TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 09:41:58 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Grčevi u mišićima - uzroci i rešenja  (Pročitano 7426 puta)
chevelle
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 84


« Odgovor #23 poslato: Novembar 26, 2020, 01:53:25 posle podne »

Prvo da se izvinim sto ponovo pokrecem staru temu, ali bolje nego da otvaram novu.

Ovako, imam problem sto se tice grceva u quadricepsima. Prvi put se problem javio za vreme karantina, u aprilu. Nisam vezbao noge i imao sam jake grceve, bilo da je dan ili u sred noci. Nisam znao kako da ih se resim. Kada su se teretane ponovo otvorile, opet sam forsirao noge i grcevi su prestali skoro momentalno. Pomislio sam da je to slucajnost, da sam imao samo neki privremeni problem i da nema veze sa vezbanjem. Sada, kada se situacija znatno pogorsala  zbog covida-19, resio sam da ne idem u teretane. Ne vezbam vec 3 nedelje i grcevi su se opet javili u nogama, tacnije u quadricepsu. Bol se ne pojavljuje ukoliko ne dodirnem misic. Cim ga pipnem prstom ili se udarim, javljaju se nenormalni grcevi u tom predelu. Kada spavam i kad se okrecem u snu, uvek nekako zakacim misic i odmah se javlja jak bol koji me probudi. Ne znam sta da radim. Vezbe sa sopstvenom kilazom mi ne pomazu, a nemam uslove za vezbe sa tegovima. Pijem redovno magnezijum i cink, uzimam i vitamin C. Svaki predlog je dobrodosao.

Hvala
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #22 poslato: Oktobar 31, 2011, 10:40:54 posle podne »

fino nije zima, tu sarcev ima jos jedan slovenac koji prica srpski, tako da je bolje nego obicno :D
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 31, 2011, 10:19:10 posle podne »

Kalijum, natrijum, magnezijum, kalcijum... :D Sve je moguće, kao što i kaže tekst na početku ove teme. :)

Kako je u Skandinaviji? ;D
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #20 poslato: Oktobar 31, 2011, 10:15:59 posle podne »

zavisi u kom stopalu, moze biti i pottastium , bas sam sada slusao sarceva pominjo to
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 31, 2011, 08:55:29 posle podne »

Znam, Miro, znam. :)
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #18 poslato: Oktobar 31, 2011, 08:20:34 posle podne »

Usled nedostatka magnezijuma moze dolaziti do grceva u misicima...
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 31, 2011, 08:14:20 posle podne »

Uh, danas me uhvatio meni svojstven grč u tabanu. :D I to pri kraju treninga. Jedino grčenje mišića sa kojim se povremeno susrećem na treningu(i uopšte) je tačno u središnjem delu tabana jedne noge.
Sačuvana
Andrea.Savic
Gost
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 16, 2011, 11:05:21 pre podne »

u toku plivanja...najvise kad plivam sa perajima duze onda uhvati u stopalo. A sto se sake tice definitivno je to,moras da da se opustis,koliko god to cudno zvucalo :) zato mi plivaci imamo slabiji hvat u teretani jer nam sake slabo rade :)

U perijama je stopalo sigurno stalno u istom polozaju, pa verujem da je od toga.

Pokusacu da opustim saku odk plivam, hvala na savetu :)
Sačuvana
Ivan_Lendjer
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 115


« Odgovor #15 poslato: Oktobar 14, 2011, 09:19:35 pre podne »

u toku plivanja...najvise kad plivam sa perajima duze onda uhvati u stopalo. A sto se sake tice definitivno je to,moras da da se opustis,koliko god to cudno zvucalo :) zato mi plivaci imamo slabiji hvat u teretani jer nam sake slabo rade :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 13, 2011, 09:44:36 posle podne »

U plivanju je to cest problem...stopalo,triceps,zadnja loza,itd.. istezanje i samo unositi dovoljno tecnosti u toku dana,ako ne to onda pomaze magnezijum ;)

Stopalo da, triceps mi je zanimljiva pojava... to jos nisam imala, a tehnika plivanja mi je toliko siromasna da ne verujem da moze da me uhvati tu grc :D
Sta mi se desavalo je neki cudan grc u desnom dlanu za vreme plivanja, veoma nezgodno :D

Moguće da ga previše grčiš dok plivaš.
Sačuvana
Andrea.Savic
Gost
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 13, 2011, 09:07:06 posle podne »

U plivanju je to cest problem...stopalo,triceps,zadnja loza,itd.. istezanje i samo unositi dovoljno tecnosti u toku dana,ako ne to onda pomaze magnezijum ;)

Stopalo da, triceps mi je zanimljiva pojava... to jos nisam imala, a tehnika plivanja mi je toliko siromasna da ne verujem da moze da me uhvati tu grc :D
Sta mi se desavalo je neki cudan grc u desnom dlanu za vreme plivanja, veoma nezgodno :D
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 13, 2011, 07:40:07 posle podne »

U plivanju je to cest problem...stopalo,triceps,zadnja loza,itd.. istezanje i samo unositi dovoljno tecnosti u toku dana,ako ne to onda pomaze magnezijum ;)

Hvata grč u toku plivanja ili kasnije?
Sačuvana
Ivan_Lendjer
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 115


« Odgovor #11 poslato: Oktobar 13, 2011, 06:10:04 posle podne »

U plivanju je to cest problem...stopalo,triceps,zadnja loza,itd.. istezanje i samo unositi dovoljno tecnosti u toku dana,ako ne to onda pomaze magnezijum ;)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 05, 2011, 10:30:12 posle podne »

Isteži se na kraju treninga, a ne noću. ;)
Sačuvana
Andrea.Savic
Gost
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 05, 2011, 09:02:33 posle podne »

Eto, o tome nisam razmisljala! Sada kada si ti to rekao vratim film i zaista kada treniram noge pa kada hocu da se protegnem me uhvati. Ali tada imam i jake upale misica.. ubuduce cu paziti da se ne protezem previse kada osecam blagu upalu.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.099 sekundi sa 19 upita.