TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397016 Teme od strane 25031 Članovi Poslednji član: SylviaHarr

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 16, 2024, 08:29:51 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 14 15 [16] 17 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitajte mene - ako znam odgovor neću ga kriti IV deo  (Pročitano 54255 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #17 poslato: Septembar 19, 2011, 07:23:39 pre podne »

To što doktorka kaže ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
tryhardboy93
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17


« Odgovor #16 poslato: Septembar 18, 2011, 02:50:52 posle podne »

hvala puno ja sam prije stalno eksirao i bilo mi je teze zato sto sad kad su vrucine pijem puno vode i sokova
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6121


« Odgovor #15 poslato: Septembar 18, 2011, 02:41:04 posle podne »

Odogovrri ću ja, a verujem da će posle i alen...
protein piješ posle velikog obroka nekih jedan i po do dva sata i ne moraš da ga eksiraš
Sačuvana
tryhardboy93
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17


« Odgovor #14 poslato: Septembar 18, 2011, 08:39:38 pre podne »

hvala na odgovoru  :)
od danas pocinjem tako posto mi je ostalo oko pola proteina i dacu sve od sebe da jedem svakih 2 sata
da i da pitam dali trebam na eks to popit ili mogu ono lagano uz nesto sto jedem
« Poslednja izmena: Septembar 18, 2011, 02:24:17 posle podne od strane podgoricaboy93 » Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6121


« Odgovor #13 poslato: Septembar 14, 2011, 06:38:47 posle podne »

Moram dodati da pored ovog proteina ishrana mora da ti bude obilna i to veoma obilna.. znači hrana na dva do tri sata, više ne sme da proĂ°e izmešu dva obroka...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #12 poslato: Septembar 14, 2011, 06:21:48 posle podne »

imam pitanje prvi put sam na forum pa mi nemojte zamjeriti ako sam postovao u pogresnu temu
Prije 15 dana sam kupio whey protein 2.2 kg pijem vec pola mjeseca inace ja sam bash mrsav pijem(2 puta dnevo stavim casicu u 200ml vode) ali nema napretka ne micem se sa 55 kg i ako pijem 15 dana sta da radim bili trebao da pijem 3 puta dnevno ili sta?inace idem i u teretanu svaki dan treniram sat sa ipo molim za pomoc . Hvala

Nisi na pogrešnom mestu, ali definitivno si neke stvari pogrešno shvatio ;)

Neću mnogo da te plašim, ali ću ti dati jednostavno rešenje tvog problema koje će te sigurno pomeriti sa mesta.

OK je to što si uzeo whey protein, ali ti treba malo više kalorija. Za sada hoću da uradiš samo jednu izmenu koja j veoma jednostavna i relativno laka za ispratiti dodaj tu jednu mericu proteina u pola litre mleka, sve to promućkaj da se lepo stopi da možeš uživati u ukusu tog proteina i tako svaki dan po dva puta dnevno i za 15 dana mi javi koliko si kila dobio ;)

Sve najbiolje i spremi se da porasteš vrlo brzo
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
tryhardboy93
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17


« Odgovor #11 poslato: Septembar 14, 2011, 02:01:44 posle podne »

imam pitanje prvi put sam na forum pa mi nemojte zamjeriti ako sam postovao u pogresnu temu
Prije 15 dana sam kupio whey protein 2.2 kg pijem vec pola mjeseca inace ja sam bash mrsav pijem(2 puta dnevo stavim casicu u 200ml vode) ali nema napretka ne micem se sa 55 kg i ako pijem 15 dana sta da radim bili trebao da pijem 3 puta dnevno ili sta?inace idem i u teretanu svaki dan treniram sat sa ipo molim za pomoc . Hvala
« Poslednja izmena: Septembar 14, 2011, 02:04:23 posle podne od strane podgoricaboy93 » Sačuvana
djoleeeee
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


Trazi nacin a ne izgovor!

