TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395224 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 30, 2024, 04:11:00 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: pitanje?  (Pročitano 16688 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #54 poslato: Septembar 15, 2011, 05:11:20 posle podne »

Javi misae ako bude neki problem....
Sačuvana
stefan ilic ilke
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 79


jaa

« Odgovor #53 poslato: Septembar 08, 2011, 05:11:32 posle podne »

e ok hvala vam na odgovoru :D
Sačuvana
misae
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 181

"Tko trci, taj ne hoda" Alan Ford

« Odgovor #52 poslato: Septembar 05, 2011, 11:08:40 posle podne »

Cao svima jedva sam nasao ovu temu...Ognjene terapija je bila pun pogodak sada je sve uredu hvala jos jednom....
Hteo sam da pitam jos nesto....zasto kada radim recimo grudi sa velikim opterecenjem 3-5 ponavljaja misic ne krene odmah da me zateze i bolucka nego tek nakon jednog minuta pauze....dakle gotovo celih 60sekundi nista a onda krene neka reakcija i tek tada znam da sam ga pogodio...isto to mi se desava sa bilo kojom grupom misica? Sta se to desava? Hvala
Drago mi je da smo popravili stvar!  :) U pitanjju koje si postavio radi se najverovatnije o metaboličkom profilu tvog organizma... može imati veze i sa poremećajem elektrolita u krvi zbog vrućina i znojenja.... u svakom slučaju mislim da nema većeg značaja - uzimaj tečnosti, povremeno magnezijum i ISTEZANJE NA KRAJU TENINGA...

pozz
Ok Ogy hvala

_________________________
I have added cool emoticons to this message.
To see them go to http://x.exps.me?f2460de1c8e00ddfd956cc3731e72af4
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #51 poslato: Septembar 04, 2011, 10:28:06 posle podne »

Cao svima jedva sam nasao ovu temu...Ognjene terapija je bila pun pogodak sada je sve uredu hvala jos jednom....
Hteo sam da pitam jos nesto....zasto kada radim recimo grudi sa velikim opterecenjem 3-5 ponavljaja misic ne krene odmah da me zateze i bolucka nego tek nakon jednog minuta pauze....dakle gotovo celih 60sekundi nista a onda krene neka reakcija i tek tada znam da sam ga pogodio...isto to mi se desava sa bilo kojom grupom misica? Sta se to desava? Hvala
Drago mi je da smo popravili stvar!  :) U pitanjju koje si postavio radi se najverovatnije o metaboličkom profilu tvog organizma... može imati veze i sa poremećajem elektrolita u krvi zbog vrućina i znojenja.... u svakom slučaju mislim da nema većeg značaja - uzimaj tečnosti, povremeno magnezijum i ISTEZANJE NA KRAJU TENINGA...

pozz
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #50 poslato: Septembar 04, 2011, 08:19:33 posle podne »

Cao,imam pitanje u vezi proteina.Da li protein utice na enzime jetre i koliko je stetno unositi protein u vecim kolicinama i isto tako za gejner,da li ga valjda piti i na sta utice tj na koji organ najvise? Hvala unapred.


Mogao si slobodno otvoriti novu temu..
protein surutke u prahu ne utiče negativno ni na jedan organ.. štza više on utiče povoljno na regenrecaiju organa, posebno jetre...
gejner je pun šećera tako da najviše utiče na gušteraču (pankreas) i ne bi ga trebalo piti više od preporučene doze jer podiže brzo i visoko nivo šećera u krvi
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #49 poslato: Septembar 03, 2011, 12:25:16 posle podne »

Cao,imam pitanje u vezi proteina.Da li protein utice na enzime jetre i koliko je stetno unositi protein u vecim kolicinama i isto tako za gejner,da li ga valjda piti i na sta utice tj na koji organ najvise? Hvala unapred.


Prosto nema potrebe konzumirati vise proteina nego sto ti je potrebno. To je opet individualno u zavisnosti dal treniras, dal si rekreativac, profesionalac. U principu ne bi trebalo unositi vise od 2 gr proteina po kilogramu telesne tezine. Kao prvo ako unosis vise proteina nego sto ti je potrebno, dal putem hrane ili suplemenata visak ce se skladistiti u telu kao mast, a naravno mozes opteretiti i jetru i bubrege. Ali isto ti to vazi za bilo sta sto je preterano, tipa za vitamine i minerale koji su vise nego pozeljni, ali naravno da ne treba unositi vece kolicine od preporucenih.
Sačuvana
stefan ilic ilke
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 79


jaa

« Odgovor #48 poslato: Septembar 02, 2011, 10:13:55 posle podne »

