TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395109 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 04:35:10 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 18 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitajte mene - ako znam odgovor neću ga kriti III deo  (Pročitano 73188 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #262 poslato: Februar 11, 2013, 11:15:56 posle podne »

Ljudi su tu pauzu posle kreatina uvek radili da bi ponovo osetili nagli uspon snage i kilaže kao kada se krene uzimati kreatin prvi put.  Naravno pauza izmeĂ°u dva uzimanja mora biti nešto duža, a time se i gubi dosta toga dobijenog kreatinom.

Recimo da za mesec dana dobije 2kg i da ti snaga skoči skladno tome. Ovo se kod kreatina dešava zbog veće explozivnosti pri kontrakciji i naravno veće izdržljivosti koju daje, a naravno kreatin vuče i vodu u mišić tako da je veći deo dobijene kilaže voda. Ukoliko bi posle mesec dana uzimanja prestao verovatno bi izgubio i snagu i tih dve kile, ali ako nastaviš da uzimaš i držiš nivo kreatina u telu na maksimumu dovoljno dugo ćeš raditi sa tim novim intenzitetom da izgradiš novi mišić.

Ta pauza po meni nikad nije imala mnogo smisla.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Genious
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 77


Never Give Up!

« Odgovor #261 poslato: Februar 10, 2013, 03:42:01 posle podne »

Pozz Alene :)

Zasto nakon konzumiranja EFX krealkalina nakon mesec dana mora da se napravi pauza mesec dana i zatim nastavi ...Da li je to obavezno ili ?
Sačuvana
Today I will do what others won't,so tomorrow I can do what others can't!
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #260 poslato: Februar 10, 2013, 10:28:27 pre podne »

Поздрав, тренирам веслање тј кајак скоро годину и по дана, а зими ко и сваке зиме пошто не идем на воду, вежбам у теретани + на тренажеру (симулатор за веслање) Е сад, до пре неких 3 месеца нисам ама баш ништа узимао, а од тад на наговор тренера/друга сам почео са 100% Whey Protein (scitec nutrition), који и даље користим (после тренинга). Од нове године сам узео Creatine Micronized (dymatize) који узимам пре и после тренинга са декстрозом, а ове недеље сам набавио и Glutamine micronized (sni). Програм ми је такав да сад кад је хладније доба идем три пута недељно у теретану и два пута недељно на трчање. Тренинзи ми се увек одвијају у вечерњим сатима од 20ч. Занима ме која би ми била најбоља комбинација са ова три тј четири суплемента (ако рачунамо и декстрозу), уз моје тренинге. Интересује ме: 1.Да ли би ми било ок да узимам глутамин(5г) + кретаин(5г) + декстрозу(20г) пре и после тренинга, а на све то и протеин који сам иначе узимао после тренинга? 2.Да ли бих требао нешто да узимам данима када немам тренинг? 3.Да ли бих требао нешто да узимам кад идем на трчање? (трчим између 40-60мин што је око 8-12км)
Висок сам 196цм и имам 100кг, 25 година.

Хвала и поздрав

Pozdrav,

Igrom slučaja trenutno radim sa jednom vrlo perspektivnom kajakašicom i moj izbor suplementacije za nju je dosta sličan tvom  - protein (blend, ali može i whey), kreatin monohidrat, multivitamin i Isostar sad dok je na pripremama.

Moja preporuka za suplementaciju je da se fokusiraš na dane kada treniraš sa tegovima i veslaš. Tim danima fokusiraj suplementaciju na trening sa tegovima kao što si i predložio, samo digni količinu glutamina na 10gr pre i posle treninga. Kreatin je OK da uzimaš po 5 gr pre/posle, ali dextrozu ostavi samo za posle treninga. Protein je OK za posle treninga, ali i u svakom drugom delu dana, ako ne uspeš da jedeš dovoljno proteina.

Na dane kada trčiš ili kada pauziraš ne treba da uzimaš kreatin i glutamin. Ukoliko ti zafali proteina u obroku popiješ šejk.

Razlog zašto ne savetuje da uzimaš kreatin na dane kada ne radiš tegove je potencijalno grčenje podlaktica. Devojka sa kojom radim je na pripremama i na poslednjem takmičenju na trenažerima primetila da ima grčeve u podlaktici, a to može biti od kreatina jer u suštini nije grčenje nego jako pumpanje podlaktica koje je i karakteristično za veslanje.