« Odgovor #10 poslato: Septembar 04, 2011, 11:27:51 pre podne »

E to me je zanimalo... Moram priznati da mi vise odgovara taj hvat (valjda sam majmuncina :P) ali cu se truditi da ga izbacim... ;)
Hvala...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #9 poslato: Septembar 04, 2011, 10:18:24 pre podne »

Pozdrav, interesuje me zasto si protivnik manki hvata? :)
btw, ne bih voleo da odgovor bude tipa "ne osecam se kao majmun" :D

Pa i ne osećam se kao majmun (sam si to tražio ;)

Kao prvo slabiji sa tim hvatom na zgibovima, a i mnogo je veća šansa povrede lakta ili ramena, zato uvek i preferiram da koristim neutralni hvat kod svih početnika dok ne ojačaju muskulaturu dovoljno da im ramena mogu trpet uvrtanje koje se dešava u punoj extenziji ruku pri zgibovima.

Lažan hvat ili ti hvat bez palca ili taj Poliquinov naziv "majmunski" hvat nije nigde preporučljiv i većina ovih koji ga koriste rade to ili na smith mašini što je donekle OK jer će utag teže da ispadne iz ruke pošto je šipka fiksirana ili zato što su im zglobovi skroz kruti pa i ne mogu da koriste pun hvat.

Jedina vežba na kojoj smatram da hvat bez palca ima realnu primenu je potisak šipkom iznad glave jer na ovoj vežbi ionako laktovi moraju da budu ispred tela da bi pokret bio efikasan.

Inače najgora stvar za grudi koju možeš da uradiš je da koristiš hvat bez palca na potiscima sa klupe, tu je skoro garantovano da će više raditi triceps i ramena umesto grudi...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
djoleeeee
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


Trazi nacin a ne izgovor!

« Odgovor #8 poslato: Septembar 03, 2011, 05:12:24 posle podne »

Pozdrav, interesuje me zasto si protivnik manki hvata? :)
btw, ne bih voleo da odgovor bude tipa "ne osecam se kao majmun" :D
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #7 poslato: Septembar 02, 2011, 06:55:27 pre podne »

Oke je sve to,sustina mog pitanja je sledece:
Da li je nuzno stvoriti kalorijski deficit da bi se ratosiljao masti ili ne?

I jos jedno pitanje..Da li je 250g proteina i isto toliko vlakana,sto mu izadje na oko 2000 kcal okvinro dovoljan dnevni unos za 90kilasa kome je cilj cista misicna masa?

Prvo, bez pravilne dijete nećeš skinuti masne naslage. Dijeta mora biti solidno osmišljena i to prema toma kako tebi odgovara. Nekima više odgovara unos UH, nekima manje. To koliko UH ti treba u dijeti za skidanje sala je stvar eksperimentisanja.

U jednom trenutku kalorije počnu da utiču na skidanje masti. Na samom početku dijete i kada je osoba koja je na dijeti ionako u velikom suficitu sa kalorijama pa se nagojila više nego što je potrebno ili ako je jednostavno u pitanju osoba koja ne vodi računa o ishrani i sada tek kreće da vodi računa onda kalorije ne igraju veliku ulogu.

Zdrava ishrana je donekle samoregulativna i samo ubacivanje takvog vida ishrane u svakodnevnicu će rešiti osobu većeg dela masnih naslaga.

U jednom trenutku će kalorije postati bitne, koji je to trenutak znaćeš kada više ne budeš gubio salo. Većina ljudi ne ume da prepozna ovaj momenat i reaguje na taj način da pomisle kako im dijeta u stvari ne odgovara, ali u pitanju su samo dodatne korekcije u toku dijete da bi se postigao željeni rezultat. Ovo je najevidantnije kod bildera koji se spremaju za takmičenje i moraju da skinu svo salo sa sebe.

Tako da ćeš morati u deficit ako želiš drastično skidanje masti, tu nema priče.

Ono što je bitno je kako stvoriti taj deficit, a to ne znači samo kroz ishranu.

250gr proteina ima oko 1000 kcal, a 250gr vlakana nema ni jednu kaloriju što se tebe tiče, tako da to što si napisao se nikako ne može posmatrati kao ishrana za nekoga ko želi da postigne rezultate, a i nije ostvariva jer ne vidim kako bi uspeo da uneseš 250 gr vlakana dnevno, a sa druge strane tolika količina vlakana je i šteštna u dijeti.

