TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397081 Teme od strane 25032 Članovi Poslednji član: Aleksandar-Saša

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 19, 2024, 10:46:31 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 17 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitajte mene - ako znam odgovor neću ga kriti IV deo  (Pročitano 54289 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #107 poslato: Novembar 24, 2011, 11:17:56 pre podne »

Ajde da iskontrolišemo malo ovu bujicu napaćenih postova...moja tema i moji odgovori, ko još želi da ima temu gde samo on odgovara, onda mu savetujem da otvori u nekom od podforuma ;)

Što se tiče Nitrogold proteina, stojim iza svega što sam rekao. Testirao sam ga kod sebe u bivšoj firmi i kako piše na pakovanju tako i jeste.

Merica iz Nitrogolda bi trebalo da je oko 30gr, tako da ne bi trebalo da se brineš oko toga. Ja mora da sam popio jedno 20 tih džakova i bukvalno se saplićem od te merice po kući, a sad imam i od BCAA i dosta su manje, ali ne mora značiti da smo pili iste amino...

Što se količine proteina tiče to može kako god neko hoće.

Ja sam uvek prvo za jaja i meso, a protein posle treninga i ako se baš forsira na treningu onda i pola merice pre treninga.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2139


Today is my future!

« Odgovor #106 poslato: Novembar 24, 2011, 10:48:24 pre podne »

upravo o tome ja pricham...

A tako ja pijem svaki dan s tim da posle treninga pijem oko 30 - 45 gr...
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #105 poslato: Novembar 24, 2011, 10:10:43 pre podne »

ujutru g30,posle treninga 60 g,pre spavanja 30...trajace ti nekih 20 dana.
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2139


Today is my future!

« Odgovor #104 poslato: Novembar 24, 2011, 09:38:46 pre podne »

Sve to stoji, i ajde, u pravu si...

Mene vishe ne zanima ta tema, nego idem ispochetka.

Pitanje: KADA i KOLIKO proteina da pijem?

Poshto ochigleno ono kako ga ja pijem vec dugo i kako su mi rekli ne valja...

poz!
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2203


« Odgovor #103 poslato: Novembar 24, 2011, 02:26:01 pre podne »

I shta on ima matori od 30 gr dnevno 3 puta nedeljno?
Ili neka ga pije k`o chovek ili neka ga ne pije...

Pogledajmo sa ekonomske strane (ne znam za tebe, ali nemaju svi para), 900 gr. Scietecovog wheya je tu negde oko 3k, tj. ajde, bicu tachan - 2780 din. Zashto ne bi skupio josh 2000 i kupio lepo 2.27 kg?

Po meni je bolje da se mnogo vishe okrene ishrani ishrani, da se ona skroz koriguje, nego da se pije kako ti kazesh 400 gr. proteina mesechno, po meni je to smeshno...

Mozhda ja greshim, ali onda su i mene slagali, shta da radim...

poz!

I josh jedan edit "pusti iskusnije da daju savete, ti bolje nemoj." - druzhe, nema potrebe za ovim, to shto imam jedva 100 postova i shto nemam sliku da sam lepo oblikovan ne znachi da ne znam nishta, stoga, ovo sam shvatio kao uvredu.


Momak kaže da ima 2-3k plafon za protein za početak i traži savet.

Ti ga savetuješ ko pravi kako od toga nema leba, da ne vredi piti manje od 1kg wheya na mesec dana, da doda još para za veće pakovanje. Posle pišeš kako treba da se okrene ishrani itd... Slažem se, bez ishrane mu neće pomoći 10kg wheya mesečno, i najbolje bi bilo da te pare koje mu ti savetuješ da doda na whey, upravo da na kvalitetne izvore p/uh/m iz hrane.

Ipak, ovo su sve delići jedne ogromne slagalice koja se zove: trening, ishrana, odmor, KONTINUITET TRENIRANJA, periodizacija, pa tek onda suplementacija. U tom realnom svetu tvoj izgled/snaga zavisiće od suplementacije u toj meri koliko radnja filma The Rite (2011) zavisi od uloge Marije Karan u istom (~2min), a svi će ti govoriti da je Marija odigrala jednu od glavnih uloga zajedno sa Entoni Hopkinsom. 

