TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395158 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 04:32:37 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 21 22 [23] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: PROTEINI I CARBO HIDRATI  (Pročitano 99273 puta)
WaterpoloMan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 108

Go Hard Or Go Home

« Odgovor #11 poslato: Decembar 10, 2007, 01:27:36 posle podne »

Ja hvala bogu nemam problema sa viskom kilograma ali zato imam veliki problem sa nabacivanjem telesne tezine , vec duze vreme se trudim da izgradim neku ishranu koja ce biti stalna i pomoci mi da ostcarim cilj , ali u mojim godinama to nije lako :)
Pa bih hteo da pitam da li bi neko ovde mogao da mi kaze , posto sam primetio da neko spominje tajming , kada i u koje vreme
bih trebao da uzimam proteine  a kada UH i koliko (visok sam 190 , a tezak .................. :( ................69kg , imam dva treninga dnevno (teretana prepodne ili popodne i waterpolo uvece ) )
Ja sam planirao da do Nove godine nabacim jos nekih 3 kilograma  , a onda od novaka da uzmem whey i neki gejner pa da kombinujem  ( posto sam trenutno finansijski kratak )
Svi predlozi su dobro dosli !!  8)
Sačuvana
:)
Pedja_Petrovic
General of the Army
Aktivan član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 831

www.predrag-petrovic.com

www.predrag-petrovic.com
« Odgovor #10 poslato: Decembar 08, 2007, 10:42:45 pre podne »

Drago mi je da je tekst realan i da se ne zabranjuju UH... i po meni je to besmisleno.. naravno tajming i vrsta UH su ključni.. drago mi je da se predlažem bareno meso i povrće..
U svakom slučaju, a ne znam da li je važno, zaista se u opitpunosti slažem sa PeĂ°inim txtom

naravno da je vazno da se vecini ljudi svidja i da vidi logiku u celoj prici..

jer nemoguce je da samo jedan kaze da je ok i da se toga drzi bez obzira na kritike koje mu upucuju..znaci..da nesto nije u redu..

ovako..ako je dobro mnogima..znaci da ipak nesto vredi
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #9 poslato: Decembar 07, 2007, 05:20:18 posle podne »

Drago mi je da je tekst realan i da se ne zabranjuju UH... i po meni je to besmisleno.. naravno tajming i vrsta UH su ključni.. drago mi je da se predlažem bareno meso i povrće..
U svakom slučaju, a ne znam da li je važno, zaista se u opitpunosti slažem sa PeĂ°inim txtom
Sačuvana
jovo18
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1145

« Odgovor #8 poslato: Decembar 07, 2007, 10:44:23 pre podne »

E evo biblije u malom! Amin!
Text je izvanredan!!!
Sačuvana
Pedja_Petrovic
General of the Army
Aktivan član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 831

www.predrag-petrovic.com

www.predrag-petrovic.com
« Odgovor #7 poslato: Decembar 07, 2007, 05:30:27 pre podne »

Svaka čast na tekstu.. zasita pravo u metu za 80% pitanja na ovom forumu :)
još je tekst delo nekoga ko je to sve probao na svojoj koži.. još jednom hvala i svaka čast :)

ma nema na cemu danijela...tu smo da decu naucimo da ne grese,i da ne lutaju kroz ovaj sport kao sto sam radio to ja  stotine nas..vec da omdah pravo udaraju u metu
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #6 poslato: Decembar 06, 2007, 10:18:24 posle podne »

