TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394964 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 04:32:38 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Plazma i mleko  (Pročitano 25372 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #49 poslato: Maj 30, 2011, 04:06:30 posle podne »

mislim da je vreme da zaključavamo ovu temu... postovi su totalno otišli u OFF...
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #48 poslato: Maj 28, 2011, 07:14:17 posle podne »

Ovo nije nikakva prozivka, ja nisam besan ni na koga, samo mislim da treba da se razjasne neke stvari.  :)


Tebe nece jer ti treniras fudbal, nasuprot tome ja nemam previse aerobnih aktivnosti, moju formu striktno diktira ishrana, nevezano sto sam sada na dijeti, ja veci deo godine(fakultetska godina) nemam vremena ili ne mogu da organizuje aerobne aktivnosti da bi sagorevao visak kalorija, vecinom ili slusam predavanja ili ucim za racunarom(programer) tako da tu odlazi 0 kalorija viska.

I tako jedan % ljudi ovde zivi slican ritam zivota i onda dodje neko ko moze da pojede sve sto imaju na meniju u mekdonaldsu i ne dobije gram sala, posle prica meni kako mogu da jedem plazmu i mogu litar mleka na dan i mogu vodenicarsko blago itd. I polako do nove godine ja opet ne mogu da udjem u pantalone sa mature.

Gledano iz perspektive normalnog coveka, cm- ili 2 cm struka vise ne cini veliku razliku, cak sta vise to je bacanje vremena i mlacenje prazne slame, naravno iz njihove perspektive, ali ja/mi ne treniramo toliko puno zbog drugih koliko zbog sebe i ja primecujem razliku, ja hocu svoj six pack pa ako to znaci da treba da batalim plazmu, naravno da cu to uraditi.

I sada naravno ostajete vi sto trenirate vise sportova, fino bi bilo da u svoje postove dodate i cime se sve bavite, i stavite doznanja drugima koliko kcal trosite vi, da bi pocetnik, koji jos ide u srednju skolu, dize tegove 4x/nedeljno, subotom s drustvom uvece gleda americku pitu 12 deo, nedeljom jede rostilj na vikendici, razumeo sta mu vi piseta. Ovo se narocito odnosi na Mirku, jer msm devojke ce se ugledati na tebe, i recimo iz ovoga sa plazmom zakljucuju da je sve ok ujutru i umereno.    PA one vec jedu sve i to umereno, pa zasto ona ne izgledaju bolje???? Mozda bi trebalo da im napises sta ti tacno jedes, koliko treniras, koji supsi i ostalo, pa ce onda da shvate odkud tebi prostora za junk.

I na kraju, ono sto pravi sve ovo sto sam napisao do sada bespoentnim je da, plazma je beskorisna, nista u njoj nema preveliku vrednost sa bb strane, i na milion strana se prica, sto manje drkas secer to bolje po tebe. Ako je do ukusa ja i dalje preferiram schwarzwald torte. :D


On je dobio odgovor u skladu sa svojim zeljama i pitanjem,nema 20 kg viska niti mu je ishrana duzi period sredjena da bi odmah izbacio sav Junk,a i nije profi BB da ce mu skoditi malo losih uh,a i kao sto su mu potrebni "brzi" uh,tako su mu potrebni i "spori",a ako je plazma jedini spori uh u toku dana i to za dorucak onda nece imati problem,jer takav je zakljucak po info koje je on dao. ;) A sto se tice Svarcvald torte,OBOZAVAM JE. :D
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #47 poslato: Maj 28, 2011, 04:02:36 posle podne »

(Naravno, imaj na umu da su kafa i votka došla on-top silnih doza svega i svačega, pa onda tek mo'š misliti...)
Znam, zato me cudi da ih sad alkohol i kafa osuse, pored tolko dostupnih tabletica diuretika i sl.

A ja sto znam o alkoholu, nista ne valja. Kad se setim svih dejstava zagorca mi pivo, spao sam na jednocifren broj pijanki od pocetka godine...
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #46 poslato: Maj 28, 2011, 03:20:15 posle podne »

A jel ima neko objasnjenje za ovu Kevinovu vodku i kafu? (Bio  ::) ?)

