TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396066 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: lamni

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 08, 2024, 11:14:20 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Zoltan Kozma)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 5 6 [7] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koju opremu prava teretana mora da ima?  (Pročitano 24407 puta)
nickey
Gost
« Odgovor #4 poslato: Jul 18, 2011, 01:41:06 posle podne »

Nisam ogorcen ali ziva istina je da mali % ljudi u teretani izgleda dobro ili je na pravom putu da izgleda dobro, to je kao kada bi u kosarkaskom timu imao vise od pola igraca koji ne znaju igrati. Ne kazem ja da ti treba da izbacujes neistomisljenike ali da budes pedagog u toj tvoj teretani, da ucis ljude pravom treningu i da koliko toliko iskorenis zablude.

Da napravis atmosferu jakog treninga i onda ja(ljudi kao ja) necu dolaziti samo zbog toga da bi se savetovao samo sa tobom nego ce biti pravo uzivanje trenirati u toj tvoj teretani gde me nece mrzeti razmenjujem misljenja sa ljudima i gde cu stvarno biti clan tog community-ja.


A ako krenes putem kapitalizma, sto vise to bolje, onda izgradi ti wellness centar sa teretanom i fitnessom i saunom i svim drugim dodacima, i onda ce biti kao pansport forum, ok zaradjivaces bolje, ali neces biti hardcore :) Dosao bi i onda tu ali bi bio kao i sada sto idem u teretanu, duh i niko me ne bi znao.

I nemoj mi odma govoriti kao je to neko utopijsko vidjenje kad nije jer postoji sigurno preko 100 ljudi u NS i okolini koji bi dosli tu da treniraju.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #3 poslato: Jul 18, 2011, 01:10:09 posle podne »

LOL, zvučiš pomalo ogorčeno, ali moji principi nisu i tvoji principi ili čak ako se naši principi poklapaju onda se eventualno neće poklapati sa principima nekih drugih ljudi. Upravo zato sam i pitao za mišljenje koje bi sprave bile korisne za sve koji su zainteresovani za sam sport, pošto ako nam je namera da sport približimo što većem broju ljudi onda to mora da se obavi na takav način da ih sama okolina dovoljno privuče.

E sad, lično smatram da sprave koje su u teretani nemaju mnogo veze sa time kako se trenira. Znam da ima dosta teretana sa ozbiljnom opremom, pa opet nemaju ozbiljne vežbače.

Isto tako sam video da retko ko po teretanama može da radi sa bućicama većim od 30kg. Nema mnogo momaka, a ni devojaka koje zalaze u terotriju bućica preko 30kg koja god da je vežba u pitanju, a i oni koji to rade više izvode neke sumnjive pokrete za koje nisam siguran čemu služe.

Ali Hack mašina i jedna heavy duty pressa su definitvno obavezne što se mene tiče, tu se slažem sa tobom.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
nickey
Gost
« Odgovor #2 poslato: Jul 18, 2011, 12:59:44 posle podne »

Iz principa nemoj da imas pek dek i one vaginalne sprave u teretani, seka perse nauci pravom treningu. Isto iz principa bas nemoj da  stavis bajs i traku i onda nauci ljude da jedan odlazak bajsom do pijace je koristan koliko i to njihovo verglanje.
Sprava za hack cucanj nije losa, podebljaj asortiman bucica ili bar uzmi dve sipke na koje moze malo vise od 25kg da se nabaci. Definitivno nabavi jedan pojas za otezavanje prilikom propadanja i zgibova.

Lupi samar svakom ko krene da prica o plazmi, mleku i bananama i lupi samar svakom ko radi plitki cucanj.

Zabrani rec fitness, njima pucaj u kolena, onu pilates loptu na koplje natakni i izlozi na ulazu kao upozorenje :)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #1 poslato: Jul 18, 2011, 09:11:25 pre podne »

Neko moj plan je da jednog dana u nekoj doglednoj budućnosti otvorim svoju teretanu. Posle ovih 17 godina koje sam proveo po raznim teretanama primetio sma da se u Srbiji javlja šema po kojoj se teretane grade.

Obavezno se u svakoj nalaze bar jedna ravna i jedna kosa klupa i minimum jedna Smith mašina. Tu je onda set lat mašina, kod "boljih" je to kombinacija Cable cross - a, donjeg kotura, jedne solo tricpes lat sajle i jedan gornji kotur za leĂ°a.

Potom imamo ravne i kose klupe sa podesivim nagibom, asortiman bućica do 25kg, i eventualno prateća oprema tipa abb rolera i ručki za sklekove.

Naravno postoji bar jedna vertikalna rimska stolica sa vratilom i paralelnim razbojem i asortiman klupi za trbušnjake.

E sad ono što se reĂ°e viĂ°a po teretanama je solidan stalak za čučanj i ono što još nisam video u Novom Sadu, a to je ram za čučanj i naravno ostale vežbe.

Olimpijske šipke i tegovi se lagano uvlače i mainstream kulturu teretana, ali većina ih i dalje funkcioniše na starim fi 28 tegovima...

Naravno kardio program se svodi na stacionarne bajkove, jeftine trake itd. U stvari kardio program deli teretane od fitnss centara i kvalitet je obrnuto proporcionalan.



E sad mene interesuje šta je vaše mišljenje o potrebnoj opremi u svakoj ozbiljnoj teretani, a da pri tome može zadovoljiti potrebe širokog opsega klijentele, od rekreativaca i domaćica do profi sportista?

Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stranice: 1 ... 5 6 [7] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.115 sekundi sa 17 upita.