TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396202 Teme od strane 25011 Članovi Poslednji član: Milenatcblg

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 16, 2024, 11:28:00 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Fraktura skocnog zgloba  (Pročitano 24929 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #72 poslato: Decembar 19, 2011, 01:35:26 pre podne »

odlično veljko! drago mi je da se noga polako sredjuje  :) sada samo polako i budi strpljiv...
javi još jednom kako si za 7 dana po završetku terapije.
pozz  ;)
Sačuvana
veljkooo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #71 poslato: Decembar 19, 2011, 01:22:20 pre podne »

hvala puno na podrsci i savetima! posle poslednjeg mog post-a sam bacio stake, imao sam bolove na pocetku ali sam nastojao da hodam sto vise i isplatilo se. :) ove nedelje zavrsavam sa terapijom!  ;D hvala vam jos jednom..
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #70 poslato: Decembar 16, 2011, 02:39:37 posle podne »

moje mišljenje da ne treba da radiš artroskopiju. to je invazivna metoda, radi se u opštoj anesteziji... stručno očitana magnetna rezonanca je gotovo podjednako dobra kao i dijagnostička artroskopija. doktor koji je najbolji stručnjak za magnetnu rezonancu kod sportskih povreda u srbiji je dr boris petrović u novom sadu.
mislim da treba da nastaviš fizikalu, budeš strpljiv i uporan. jedino je važno da nema preloma, koštani hematom će se resorbovati. druga mogućnost je da postoji i oštećenje hrskavice na zglobnim površinama, no i to se vidi na magnetnoj rezonanci i rešava se fizikalnom terapijom i eventualno inekcijama u zglob (viskosuplementacija ili zell). u svakom slučaju potrebno je uraditi pregled da bi se postavila tačna dijagnoza. još jednom, najvažnije je da nema preloma.
pozz
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #69 poslato: Decembar 06, 2011, 04:12:35 posle podne »

Žao mi je što ti se sve to dešava... ali možda artroskopija nije loša ideja... bar ćeš znati na čemu si
Sačuvana
veljkooo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #68 poslato: Decembar 06, 2011, 12:20:10 pre podne »

evo mene opet, mali update. :) ovih danas sam dosta popravio obim pokreta, krajem prosle nedelje sam mogao skoro normalno da hodam bez staka. nisam mnogo koristio nogu ali posle toga mi se opet vratio bol u prednjem delu zgloba.. bio sam do banjice pre 7-8 dana, tamo su mi preporucili artroskopiju ukoliko mi se ne popravi stanje za nedelju ili dve. a ovde mi pricaju da je sve to normalno, ne znam vise ni kome da verujem.  ;D
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #67 poslato: Novembar 29, 2011, 09:37:43 pre podne »

Zato je važno iamti dobrog fizioterapeuta jer mi preko neta čujemo samo deo priče.
Ognjenu svaka čast, pomogao je mnogima čak i ovako online
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #66 poslato: Novembar 28, 2011, 05:52:39 posle podne »

ok veljko, razumeo sam da si mislio na prednje spoljnu stranu zgloba... svakako, pridržavaj se saveta fizioterapeuta i javi kako napreduješ...,
pozz  :)
Sačuvana
veljkooo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #65 poslato: Novembar 25, 2011, 01:51:16 posle podne »

nismo se razumeli.. :) nemam bolove u ligamentima, ni na pritisak ni pri hodanju. bol je dublje u zglobu.. fizijatar mi je danas rekao da se vratim na stake dok se kost ne oporavi i malo mi je izmenjena terapija.
« Poslednja izmena: Novembar 25, 2011, 04:13:23 posle podne od strane veljkooo » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #64 poslato: Novembar 25, 2011, 11:50:59 pre podne »

prednje lateralna strana je mesto na kome se pokidaju ligamenti kod uganuća (distorzije) skočnog zgloba.... i tu se nalazi i otok. da li postoji bol kada pritisneš to mesto prstom?
Sačuvana
veljkooo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #63 poslato: Novembar 25, 2011, 12:35:28 pre podne »

hvala na odgovorima, puno mi znaci.. kada sam u jednom od prethodnih postova spomenuo bol sa spoljne strane to se odnosilo na levu lateralnu stranu zgloba tj. bol osecam unutra ali ne u sredini zgloba vec malo ka prednjoj levoj strani.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #62 poslato: Novembar 25, 2011, 12:13:57 pre podne »

