TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:57:40 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pirinač (nedoumice)  (Pročitano 8212 puta)
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #18 poslato: Novembar 01, 2011, 09:53:16 posle podne »

Ja se bukvalno najedem od 30 grama pirincha kad se raskuva :O Jako me zasiti, a imam dobrih 87 kg na 178 cm visine :) Ne mogu da zamislim dan bez ovsenih/iso100/neko voce ujutru u pola 9 :) :)
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #17 poslato: Oktobar 16, 2011, 07:52:07 posle podne »

Svakako ti trebaju UH, a najbolje je unositi ih ujutru...
Sačuvana
bato
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 130


« Odgovor #16 poslato: Oktobar 15, 2011, 08:11:59 posle podne »

Ako si na nekoj striknoj dijeti treba da se izreses  :D(a ne vjerujem) ne moras uzimat kolicinski puno ,mada i na rezanju se uzimaju hidrati,mozes slobodno ako si aktivan i u kasnim satima .
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #15 poslato: Oktobar 14, 2011, 01:47:42 posle podne »

što izbacuješ ovsene ujutru? ujutru možeš slobodno ugljene hidrate...   bolje ih smanjuj od popodne pa nadalje...

Apsolutno se slazem.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #14 poslato: Oktobar 14, 2011, 10:11:49 pre podne »

što izbacuješ ovsene ujutru? ujutru možeš slobodno ugljene hidrate...   bolje ih smanjuj od popodne pa nadalje...
Sačuvana
Chewu
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #13 poslato: Oktobar 13, 2011, 11:28:07 posle podne »

Nije da ne mogu pojesti. Sto se ishrane tice nemam problema sa jelom nego sa namirnicama. :D  Ne mogu da kupim sve sto bi trebalo.
Redovno vezbam pa se trudim i da jedem sto bolje.
Posto je ovo pdf Ishrana mozda da napisem sta jedemu toku dana:
1 10 belanaca
... Teretana
2 sejk:(40g whey protein) (10g Bcaa)  (40g dextroze)
3 Riba u biljnom ulju (kupovna 90g)
4 Zadesi se nesto iz frizidera tipa parizer itd... ako nema nista pametnije.
5 zavisi sta keva spremi to zna da bude i masno (pljeskavice, svinjsko meso, przeni krompir ...) (Zna i da bude kuvani krompir pilece meso tada slistim belo meso u 2 obroka, pohovano belo meso, ...) Ima dosta toga sto me zadesi.
6 pirinac (550g kuvanog)

Izbacio sam ovsene ujutru. Pre je bilo ovsene i 5 jaja a ostalih 5 ostavim za veceru pred spavanje. Malo smanjujem uh.

prva 3 obroka ajd ok, al ova druga 3... 6. pogotovo, cemu taj pirinac sam uvece... stavi taj pirinac sa tom ribom iz konzerve, 4. obrok slobodno izbaci, a umesto tog pirinca za veceru vidi da pojedes nekih 150-200 grama ella sira, mozes ubaciti i neko povrce a i nesto mesnato slobodno, mada bi sama ella trebala da odradi posao...
Sačuvana
bato
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 130


« Odgovor #12 poslato: Oktobar 13, 2011, 10:34:33 posle podne »

Braon ili zuti pirinac je najbolji izbor od svih vrsta pirinca spada u sporo apsorbujuce hidrate u odnosu na bijeli koji je vise brz kao i integ.koji se moze svrstati u srednje.Dodatak vlakna(povrca) u integ i bijeli pirinac poprima efekat sporo apsor.Uh.Isto tako bijeli krompir brzo puni glikogen u odnosu na crveni kropm.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 13, 2011, 08:09:31 posle podne »

Nema veze, i to je puno. Evo, ja sam se zezao i merio koliko 100g sirovog navuče vode nakon kuvanja. 407g rekla vaga. :D Kod tebe skoro duplo više vode. Lakše će ti biti da ga pojedeš što ga bolje iscediš.
Sačuvana
Model
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 29

« Odgovor #10 poslato: Oktobar 13, 2011, 05:29:37 posle podne »

@Robert
U postu iznad tvog sam napisao da sam poglresno napisao. Nije 530g nego 371g kuvanog.
57g sirovog dobije se 371 kuvanog.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 13, 2011, 04:44:39 posle podne »

Jos jedan zanimljiv podatak. Sad sam skuvao 57g pirinca i dobio 530g kuvanog.
Cemu pirinac u ishrani. Tih 57 grama nema ni 5g proteina a pojede se 530g kad se skuva.

