TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395195 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 30, 2024, 08:48:25 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol, rame lopatica ?  (Pročitano 15215 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #23 poslato: Mart 13, 2011, 11:41:28 posle podne »

pogledao mi je dezurni doktor/fizioterapeut na privatnoj klinici na kojoj se inace lecim. Identifikovao je bol uz samu ivicu desne lopatice sa unutrasnje strane (ka kicmi)negde na sredini, na dodir kao u mali mozak da me boli. kaze da je to ligament koji je istegnut i nadrazen.

obzirom da te smetnje traju 4 godine, i ne eskaliraju, ali i ne idu na bolje rekao mi je da izbegavam te vezbe kod kojih osecam bol...drugim recima sesnaesti doktor sa istom (ne)dijagnozom...

...mislim da neko treba ozbiljno da te pregleda i eventualno uradiš i neko snimanje.... bol sa unutrašnje strane lopatice ka kičmi je moguće da si prenapregao trapez zbogkompenzovanja  bola u ramenu....
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #22 poslato: Mart 13, 2011, 12:32:32 posle podne »

na dodir kao u mali mozak da me boli.


mozak nema receptore za bol

nadam se da se sprdas, to je figuratively speaking.

naravno da se sprdam
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #21 poslato: Mart 13, 2011, 06:54:29 pre podne »

na dodir kao u mali mozak da me boli.


mozak nema receptore za bol

nadam se da se sprdas, to je figuratively speaking.
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #20 poslato: Mart 13, 2011, 03:22:13 pre podne »

na dodir kao u mali mozak da me boli.


mozak nema receptore za bol
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #19 poslato: Mart 13, 2011, 02:06:11 pre podne »

pogledao mi je dezurni doktor/fizioterapeut na privatnoj klinici na kojoj se inace lecim. Identifikovao je bol uz samu ivicu desne lopatice sa unutrasnje strane (ka kicmi)negde na sredini, na dodir kao u mali mozak da me boli. kaze da je to ligament koji je istegnut i nadrazen.

obzirom da te smetnje traju 4 godine, i ne eskaliraju, ali i ne idu na bolje rekao mi je da izbegavam te vezbe kod kojih osecam bol...drugim recima sesnaesti doktor sa istom (ne)dijagnozom...
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #18 poslato: Mart 13, 2011, 01:21:49 pre podne »

ideja nije glupa, nego pogrešna  ;) kada boli, ako guraš trening samo pogoršavaš stvari.. to ima smisla samo na takmičenju (stisneš zube, blokada - uzmeš medalju), na treningu je samo štetno - pogoršaš povredu... to što si napisao, mislim da bi bilo dobro da to neko pogleda (pregled, ultrazvuk ramena). uporan bol se ne može ignorisati, a treningom ulaziš u veću povredu. mislim da treba da posetiš sportskog lekara ili ortopeda/fizijatra...
stavljaj led, miruj i od nedelje na pregled... javi rezultate.
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #17 poslato: Mart 12, 2011, 12:12:26 posle podne »

Sinoc sam radio biceps. Zagrejao sam se kao i prethodni dan, medjutim bolovi su poceli odmah na 21-ici, pa se nastavili na hammer curlsima, posle concentration curls naravno opada bol i zavrsnica opet bol sa vezbom obrnuti barbell stojeci...

poceo sam terapiju ledom, po 15 minuta na svakih sat vremena, sad je vec pocelo da me mnogo nervira, taman sam mislio da cu dobrim zagrevanjem i istezanjem makar neki napredak napraviti. :@

EDIT

da li je glupa ideja da treniram sa ledom na ramenu, posto sam kupio onaj ulozak kao koji moze da se pricvrsti?
« Poslednja izmena: Mart 12, 2011, 01:39:16 posle podne od strane Arlovski » Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #16 poslato: Mart 10, 2011, 10:38:05 posle podne »

ok, mislim da, kao što i sam kažeš u pitanju su dva bola (kod različitih vežbi različiti su i pokreti, pa su i različiti mišići pogodjeni). kod propadanja i sklekova su rotatori i ev. pektoralis grande   ;), a kod 21 pripoji na korakoidnom nastavku... 
pozz
 :)
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #15 poslato: Mart 10, 2011, 02:01:31 pre podne »

