TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 08:28:26 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Tribulus-kada, kako i zašto  (Pročitano 44567 puta)
pedjoni986
Gost
« Odgovor #15 poslato: Novembar 17, 2012, 04:45:59 posle podne »

Ja osecam lep refresh sa 50 mg cinka dnevno, i sa 800 mg magnezijuma.. cink me tako opusti pred spavanje, bas se lepo osecam..Ali naravno sve je stvar indiviue,koliko sam u toku sa studijama o magnezijumu overdose tek moze biti sa 3-4 gr unosa..tako da i do 1gr ako ides..nece nista lose biti..a za cink tu je optimum oko 50 mg,ne treba ti vise..

To sto si naveo su cifre od kojih se ne mozes predozirati,nisi baba jovanka nego vezbac

A sto se tice tribulusa slobodno ga koristi sa vremena na vreme ,nisam upoznat sa nus efektima istog..cak moze lepo da se uklopi sa ostalom suplementacijom,i ima visestruka dejstva..nece da ti skodi,ali tek kad imas sve ostalo, samo on ne cini cuda,precenjen je
« Poslednja izmena: Novembar 17, 2012, 04:48:20 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #14 poslato: Novembar 17, 2012, 03:33:55 posle podne »

Ne brini, odgovoriće ti tamo neko od doktora. :) Postavio si pitanje u medicinskom delu foruma.

Pa sad ne znam kome da vjerujem, vama ili doktorima :D
Za vodu si mi rekao da je mogu piti preko sokića i tako toga, a onda mi doktorka govori da ne mogu, da mora to biti čista voda..

Zbunjen sam. Početnik. Ne razumijem se.

EDIT: A i zanima me da li neko ima s tim iskustva, pa da kaže svoje mišljenje..

Nije doktorka rekla da ne mozes, objasnila sam ti u drugom delu! :-)

A sada me zanima zasto hoces da uzimas oba? Postoji mogucnost da ce ti biti previse cinka ili magnezijuma, ukoliko se prekorace dozvoljene vrednosti.

A mene sad zanima kolike su dozvoljene vrijednosti?

U servingu Opti Mena ima:
15 mg cinka
100 mg magnezijuma

ZMA su većinom isti tako da su vrijednosti:
30 mg cinka
450 mg magnezijuma..

Da REZIMIRAMO :D

45 mg Zn
550 mg Mg

Sačuvana
s,boban69@
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #13 poslato: Novembar 17, 2012, 03:21:10 posle podne »

Ko što kaže doktorka,izaberi jedno od ova dva .......da ne bude overdose ;)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #12 poslato: Novembar 17, 2012, 02:56:33 posle podne »

Ne brini, odgovoriće ti tamo neko od doktora. :) Postavio si pitanje u medicinskom delu foruma.

Pa sad ne znam kome da vjerujem, vama ili doktorima :D
Za vodu si mi rekao da je mogu piti preko sokića i tako toga, a onda mi doktorka govori da ne mogu, da mora to biti čista voda..

Zbunjen sam. Početnik. Ne razumijem se.

EDIT: A i zanima me da li neko ima s tim iskustva, pa da kaže svoje mišljenje..

Nije doktorka rekla da ne mozes, objasnila sam ti u drugom delu! :-)

A sada me zanima zasto hoces da uzimas oba? Postoji mogucnost da ce ti biti previse cinka ili magnezijuma, ukoliko se prekorace dozvoljene vrednosti.
Sačuvana
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #11 poslato: Novembar 17, 2012, 01:43:09 posle podne »

Može li neko da mi odgovori na ovo pitanje? :)

http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=167561.0

Da li je u ovom slučaju poželjno uzimati Tribulus ili ZMA?
U tvom slučaju nikako Tribulus,sa njim ćeš još više pogoršati stanje.Govorim ti iz mog iskustva,mnogo bolja opcija ti je ZMA.

To kralju moj. SviĂ°a mi se tvoja slika. Lajkam je. :D

Nego, pijem od Optimuma Opti-Men multivitamin.

Da li će ZMA uticati na njega?
Mislim hoću li imati neke nuspojave zbog previše cinka?

Tenks :D
Sačuvana
s,boban69@
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #10 poslato: Novembar 17, 2012, 01:40:28 posle podne »

Može li neko da mi odgovori na ovo pitanje? :)

http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=167561.0

Da li je u ovom slučaju poželjno uzimati Tribulus ili ZMA?
U tvom slučaju nikako Tribulus,sa njim ćeš još više pogoršati stanje.Govorim ti iz mog iskustva,mnogo bolja opcija ti je ZMA.
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #9 poslato: Novembar 17, 2012, 01:36:52 posle podne »

nema negativnih dejstava s obzirom da je biljnog porekla...

ricin je biljnog porekla takoĂ°e, mada ni on nema neželjenih efekata kako je jedini efekat koji ima korišćen za atentate


ne kažem da trib ima neželjene efekte, ali to što je nešto biljnog porekla ne znači da je nužno dobro.
Sačuvana
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #8 poslato: Novembar 17, 2012, 01:31:11 posle podne »

Ne brini, odgovoriće ti tamo neko od doktora. :) Postavio si pitanje u medicinskom delu foruma.