Nemoj da praviš sutlijaš od pirinča, pa da navuče toliko vode. :) Potopi ga u već ključalu vodu i za 10 min je kuvan. Odmah ga procediš, rashladiš i jedeš. Nikad nisam merio svoju porciju kuvanog pirinča, ali od 100g sirovog ne verujem da može da ispadne više od 400g kuvanog. Baš ću danas izmeriti. :D
Sačuvana
Model
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 29

« Odgovor #8 poslato: Oktobar 13, 2011, 04:43:04 posle podne »

Samo mala ispravka nije 530g nego 371g
Znaci 57g sirovog dobije se 371 kuvanog.

Jos jedan zanimljiv podatak. Sad sam skuvao 57g pirinca i dobio 530g kuvanog.
Cemu pirinac u ishrani. Tih 57 grama nema ni 5g proteina a pojede se 530g kad se skuva.

Tome sto je pirinac veoma kvalitetan izvor uh i prosto je nezaobilazan.Naravno ne treba preterivati sa njegovim unosom ali evo ja na primer ne mogu da zamislim dan bez njega.Retko kad se desi da ga ne jedem a pogotovu u off sezoni.

Onda je najbolje da se unosi pre treninga. Meni je svako jutro 10 belanaca dorucak pa teretana i onda ostalo. Mozda bi trebao pirinac pre teretane da pojedem.
« Poslednja izmena: Oktobar 13, 2011, 05:29:50 posle podne od strane Model » Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #7 poslato: Oktobar 13, 2011, 04:26:49 posle podne »

Jos jedan zanimljiv podatak. Sad sam skuvao 57g pirinca i dobio 530g kuvanog.
Cemu pirinac u ishrani. Tih 57 grama nema ni 5g proteina a pojede se 530g kad se skuva.

Tome sto je pirinac veoma kvalitetan izvor uh i prosto je nezaobilazan.Naravno ne treba preterivati sa njegovim unosom ali evo ja na primer ne mogu da zamislim dan bez njega.Retko kad se desi da ga ne jedem a pogotovu u off sezoni.
Sačuvana
Model
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 29

« Odgovor #6 poslato: Oktobar 13, 2011, 04:13:33 posle podne »

Jos jedan zanimljiv podatak. Sad sam skuvao 57g pirinca i dobio 530g kuvanog.
Cemu pirinac u ishrani. Tih 57 grama nema ni 5g proteina a pojede se 530g kad se skuva.
Sačuvana
Model
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 29

« Odgovor #5 poslato: Oktobar 13, 2011, 12:51:06 posle podne »

Nije da ne mogu pojesti. Sto se ishrane tice nemam problema sa jelom nego sa namirnicama. :D  Ne mogu da kupim sve sto bi trebalo.
Redovno vezbam pa se trudim i da jedem sto bolje.
Posto je ovo pdf Ishrana mozda da napisem sta jedemu toku dana:
1 10 belanaca
... Teretana
2 sejk:(40g whey protein) (10g Bcaa)  (40g dextroze)
3 Riba u biljnom ulju (kupovna 90g)
4 Zadesi se nesto iz frizidera tipa parizer itd... ako nema nista pametnije.
5 zavisi sta keva spremi to zna da bude i masno (pljeskavice, svinjsko meso, przeni krompir ...) (Zna i da bude kuvani krompir pilece meso tada slistim belo meso u 2 obroka, pohovano belo meso, ...) Ima dosta toga sto me zadesi.
6 pirinac (550g kuvanog)

Izbacio sam ovsene ujutru. Pre je bilo ovsene i 5 jaja a ostalih 5 ostavim za veceru pred spavanje. Malo smanjujem uh.
« Poslednja izmena: Oktobar 13, 2011, 01:10:52 posle podne od strane Model » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Oktobar 13, 2011, 10:22:42 pre podne »

ako ti je neukusan pirinač integralni,  dodaj začine... meni je šafran omiljeni, ubije ukuse druge totalno :)   ili dodaj pečurke, biber...  pečurke su super, nemaju kalorija... možeš i sitno seckanu papriku, tikvice... sve je to jako ukusno :)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 18 upita.