Izbacivanje vode verovatno. Kofein je šta - diuretik. Alkohol tipa votke pojčava isparavanje iz tebe, pa još doda na "šredovanje". Pretpostavljam da je tako nešto u pitanju, mada iskreno nemoj da me držiš za reč...

Efekti alkohola mi nisu specijalnost, pa je i meni prilično enigma. Mada kapiram da je dehidracija ključ jelte. (Naravno, imaj na umu da su kafa i votka došla on-top silnih doza svega i svačega, pa onda tek mo'š misliti...)
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #45 poslato: Maj 28, 2011, 10:11:31 pre podne »

A jel ima neko objasnjenje za ovu Kevinovu vodku i kafu? (Bio  ::) ?)

Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #44 poslato: Maj 28, 2011, 01:04:20 pre podne »

Ko moze da jede plazmu i mleko a da ima dobru defku (pri tome mislim i misicnu masu a ne da je kost i koza)  svaka mu cast na takvoj genetici.
Sačuvana
Markovic
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 177


« Odgovor #43 poslato: Maj 28, 2011, 12:56:59 pre podne »

A na definiciji samo palacinke sa plazmom i eurokremom jer banane goje

Pola sata sam se smejao! :D :D :D

takodje!!! :D :D :D
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #42 poslato: Maj 28, 2011, 12:25:34 pre podne »

Ne, nisam. ;D
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #41 poslato: Maj 28, 2011, 12:23:25 pre podne »

Realno, mogao si. ;D :D
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #40 poslato: Maj 28, 2011, 12:18:07 pre podne »

vratimo se u kameno doba, doba pecinskih ljudi i indijanaca... zamislite njih kako jedu mleko i plazmu :) danas se chovek toliko razmazio i nikad mu nije dosta!! samo divljach i stvari shto trche na 2 noge!! :D

da, ali kakva je voda bila u to vreme, vazduh, zemljiste, nije bilo hranjenja zivotinja hormonima, pesticida, emulgatora i genetski modifikovane hrane, zagadjenosti, itd itd.... 

Čeeeeekaj - ti hoćeš da kažeš da je njima bilo bolje?

ha ja onda dodjem indijanka ... ne vidim cemu toliki atak na plazmu...

Lol - za indijanke je uvek važilo da izgledaju super. ;)

ma da kazem ja, torte, palacinke, cips, sokovi, alkohol sve to valja, samo je bitan tajming -_-
Javna tajna svih bildera je 7 palacinki sa plazmom i bananama i eurokremom za dorucak i u PWM ide 1/2kg  schwarzwald torte. Naravno tortu dobro promesati u pivu i popiti odmah nakon treninga. Treba probati razlicita piva jer svakog pivo drugacije pogadja te treba pivo cesto menjati.

I inace voce>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>plazma tako da ne vidim ni jedan razlog sa strane bb zasto bi neko uzimao plazmu.

Koliko god zvučalo čudno, čak i stvari kao alkohol mogu da naĂ°u nekakvu primenu zbog svog fiziološkog efekta (a da ne mislim na napijanje).
Pogledaj ovo ako nisi ali obavezno (!) ... Ronnie Coleman: The Undiscovered Footage (episode 4) Taman me je potsetilo da smešam - ma videćeš. :D ;D

A na definiciji samo palacinke sa plazmom i eurokremom jer banane goje

Kako drugačije?! ;D

ma da kazem ja, torte, palacinke, cips, sokovi, alkohol sve to valja, samo je bitan tajming -_-
Javna tajna svih bildera je 7 palacinki sa plazmom i bananama i eurokremom za dorucak i u PWM ide 1/2kg  schwarzwald torte. Naravno tortu dobro promesati u pivu i popiti odmah nakon treninga. Treba probati razlicita piva jer svakog pivo drugacije pogadja te treba pivo cesto menjati.

I inace voce>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>plazma tako da ne vidim ni jedan razlog sa strane bb zasto bi neko uzimao plazmu.

