TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 06:04:06 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Zasto studente Fakulteta za Fizicku Kulturu(DIF) uce...  (Pročitano 31202 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #17 poslato: Avgust 10, 2011, 12:04:55 posle podne »

A, ta procedura traje još toliko godina koliko si studirao. :D :D
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #16 poslato: Avgust 10, 2011, 11:34:44 pre podne »

kada zavrsis DIF prvo sto treba da uradis da bi nesto napravio je da zaboravis sve sto su te ucili :D
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #15 poslato: Avgust 09, 2011, 06:50:04 posle podne »

To i nije tako čudno. Recimo, znamo da svi vrhunski sportisti koriste suplementaciju(o hemiji i da ne pričamo, to nije tema), ali ja nisam čuo da neko o tome baš otvoreno priča. Suplementi su potpuno legalna i normalna stvar u sportu ali, recimo, kada si čuo Novaka ĂDokovića da priča o svojoj suplementaciji? Imaš ti sportiste koji koriste suplementaciju i imaju rezultate ali nemaju znanje, pa misle da su suplementi štetni ali da ih moraju koristiti zbog rezultata.

O njihovoj suplementaciji brinu drugi iz njihovog tima, a oni samo koriste i mogu i da nemaju nimalo pojma o tome šta koriste i čemu baš to tačno služi.

Mislim da je i vrhunskim sportistima "blam" da pričaju o suplementaciji koju koriste jer znaju kakvo je mišljenje opšte populacije o tome. Pa, cela Srbija bi mislila da je Novak na dopingu kad bi on počeo da priča kako za brže oporavke koristi bcaa, glutamin, ovo i ono.

Na Roland Garosu ove godine ide prenos nekog meča i Nadal u pauzu uzima energetski gel. "A voditelj će: Svašta oni koriste da bi nabrzaka obnovili energiju. Ne znam tačno šta je to, ali je verovatno legalno." :D Mislim, to su naši najbolji sportski novinari a nemaju pojma o suplementaciji i nagaĂ°aju da li je nešto doping ili nije. :D
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #14 poslato: Avgust 09, 2011, 06:46:09 posle podne »

Pa tako je uvek, najbolji treneri su oni koji su se mucili da budu osrednji sportisti.
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Stefan L.
Gost
« Odgovor #13 poslato: Avgust 09, 2011, 06:35:34 posle podne »

ja sam završila DIF i davno sam naučila da se ne opterećujem nebitnim ljudima i komentarima, da razvijem sopstvenu sposobnost rasuĂ°ivanja, i kad shvatiš da si ti sam jedini odgovoran i "zadužen" za svoju edukaciju, onda prosto ignorišeš takve ljude i sam kreneš da učiš i tražiš pravu literaturu....

ja sada više i pametnije učim nego na fakultetu, ali sa druge strane ne omalovažavam svoju diplomu, dobro mi doĂ°e ;)

p.s  edukacija se ne završava kad završiš faks.  Tek onda započinje.
Kapiram ja to i slazem se sa tobom,ali mi nije jasno da neko ko je bio vrhunski sportista i kao trener napravio vrhunske rezultate,osvajao medalje na Svetskim i Evropski prvenstvima kao trener prica nebulozne stvari...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #12 poslato: Avgust 09, 2011, 01:45:11 posle podne »

ja sam završila DIF i davno sam naučila da se ne opterećujem nebitnim ljudima i komentarima, da razvijem sopstvenu sposobnost rasuĂ°ivanja, i kad shvatiš da si ti sam jedini odgovoran i "zadužen" za svoju edukaciju, onda prosto ignorišeš takve ljude i sam kreneš da učiš i tražiš pravu literaturu....

ja sada više i pametnije učim nego na fakultetu, ali sa druge strane ne omalovažavam svoju diplomu, dobro mi doĂ°e ;)

p.s  edukacija se ne završava kad završiš faks.  Tek onda započinje.
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #11 poslato: Avgust 08, 2011, 10:09:54 posle podne »

zato sto su dinosaurusi
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
Stefan L.
Gost
« Odgovor #10 poslato: Avgust 08, 2011, 10:05:56 posle podne »

Misljenje profesora sa difa je nebitno. :D
Kako kome...Meni jeste,naravno kad su upravu i kad ima logike to sto kazu,a ovo mi deluje kao glupost,tj. jeste glupost,ali ne znam sta je razlog da neko ko je iz ove branse govori takve gluposti,ne ide im u korist.Jos mi drugari kazu kako su im pisali i neke hemiske reakcija kako nastaje Kreatin i tako im punili glavu kako to ne valja nicemu,stradace jetra,stradace ovo-ono,onda je neko rekao kako je koristio Kreatin i nije mu nista bilo(logicno) a profa mu odgovara,nije ali bice ti kad budes imao 40-50,mislim glupost teska,ali ZASTO???
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #9 poslato: Avgust 08, 2011, 10:02:26 posle podne »

