TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396530 Teme od strane 25015 Članovi Poslednji član: girevik93

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 28, 2024, 04:23:46 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol u predelu podlaktice i nadlaktice  (Pročitano 12438 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #23 poslato: Oktobar 18, 2011, 02:42:31 posle podne »

valgus deormitet lakta predstavlja problem kod vežbe za biceps sa ravnom šipkom (biceps curl). u tom slučaju se stvara valgus stres u predelu lakta, zato se koristi ez šipka da kompenzuje ugao lakta. kod valgus stresa u laktu pod opterećnjem su medijalne (unutrašnje) strukture lakta - kolateralni medijalni ligament i pripoj fleksora podlaktice...
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #22 poslato: Oktobar 17, 2011, 01:33:52 posle podne »

valgusni ugao (koji je cesci kod zena) je najcesci uzrok bola u podlakticama prilikom pregiba. zato pitam.
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
Kalee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125

« Odgovor #21 poslato: Oktobar 17, 2011, 10:14:13 pre podne »

evo sad sam proverio...imam taj ugao, ali je jako jako malo, jedva se primecuje..ali mislim da to nema veze sa tim, posto imam ortaka kome je tak ugao jakoo izrazen on jednostavno ne moze da ispravi ruke kad rati letenje sa pravim rukama, nikad nije imao problema sa ovim sto ja imam...
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #20 poslato: Oktobar 16, 2011, 10:00:37 posle podne »

Osecam bol samo u predelu leve podlaktice, osecam ga uglavnom samo kad treniram, mada mi se dosta puta desavalo kad odradim jaci trening da me boli i dok ne vezbam pri nekom specificnom pokretu..dok treniram taj bol se javlja pri spustanju tegova, skota u zadnje vreme i ne pomisljam da radim, javlja se pri apsolutno svim pregibima za biceps i to je to...A deo u kom me boli, pa to je skoro sredina podlaktice,mozda malo blize saci, tup bol, izuzetno jak, ko da mi neko melje ruku vodenicom..I da koristim E-Z sipku..

da li imas valgusni ugao u zglobu lakta? kada stanes u osnovni anatomski polozaj, znaci uspravno stojis, ruke pored tela a dlanovi okrenuti ka napred, sa palcevima ka spolja, da li ti je ugao u zglobu lakta manji od 180 stepeni i koliko manji? Ova pojava je cesca kod zena, ali se javlja i kod muskaraca, imam i licno iskustvo sa tim. Bol je posebno jak po prestanku serije, odnosno neposredno nakon spustanja tega. U tom slucaju bi morao da radis vezbe sa sipkom tako da su ti dlanovi okrenuti jedan ka drugom, odnosno pod uglom od oko 45 stepeni (iako ovo u jednoj meri menja pogodjenu misicnu muskulaturu, vise opterecenja se prebacuje na ramenicno-zbicni misic, ali omogucava izvodjenje vezbe), a ne sa dlanovima na gore. Bol se reflektuje u sredisnjem delu podlaktice i siri se na obe strane, a prilicno je tup.
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
Kalee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125

« Odgovor #19 poslato: Oktobar 16, 2011, 09:49:41 posle podne »

Osecam bol samo u predelu leve podlaktice, osecam ga uglavnom samo kad treniram, mada mi se dosta puta desavalo kad odradim jaci trening da me boli i dok ne vezbam pri nekom specificnom pokretu..dok treniram taj bol se javlja pri spustanju tegova, skota u zadnje vreme i ne pomisljam da radim, javlja se pri apsolutno svim pregibima za biceps i to je to...A deo u kom me boli, pa to je skoro sredina podlaktice,mozda malo blize saci, tup bol, izuzetno jak, ko da mi neko melje ruku vodenicom..I da koristim E-Z sipku..
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #18 poslato: Oktobar 16, 2011, 06:38:31 posle podne »

pa ranije jesam...ali sad ih ne radim...iz razloga sto imam taj strasan bol...bukwalno se savijam od bolova kad radim skota ili dvorucni pregib za bicepse...


pa jel koristis E-Z sipku?
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #17 poslato: Oktobar 16, 2011, 04:59:09 posle podne »

dobro je da se javiš fizijatru ili specijalisti sportske medicine. msm da će fizikalna terapija rešiti problem....
da li su bolovi u obe podlaktice, da li boli i kad ne vežbaš? neki poseban pokret, u nekom odredjenom delu podlakt?
Sačuvana
Kalee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125

« Odgovor #16 poslato: Oktobar 16, 2011, 04:10:45 posle podne »

pa ranije jesam...ali sad ih ne radim...iz razloga sto imam taj strasan bol...bukwalno se savijam od bolova kad radim skota ili dvorucni pregib za bicepse...
Sačuvana
djoleeeee
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


Trazi nacin a ne izgovor!

« Odgovor #15 poslato: Oktobar 16, 2011, 12:02:14 posle podne »

Jesi li radio posebno podlaktice do sada?
Sačuvana
Kalee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125

« Odgovor #14 poslato: Oktobar 15, 2011, 02:53:23 posle podne »

E ljudi samo da javim kako stoje stvari...Popio sam pola kutije diklofenak i mast diklofen sam mazao...poglo mi je dosta u pocetku i ne osecam wise bol u predelu zglobova, ali je tu bol u predelu podlaktica...i dalje izuzetno jak, mada ja stisnem zube i odradim trening nekako.....izgleda da cu morati da posetim lekara..hvala u svakom slucaju...
Sačuvana
Kalee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125

« Odgovor #13 poslato: Septembar 26, 2011, 09:27:15 posle podne »

Ok, hvala ti Ognjene javicu ti kako ide...danas mi je treci dan pauze, od sutra krecem da radim sa smanjenim tezinama, pa cemo wideti kako stwari stoje kasnije...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #12 poslato: Septembar 26, 2011, 05:19:21 posle podne »

Ako mene pitate to je više od nakupljanja kiselih metabolita.. u pitanju je prava pravcata upala sa arahidonskom kiselinom i njenim metabolitima uz aktivaciju limfocita, proinflamatornih citokina, faktora rasta itd
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #11 poslato: Septembar 26, 2011, 02:02:07 pre podne »

...
to je ono o čemu pričamo - nakupljanje kiselih metabolita u slabijim mišićima podlaktica (strukturno i enzimski),koji zbog akutnog preopterećenja ulaze u tetaniju  ;)
... ma to je simple  :) mlečna kiselina i grče se mišići...
...

Simple? Jel može to malo detaljno?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #10 poslato: Septembar 26, 2011, 12:52:30 pre podne »

... ma to je simple  :) mlečna kiselina i grče se mišići...
dobro sad tu može biti još i mikropovreda na nivou mišićnih vlakana, ali o tome drugom prilikom  :)
Sačuvana
djoleeeee
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


Trazi nacin a ne izgovor!

« Odgovor #9 poslato: Septembar 26, 2011, 12:44:48 pre podne »

Ja sam imao problema sa podlakticama na pocetku jer verovatno nisu mogle da mi prate razvoj ostalih misica ruke...
Kada ispustim teg posle dvorucnog pregiba za biceps osecao sam izuzetno jak, tup, bol...
Od kada sam poceo da radim podlaktice, vise nemam tih problema ;)
to je ono o čemu pričamo - nakupljanje kiselih metabolita u slabijim mišićima podlaktica (strukturno i enzimski),koji zbog akutnog preopterećenja ulaze u tetaniju  ;)

Da! :) Iako pola ne razumem :P
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.284 sekundi sa 17 upita.