TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 12:19:56 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Zasto studente Fakulteta za Fizicku Kulturu(DIF) uce...  (Pročitano 31200 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #77 poslato: Avgust 18, 2011, 09:35:21 pre podne »

Ono sto je mene najvise iznenadio je to sto sam ja mislio da je DIF nesto gde bas uce o supsima i sto sam postovao taj faks kao jedinu drzavnu instituciju koja se bavi obrazovanjem ljudi za rad u sportu(ima i visa trenerska ali se zavrsava na dobar dan pa je ne racunam...) a kad sam cuo ovakve gluposti...

i opet se zaključak svodi na isto... self-education :)       faks je samo osnova, baza... a nadogradnja je ključna i zavisi samo od nas koliko smo spremni da se posvetimo odreĂ°enoj oblasti
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #76 poslato: Avgust 17, 2011, 06:39:31 posle podne »

Ono sto je mene najvise iznenadio je to sto sam ja mislio da je DIF nesto gde bas uce o supsima i sto sam postovao taj faks kao jedinu drzavnu instituciju koja se bavi obrazovanjem ljudi za rad u sportu(ima i visa trenerska ali se zavrsava na dobar dan pa je ne racunam...) a kad sam cuo ovakve gluposti...
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #75 poslato: Avgust 17, 2011, 06:36:55 posle podne »

Uredu je to sto kazes,ali nije u pitanju profesor plivanja ili atletike,vec Fiziologije,neko ko bi trebao da zna nesto o supsima...
kakve veze on ima sa suplementima, moze da nacuje nesto kao i svi koji su su morali da uce davnih 60 i to je za njih bio bauk..vidis da ne zeli da cuje , to ti dokazuje kakav je..
moj primer. dobio poziv od inspekcije za zivotnu sredinu da zbog glutaminske KISELINE uvozim kiseline i to moze da ugrozi zivotnu sredinu,da bi kako to ide kod nas uzeli neki dinar... taj nalog je dao neki debil iz bg takav neki profesor.
inspektorka koja je dosla, da izvrsi tu kontrolu i izvrsi nalog, isto dr, prof je radila svoje sve dok nisam prilozio dokumentacijiu da to nema veze sa KISELINAMA, i kada je pocela da cita informacije, pitala zasto sam ja na spisku..
i zahvaljujuci njenoj zelji da uci i da prihvati da nije sve tako kako zvuci mi smo dokazli da glutamin nije stetan po zivotnu okolinu :D
da se vratim na pricu, to sto on treba da zna a ne zna je samo njegov propust..ali to ne znaci da zna..zato ti si mlad i prenosi znanje na druge koji zele da cuju i uce a debile prepusti iskusnijima, i na njih cemo preci jednog dana..sada je uspeh preobratiti tate i mame iz provincije i gradova da suplementi nisu hemija..doci cemo i do njih..
:D Zanimljiva prica,inace sto se tice roditelja ja sa mojima nisam imao nikakvih problema seo sam sa njima i rekao im to je to,dao da procitaju par stvari i shvatili ljudi,doduse mozda je olaksavajuca okolnost bila sto ja majka trebala da radi u Pansportu u Valjevu pre par godina pa se tad informisala i naucila neke stvari...
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #74 poslato: Avgust 17, 2011, 06:34:16 posle podne »

To se zove kompleks spasioca ;)
Ma kakvog spasioca,ne spasavam ja nikog,samo mi krivo kad ispadnu yatucani i glupi...A inace temu sam pokrenuo jer dva drugara koja nameravaju da se bave trenerskim poslom veruju tom profi pa sam hteo malo da ih vratim na zemlju,nisam ja neki propovedac suplemenata niti idem po teretani i ucim bilo koga bilo cemu,cak izbegavam da ulazim u razgovor zbog tupadzija,ali kad me neko koga dobro zna pita onda se iznerviram ako vidim da nece da shvati,jer mi je to drugar ili neko treci...
Sačuvana
Lazic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 489


ExYu-fitness
« Odgovor #73 poslato: Avgust 17, 2011, 06:11:38 posle podne »

