TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 02:07:07 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: daj neki gejner  (Pročitano 9698 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #32 poslato: Avgust 09, 2011, 03:33:03 posle podne »

Baš to.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #31 poslato: Avgust 09, 2011, 03:31:04 posle podne »

E o tome ti pricam,sto bi u prevodu znacilo da ti licno da zelis mozes uzeti mericu geinera pre treninga kao i za vreme treninga a nece ti skoditi nesto posebno.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #30 poslato: Avgust 09, 2011, 03:29:31 posle podne »

Kao što rekoh, meni odgovara šećer u smislu da mi ništa negativno ne čini(ne pada mi naglo nivo šećera, nema pospanosti, zamora, zevanja, bla, bla...), ali nisam dovoljno dugo testirao da vidim da li bi mi takav pristup doneo nešto pozitivno.  :-\ Znači, mogu bez problema da unosim šećer pre/tokom treninga.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #29 poslato: Avgust 09, 2011, 03:20:19 posle podne »

To je opet veoma diskutabilna tema oko secera za vreme treninga kao i pre.Znam ljude kojima jednostavno prija pre i za vreme treninga sto opet govori da nismo svi isti.Nije rec o velikim kolicinama ali opet je secer  u pitanju.E sada jel dobar ili nije? za nas mozda ne ali njima odgovara.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #28 poslato: Avgust 09, 2011, 03:16:55 posle podne »

Mada, moram da napomenem, da postoje gurui koji zagovaraju proste hidrate pre treninga i to u kombinaciji sa nekim oblikom aminokiselina(ne mislim na vežbače koji koriste insulin, već na klasične naturalce). Ja sam iz radoznalosti nekoliko puta probao kombinaciju Ultra Fuel + EAA pre i tokom treninga i prijalo mi je. Ni traga od nekog insulinskog šoka koji bi negativno uticao na moj trening. Nisu bile prevelike doze šećera, 5-10g pre, još toliko tokom i još toliko na kraju treninga. To znači da sam konstantno održavo povišeni nivo šećera u krvi tokom tog perioda i nije bilo mesta da doĂ°e do pada.

Ipak, vratio sam duboko ukorenjenim standardima suplementacije - nema šećera pre i tokom treninga. :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #27 poslato: Avgust 09, 2011, 01:19:43 posle podne »

Dobro nisam upoznat sa gainerima i njihovim sastojcima tek sam danas nesto citao.
A sto se tice ishrane trudim se da imam 5-6 obroka u danu, visoko proteinski obroci, i obroci bogati prostim ugljenim hidratima pred trening ne jedem masno, nezasicene masti uzimam iz badema,lesnika posle treninga i tako.Trudim se i dosta salate da jedem.


prosti ugljeni hidrati ti ne trebaju pre treninga nikako... izazivaju nagli skok šećera u krvi što znači da ubrzo sledi nagli pad šećera i da ćeš se osećati loše, pospano, i nećeš imati snage za trening...

dakle pre treninga samo složene hidrate jedeš... a posle treninga može malo prostih šećera, i posle pola sata- sat obrok sa složenim hidratima i proteinima
Sačuvana
quellilo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #26 poslato: Avgust 08, 2011, 08:54:03 posle podne »

Dobro nisam upoznat sa gainerima i njihovim sastojcima tek sam danas nesto citao.
A sto se tice ishrane trudim se da imam 5-6 obroka u danu, visoko proteinski obroci, i obroci bogati prostim ugljenim hidratima pred trening ne jedem masno, nezasicene masti uzimam iz badema,lesnika posle treninga i tako.Trudim se i dosta salate da jedem.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #25 poslato: Avgust 08, 2011, 08:40:07 posle podne »

Meni se iz tvojih postova čini da nisi baš dobro shvatio ovu materiju oko izgradnje mišićne mase. Treba ti biti cilj da, sa dobrom ishranom i suplementacijom, stvoriš što više kvalitetne mase(čitaj: mišiće), a ne samo da vaga pokaže bilo kakvih 5 ili 10kg više. Nećeš imati šta da "oblikuješ", kako ti reče, ako su to 10kg sala.

Sa gejnerima nije baš tako prosto stvoriti kvalitetnu masu. Zato svi mi malo ili malo više vučemo ka čistom proteinu umesto ka gejneru.

I još nešto - mi ovde raspravljamo o manje bitnim stvarima(gejner ili whey), a nekako ne ostavljaš utisak kao da si uklopio najbitniji deo priče - ishranu. Nadam se da grešim.
Sačuvana
quellilo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #24 poslato: Avgust 08, 2011, 08:38:21 posle podne »

Tj ne znam kako bi bolje napredovao, hocu jos mase pa sad ne znam da li sem dobre ishrane da ubacim i gainer ili samo ihrana + whey
Sačuvana
quellilo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #23 poslato: Avgust 08, 2011, 08:21:48 posle podne »

Zadnji put sam uzeo 100% hydrolyzed whey isolate.Ma nije to, nego ne znam sta bi napravio od gainera, da li bi to uspelo, dal bi nabacio masu koju bi posle mogao da oblikujem..
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #22 poslato: Avgust 08, 2011, 07:50:16 posle podne »

Ako hoćeš  gejner, dali smo ti predloge na prethodnoj strani. Koji whey koristiš?
Sačuvana
quellilo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #21 poslato: Avgust 08, 2011, 07:48:32 posle podne »

E izvinite nisam proveravao forum posle onog prvog odgovora.
Pa ne znam, sada sam u dilemi.Danas sam zvanicno ostao bez Wheya, tako da bi vec sutra, prekosutra trebalo bi da uzmem suplemente neke, ne brinite, dosta sam procitao i dosta sam cuo od iskusnih sto se tice ishrana pa i posvecujem najvecu paznju ishrani, pa tek onda treningu i odmoru i suplementaciji.

Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #20 poslato: Avgust 08, 2011, 05:44:54 posle podne »

Razumem te, imao sam takve mušterije. Ostao mi upečatljiv slučaj kada mi je u radnju ušao jedan sav iscrpljen čovek i molio za neki sagorevač, uz reči: "Molim te, pomagaj! Danima jedem samo supicu, a ovo prokleto salo nikako da ode". Nisam mu dozvolio da kupi sagorevač. Osećao bih se direktno odgovornim da mu u onom stanju prodam tako nešto i da mu se nešto desi.
Uspeo sam nekako da mu objasnim glavnu stvar - da mora da počne da jede.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #19 poslato: Avgust 08, 2011, 03:44:42 posle podne »

ima par situacija i u radnji kad se stvarno uplašim za tuĂ°e zdravlje, isto je i sa tim čovekom kojeg ste pomenuli.

Meni je problematična jedna devojka koja po mojoj proceni pati od anoreksije. Problematični su mi klinci koji koriste steroidte a nemaju pojma. Frka mi je sa onima koji ne jedu ništa da bi smršali...

Svakome kome nije svejedno za vežbače-klijente će razumeti...
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #18 poslato: Avgust 08, 2011, 07:59:59 pre podne »

No, lepo je pomisliti i na sve one koje smo svi mi u zivotu nechem nauchili a oni su tu informaciju iskoristili u svrhu unapredjenja svog zivota, nezamenjiv osecaj :)

A ovaj forum ne bi bio isti bez Fikija ;D
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.092 sekundi sa 18 upita.