Zašto bi tvoja slika na avataru/broj postova bila srazmerna tvom znanju/iskustvu u sportu? Imaš tuce internet stručnjaka po forumima koji imaju 5-10k+ postova, pa su i admini, imaju grande bicepse na avatarima, pa opet naopako savetuju početnike... Eto, vidiš, ja imam manje postova od tebe, pa opet kažem da ti nisi prava osoba koja treba da odgovara na početnička pitanja. S druge strane, ja skoro nikad ne odgovaram na pitanja početnika, prvo zato što smatram da to nije moja stvar, a pogotovo ne u temi čiji naslov počinje: ''Pitajte mene...'' Postoje ljudi ovde kojima je to posao i oni se zovu administratori.

Na tvoj post sam morao odreagovati jer je stvarno van pameti to što si napisao, i sam si se svrstao u prvu grupu iz svog potpisa.

Sve ovo pišem u 2 ujutru, jer me već 5 dana muči stomačni virus, imam grozomorne prolive, ne mogu da idem na posao, ne mogu da spavam, i bavim se neverovatnim stvarima kao što je ova  :)

Veruj da ne želim ništa loše tebi, ali jednostavno nije na tebi da se mešaš u savetovanje početnika  :) uzdravlje...

Sačuvana
Arbeit macht frei.
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2139


Today is my future!

« Odgovor #102 poslato: Novembar 23, 2011, 10:38:03 posle podne »

Kako ga pijesh i kada?
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1267


BRO-SLAYER

« Odgovor #101 poslato: Novembar 23, 2011, 10:32:27 posle podne »

Meni kutija od 900g traje preko 2 meseca, u mad bro?
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2139


Today is my future!

« Odgovor #100 poslato: Novembar 23, 2011, 09:06:34 posle podne »

I shta on ima matori od 30 gr dnevno 3 puta nedeljno?
Ili neka ga pije k`o chovek ili neka ga ne pije...

Pogledajmo sa ekonomske strane (ne znam za tebe, ali nemaju svi para), 900 gr. Scietecovog wheya je tu negde oko 3k, tj. ajde, bicu tachan - 2780 din. Zashto ne bi skupio josh 2000 i kupio lepo 2.27 kg?

Po meni je bolje da se mnogo vishe okrene ishrani ishrani, da se ona skroz koriguje, nego da se pije kako ti kazesh 400 gr. proteina mesechno, po meni je to smeshno...

Mozhda ja greshim, ali onda su i mene slagali, shta da radim...

poz!

I josh jedan edit "pusti iskusnije da daju savete, ti bolje nemoj." - druzhe, nema potrebe za ovim, to shto imam jedva 100 postova i shto nemam sliku da sam lepo oblikovan ne znachi da ne znam nishta, stoga, ovo sam shvatio kao uvredu.
« Poslednja izmena: Novembar 23, 2011, 09:18:59 posle podne od strane Galleryst » Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2203


« Odgovor #99 poslato: Novembar 23, 2011, 09:01:04 posle podne »

Uh, za te pare ne mozesh kupiti ama bash nishta... Naravno, mislim na neko vece pakovanje. Protein ti ne vredi da pijesh kilu na mesec dana...

Skupi makar 5000 i kupi Biotech-ov Nitro gold!

poz!

ne vredi da pije kilogram na mesec dana? kakve su to budalaštine?

koliko je po tebi minimum, 2-3kg? ako mu je merica ~30g, a recimo Scitecov protein 900g ulazi u 3k dinara, pa još ako ga pije samo posle treninga (kad mu je i najpotrebniji), usput da ima 3 treninga nedeljno, to izaĂ°e na mesec dana oko 400g proteina. Tako mu bure sajteka od 900g može pokriti dva meseca, ili u jednom mesecu može piti i za doručak danima kada trenira...

pusti iskusnije da daju savete, ti bolje nemoj.
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2139


Today is my future!

« Odgovor #98 poslato: Novembar 23, 2011, 07:17:33 posle podne »

Uh, za te pare ne mozesh kupiti ama bash nishta... Naravno, mislim na neko vece pakovanje. Protein ti ne vredi da pijesh kilu na mesec dana...