Svaka čast na tekstu.. zasita pravo u metu za 80% pitanja na ovom forumu :)
još je tekst delo nekoga ko je to sve probao na svojoj koži.. još jednom hvala i svaka čast :)
Sačuvana
Pedja_Petrovic
General of the Army
Aktivan član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 831

www.predrag-petrovic.com

www.predrag-petrovic.com
« Odgovor #5 poslato: Decembar 06, 2007, 08:41:56 posle podne »

ma nema na cemu...
Sačuvana
arkan
Gost
« Odgovor #4 poslato: Decembar 06, 2007, 08:33:01 posle podne »

odlican txt
hvala pedja na korisnim info. :)
Sačuvana
Pedja_Petrovic
General of the Army
Aktivan član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 831

www.predrag-petrovic.com

www.predrag-petrovic.com
« Odgovor #3 poslato: Decembar 06, 2007, 03:23:05 posle podne »

zasto da ne..

postoje momci koji to tako rade a jedan od njih sam i ja bas iz razloga dobijanja ciste misicne mase tj da sam siguran da kasnije necu imati mnogo sta da skidam
Sačuvana
bb
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 303

« Odgovor #2 poslato: Decembar 06, 2007, 03:10:07 posle podne »

Ukoliko nam je cilj skidanje masnih naslaga uz naravno ocuvanje misicne mase da li treningu sa tegovima pristupamo sa 100% punim glikogenskim  rezervama, a kardio treningu sa sto vise ispraznjenim glik. rezervama?

Da li isto radimo i ako nam je cilj izgradnja misicne mase?
Sačuvana
Pedja_Petrovic
General of the Army
Aktivan član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 831

www.predrag-petrovic.com

www.predrag-petrovic.com
« Odgovor #1 poslato: Decembar 06, 2007, 11:34:46 pre podne »

 ;D

Danasnja sportksa ishrana je puna mitova  I zabluda o nacinu unosenja hrane,vremenu unsoenja itd….

Ja cu ovde probati da dam neke osnovne smernice po tom pitanju….tj,reci cu ono za sta se zna da je sigrino…na svakom od vas je da se sami odlucitie dali je to dobro za vas tj da prilagodite program ishrane prema sebi…..

Prema mnogim uverenjima koja vladaju danas je jedno od uverenja da su UH veoma losi za nasu tj vasu diejtu prilikom skidanja viska kilograma…to je donekud tacno…naravno da skracivanje tj redukovanje uh kod ljudi koji su zasita preterali sa tezunom izaziva gubitak kilograma sto I jeste cilj,ali za ljude koji hoce da izgrade misicnu masu sa veoma maliom  postotkom sala,UH su veoma neophodni u tom procesu……evo I kako,…

Sa treningom tj prilikom treninga energija nam dolazi uglavnom iz celija koije pre toga moramo napuniti sa glikogenom….koji je jedna od osvoa UH….jedino ako preteramo sa popnom tj ako uzmemo vise UH nego sto nam treba,znaci glik depo ce da nam budu zasieceni I onda moze doci to toga da telo prestane da koristi energiju prilikom treninga iz deponovanih masnoca……sto hoce da kazem….pa to…da kada dodjete na trening morate u sebi imati odredjenu kolicinu uh deponovanu kao glikogenske rezereve…kada pocnete trening naravno d ace telo da vuce energiju iz glik depoa DOK IH IMA…..kada se izvuce sva energija iz glik depoa,telo onda vrsi normalnu rekaciju tj napda sledeci izvor energije a to je USKLDISTENE MASNOCE….sto nam je I cilj……..znaci ako dodjete na trening natovareni sa UH telo ce jesdnostavno stalno da crpi energiju zi tih UH I jedn sotavno nece imati potrebe da napda druge resurse energije tj mason tkivo…

E sada se postavlja pitanje koliko bi zdravih carbsa trebalo jesti u toku dana……najbolje je zapoceti sa otprilike 2 grama po kg telssne tezine I poceti sa treninzima…ukoliko rezultati ne budu zadovoljavajuci trebalo bi redukovati carbse po 0.5 gr svake nedelje dok se ne dodje do efektivne kolicine pri kojoj metabolziam nece biti usporen a telo ce da krosti salo kao energetsko gorivo…

