TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396203 Teme od strane 25011 Članovi Poslednji član: Milenatcblg

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 16, 2024, 03:20:13 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Fraktura skocnog zgloba  (Pročitano 24931 puta)
tmalen
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102

« Odgovor #42 poslato: Novembar 04, 2011, 08:36:05 posle podne »

prva nedelja terapije je prosla. otok je spao malo. ali je i dalje prisutan. pokret je sada dosta bolji nego sto je bio kad sam skinuo gips ali opet ima blokadu malu. Lekari kazu da je to zbog otoka. Gavez mazem vise puta dnevno i lediram nogu 5 minuta pa grejem 15 sa peskirom. Poceo sam da se oslanjam po malo na nogu tako su rekli da krenem polako ali od kad sam krenuo da se oslanjam noga dobije neku blago modru boju. ne boli me noga kad se oslanjam po malo tj nekih 20-30% nisam probao vise jer su rekli da ne idem preko toga ali ta plavkasta boja me interesuje i otok malcice kao da se povecao od kad sam poceo da se oslanjam po malo. noga je u toku dana sto vise dignuta na jastuke. e sad interesuje me da li je to ok sto se desava jer neznam kako cu se oporaviti ako ne krenem sam da setam po malo i ako mi je noga konstantno podignuta gore.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #41 poslato: Novembar 03, 2011, 03:58:40 posle podne »

jutros sam isao na kontrolu i izgleda da stvari idu na bolje :) dozvoljen mi je oslonac na nogu 50% i veceras pocinjem sa fizikalnom terapijom. zna li mozda neko gde bih mogao da kupim neki dobar steznik koji bi bio adekvatna zamena za elasticni zavoj?
veljko samo napred - najvažnije ti je da povratiš obim pokreta u potpunosti! to je sada zadatak fizikalne terapije (struja, magnet..) i kineziterapije (vežbe koje radiš). posle toga ide jačanje mišića, i na kraju propriocepcija.
najvažnije je da budeš uporan, pridržavaj se onoga što ti kaže fizijatar.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #40 poslato: Novembar 03, 2011, 03:52:13 posle podne »

Otok je do jedne mere sasvim očekivan i normalan je zamisli samo lošu cirkulaciju (posebno limfnu) ispod toga gipsa...
otok nakon imobilizacije zbog kidanja ligamenata skošnog zgloba (distorzija) - javlja se pretežno zbog podliva (hematoma) koji nastaje iz pokidanih struktura. do pogoršanja ovog otoka može dovesti gravitaciona staza cirkulacije krvi kada noga koja miruje visi na dole. U tom slučaju posotoji odsustvo mišićne pumpe koja pumpa krv iz nogu nazad ka srcu. zbog toga se napominje da noga ne visi dole, nego da bude odignuta u visini tela. mislim da nije u pitanju limfna staza ispod gipsa, jer funkcija gipsa ne sme biti kompresivna, već isključivo imobilizacija (sprečava pokrete povredjenog dela tela)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #39 poslato: Novembar 03, 2011, 03:38:29 posle podne »

Preporučujem ortozu - bandažer za skočni zglob, BORTH program , možeš pogledati na linku, pa potraži u nekoj apoteci http://shop.bort.de/en/produkt-details.aspx?ProductNo=054700
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #38 poslato: Novembar 02, 2011, 09:55:29 posle podne »

Ako bi neki fancy u Intersportu, u bolje snabdevenim apotekama, u sportskim radnjama...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #37 poslato: Novembar 02, 2011, 09:54:35 posle podne »

Nećeš verovati ali kod Kineza ;)
Sačuvana
veljkooo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #36 poslato: Novembar 01, 2011, 12:26:46 posle podne »

jutros sam isao na kontrolu i izgleda da stvari idu na bolje :) dozvoljen mi je oslonac na nogu 50% i veceras pocinjem sa fizikalnom terapijom. zna li mozda neko gde bih mogao da kupim neki dobar steznik koji bi bio adekvatna zamena za elasticni zavoj?
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #35 poslato: Oktobar 30, 2011, 01:32:44 posle podne »

Pitaj da li smeš da je masiraš zbog otoka...
logično mi je da je držiš podignutu jer zbog otoka još nije poptuna cirkulacija...
ajde, javi kako napreduješ
Sačuvana
tmalen
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102