Ne znam da li ovo ima veze sa mnom i ne znam da li sam neshto pogreshno pitao... Volim da jedem plazmu, nisam mislio da ce mi ona pomoci, nego sam pitao samo da li ce me sputavati u cilju... Ali vidim ovde ljudi ako ne znash nece ti lepo reci i ispraviti nego ce krenuti da prozivaju... Veoma lepo

Svi ovde idu u off (a i način izražavanja nekih forumaša prosto ima buntovnički ton :P)... Ne shvataj lično. Ja sam ti lepo rekao šta mislim o plazmi. Slobodno po nekad, tempiraj je kad su ti potrebni hidrati i prati da li se negativno/pozitivno odražava na rezultate (tipa tokom mesec dana) i znaćeš sam. ;)


(realno možda sam i mogao manje od 3 strane da uzmem ovim postom?! :D)
Sačuvana
1Sasha3
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 186


Believe in yourself when no one else does.

« Odgovor #39 poslato: Maj 27, 2011, 10:35:35 posle podne »

A na definiciji samo palacinke sa plazmom i eurokremom jer banane goje

Pola sata sam se smejao! :D :D :D
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #38 poslato: Maj 27, 2011, 08:53:18 posle podne »

Slžame se sa Mirkom i sa Nickyjem itd.. stvar je u tome što ovde na forumu često nema mesta (ili ima previše mesta) za savete pojedinicima a bez dovoljno detalja...
uz toleranciju i strpljenje naćićemo pravi odgovor za sve, a on verovatno glasi da svako treba da eksperimentiše na sebi i vidi šta mu odgovara :)
Velika većina ljudi ovde na forumu koja je postogla velime rezultate nije to uradile iz prvog nego nakon mnogo neuspašnih i manje uspešnih pokušaja i konačno našla svoj balans UH, protein i sl.
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #37 poslato: Maj 27, 2011, 06:04:34 posle podne »

Ovo nije nikakva prozivka, ja nisam besan ni na koga, samo mislim da treba da se razjasne neke stvari.  :)


Tebe nece jer ti treniras fudbal, nasuprot tome ja nemam previse aerobnih aktivnosti, moju formu striktno diktira ishrana, nevezano sto sam sada na dijeti, ja veci deo godine(fakultetska godina) nemam vremena ili ne mogu da organizuje aerobne aktivnosti da bi sagorevao visak kalorija, vecinom ili slusam predavanja ili ucim za racunarom(programer) tako da tu odlazi 0 kalorija viska.

I tako jedan % ljudi ovde zivi slican ritam zivota i onda dodje neko ko moze da pojede sve sto imaju na meniju u mekdonaldsu i ne dobije gram sala, posle prica meni kako mogu da jedem plazmu i mogu litar mleka na dan i mogu vodenicarsko blago itd. I polako do nove godine ja opet ne mogu da udjem u pantalone sa mature.

Gledano iz perspektive normalnog coveka, cm- ili 2 cm struka vise ne cini veliku razliku, cak sta vise to je bacanje vremena i mlacenje prazne slame, naravno iz njihove perspektive, ali ja/mi ne treniramo toliko puno zbog drugih koliko zbog sebe i ja primecujem razliku, ja hocu svoj six pack pa ako to znaci da treba da batalim plazmu, naravno da cu to uraditi.

I sada naravno ostajete vi sto trenirate vise sportova, fino bi bilo da u svoje postove dodate i cime se sve bavite, i stavite doznanja drugima koliko kcal trosite vi, da bi pocetnik, koji jos ide u srednju skolu, dize tegove 4x/nedeljno, subotom s drustvom uvece gleda americku pitu 12 deo, nedeljom jede rostilj na vikendici, razumeo sta mu vi piseta. Ovo se narocito odnosi na Mirku, jer msm devojke ce se ugledati na tebe, i recimo iz ovoga sa plazmom zakljucuju da je sve ok ujutru i umereno.    PA one vec jedu sve i to umereno, pa zasto ona ne izgledaju bolje???? Mozda bi trebalo da im napises sta ti tacno jedes, koliko treniras, koji supsi i ostalo, pa ce onda da shvate odkud tebi prostora za junk.