U suštini, ako na prvom mestu dovoljno povedeš računa o ishrani, a to je da jedeš kvalitetnu hranu što opet znači da ne jedeš sendviče, bureke i slično, a fokusiraš se na meso, kvalitetne Uh, voće i povrće i dodaš ovakav plan suplementacije imaćeš dobru regeneraciju i daleko bolje ćeš napredovati u veslanju.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #259 poslato: Februar 10, 2013, 10:14:26 pre podne »

Posle oporavka od bolesti i dugog perioda bez treninga očekivao bi žestoke upale i imao sam jednu, pre mesec, od tad ništa.  WTF? Gde su nestale upale, pošto sam sto posto siguran da dobro treniram!

Upala ne mora ništa da znači, nekada se dešava da nešto u telu ne funkcioniše i dobije se upala mišića kada se odradi loš trening (ne mogu to da objasnim to je neko zapažanje), a nekada se radi veoma jak trening i ne bude upala mišića.

Možda si krenuo da radiš isti trening koji si i radio pre pauze pa se telo vrlo brzo adaptiralo na ponovnu stimulaciju.

Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
eufrat
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #258 poslato: Februar 08, 2013, 01:41:01 posle podne »

Поздрав, тренирам веслање тј кајак скоро годину и по дана, а зими ко и сваке зиме пошто не идем на воду, вежбам у теретани + на тренажеру (симулатор за веслање) Е сад, до пре неких 3 месеца нисам ама баш ништа узимао, а од тад на наговор тренера/друга сам почео са 100% Whey Protein (scitec nutrition), који и даље користим (после тренинга). Од нове године сам узео Creatine Micronized (dymatize) који узимам пре и после тренинга са декстрозом, а ове недеље сам набавио и Glutamine micronized (sni). Програм ми је такав да сад кад је хладније доба идем три пута недељно у теретану и два пута недељно на трчање. Тренинзи ми се увек одвијају у вечерњим сатима од 20ч. Занима ме која би ми била најбоља комбинација са ова три тј четири суплемента (ако рачунамо и декстрозу), уз моје тренинге. Интересује ме: 1.Да ли би ми било ок да узимам глутамин(5г) + кретаин(5г) + декстрозу(20г) пре и после тренинга, а на све то и протеин који сам иначе узимао после тренинга? 2.Да ли бих требао нешто да узимам данима када немам тренинг? 3.Да ли бих требао нешто да узимам кад идем на трчање? (трчим између 40-60мин што је око 8-12км)
Висок сам 196цм и имам 100кг, 25 година.

Хвала и поздрав
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #257 poslato: Februar 08, 2013, 11:35:54 pre podne »

Posle oporavka od bolesti i dugog perioda bez treninga očekivao bi žestoke upale i imao sam jednu, pre mesec, od tad ništa.  WTF? Gde su nestale upale, pošto sam sto posto siguran da dobro treniram!
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #256 poslato: Januar 27, 2013, 09:50:04 pre podne »

Pozzdrav kreno sam u teretanu skoro i pijem Super Cuts 3 za skidanje masnoce kupljen u pansport shopu koji je odlican, sad mene zanima da li bi ja mogao da pijem i kre alkalyn s obzirom da imam 17 godina, 183cm visok i 82kg, hvala :)

Uzimanje kreatina nema mnogo veze sa tvojim godinama, tako da je odgovor da, možeš da koristiš krealkalin.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #255 poslato: Januar 27, 2013, 09:48:19 pre podne »

Koji suplement bi ste mi preporucili kao najbolje resenje za pomoc u oporavku. Neki glutamin ili nesto drugo?

Trenutno uzimam samo whey protein, kompleks vitamina i minerala i omega 3.

Mislim da ti je to dovoljno.

Šta te muči kod oporavka?
Nista narocito, samo sam pod upalama stalno. Klasicna preforsiranost, posto treniram uglavnom dva puta dnevno, prepodne radim u teretani, a popodne/uvece mma treninge. Koja je po tebi najbolja opcija za glutamin, meni nekako najlogicnije deluje Dymatize micronized glutamine?

Glutamin neće pomoći u oporavku, a što se proizvoĂ°ača tiče svaki je istog kvaliteta.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Nemanja95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #254 poslato: Januar 27, 2013, 09:37:15 pre podne »

Pozzdrav kreno sam u teretanu skoro i pijem Super Cuts 3 za skidanje masnoce kupljen u pansport shopu koji je odlican, sad mene zanima da li bi ja mogao da pijem i kre alkalyn s obzirom da imam 17 godina, 183cm visok i 82kg, hvala :)
Sačuvana
Want To Be Bigger
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 99


workout! train hard fight easy

« Odgovor #253 poslato: Januar 26, 2013, 11:18:08 pre podne »

pozdrav Alene kazu da je obrok odma posle treninga najpotrebniji,ali ja nekada ne znam sta da spremim posle muka mi je vise od rize i belog mesa :( sta bi mi preporucio ali da mogu i ja sam sebi na pravim (imam 17 godina-razumi me) hehe :D

Ja sam mislio da je doručak najbitniji ;)

Sasvim je svejedno šta ćeš da jedeš posle treninga, nemoj da se opterećuješ takvim kalkulacijama, jer to neće napraviti veliku razliku u tvom napretku.