Za vežbača sa 90kg i koja je negde u normalno rasponu telesne masti od 10 - 12 dobar startni osnov za nabacivanje mase je negde izmeĂ°u 3000 i 3500 kcal dnevno pa potom vršiti korekcije kako budu bile potrebne.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
stefanssson
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #6 poslato: Septembar 02, 2011, 12:22:44 pre podne »

Oke je sve to,sustina mog pitanja je sledece:
Da li je nuzno stvoriti kalorijski deficit da bi se ratosiljao masti ili ne?

I jos jedno pitanje..Da li je 250g proteina i isto toliko vlakana,sto mu izadje na oko 2000 kcal okvinro dovoljan dnevni unos za 90kilasa kome je cilj cista misicna masa?
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1177


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #5 poslato: Septembar 01, 2011, 03:53:06 posle podne »

Cini mi se da oko 3.5kg dodate MISICNE mase znaci i 500kalorija potrosenih na sedmicnom nivou vise (visi bazalni metaboliza,). Jasno sada?
Sačuvana
stefanssson
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #4 poslato: Septembar 01, 2011, 02:52:08 posle podne »

Ali,kako konkretno vise misicne mase moze da mi pomogne da lakse skidam masne naslage? Kapiram,vise energije se trosi i sve ali zar se sa porastom misicne mase ne mijenja i kalorijski unos,proteinski i ostalo? Dakle vise misicne mase,znaci i vise energetske potrebe proporcionalno i obratno..Da li osoba sa recimo dobrih 120 kila i ona sa 80 kila ukoliko zeli da skine visak masnih naslaga uz sto manji gubitak ciste misicne mase,kalorijski unos redukuju na recimo 2000 ili logicnije osoba sa 120 kila spusti unos na recimo 3000 jer ima i veci dnevni unos u skladu sa masom? U tom slucaju recimo da i jedan i drugi imaju deficit od 1000,lupam. Znaci to mu dodje na isto?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #3 poslato: Septembar 01, 2011, 01:33:46 posle podne »

Gledao sam juce onaj klip od 2 sata Milosa Sarceva o ishrani,sa dvd-a Secret of the pros..Dosta dobro je sve objasnio i neke stvari su mi jasnije sada,ali neke i nisu :) Npr. cijelo vrijeme istice vaznost nabacivanja ciste misicne mase sa ciljem trosenja kalorija,odnosno ubrzavanjem metabolizma a ja ne kapiram kako to moze da dovede do topljenja masnih naslaga? Kaze ako imas vise misica vise masti trosis,zar ne treba povecavati kalorijski unos i sve ostalo sa dobijanjem na m.masi? Zar nije potreban kalorijski deficit da bi se salo gubilo? Onako kako ja to kapiram,vise misica znaci vece potrebe za hranom a ako ja unosim UH npr. kao osnovni izvor energije dzaba svi misici kad salo nece da se trosi? Grijesim li?

To je lako.

Tvoje telo troši energiju dobijenu iz hrane, vode i vazduha, koja se definiše kao kalorija i to samo zato što funkcioniše.

Dakle samo postojanje i funkcionisanje tvog tela zahteva odreĂ°enu količinu energije da bi opstalo. Neki od najvećih potrošača te energije su upravo mišići pošto ujedno i čine jedan od najvećih funkcionalnih sistema u tvom telu. Tako da je logika iza te tvrdnje da ukoliko imaš viće mišićne mase automatski ćeš trošiti i više energije pa čak i u stanju mirovanja, a pogotovo kada se koristi.

Samim time i nije bitno koju vrstu kalorija unosiš ukoliko nije u prekomernoj dozi nećeš ni dobijati salo, ali to je samo jedan apsekt čitave priče.

Tvoj metabolizam je u stvari katabolizam oduzet od anabolizma u toku dana i ukoliko je na kraju dana ova razlika "0" onda tvoje telo niti gubi niti dobija na masi.

E sad gde će višak kalorija da ode zavisi od mnoštva drugih faktora, a vežbanje utiče na dobijanje mišićne mase (dokazano) i obrnuto.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stranice: 1 ... 14 15 [16] 17 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.119 sekundi sa 17 upita.