MR nalaz levog skočnog zgloba odgovara kontuzionim promenama medule medijalnog aspekta talusa, manjeg obima i u anteriornom delu kalkaneusa. Parcijalno nategnuće medijalnog ligamemnta - tibiokalkanealni i tibiotalarni deo. Talkalkanealni ligament se ne diferencira jasno. Indikovana je korelacija sa ortopedsko-kliničkim nalazom.
MR nalaz opisuje promene u vidu nagnječenja unutrašnjosti kosti talus i kalakneus (petna kost). kontuzione promene se vide na magnetu kod većine povreda i ona ne predstavljaju ni prelom kosti ni oštećenje zglobne površine, već su znak udarca u predelu kosti. prilikom izvrtanja uganuća stopala u skočnom zglobu deluje varus sila, koja otvara zglob sa spoljne strane, ali dovodi do sudaranja kostiju talusa i kalkaneusa sa unutrašnje strane (medijalno), što izaziva pojavu kontuzije medule kosti. moguće da je delom ovo i uzrok bola koji osećaš, mada ti bolove imaš sa spoljne strane zgloba (gde su pokidani ligamenti i postoji otok), a kontuzija medule je sa unutrašnje strane. msm da je razlog bola ipak prethodno kidanje ligamenata, rehabilitacioni program koji je moguće opteretio mekotkivne strukture, ako si forsirao. svakako, javi se ortopedu...
Sačuvana
veljkooo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #61 poslato: Novembar 24, 2011, 09:24:36 posle podne »

bio sam danas do bg-a na mri, da prekratim sebi muke. :) ovo je nalaz, tj samo zakljucak:
MR nalaz levog skočnog zgloba odgovara kontuzionim promenama medule medijalnog aspekta talusa, manjeg obima i u anteriornom delu kalkaneusa. Parcijalno nategnuće medijalnog ligamemnta - tibiokalkanealni i tibiotalarni deo. Talkalkanealni ligament se ne diferencira jasno. Indikovana je korelacija sa ortopedsko-kliničkim nalazom.
ovih dana cu otici opet kod ortopeda sa ovim, mislim da mi ne gine jos jedno 2 nedelje mirovanja.. :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #60 poslato: Novembar 24, 2011, 08:59:10 pre podne »

dobro je da nisi obnovio povredu ligamenta. nadam se da nemaš povredu talusa, mislim da ne bi trebalo da se radi o toj povredi, sobzirom da ti bolovi nisu prisutni neposredno nakon povrede, već su se javili od pre nekoliko dana. svakako kada budeš uradio ct, biće jasno da li je talus ok.
pozz
Sačuvana
veljkooo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #59 poslato: Novembar 22, 2011, 01:25:39 posle podne »

odlozili su mi ct jer je skener koji trenutno radi dosta los.. novi pocinje sa radom za dve nedelje pa cu tada to da obavim. lekar kaze da nastavim sa fizikalnom ali da se manje oslanjam dok ne uradim ct, spominjao je moguce ostecenje talusa.. bio sam i na ultrazvuku, sve je ok.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #58 poslato: Novembar 22, 2011, 07:48:53 pre podne »

trebalo bi i ultrazvukom pogledati ligamente u tom delu... deluje po tome što navodiš, da nije koštani problem (prelom), što je najvažnije. u svakom slučaju uradi ct, pa javi rezultate.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.173 sekundi sa 18 upita.