Verovatno ce te da nadiejte na mnoge clanke po novena koji preprocuju da se UH ne konzumiraju posle recimo otprilke 5 posle podne…..sto je u neku ruku I isina…evo I zasto…..konzumacija UH posle tog perioda kada nam je metabolziam vec u prilicno losem stanju tj u smiraj dna I same potrebe za hranom I energijom su samnjene tako se I metabolziam,prostim recnikom umiruje I tu postoji opasnost da ako tada konzumiramo UH,oni mogu biti uskldisteni kao depoi od kojih ce u toku noci umesto energije iz masti telo trositi energiju iz UH……tu postoji jedan mali problem za one koji vezbaju u kasnim vecernjimsatima a cilj I je povecanje msicne mase bez vidnog dobijanja sala…..recimo ako vezbate negde oko 19.00-21.00 naravno da se posle treninga savetuje neki brzi UH-grozdjani secer sa nekim high percent proteinom…to morate da uradite da nebih doslo to skoka tzv hormona KORTIZOLA,koji ce da u potpunsoti uspori vas metabolizam tj prsotim recnikom…nista od napredka u misicnoj masi…to u stvari I jestes onsovna poenta svega sto govim…cim dovedete metabolziam bukvalno u stanje mirovanja vece sanse su vam da vam telo pocme skladistiti masti kao energentske resurese…

Poneta svega,,,onaj ko zeli da dobije na citoj misicnoj masi nebi trebalo da se pridrzava saveta o ne unosenju UH ukolikom vezba u kasnim vecernjim satima,ali onda bar da pokusa da to izvede sa nekim prostim secerim,kao sto sam naveo idealan izvor je grozdjani secer ili dextroza…optimalna doza u tako kasnim vecernjim satima bi trebalo da bude negde oko 50 grama dextrose…okoliko oprimetite da stagnirate u misicnom razvoju,slobodno pojacajte unos na 70-80 grma posle treninga sa whey proteinom…

Ali da ne dodje do zablude…..UH NE IZGRADJUJU MISIC….TO RADE PROTEINI…oni UH,samo pomazu da misic buidce popunjen sa glikogenom I da pokrene stopu metabolzima…misic koji je bukvalno zeljan energije jako lako dodje u katabolno stanje-tj pocme da se razgradjuje….UH takodje prozivode I jedan hormone o kojem sam vec govrio u nekim tesktovima….INSULIN….podizuci nivo insuilina,direktno cemo povecati apsorbciju proteina koje smo uneli zajeno sa UH sto ce doveti do podizanja prirodnog nivoa testosteriona I ovo otpilike cini jedan zatvoren krug kojega bi se trebalo svatko da pridrzava….

Veoma vanza stavka koju bi trbalo da znaju svi oni koji hoce da mrsave na ovakav nacin tj na zdrav nacin gde nam telo nece biti opetreceno  I izlozeno stresu je kako komminovati  dobre UH sa ostalim namirnicama…jer problem je u tome ,ukoliko vi izabaerete dobre UH..koji su pozekljni uvasoj dijeti…nopr…brokoli,sargarepu,pecurke…..i kombinujete ih sa recimo pecenom curetinom mozete samo da uradite kontra efekata…zasto….pa zato jer ovakve vrste uh spadaju I vlaknaste UH I uvek ih treba kombinvati recimo sa nekim mesom koje je bareno na void…tada ni jednog trenutka necete dovesti u pitanje visok glimecki indesk tih vlaknastih maetrija tj njihova uloga ce biti ispostvana do kraja….ali

Ukoliko kombinujete recimi pirinac kao izvor Uh sa lrecimo pecenom ili kuvanom piletinom,mnogi procesi u roganizmu su tada dovedeni u stanje alrama jer prosto organizam mora da korsiti sve svoje funkcije da bi takve kombinaciju proteina I UH svario I onda nam ostaje jako malo prostora za manuplaciju sa kalorijskim unosom……tj glik depo ce biti ispunjeni,proteini zadovolkjeni e onda sami zamislite koliko nam treba vezbanja da bih to sve potrosli I doveli do kalorijskig deficita…a opste je poznato da samo kalorijski deficit moze dovesti do zdravog nacina mrsaklvljenja……NARAVNO GOVRIM O ZDRAVMOM KALORISKIM DEFICITU…….

