TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 03:25:27 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 23 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: PROTEINI I CARBO HIDRATI  (Pročitano 99321 puta)
jovo18
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1145

« Odgovor #101 poslato: Decembar 28, 2007, 10:11:33 pre podne »

A da li bih ja mogao npr. da uzimam Elite ovako , posto sada za dorucak uzimam nkih 5 jaja (za pocetak) i onda bi mi bilo mnogo proteina da popijem i Elite pa da njega uzmem u popodnevnim casovima ?!
Nije ti to mnogo proteina, mozes prvo pre jaja da popijes Elite pa onda da doruckujes(nakon nekih 30min).
Mozes naravno i posle podne da ga popijes ali vodi racuna da je brz protein pa ako ti menja obrok potrebno je da jedes vrlo brzo posto si ga popio. Najbolje je da ga pijes posle treninga, a u toku dana kazeinat.
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #100 poslato: Decembar 28, 2007, 12:39:01 pre podne »

A da li bih ja mogao npr. da uzimam Elite ovako , posto sada za dorucak uzimam nkih 5 jaja (za pocetak) i onda bi mi bilo mnogo proteina da popijem i Elite pa da njega uzmem u popodnevnim casovima ?!


ne boj se za vishak ... izrachunaj ... svoja kilaza puta 2 ... e toliko protosa pojedi ...
Opet protosi...meni su zergovi vise shiznix...
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Lokk1
Gost
« Odgovor #99 poslato: Decembar 28, 2007, 12:37:36 pre podne »

A da li bih ja mogao npr. da uzimam Elite ovako , posto sada za dorucak uzimam nkih 5 jaja (za pocetak) i onda bi mi bilo mnogo proteina da popijem i Elite pa da njega uzmem u popodnevnim casovima ?!


ne boj se za vishak ... izrachunaj ... svoja kilaza puta 2 ... e toliko protosa pojedi ...
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #98 poslato: Decembar 28, 2007, 12:07:47 pre podne »

A da li bih ja mogao npr. da uzimam Elite ovako , posto sada za dorucak uzimam nkih 5 jaja (za pocetak) i onda bi mi bilo mnogo proteina da popijem i Elite pa da njega uzmem u popodnevnim casovima ?!

pa nije ti to puno proteina, ja prvo popijem whey pa onda doruckujem i posle treninga obavezno... otp. popij jedno 3 dozera dnevno... ja pijem ujutru jedan a posle treninga 2, a pred spavanje pojedem celu ellu...
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
WaterpoloMan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 108

Go Hard Or Go Home

« Odgovor #97 poslato: Decembar 28, 2007, 12:04:14 pre podne »

A da li bih ja mogao npr. da uzimam Elite ovako , posto sada za dorucak uzimam nkih 5 jaja (za pocetak) i onda bi mi bilo mnogo proteina da popijem i Elite pa da njega uzmem u popodnevnim casovima ?!
Sačuvana
:)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #96 poslato: Decembar 27, 2007, 10:36:58 posle podne »

Male su šanse da ne popunimo glikogen 100%.. metabolizam posle vežbe je okrenut prema tome.. proteini su na drugom mestu...
Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #95 poslato: Decembar 26, 2007, 08:10:45 posle podne »

obnavljanje glikogena je duzi proces , a i nije primaran , primarno je uspostaviti sintezu proteina , razlika u obnovi glikogena izmedju ne konzumiranj i konzumiranja glukoze nakon treninga je 16%

Sta se desava ako posle treninga ne unesemo glukozu, samo proteine? Da li ce se proteini pretvoriti u glukozu radi obnove glikogena? Ako hoce u kojoj meri hoce? Po ovome hoce 84%.
Da li je uopste nephodno obnoviti glikogen 100%?

a i da se ne pretvori u glikogen imash problem sa insulinom ... tj nemash insulina  :D :D
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #94 poslato: Decembar 26, 2007, 05:55:57 posle podne »

Naravno. za mišiće uvek prvo UH pa proteini. Ali paziti na ukupan kalorijski unos (ne odmosi se a Hansa već na druge koji možda ne znaju)
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #93 poslato: Decembar 26, 2007, 05:50:55 posle podne »

Zato ja ujutru pevo pojedem pirinac pa tek onda meso...
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #92 poslato: Decembar 26, 2007, 05:39:03 posle podne »

Naravno zacisi od količine glikogena o kojoj pričamo, jer toliko proteina i ode..

TakoĂ°e prvo će se nadoknaditi glikogen pa onda protein..
Sačuvana
jovo18
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1145

« Odgovor #91 poslato: Decembar 26, 2007, 12:22:15 posle podne »

obnavljanje glikogena je duzi proces , a i nije primaran , primarno je uspostaviti sintezu proteina , razlika u obnovi glikogena izmedju ne konzumiranj i konzumiranja glukoze nakon treninga je 16%

Sta se desava ako posle treninga ne unesemo glukozu, samo proteine? Da li ce se proteini pretvoriti u glukozu radi obnove glikogena? Ako hoce u kojoj meri hoce? Po ovome hoce 84%.
Da li je uopste nephodno obnoviti glikogen 100%?
Da ode protein, mislim ipak da je glukoza dobro resenje nakon treninga + pravi obrok.
Sačuvana
bb
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 303

« Odgovor #90 poslato: Decembar 26, 2007, 12:20:33 posle podne »

obnavljanje glikogena je duzi proces , a i nije primaran , primarno je uspostaviti sintezu proteina , razlika u obnovi glikogena izmedju ne konzumiranj i konzumiranja glukoze nakon treninga je 16%

Sta se desava ako posle treninga ne unesemo glukozu, samo proteine? Da li ce se proteini pretvoriti u glukozu radi obnove glikogena? Ako hoce u kojoj meri hoce? Po ovome hoce 84%.
Da li je uopste nephodno obnoviti glikogen 100%?
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #89 poslato: Decembar 26, 2007, 12:02:40 posle podne »

obnavljanje glikogena je duzi proces , a i nije primaran , primarno je uspostaviti sintezu proteina , razlika u obnovi glikogena izmedju ne konzumiranj i konzumiranja glukoze nakon treninga je 16%
Sačuvana
jovo18
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1145

« Odgovor #88 poslato: Decembar 26, 2007, 11:51:40 pre podne »

A moze li neko samo kratko da mi objasni za sta sluzi dex ?! :-\
Sluzi za stimulaciju insulina. Kada udje u krvotok stimulise insulinsku reakciju. Visi nivoi insulina za sportistu znaci da ce veca kolicina glukoze(dextroze)aminokiselina, proteina, glutamina, kreatina biti transportovana u misic.Posle treninga obnavlja nivoe glikogena. Nije bas najbolja ideja da se uzima pre treninga upravo zbog burne insulinske reakcije.Za onoga koji ne trenira ona obezbedjuje vise energije i stvaranje masnih naslaga.
Sačuvana
nokidude
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 348

« Odgovor #87 poslato: Decembar 24, 2007, 09:29:13 posle podne »

uzimaj posle treninga od 0.7 do 1grama po telesnoj tezini
Sačuvana
Stranice: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 23 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.103 sekundi sa 18 upita.