdravlju ishrani i alternativnim metodama lecenja ili kako vecina tako cu i ja pa ako treba skacem i u bunar!Da nije interneta kako se informisati?Na televiziji?Novine?Spomenes nekome glutamin ili gh max odmah misli kakvom li se hemijom rokas:D ,a "Prema podacima Republičkog zavoda za statistiku za 2009. godinu, u Srbiji 30 odsto domaćinstava posedovalo je internet priključak" od toga 55 posto clanovi fejs book kluba koji provodi po 6-8 sati za monitorom ,umesto da procita nesto pametno i da se edukuje ili usavrsava..A koliko vidim po forumima ima pojedinaca koji uzimaju i savetuju da svi mogu slobodno da piju od 15 do 45 grama omega 3,je samo 1 od primera u  veoma velikom nizu...Neznanje je veoma opasno...

hehe, slažem se skroz :)

neznanje + predrasude...   svakodnevno sam u situaciji da se suočavam sa tim...

i uvek kažem Coca Cola je gora "hemija" od whey-a

jedan litar "koka-kole" sadrzi 100-120 grama secera, dvostruko vise nego sto bi trebalo da unesemo.
imam drugare koji piju 2 litra svaki dan da nespominjem ostalu njihovu "suplmentaciju" i ostale sadrzaje koka kole-OTROV
Sačuvana
Promene životnog stila će uticati da Vam bude bolje i da izgledate bolje!
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #12 poslato: Februar 25, 2011, 05:16:45 posle podne »

Malo ljudi je upoznato sa raznim lekovitim svojstvima lekovitih bilja i preradjevina.Mnogo ljudi ne zna cime se hrani i sta unosi u organizam,nemaju znanje,gledaju pink,pilule za mrsavljenje,mek i koku reklame,a decu hrane sa svakakvim glupostima pa se svi pitaju odakle toliko maligdnih oboljenja u porastu,a kada im se spomene riblje ulje ili maticni mlec...bitno da smo napredni po konzumiranju bensedina (Za pola godine popijeno pet miliona kutija „bensedina“ u nasoj zemlji) trebalo bi vise siriti svest o zdravlju ishrani i alternativnim metodama lecenja ili kako vecina tako cu i ja pa ako treba skacem i u bunar!Da nije interneta kako se informisati?Na televiziji?Novine?Spomenes nekome glutamin ili gh max odmah misli kakvom li se hemijom rokas:D ,a "Prema podacima Republičkog zavoda za statistiku za 2009. godinu, u Srbiji 30 odsto domaćinstava posedovalo je internet priključak" od toga 55 posto clanovi fejs book kluba koji provodi po 6-8 sati za monitorom ,umesto da procita nesto pametno i da se edukuje ili usavrsava..A koliko vidim po forumima ima pojedinaca koji uzimaju i savetuju da svi mogu slobodno da piju od 15 do 45 grama omega 3,je samo 1 od primera u  veoma velikom nizu...Neznanje je veoma opasno...

hehe, slažem se skroz :)

neznanje + predrasude...   svakodnevno sam u situaciji da se suočavam sa tim...

i uvek kažem Coca Cola je gora "hemija" od whey-a
Sačuvana
*Milos*
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 101


« Odgovor #11 poslato: Februar 25, 2011, 03:25:31 posle podne »

Malo ljudi je upoznato sa raznim lekovitim svojstvima lekovitih bilja i preradjevina.Mnogo ljudi ne zna cime se hrani i sta unosi u organizam,nemaju znanje,gledaju pink,pilule za mrsavljenje,mek i koku reklame,a decu hrane sa svakakvim glupostima pa se svi pitaju odakle toliko maligdnih oboljenja u porastu,a kada im se spomene riblje ulje ili maticni mlec...bitno da smo napredni po konzumiranju bensedina (Za pola godine popijeno pet miliona kutija „bensedina“ u nasoj zemlji) trebalo bi vise siriti svest o zdravlju ishrani i alternativnim metodama lecenja ili kako vecina tako cu i ja pa ako treba skacem i u bunar!Da nije interneta kako se informisati?Na televiziji?Novine?Spomenes nekome glutamin ili gh max odmah misli kakvom li se hemijom rokas:D ,a "Prema podacima Republičkog zavoda za statistiku za 2009. godinu, u Srbiji 30 odsto domaćinstava posedovalo je internet priključak" od toga 55 posto clanovi fejs book kluba koji provodi po 6-8 sati za monitorom ,umesto da procita nesto pametno i da se edukuje ili usavrsava..A koliko vidim po forumima ima pojedinaca koji uzimaju i savetuju da svi mogu slobodno da piju od 15 do 45 grama omega 3,je samo 1 od primera u  veoma velikom nizu...Neznanje je veoma opasno...
Sačuvana
Promene životnog stila će uticati da Vam bude bolje i da izgledate bolje!
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: Februar 25, 2011, 02:51:54 posle podne »

Omega 3 preporučujem svakome, ai kad me starije osobe pitaju za skidanje kilograma  Omega 3, CLA,  i eventualno l karnitin  sasvim lepa kombinacija uz regulisanu ishranu!
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 18 upita.