Uredu je to sto kazes,ali nije u pitanju profesor plivanja ili atletike,vec Fiziologije,neko ko bi trebao da zna nesto o supsima...
kakve veze on ima sa suplementima, moze da nacuje nesto kao i svi koji su su morali da uce davnih 60 i to je za njih bio bauk..vidis da ne zeli da cuje , to ti dokazuje kakav je..
moj primer. dobio poziv od inspekcije za zivotnu sredinu da zbog glutaminske KISELINE uvozim kiseline i to moze da ugrozi zivotnu sredinu,da bi kako to ide kod nas uzeli neki dinar... taj nalog je dao neki debil iz bg takav neki profesor.
inspektorka koja je dosla, da izvrsi tu kontrolu i izvrsi nalog, isto dr, prof je radila svoje sve dok nisam prilozio dokumentacijiu da to nema veze sa KISELINAMA, i kada je pocela da cita informacije, pitala zasto sam ja na spisku..
i zahvaljujuci njenoj zelji da uci i da prihvati da nije sve tako kako zvuci mi smo dokazli da glutamin nije stetan po zivotnu okolinu :D
da se vratim na pricu, to sto on treba da zna a ne zna je samo njegov propust..ali to ne znaci da zna..zato ti si mlad i prenosi znanje na druge koji zele da cuju i uce a debile prepusti iskusnijima, i na njih cemo preci jednog dana..sada je uspeh preobratiti tate i mame iz provincije i gradova da suplementi nisu hemija..doci cemo i do njih..
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #72 poslato: Avgust 17, 2011, 05:50:40 posle podne »

You can't make people smarter. You can expose them to information, but your responsibility stops there. - Mark Rippetoe
Da,ali mi je zao da neko zivi u nekoj zabludi i ne znanju,mada mi je bilo smesno juce kad sam posle treninga poceo da vadim supse(Kre-alkalin,BCAA,Whey...) a njih par samo stidljivo virka i sapuce,jedino komsa smeo da me pita sta ti je to... :D

Buhahaha, pa to mi je omiljeni deo, tako me se josh vishe plashe i josh vishe me respektuju, jer sam na toj "hemiji" ;D
Ili kad uzmem sagorevach, i taman me proradi kad stignem, a oni svi kao "na chemu si, delujesh kao da si puna snage" ;D
« Poslednja izmena: Avgust 17, 2011, 05:53:14 posle podne od strane Opsenark@ » Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #71 poslato: Avgust 17, 2011, 01:37:08 posle podne »

To se zove kompleks spasioca ;)
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
Stefan L.
Gost
« Odgovor #70 poslato: Avgust 17, 2011, 12:54:30 posle podne »

You can't make people smarter. You can expose them to information, but your responsibility stops there. - Mark Rippetoe
Da,ali mi je zao da neko zivi u nekoj zabludi i ne znanju,mada mi je bilo smesno juce kad sam posle treninga poceo da vadim supse(Kre-alkalin,BCAA,Whey...) a njih par samo stidljivo virka i sapuce,jedino komsa smeo da me pita sta ti je to... :D
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #69 poslato: Avgust 17, 2011, 12:50:19 posle podne »

You can't make people smarter. You can expose them to information, but your responsibility stops there. - Mark Rippetoe
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Stefan L.
Gost
« Odgovor #68 poslato: Avgust 17, 2011, 12:47:52 posle podne »

Nemam ja problem sa tim sto neko,bilo ko prica gluposti,uvek cu probati da mu objasnim ako znam i mogu,ali 90% tih sto trabunjaju ne dozvoljavaju da im se objasni i teraju po svom,uopste ne slusaju sta im kazes...meni u toj situaciji bude krivo,nekad se cak i iznerviram sto je neko tup i glup,ne znam sto i ne znam dokle ce da mi smeta glupost drugih ljudi...Juce u teretani jedan momak(moj komsija inace) koji vezba vec nekih 10 godina me pita sledece:"Sta to pijes",ja mu kazem BCAA,pita:"Sta ti je to",ja iznenadjen mu kazem,a on:"Aa,ma hemija ko hemija,samo ako nije stetno treba piti,ako jeste onda nemoj".  :o  :D Covek ima 10 godina staza u teretani,obrazovan(zavrsio Elektrotehnicki faks),bas sam zbog njega i izvadio da vidim sta ce mi reci kad ono...  :o  ???
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #67 poslato: Avgust 17, 2011, 12:40:58 posle podne »

Misljenje profesora sa difa je nebitno. :D
Kako kome...Meni jeste,naravno kad su upravu i kad ima logike to sto kazu,a ovo mi deluje kao glupost,tj. jeste glupost,ali ne znam sta je razlog da neko ko je iz ove branse govori takve gluposti,ne ide im u korist.Jos mi drugari kazu kako su im pisali i neke hemiske reakcija kako nastaje Kreatin i tako im punili glavu kako to ne valja nicemu,stradace jetra,stradace ovo-ono,onda je neko rekao kako je koristio Kreatin i nije mu nista bilo(logicno) a profa mu odgovara,nije ali bice ti kad budes imao 40-50,mislim glupost teska,ali ZASTO???
da li bi ti bilo bitno da ti on kaze nesto sto je vezano za avione, zato sto se jednom vozio avionom..on je profesor dif-a i ako te zanima savet oko te oblasti o tome i neka prica, niti je nutricionista niti neko ko je imao priliku da se susrece i edukuje o suplementaciji o dopingu i da ne pricamo..
kao kada bi doktora opste medicine pitao nesto iz oblasti hirurgije ili oblasti dnk.
ljudi se mesaju u oblasti gde nemaju pojma jer je dr.mr.pr
npr svaki ozbiljniji sportski tim ima vise strucnjaka, zamisli da tamo kondicioni trener kaze fudbalerima nemojte da jedete to i to a on skolovan za trcanje, moze on da kaze nesto sto je nauco dok je radio u drugim timovima, ali ne moze da prica nesto za sta nije SKOLOVAN.vec ode do strucnjaka koji je zaduzen za hranu i suplemente i kaze, ovi momci su mi malo sporiji a radimo dugo to sto radimo, ili ljudi se goje vidi sta cemo sa tim itd itd.