Skupi makar 5000 i kupi Biotech-ov Nitro gold!

poz!
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
bORISpoz
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #97 poslato: Novembar 23, 2011, 02:57:53 posle podne »

Jos nesto da pitam samo...posto sam bas pocetnik,hteo bi da vas pitam koji mi protein-whey predlazete da uzmem? (idealno bi bilo kad bi mogao neki za 2,3 hiljade,koliko trenutno imam :D )
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2139


Today is my future!

« Odgovor #96 poslato: Novembar 22, 2011, 06:50:22 posle podne »

E Alene uzeo sam 2 dzaka nitro gold proteina po tvojoj preporuci. Prochitao sam u biltenu da ti se svideo pa hajde da probam. Uglavnom, hteo sam da te pitam jedno glupavo pitanje - koliko grama ima merica iz onog njegovog dzaka? Bash je mala, malo je veca od moje BCAA merice, lol.

Poz & tnx!
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6121


« Odgovor #95 poslato: Novembar 21, 2011, 04:38:27 posle podne »

Program ko i svaki drugi, dobar je dok daje rezultate...kad ne bude davao onda traži rešenje.

Nisam siguran šta si me tačno pitao za vreme trajanja treninga, to nema nikakve veze...treniraj brate koliko ti se hoće. Tu priču o tome kako trening treba da traje samo sat vremena su ionako pogrešno adaptirali u bodybuilding neki ljudi koji bi na tome da zarade...

To što imaš "problema" da osetiš leĂ°a može da ima više razloga. Može biti da ti je to rame deformisano što je slučaj kod većine ljudi, kao posledica lošeg držanja) pa ti se menja mehanika pokreta, ili opet nisi dovoljno uvežbao pokret pa još nemaš punu kontrolu na mišićima, sve zavisi i nije tako jednostavno odgovoriti na to pitanje...

Napravi snimak i izanaliziraj ga pa vidi koja je razlika izmeĂ°u te dve strane tela dok radiš vežbu.

Možda ne radi pravilno? ViĂ°an to često po teretanama, pa samo pitam...
Sačuvana
sponge_bob
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #94 poslato: Novembar 21, 2011, 10:27:25 pre podne »

Program ko i svaki drugi, dobar je dok daje rezultate...kad ne bude davao onda traži rešenje.

Nisam siguran šta si me tačno pitao za vreme trajanja treninga, to nema nikakve veze...treniraj brate koliko ti se hoće. Tu priču o tome kako trening treba da traje samo sat vremena su ionako pogrešno adaptirali u bodybuilding neki ljudi koji bi na tome da zarade...

To što imaš "problema" da osetiš leĂ°a može da ima više razloga. Može biti da ti je to rame deformisano što je slučaj kod većine ljudi, kao posledica lošeg držanja) pa ti se menja mehanika pokreta, ili opet nisi dovoljno uvežbao pokret pa još nemaš punu kontrolu na mišićima, sve zavisi i nije tako jednostavno odgovoriti na to pitanje...

Napravi snimak i izanaliziraj ga pa vidi koja je razlika izmeĂ°u te dve strane tela dok radiš vežbu.

Ok hvala na odgovoru.

Ovo za trajanje sam te i pitao upravo zbog tih informacija koje se provlace kako sve preko 1h ima nezeljene efekte. Sto se vjezbe tice snimicu pa cu uporediti sa snimcima kako bi trebalo da izgleda forma. ;)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #93 poslato: Novembar 21, 2011, 09:10:28 pre podne »

Program ko i svaki drugi, dobar je dok daje rezultate...kad ne bude davao onda traži rešenje.

Nisam siguran šta si me tačno pitao za vreme trajanja treninga, to nema nikakve veze...treniraj brate koliko ti se hoće. Tu priču o tome kako trening treba da traje samo sat vremena su ionako pogrešno adaptirali u bodybuilding neki ljudi koji bi na tome da zarade...

To što imaš "problema" da osetiš leĂ°a može da ima više razloga. Može biti da ti je to rame deformisano što je slučaj kod većine ljudi, kao posledica lošeg držanja) pa ti se menja mehanika pokreta, ili opet nisi dovoljno uvežbao pokret pa još nemaš punu kontrolu na mišićima, sve zavisi i nije tako jednostavno odgovoriti na to pitanje...

Napravi snimak i izanaliziraj ga pa vidi koja je razlika izmeĂ°u te dve strane tela dok radiš vežbu.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 17 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.126 sekundi sa 17 upita.