Radio sam nocni trening, zavrsio sam pre dva sata. Zagrejao sam se po klipovima koje si okacio, polako i pazljivo, trajalo je nekih 10-12 minuta. Nakon toga odradio sam nekoliko vezbi  koje rade ramena i triceps ukljucujuci i najkriticnija propadanja na kraju i ono sto mogu da primetim je da sam blagi bol osetio tek na poslednje dve serije propadanja, cime sam zakljucio trening. U intermecu izmedju vezbi:) sam se istezao po uputstvu koje si mi dao, ruka pod uglom od 90 stepeni, pritisak na vrata i odmicanje, ako sam dobro razumeo...

E sad, ovo je dobar znak, ali necu da se radujem previse dok ne odradim sa ovim zagrevanjem opet 21-icu i hammer curls stojeci...

Sto se tice ove dijagnoze gore koju si predlozio kao mogucu a ima veze sa bicepsom, pogledao sam malo po netu gde se proteze taj bol i moram ti reci da su maltene to ti simptomi, ali se nesto drugacije manifestuje kod treninga gde su ukljucena propadanja i sklekovi, tu me boli nekako sa spoljne strane ramena a vise ka pazusnoj duplji. Sutra mi je dan za odmor, a prekosutra javljam kako je prosao kriticni dan gde je intenzivno ukljucen biceps.

Hvala jos jednom, pa valjda nadjemo resenje a da ne moram opet kod doktora.
« Poslednja izmena: Mart 10, 2011, 02:05:46 pre podne od strane Arlovski » Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #14 poslato: Mart 10, 2011, 12:16:48 pre podne »

danas cu probati dobro da se istegnem, radim propadanja, sklekove, triceps, i tu ocekujem bolove...:(

znam da ti znas sta je 21 , pa me bas zanima sto ta vezba trigeruje ovaj bol., ali ako neko slucajno ne zna 21 biceps workout je stojeci rad sa krivom sipkom, 7 ponavljanja iz pocetne pozicije do polovine forme, bez prekida nastavljam  jos 7 od polovine do zavrsne tacke forme i opet bez prestanka jos 7 ponavljanja pune forme, i tako 4 serije sa tezinom kojom taman mogu da izvedem ovo ali tako da se mucim poslednjih 2-3 ponavljanja. Ako sam glupo objasnio samo ukucajte 21 biceps u googleu...

... moguće je da pogadjaš pripoj kratke glave bicepsa na korakoidnomnastavku lopatice, mada može biti i nešto drugo.... teško je reći nešto više bez pregleda (postoji dosta testova da se utvrdi koja struktura u ramenu je povredjena, a koristan je i ultrazvuk ramena)  :)
Sačuvana
nickey
Gost
« Odgovor #13 poslato: Mart 09, 2011, 09:00:29 pre podne »

Hvala! ;)
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #12 poslato: Mart 09, 2011, 07:26:08 pre podne »

danas cu probati dobro da se istegnem, radim propadanja, sklekove, triceps, i tu ocekujem bolove...:(

znam da ti znas sta je 21 , pa me bas zanima sto ta vezba trigeruje ovaj bol., ali ako neko slucajno ne zna 21 biceps workout je stojeci rad sa krivom sipkom, 7 ponavljanja iz pocetne pozicije do polovine forme, bez prekida nastavljam  jos 7 od polovine do zavrsne tacke forme i opet bez prestanka jos 7 ponavljanja pune forme, i tako 4 serije sa tezinom kojom taman mogu da izvedem ovo ali tako da se mucim poslednjih 2-3 ponavljanja. Ako sam glupo objasnio samo ukucajte 21 biceps u googleu...
« Poslednja izmena: Mart 09, 2011, 07:28:15 pre podne od strane Arlovski » Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #11 poslato: Mart 09, 2011, 12:07:04 pre podne »

odradio sam jedva dve serije onog poslednjeg klipa sto si postavio, sto se radi kao sa tegovima od 2 kg. To ne da boli i zateze - strasnoi sad ne znam jel to normalno, cujem da prica covek da kad boli da je znak da je dobro, ali ovo mi nesto ne lici na "zdrav" bol. stvarno mi se ne ide petnaesti put kod doktora da bi mi rekli da se bolje zagrevam.