I na kraju, ono sto pravi sve ovo sto sam napisao do sada bespoentnim je da, plazma je beskorisna, nista u njoj nema preveliku vrednost sa bb strane, i na milion strana se prica, sto manje drkas secer to bolje po tebe. Ako je do ukusa ja i dalje preferiram schwarzwald torte. :D



 Decko je postavio konkretno pitanje za njega i dobio odgovor . Koliko se ja secam moj odgovor je glasio da ako nije sklon gojenju i kao sto je rekao dosta se trosi, naravno da moze sebi da priusti mleko i plazmicu povremeno ako to voli . Znaci odgovorila sam konkretno jednoj osobi a ni u jednom momentu nisam rekla da svi treba tako da rade.
Ja ne mogu govoriti kako se ja hranim jer je svako osoba za sebe i ne vazi za svakog isto. Sa ovim sam zavrsila ovu temu.
Sačuvana
nickey
Gost
« Odgovor #36 poslato: Maj 27, 2011, 05:26:42 posle podne »

Ovo nije nikakva prozivka, ja nisam besan ni na koga, samo mislim da treba da se razjasne neke stvari.  :)


Tebe nece jer ti treniras fudbal, nasuprot tome ja nemam previse aerobnih aktivnosti, moju formu striktno diktira ishrana, nevezano sto sam sada na dijeti, ja veci deo godine(fakultetska godina) nemam vremena ili ne mogu da organizuje aerobne aktivnosti da bi sagorevao visak kalorija, vecinom ili slusam predavanja ili ucim za racunarom(programer) tako da tu odlazi 0 kalorija viska.

I tako jedan % ljudi ovde zivi slican ritam zivota i onda dodje neko ko moze da pojede sve sto imaju na meniju u mekdonaldsu i ne dobije gram sala, posle prica meni kako mogu da jedem plazmu i mogu litar mleka na dan i mogu vodenicarsko blago itd. I polako do nove godine ja opet ne mogu da udjem u pantalone sa mature.

Gledano iz perspektive normalnog coveka, cm- ili 2 cm struka vise ne cini veliku razliku, cak sta vise to je bacanje vremena i mlacenje prazne slame, naravno iz njihove perspektive, ali ja/mi ne treniramo toliko puno zbog drugih koliko zbog sebe i ja primecujem razliku, ja hocu svoj six pack pa ako to znaci da treba da batalim plazmu, naravno da cu to uraditi.

I sada naravno ostajete vi sto trenirate vise sportova, fino bi bilo da u svoje postove dodate i cime se sve bavite, i stavite doznanja drugima koliko kcal trosite vi, da bi pocetnik, koji jos ide u srednju skolu, dize tegove 4x/nedeljno, subotom s drustvom uvece gleda americku pitu 12 deo, nedeljom jede rostilj na vikendici, razumeo sta mu vi piseta. Ovo se narocito odnosi na Mirku, jer msm devojke ce se ugledati na tebe, i recimo iz ovoga sa plazmom zakljucuju da je sve ok ujutru i umereno.    PA one vec jedu sve i to umereno, pa zasto ona ne izgledaju bolje???? Mozda bi trebalo da im napises sta ti tacno jedes, koliko treniras, koji supsi i ostalo, pa ce onda da shvate odkud tebi prostora za junk.

I na kraju, ono sto pravi sve ovo sto sam napisao do sada bespoentnim je da, plazma je beskorisna, nista u njoj nema preveliku vrednost sa bb strane, i na milion strana se prica, sto manje drkas secer to bolje po tebe. Ako je do ukusa ja i dalje preferiram schwarzwald torte. :D

Sačuvana
Xenia
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 151


« Odgovor #35 poslato: Maj 27, 2011, 05:10:05 posle podne »

Realno, koliko sam ja ukapirala chitajuci po forumu shto se tiche UH ti je bitno prvo odrediti da li radis neku definiciju ili masu ili samo odrzavanje tezine.. neka najmanja kolicina UH koja ti pa da i nishta ne radish nece nashkoditi jeste 50g dnevno. Svako ko kaze nesto protiv UH nema pojma o osnovnim biohemijskim procesima u organizmu. Nemash li ih dovoljno, tvoji misici ce se razgradjivati, od aminokiselina ce se stvarati glukoza.. ti sam proceni koliko je to tebi potrebno i kad sto se tiche njihovog unosa.Da li ce to biti plazma ili neko voce ili slozeni UH tipa pirinca i ovsenih svejedno, bitne su kolicine i pravilan tajming kad ih uzimas. Dacu ti jedan odlichan link vezano za to, prochitaj -koristice ti !
http://www.building-body.com/ugljikohidrati-koliko-je-potrebno.html
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 17 upita.