nadam se da kapiras sta je sustina..po meni su krivi ti studenti koji pitaju pogresne ljude pa posle vuku te repove kao referencu kroz zivot umesto da se sami edukuju od strane ljudi koji su specijalizovali te stvari
Uredu je to sto kazes,ali nije u pitanju profesor plivanja ili atletike,vec Fiziologije,neko ko bi trebao da zna nesto o supsima...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #66 poslato: Avgust 17, 2011, 11:35:29 pre podne »

tačno tako :)

tako je za sve u životu....  moraš da selektuješ nadolazeće informacije, koje ćeš da prihvatiš, koje da jednostavno izbaciš iz glave...

samostalna edukacija, motivacija i želja za napretkom su osnova...   Fakultet je diploma, koliko edukovan izaĂ°eš sa faxa zavisi samo od tebe... ali istina je da nam ubijaju motivaciju
Sačuvana
Lazic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 489


ExYu-fitness
« Odgovor #65 poslato: Avgust 17, 2011, 10:16:08 pre podne »

Misljenje profesora sa difa je nebitno. :D
Kako kome...Meni jeste,naravno kad su upravu i kad ima logike to sto kazu,a ovo mi deluje kao glupost,tj. jeste glupost,ali ne znam sta je razlog da neko ko je iz ove branse govori takve gluposti,ne ide im u korist.Jos mi drugari kazu kako su im pisali i neke hemiske reakcija kako nastaje Kreatin i tako im punili glavu kako to ne valja nicemu,stradace jetra,stradace ovo-ono,onda je neko rekao kako je koristio Kreatin i nije mu nista bilo(logicno) a profa mu odgovara,nije ali bice ti kad budes imao 40-50,mislim glupost teska,ali ZASTO???
da li bi ti bilo bitno da ti on kaze nesto sto je vezano za avione, zato sto se jednom vozio avionom..on je profesor dif-a i ako te zanima savet oko te oblasti o tome i neka prica, niti je nutricionista niti neko ko je imao priliku da se susrece i edukuje o suplementaciji o dopingu i da ne pricamo..
kao kada bi doktora opste medicine pitao nesto iz oblasti hirurgije ili oblasti dnk.
ljudi se mesaju u oblasti gde nemaju pojma jer je dr.mr.pr
npr svaki ozbiljniji sportski tim ima vise strucnjaka, zamisli da tamo kondicioni trener kaze fudbalerima nemojte da jedete to i to a on skolovan za trcanje, moze on da kaze nesto sto je nauco dok je radio u drugim timovima, ali ne moze da prica nesto za sta nije SKOLOVAN.vec ode do strucnjaka koji je zaduzen za hranu i suplemente i kaze, ovi momci su mi malo sporiji a radimo dugo to sto radimo, ili ljudi se goje vidi sta cemo sa tim itd itd.

nadam se da kapiras sta je sustina..po meni su krivi ti studenti koji pitaju pogresne ljude pa posle vuku te repove kao referencu kroz zivot umesto da se sami edukuju od strane ljudi koji su specijalizovali te stvari
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #64 poslato: Avgust 17, 2011, 10:00:48 pre podne »

Pa niko ih nije terao da uče od tih profesora, verujem da su punoletni i umeju da odlučuju u svoje ime...
E to je vec nesto drugo... ;) Ali donekle ih razumem,jer kod nas gde je okruzenje takvo da se prica da od Glutamina dobijes 5 kg misica za mesec dana i uzeti u obzir to da je njima suplementacija nepoznato stivo ligicno je da veruju profi koji je postigao ono sto bi oni zeleli jednog dana,da doktoriraju u svojoj struci,plus oni to njima prikazu na prihvatljiv nacin i to je to,taman da prihvate kao istinu.

Gde skupljate vi te informacije, 5 kila od glutamina, ponekad imam utisak da ljudi treniraju u teretanama gde moraš da padneš bar jednu godinu u osnovnoj školi da bi bio član... a drugo ja da želim da naučim o kvantnoj fizici ne bi išao da studiram na filozofski fakultet i definitivno ne bi slušao šta mi neki filozof priča recimo o kretanju fotona u eksperimentu sa dva otvora i slično...