Znaci idelanamkombinacija za mrsavljenje bi bila….kuvano mesto I vlaknasti UH…..recimo…belo pilece meso bareno na void…od salate…grasak kuvan na void,brokoli na void,sargarepa….sa veoma malo soli….


Znaci ovde nam je racunica prosta…ukoliko zelimo da smrasamo….moramo da bukvalno sprzimo to sto smo tog dana uneli u sebe…

Da smo sigruni da nece doci do ozbiljnijih ostecenja organizma prilikom dijeta,moramo biti sigurni tj moramo da izracunamo kolike sun a nutritivne potrebe da bi dolso do kalorijskog deficita…….

Znaci….ako vise vezbate,dolazi do veceg ostecenja misinih vlakan,,,,,,znaci treba nam vise proteina ako nam je cilj da rastemo tj da izgradimo misicnu masu……ako nam je cilj mrsavljenje,trening treba da bude umereneog inteziteta,I prevashodno baziran na kardio vezbama ali to nikako ne znai da treba izbacivati sprave iz upotrebe…nikako,…sprave su temelj svega….

I da na kraju kazem jos jednu veoma bitnu stvar….i visak proteina vas moze uciniti debelim…znaci ukoliko se dolcucite na visoko proteinsku dijetu to vam nikako nije garant d ace te da smrasate……zasto….pa evo……..recimo jedan obican prosecan covek koji se rekretavno bavi sprotom ima potrebe za otprilike 1.5-2 grma proetina po kg telesne tezine…..ukoliko taj onso bude veci od recimo tj preptosavimo da je tezak 80 kg…znaci njegov ukupan unos bi trebalo da bude oko 150-160 grama proteina dnevno da bi odrzavao bazalni metabolziam na normalnom novu…ukolkiko.pottrosnja cal nije adekvatan aunos belancevina pojacan,to ce biti signal organizmu da nesto nije u redu I od tih viska proteina on ce da deponuje kao salo…naravno ne vidno I ne u kratkom roku,ali u periodu od mesec dna ocekujte da umesto da mrsate vi ste poceli da dobijate na tezini…..

Naravno..velika je razlika izmedju dobijkanja natezini   iz izvora kao sto su brza hrna I recimo visok proteinski unos,ali cilj nam je isti…smrsati…..\

Ali da ne zamaram sa nebitnim stvarima…..nadam se da sam bar malo uspeo pribliziti kako dnas rade vrhunski sportisti,manekeni,I pzonate licnsoti…

Ovos tos am vam ja ovde rekao I ja korsitim u svoijm  predtakmicarskim pripremama kada mi je cilj skidanje masnog tkiva…naravno ima tu jos sitnica koje trebaju da se poklepe ali generlano je to to…

Znaci..ovo niej dijet iz nekih sarenih novena..ovos us dijete I nacini koji su ispitavni na mnog uzorka I na mnogo ljudi……ja vam mogu garantovati da deluje…..

I verovatno jos jedna stvar koju vam mogu garantovati……od ovakvih dijeta nista gladni po ceo dan…….sto je veoma bitno I za psiholsoki faktor…jer osobe iznuremen koje kakvim dijtama iz novena veoma brzo psihicki padaju I prestaju sa takvim dijatama I vracaju se svom starom nacinu…od ovakve jeden dijete nemojte ocekivati cudo preko noci….potrebno je bar mesec dana da se vidi rezultat…..ali kilogrami se nece vracati ukoliko se isplanirano I skinu…

Veliki pozdrav…….pedja petreovic
Sačuvana
Stranice: 1 ... 21 22 [23] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.099 sekundi sa 18 upita.