Ja npr do fax-a jos nisam stigo(tek zavrsio 2 srednje) al da su mi vrsnjaci podjednako zatucani sto se tice suplemenata(a i same teretane) to vazi 100%.Kad se saznalo da sam krenuo u teretanu pre godinu dana bio sam isprozivan  ko najgori zlotvor,a da bi zatim nakon 3-4 meseca kad sam uzeo svoj prvi suplement(kreatin monohidrat) dobio titulu okorelog hemicara koji ce najverovatnije za par godina da rikne u teskim mukama(od bubrega,jetre,srca..a mozda me i sve zajedno strefi) i da sve to sto ja radim ama bas NISTA ne valja("Vise cemo ziveti mi sto varimo i pijemo svaki dan nego ti sto uzimas tu hemiju" - ovo je inace izreceno sasvim ozbiljno.)
Ovo gore navedeno smatram kao znak da nasoj drzavi zestoko fali obrazovanja sto se tice samog sporta i suplementacije.Mozda se sve to promeni za nekih 50-60 godina  ::)
To je i zaocekivati od nekog ko ne zna nista o sportu...
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #8 poslato: Avgust 08, 2011, 09:42:52 posle podne »

Misljenje profesora sa difa je nebitno. :D
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
GreenAndMean
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #7 poslato: Avgust 08, 2011, 09:35:53 posle podne »

Ja npr do fax-a jos nisam stigo(tek zavrsio 2 srednje) al da su mi vrsnjaci podjednako zatucani sto se tice suplemenata(a i same teretane) to vazi 100%.Kad se saznalo da sam krenuo u teretanu pre godinu dana bio sam isprozivan  ko najgori zlotvor,a da bi zatim nakon 3-4 meseca kad sam uzeo svoj prvi suplement(kreatin monohidrat) dobio titulu okorelog hemicara koji ce najverovatnije za par godina da rikne u teskim mukama(od bubrega,jetre,srca..a mozda me i sve zajedno strefi) i da sve to sto ja radim ama bas NISTA ne valja("Vise cemo ziveti mi sto varimo i pijemo svaki dan nego ti sto uzimas tu hemiju" - ovo je inace izreceno sasvim ozbiljno.)
Ovo gore navedeno smatram kao znak da nasoj drzavi zestoko fali obrazovanja sto se tice samog sporta i suplementacije.Mozda se sve to promeni za nekih 50-60 godina  ::)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #6 poslato: Avgust 08, 2011, 09:02:52 posle podne »

Iz ovoga se vidi koliko su nam zapravo "koreni zatrovani i onda nema svrhe mnogo baviti se samim stablom problema". Dakle, sa DIF-a će izaći još jedna generacija(a ko zna još koliko će biti takvih), koja će živeti sa tim informacija koje im serviraju profesori u čiju stručnost niko ne sumnja.

Probleme treba  rešavati u korenu, ovoga puta i doslovno ali se to neće uskoro desiti. Još mnogo generacija će napustiti DIF sa takvim znanjem. Naravno, znam i one koji pohaĂ°aju DIF samo da bi stekli neko formalno obrazovanje, ali imaju svoj stav o suplementaciji i mnogo bolje poznaju materiju. Naravno, takvi studenti moraju da ćute pred profesorima i ne protivureče im, inače ništa od polaganja predmeta.
Mene je najvise iznenadilo to sto su to ljudi iz struke,i to svetski strucnjaci...ali sta mi je bilo cudno,oba drugara imaju nameru da se bave trenerskim poslom,sta ce kad postanu treneri i vide da nema profesionalnog sporta bez suplemenata...
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #5 poslato: Avgust 08, 2011, 08:46:35 posle podne »

Iz ovoga se vidi koliko su nam zapravo "koreni zatrovani i onda nema svrhe mnogo baviti se samim stablom problema". Dakle, sa DIF-a će izaći još jedna generacija(a ko zna još koliko će biti takvih), koja će živeti sa tim informacija koje im serviraju profesori u čiju stručnost niko ne sumnja.

Probleme treba  rešavati u korenu, ovoga puta i doslovno ali se to neće uskoro desiti. Još mnogo generacija će napustiti DIF sa takvim znanjem. Naravno, znam i one koji pohaĂ°aju DIF samo da bi stekli neko formalno obrazovanje, ali imaju svoj stav o suplementaciji i mnogo bolje poznaju materiju. Naravno, takvi studenti moraju da ćute pred profesorima i ne protivureče im, inače ništa od polaganja predmeta.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #4 poslato: Avgust 08, 2011, 08:30:46 posle podne »

Mene je iznerviralo to sto su njima o tome pricali ljudi koji su bas strucni,profezor Fiziologije Sporta je doktorirao iz istog predmeta,pa jos par profesora koji su takodje bili "zverke" u svoje vreme bavljenja sportom a sad kao profesori su takodje mr.,dr., a tako pricaju.Ajde da tako govore o AAS ili Efedrinu,ali da pljuju Whey,to mi nikad nece biti jasno zasto?!
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #3 poslato: Avgust 08, 2011, 08:24:25 posle podne »

A, pa to ih uče jer je tako. :P
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 18 upita.