Cao,imam pitanje u vezi proteina.Da li protein utice na enzime jetre i koliko je stetno unositi protein u vecim kolicinama i isto tako za gejner,da li ga valjda piti i na sta utice tj na koji organ najvise? Hvala unapred.
Sačuvana
misae
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 181

"Tko trci, taj ne hoda" Alan Ford

« Odgovor #47 poslato: Septembar 01, 2011, 11:38:05 posle podne »

Cao svima jedva sam nasao ovu temu...Ognjene terapija je bila pun pogodak sada je sve uredu hvala jos jednom....
Hteo sam da pitam jos nesto....zasto kada radim recimo grudi sa velikim opterecenjem 3-5 ponavljaja misic ne krene odmah da me zateze i bolucka nego tek nakon jednog minuta pauze....dakle gotovo celih 60sekundi nista a onda krene neka reakcija i tek tada znam da sam ga pogodio...isto to mi se desava sa bilo kojom grupom misica? Sta se to desava? Hvala
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #46 poslato: Jul 30, 2011, 03:15:20 posle podne »

potpuno saosećam sa bolovima.. i ja sam imala slične tegobe.
nadam se da će uz datu terapiju uskoro biti bolje.. javi se sa update-om
Sačuvana
misae
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 181

"Tko trci, taj ne hoda" Alan Ford

« Odgovor #45 poslato: Jul 30, 2011, 02:21:15 posle podne »

Ognjene jako sam zahvalan na svemu vidim da bez svake sunje poznajete gradivo...i vidim da ste apsolutno upravu sto se tice nastanka problem...Istina je da puno hodam kao i da sam teskas od blizu 100kg ali i da dosta trcim....jednostavno sam navucen na trcanje, to je ono "kardio trcanje" bez forsiranja lagan tempo koji odgovara mom disanju i srcu u duzini od 2h bez prestanka,svakog dana svakog drugog dana bez pravila...E teren po kome trcim je nezgodan naime... Ja sam Nislija i pored reke Nisave ima dobar deo uredjenog keja koji ja zbog guzve izbegavam tako da trcim na drugom delu tzv>"divlji kej" gde je teren zemlja tvrda sa kamenjem malo trave i brazdama tako da je verovatno taj teren doveo do toga...Sve u svemu jos jednom hvala na terapiji i vremenu javicu promene...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #44 poslato: Jul 30, 2011, 09:23:05 pre podne »

pozdrav! u pitanju je najverovatnije periostitis tibiae, tj nadražaj omotača kosti. razlog je iritacija na pripoju mišića na tom delu kosti - u pitanju je mišić tibialis anterior, tj mišić koji podiže stopalo pri hodu. uzrok je forsirana aktivnost koja opterećuje mišić, posebno naglo forsiranje trčanja, dugih hodanja... trčanje na tvrdoj podlozi provocira nastanak ovog sindroma. terapija - smanjenje aktivnosti, prekid trčanja do prestanka simptoma, diklofenak duo 1x1 3 dana, lokalno - hladjenje, 3 dana, lioton gel 7 dana na mesto bola 2x dnevno. postepeno vraćanje u aktivnost, izbegavati trčanja na tvrdoj podlozi. ukoliko ne bude poboljšanja dolazi u obzir i fizikalna terapija....
javi kako napreduješ ...
Sačuvana
misae
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 181

"Tko trci, taj ne hoda" Alan Ford

« Odgovor #43 poslato: Jul 30, 2011, 12:29:38 pre podne »

Danijela ja bih vas pitao...Podkolenica,na nozi dakle prednja strana ispod kolena negde na sredini je kost...E sad mene nesto boli odmah do kosti..Dali je tu neki misic ili tetiva boli dok hodam...Sta to moze da bude ne cima mi se do lekara...Hvala
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #42 poslato: Jun 19, 2011, 09:45:37 posle podne »

Često smo ga preporučivali pre fancy preparata koje imamo sad, a i sama sam ga uzimala...
to je neka klasična kombinacija dva elemneta koja zaista rade posao...
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #41 poslato: Jun 18, 2011, 03:43:05 posle podne »

Moj komp jeste malo 'pukao', ali ne vidim text ispod linka koji sam postavila... pitanje je bilo da li neko ima iskustva sa navedenim preparatom i kakva su...
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #40 poslato: Jun 18, 2011, 03:38:48 posle podne »

http://www.pansport.rs/Zastita-zglobova/NI044-MSM-Glucosamine-Double-Strength.html
Je l' neko probao preparat, kakva su iskustva? Dopada mi se sastav i sinergijsko dejstvo komponenti, uzela bih ga preventivno.
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.114 sekundi sa 17 upita.