Majka priroda ima jedan vrlo funkcionalan mehanizam koji se zove selekcija, mada ga ima i pater familiaris iliti drushtvo- sa tim da su pravila selekcije malo drugachija nego naturalna. Poenta priche je da se treba voditi unutrashnjim instiktima zarad zadovoljstva samog tela, pratiti svoja duhovna stremljenja shto nas chini chovekom koji osmishljeno zivi svoj zivot, intelektualno se uzdizati zarad informisanja o stanju stvari oko nas i u nama, i primeniti svoje sposobnosti u stvaralachke svrhe, jer samo tako mozemo napredovati na svim poljima. Ko god odluchi da stagnira na bilo kom polju, njegov izbor, ima svoje razloge, a mi koji zelimo da se krecemo napred, prepoznacemo kvalitet od kojeg mozemo uchiti, primenicemo to u praksi i videti da li nam to odgovara ili ne. I dok se ne stvori potreba za nekim stvarima, nismo ni svesni toga shta nam one mogu doneti- npr. da se ne bavim ovim sportom, nikad ne bih razmishljala o proteinima kao nechem shto mi moze koristiti na bilo koji nachin, a sada je to neshto shto mi donosi ogromnu korist. Da me bilo ko ranije pitao neshto o tome, rekla bih da za tim nema ama bash nikakve potrebe- jer mi uglavnom dajemo savete iz sopstvenog iskustva. Shto vece iskustvo- vece i praktichno primenjeno znanje. Pogreshno primenjeno znanje, bez osecaja i ambicije za postignucem- nikakav rezultat. Zato biramo koga i zashto slushamo, hejt samo odvlachi paznju od korisnih stvari koje mozemo raditi i uchiti svaki dan.

E to je stav.  Bravo!

podržavam u potpunosti i funkcionišem po istom principu....  samo što više prebaciti "fokus"  sa negativnih ljudi i ljudi koji te vuku "dole"  i združiti se sa onima koji podržavaju tvoju viziju uspeha i sa onima od kojih možeš da naučiš puno
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #63 poslato: Avgust 15, 2011, 10:02:40 posle podne »

Pa niko ih nije terao da uče od tih profesora, verujem da su punoletni i umeju da odlučuju u svoje ime...
E to je vec nesto drugo... ;) Ali donekle ih razumem,jer kod nas gde je okruzenje takvo da se prica da od Glutamina dobijes 5 kg misica za mesec dana i uzeti u obzir to da je njima suplementacija nepoznato stivo ligicno je da veruju profi koji je postigao ono sto bi oni zeleli jednog dana,da doktoriraju u svojoj struci,plus oni to njima prikazu na prihvatljiv nacin i to je to,taman da prihvate kao istinu.

Gde skupljate vi te informacije, 5 kila od glutamina, ponekad imam utisak da ljudi treniraju u teretanama gde moraš da padneš bar jednu godinu u osnovnoj školi da bi bio član... a drugo ja da želim da naučim o kvantnoj fizici ne bi išao da studiram na filozofski fakultet i definitivno ne bi slušao šta mi neki filozof priča recimo o kretanju fotona u eksperimentu sa dva otvora i slično...
To za Glutamin i 5 kg je rekao jedan momak u teretani pre 2-3 meseca,Valjevo,teretana Mr. Big.To pricaju ljudi koji ne znaju ni sta je Glutamin,a ima takvo ime da onaj kome je nepoznato pomisli ko zna sta je u pitanju.Ima ljudi koje bi mogao da ubedis da od Glutamina moze da digne bar 10 kg vise na Bencu,i to ne mali broj takvih,sta vise vecina ih nema pojma.

Ako je rekao neki rekreativac pa i ajde, ali da o takvim stvarima pojma nemaju oni koji su zavrsili DIF i da se o suplementima govori kao o hemiji, to je vec sramota   
Rekreativac jeste rekao to za Glutamin,ali 90% ljudi sa DIF-a nema pojma o suplementaciji,a i kako bi kad o tome nema bas puno mesta na kojima se moze nauciti.Cak sta vise jedno 80% ljudi koji koriste supse nemaju pojma o istima...Takva iskustva ja imam,da li je tako samo u Valjevu ne znam...ali ni u BG nije velika razlika procentualnoi,samo sto tih 20% u BG koji imaju znanja o supsima je kao 100% stanovnistva u Valjevu pa se zato mozda cini da ima puno ljudi koji znaju dovoljno o supsima i ne nazivaju ih hemijom,itd.,ali generalno je lose stanje po pitanj informisanosti ljudi o suplementima.

Nije loše stanje po pitanju informisanosti, sve informacije se nalaze svuda oko tih ljudi, samo što njih ne interesuje da ih nauče ;) a to je ogromna razlika
Moja greska u izboru reci... ;)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.094 sekundi sa 18 upita.