Dovoljno je da popiješ protein posle treninga, a posle jedi šta god ti se uklapa u ishranu, jer daleko je bitinije kako se ti hraniš na duže staze, a ne šta ćeš pojesti posle jednog treninga.
Hvala od sad cu da se prdzavam ovog :D
Sačuvana
workout brate!
Shomynem
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #252 poslato: Januar 26, 2013, 11:05:59 pre podne »

Koji suplement bi ste mi preporucili kao najbolje resenje za pomoc u oporavku. Neki glutamin ili nesto drugo?

Trenutno uzimam samo whey protein, kompleks vitamina i minerala i omega 3.

Mislim da ti je to dovoljno.

Šta te muči kod oporavka?
Nista narocito, samo sam pod upalama stalno. Klasicna preforsiranost, posto treniram uglavnom dva puta dnevno, prepodne radim u teretani, a popodne/uvece mma treninge. Koja je po tebi najbolja opcija za glutamin, meni nekako najlogicnije deluje Dymatize micronized glutamine?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #251 poslato: Januar 26, 2013, 09:18:03 pre podne »

pozdrav Alene kazu da je obrok odma posle treninga najpotrebniji,ali ja nekada ne znam sta da spremim posle muka mi je vise od rize i belog mesa :( sta bi mi preporucio ali da mogu i ja sam sebi na pravim (imam 17 godina-razumi me) hehe :D

Ja sam mislio da je doručak najbitniji ;)

Sasvim je svejedno šta ćeš da jedeš posle treninga, nemoj da se opterećuješ takvim kalkulacijama, jer to neće napraviti veliku razliku u tvom napretku.

Dovoljno je da popiješ protein posle treninga, a posle jedi šta god ti se uklapa u ishranu, jer daleko je bitinije kako se ti hraniš na duže staze, a ne šta ćeš pojesti posle jednog treninga.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Want To Be Bigger
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 99


workout! train hard fight easy

« Odgovor #250 poslato: Januar 25, 2013, 10:42:10 posle podne »

pozdrav Alene kazu da je obrok odma posle treninga najpotrebniji,ali ja nekada ne znam sta da spremim posle muka mi je vise od rize i belog mesa :( sta bi mi preporucio ali da mogu i ja sam sebi na pravim (imam 17 godina-razumi me) hehe :D
Sačuvana
workout brate!
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #249 poslato: Januar 25, 2013, 10:21:10 posle podne »

Koji suplement bi ste mi preporucili kao najbolje resenje za pomoc u oporavku. Neki glutamin ili nesto drugo?

Trenutno uzimam samo whey protein, kompleks vitamina i minerala i omega 3.

Mislim da ti je to dovoljno.

Šta te muči kod oporavka?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #248 poslato: Januar 25, 2013, 10:20:41 posle podne »

pa npr. konkretno vi u pansportu imate dosta veliku ponudu t.bustera,sa velikim rasponima u cenama.. neki imaju samo jedan sastojak,neki su kompleksniji sa raznim kombinaciijama biljaka koje obicni smrtnici nisu culi :) i verovatno samo vi profesionalci (koji su dobili sve na testiranje) imate pravu sliku o tome koji preparat je precenjen i marketinski trik da se uzmu pare, a za koji vredi izdvojiti novac. cesto igra ulogu i brend pa cemo nekad skupo placati ime a dobiti isti efekat sa mnogo jeftinijim preparatom. sta je za mene dobijeno? pa da se posle AS nivo prirodnog testosterona sto pre vrati na normalu! u sustini moje pitanje bi bilo da li uopste traziti pomoc biljnih preparata (koje reklamiraju kao svemoguce) ili se obratiti starom dobrom receptu (hcg,tamoxifen...) samo mozda nije bilo primereno za ovu temu pa sam pitao za bulbin.

Koji god tribulus da uzmeš radiće, ni jedan tribulus neće biti efikasnjiji od drugog.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stranice: [1] 2 3 ... 18 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.127 sekundi sa 17 upita.