Pa sad ne znam kome da vjerujem, vama ili doktorima :D
Za vodu si mi rekao da je mogu piti preko sokića i tako toga, a onda mi doktorka govori da ne mogu, da mora to biti čista voda..

Zbunjen sam. Početnik. Ne razumijem se.

EDIT: A i zanima me da li neko ima s tim iskustva, pa da kaže svoje mišljenje..
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #7 poslato: Novembar 17, 2012, 01:11:04 posle podne »

Ne brini, odgovoriće ti tamo neko od doktora. :) Postavio si pitanje u medicinskom delu foruma.
Sačuvana
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #6 poslato: Novembar 17, 2012, 01:06:58 posle podne »

Može li neko da mi odgovori na ovo pitanje? :)

http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=167561.0

Da li je u ovom slučaju poželjno uzimati Tribulus ili ZMA?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Jul 03, 2012, 10:03:08 pre podne »

naravno, samo apelujem na ove klince što svakodnevno u radnji traže tribulus očekivajući čuda ;)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #4 poslato: Jul 02, 2012, 10:17:30 posle podne »

Induvidualno je kod svakoga koliki su mu nivoi testosterona,tako da ne bih kategoricki ogranicavao od koliko godina neko sme.Napredniji vezbaci mogu i ranije da ga koriste,ali ne ocekujte previse od bilo cega.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Jul 02, 2012, 03:47:57 posle podne »

nema negativnih dejstava s obzirom da je biljnog porekla, deluje na naše telo tako što podstiče da ono luči više testosterona - anaboličkog hormona.  Jedino što za mlaĂ°e od 30-ak godina nije preporučljiv, jednostavno nema potrebe forsirati telo onda kada hormoni prirodno luduju ;)
Sačuvana
KonzolaKing
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #2 poslato: Jul 02, 2012, 02:23:20 posle podne »

Da li Tribulus sadrzi nezeljena dejstva i kako se moze lose odraziti na telo uposte!?Hvala.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #1 poslato: Februar 25, 2011, 01:19:17 posle podne »



Ako postoji suplement koji izaziva dosta pažnje, pogotovo kod mlaĂ°e populacije vežbača, onda je to svakako tribulus. Njemu se pridodaje veliki značaj i pažnja, možda i suviše velika, jer se uglavnom brka sa moćnim učinkom veštačkog unosa testosterona što uopšte ovde nije slučaj.Tribulus je nešto sasvim drugo, on pospešuje prirodno lučenje testosterona i rast libida kod ljudi preko 30 godina, jer tada nivo prirodnog testosterona polako počinje da opada.Iskren da budem moje je mišljenje, a verujem i velikog broja iskusnih vežbača, da je uglavnom bacanje novca uzimanje tribulusa ako imate manje od 30godine. Zašto je to tako? Odgovor ćete naći u nastavku teksta...

Razlog je taj što u mlaĂ°im godinama pogotovo oko osamnaeste, nivo testosterona je velik i taj prirodni testosteron treba iskoristiti maksimalno. Sam pokušaj da se on u svojoj, već, maksimalnoj fazi povećava je potpuno bespotrebno i bolje je tada bazirati se na osnovnoj suplementaciji koja je neophodna, a tribulus kasnije- biće vremena.

Šta je ustvari Tribulus?

Tribulus je biljka koja se može naći u Bugarskoj - ona je bila dugo čuvana tajna bugarskih powreliftera. Ono što je najvažnije su steroidni saponini. Naučnici veruju da ovi saponini naĂ°eni u tribulusu mogu imati stimulativni efekat na luteinizirajući hormon (LH) koji može pozitivno uticati na proizvodnju testosterona. Samim time povećano lučenje testosterona dovodi i do povećanja spermatogeneze, a utiče pozitivno i na brzinu, pokretljivost i vreme preživljavanja spermatozoida.

Do sada sam probao mnogo preparata na bazi tribulusa, u razno-raznim kombinacijama sa ostalim suplementima. Ono što svima savetujem je da tribulus nikako ne bude osnovni suplement već samo podrška onim suplementima koji su neophodni – whey, bcaa, glutamin, vitamini, omega 3...

Preporuka za Tribulus: SNI Tribulus 750, Blue up, i moj definitivni favorit - tribulus maximus.

Ono što je bitno da znate je da i tribulus kao i većina suplemenata tog tipa može da radi dobro ili ne. To zavisi od čoveka do čoveka – svi smo mi različiti, kao i od dosta drugih faktora.

Ali treba biti i realan i od njega ne očekivati čuda, jer tribulus je ipak samo suplement, a ne magični štapić.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.055 sekundi sa 17 upita.