sto se tice dzaka, tu postoji specijalan nacin zagrevanja koji uvek ispostujem, ali nikada me nije bolelo kao kod onih vezbi sto sam dole napomenuo...javicu kako je bilo sutra. hvala jos jednom.

ako te zateže kod spoljnih rotacija, mislim da si slabo istegnut. ne znam koliko pažnje posvećuješ istezanju (krut mišić je sklon povredama!). ako bol nemaš u svakodnevnom životu, a javio se sa zatezanjem pri spoljnim rotacijama, trebalo bi istegnuti unutrašnje rotatore - pectoralis, subscapularis, biceps (odručena ruka na 90 stepeni na zid i polako se okrećeš od zida).
što se tiče 21-ce, moram malo da izgooglujem (da se posvetim problemu....)... 

Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #10 poslato: Mart 08, 2011, 11:57:52 posle podne »

Danas sam morao da prekinem trening zbog bola u levom ramenu i levoj nadlaktici. Nisam mogao propadanja uopste da radim, krenem iz gornjeg polozaja spustim se do dole i tu mi padne snaga leve ruke izbacime iz balansa i moram ponovo da se popnem. Bol je nekako paralisuci, boli me u ramenu i spusta se niz nadlakticu do lakta, nekako je tup bol i ne mogu da kazem gde je centar bola. Danasnji trening mi je bio jak, radio sam heavy push, zagrejao se, radio prednji cucanj bez problema, bench press bez problema, stojeci potisak ispred glave za ramena bez problema i ni na jednoj od ove tri vezbe me nije ni malo bolelo to levo rame, onda sam presao na propadanja sa tegom, u tu je nastala sva frka. Prvo sam poceo sa tegom, nisam mogao dva ponavljanja da stisnem kroz zube, ae reko sebi da smanjim jer sam danas dizao vise na benchu, ni posle smanjivanja nisam mogao bolje a ni bez tezine i tu je vec jako pocelo da boli. Onda sam batalio presao na hack masinu da odradim list i sam taj pritisak na rame(koji mi inace ni malo ne smeta) mi je toliko smetao da sam morao tu da prekinem trening i palim. 10-15 min posle treninga kada sam se ohladio i rame i ruka su prestali da me bole.

I jos nesto sto moze biti bitno: Pre jedno nedelju dve me je bole misic ispod leve lopatice, znam kada istegnem ruku i desnom rukom ga napipam, i tako me povremeno uhvati neki zatezuci bol tu i to sam pripisao triger pointu koji je markoni ovde negde opisivao, masirao sma se 5-6 puta dnevno i prolazilo me je, skoro mogu da kazem da je nestao bol...

Valjda ce neko izvuci nesto od ovog wall-of-text-a :D
PS: nista me sada ne boli, verovatno samo pri naporu.

opteretio si rotator cuff (mišiće rotatore ramena) moguće početni tendinitis. to što navodiš pre dve nedelje liči na problem sa m.teres minor (jedan od spoljnih rotatora ramena). verovatno si preforsirao trening i preopteretio rotator cuff (stabilizuju rame). mislim da nije pametno da radiš propadanja na krau tako intenzivnog treniga. propadanja dosta opterećuju ramena, a kada su već zamorena,povreda lakše nastane. 2-3 dana led ili ice power gel na mesto bola pre spavanja, diklofenac duo jedna dnevno 3 dana, rasteretiš rame 7 dana, radi vežbe za rotator cuff!!!

 :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: Mart 08, 2011, 11:45:01 posle podne »

...za džak se baš dobro zagrej, tu ramena primaju dosta stresa.... ako ubaciš i nešto od preparata za zglobove nećeš pogrešiti (glukozamin, msm, antioksidanse... vit E,C)
 ;)

Kako antioksidanti uticu (zajedno sa Eom i Com) na zglobove? Nisam cuo za to ranije...

kod zapaljenskih stanja (kao kod tendinitisa i burzitisa) postoji oksidativni stres lokalno sa stvaranjem slobodnih radikala (ništa politički  :D ). Tu antioksidansi mogu nešto da pomognu, mada, svakako da je to dodatna stvar u terapiji ovih stanja....
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 18 upita.