« Odgovor #34 poslato: Oktobar 30, 2011, 01:28:02 posle podne »

Pedijatar mi je rekao da vezbam nogu polako sam. ali drzacu uzdignutu sto vise budem mogao. Sutra imam fizikalnu terapiju pa cu videti kako ce ici dalje...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #33 poslato: Oktobar 30, 2011, 01:24:07 posle podne »

Kakav ti je savet dao fizijatar i /ili ortoped?
Prema meni treba da većbaš ali kad bi kod god možeš noga gore da bi pobpljšao cirkulaciju
Sačuvana
tmalen
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102

« Odgovor #32 poslato: Oktobar 29, 2011, 10:42:36 posle podne »

jer sada i dalje moram nogu da drzim uzdignutu sto vise ili mogu da setam i da vezbam bez obzira na bol u zglobu i otok?
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #31 poslato: Oktobar 29, 2011, 06:12:56 posle podne »

Otok je do jedne mere sasvim očekivan i normalan je zamisli samo lošu cirkulaciju (posebno limfnu) ispod toga gipsa...
Sačuvana
tmalen
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102

« Odgovor #30 poslato: Oktobar 28, 2011, 01:27:05 posle podne »

pozdrav ljudi. skinuo sam gips danas. Noga je natecena oko zgloba i ima podliva. uradio sam snimak. na snimku koska i dalje malo odskace kao sto je i pre ali doktor je pogledao i rekao da ne brinem jer je zarasla. rekao mi je da se postepeno oslanjam na nogu. i vezbam. mazem gavez nosim magnetni steznik. u toploj vodi tj skoro vreloj sam masirao nogu. i sad mi sledi 2 nedelje fizikalne terapije.
Pokret je ogranicen. ima bolova kod zgloba kada pomeram zglob. doktor je rekao da je to normalno i da ce fizikalna taj ostatak resiti a i ja sam vezbanjem. Na stakama se krecem polako oslanjam se i na tu povredjenu nogu. e sad taj otok jel to stvarno u redu sto je oteceno? pozdrav i hvala svima
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #29 poslato: Oktobar 28, 2011, 07:34:58 pre podne »

Čini se da si u drugom pokušaju ipak uspeo da ustanoviš svoj problem.
Bol  otko će biti tu još jedno vreme ali mislim da se sad može početi sa postepenom rehabilitacijom...
naravno da ćeš moćio da se baviš sportom i to bilo kojim samo je pitanje vremena.. e sad koliko brzo možda recimo dva meseca postepene rehabilitacije zbog pokidanih ligamenata ali ja nisam stručnjak.. čekamo dr Tuturova.. u svakom slučaju oporavak će biti brĂ°i nego kod običnih ljudi obzirom da si sportista :)
Sačuvana
veljkooo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #28 poslato: Oktobar 26, 2011, 09:52:30 posle podne »

pozdrav! nisam hteo da otvaram novu temu jer imam slican problem, nadam se da je ovako ok.. :) pre 15 dana sam iscasio skocni zglob na unutra, na rtg snimku je sve bilo ok i pustili su me kuci uz obrazlozenje da ce sve to da prodje za nedelju dana.  ::) tih nedelju dana sam nosio elasticni zavoj, mazao 2-3 puta dnevno hepalpan i deep relief i pio 2x3 chymoral, kao sto mi je prepisao ortoped. otok se smanjio posle par dana ali su se pojavile modrice sa obe strane stopala i bol nije prolazio. nakon toga sam otisao kod drugog ortopeda.. napisao bih tacnu dijagnozu ali ne mogu da procitam onaj rukopis  ;D sve u svemu, pokidani ligamenti i stavise mi gips. :) juce je bila kontrola i skinuli su mi gips, doktor mi je rekao da do sledece kontrole, koja je u utorak, preko dana nosim elasticni zavoj i da se ne oslanjam na nogu.. jos uvek imam mali otok oko zgloba i dosta ogranicen obim pokreta, bol osecam samo kad pokusam da ispravim stopalo. e sad, zanima me kad cu opet moci da normalno da hodam.. :) i koje su sanse da cu u skorije vreme opet moci da se bavim sportom?  ;D bio bih zahvalan na bilo kakvom savetu :)
« Poslednja izmena: Oktobar 27, 2011, 12:36:49 pre podne od strane veljkooo » Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.073 sekundi sa 18 upita.