TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 07:52:11 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: vas prvi put u teretani  (Pročitano 14040 puta)
Dule Indijanac
Gost
« Odgovor #26 poslato: April 08, 2008, 05:37:46 posle podne »

moja prwa teretana je bila kao zatworska celija, bila je welika swega 15-ak kwardatnih metara, to je bilo u sedmom razredu, tacnije 2005 godine, imala je neke osnowne sprawe, kao sto su benc, lat, stalak za cucanj, sut napred, zadnja loza, i mnogo bucica...wezbao sam sa ortacima iz odeljenja, prwo je wezbalo samo nas troje, pa onda je doslo jos dwoje...
radili smo onu klasiku: grudi+biceps, ledja+triceps, ramena+noge, trening mi je bio ok, ali nazalost, tad nije imao ko da me uputi u osnowe ishrane, nije imao ko da mi objasni sta je whey, a kamoli steroidi...
secam se, tu je bio poster arnolda, sa stegnutim grudima.
eh taj poster smo swi za odusewljenjem gledali.
narocito ja, on mi je bio idol, i uwek ce biti.
p.s. werowali, ili ne, tad sam imao 99kg-a imao sam samo 14 godina

Sledeci put obrati paznju na pravopis!

Sedi, 1! :D
Sačuvana
ivan023
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 113

« Odgovor #25 poslato: April 08, 2008, 12:25:36 pre podne »

Pa ti si bio zver  ;D
Sačuvana
mr.perfect.86
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


No Pain No Gain

« Odgovor #24 poslato: April 07, 2008, 10:59:06 pre podne »

u teretanu sam prvi put usao 2003 god. i secam se da mi je taj prvi trening trajao 3.5h  :D :D vezbao sam sa svim zivim spravama koje sam video u teretani,isao sam 2 meseca da bu tek januara 2005 god. poceo da idem u kontinuietu..Onda sam pronasao forum i poceo polako da sklapam kockice i video gde gresim..ustvari video sam da sam u svemu gresio :D :D
Sačuvana
MarK3
Flamer
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1637

« Odgovor #23 poslato: April 05, 2008, 06:44:49 posle podne »

ja sam pre 2,5 godine usao u teretanu... posto sam batalio da treniram kosarku ... a inace trenirao sam je od 1 razreda osnove do 8 razreda... Onda sam sa najboljim drugarom sa kojim sam trenirao kosarku resio da odem u teretanu..Inace batalio sam kosarku jer sam izgubio volju i zelju za tim sportom... Srecom u toj teretani gde sam poceo da vezbam - stara olimpia u kg-u, bilo je dosta iskusnih likova i takmicara koji su me savetovali i ukazivali na greske... tako da nisam toliko radio na svoju ruku :D
Sačuvana
GoranKS
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2040


Muški trener u teretani

« Odgovor #22 poslato: Mart 05, 2008, 03:39:42 posle podne »

Pre 10 godina napravio sam kuci teretanicu i u njoj vezbao sa olovnim i betonskim tegovima ,univerzalna klupa ,vratilo, cak sam imao i lat masinu nije bilo lose za pocetnika,tu sam vezbao oko godinu dana i posle presao u pravu teretanu gde sam upoznao par ljudi koji su u to vreme bili takmicari cak i prvaci drzave ,tako da sam bb ucio od pravih i iskusnih ljudi.
Sačuvana
MANIAC
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 614

NO SURRENDER

« Odgovor #21 poslato: Mart 05, 2008, 12:03:25 pre podne »

u teretanu sam prvi put usao u drugom srednje, secam se da smo drug i ja dosli do teretane i niko nije smeo da udje prvi! :)
nikada to necu zaboraviti, sve tesko, neobicno, naravno pocetnicki lose izvodjene vezbe itd... ali tako valjda izgleda svako"probijanje leda"! :)
ali eto ipak se ispostavilo da je to bio dobar potez i od tada sam zaludjen teretanom! 8)
Sačuvana
''NE MORAS BITI NAJBOLJI, BUDI NAJBOLJI STO MOZES"
Lokk1
Gost
« Odgovor #20 poslato: Januar 10, 2008, 04:41:11 posle podne »

aj ovde cu da iznesem svoj problempa daj savet odnosno misljenje o tome...

posto se aktivno bavim fudbalom, nemam ambicije da imam puno mase, nego onako atletski (na 100m), sad je pauza i nema treninga pa radim samo teretanu i to ce trajati jos 3 nedelje (znam da je to jako kratak period) a onda pocinju pripreme sto mu dodje na jedno 2 meseca suvog trcanja sto je jako iscrpljujuce... neka moja zelja je izmedju 75-80kg na mojih 177, recimo 78kg, a suva definicija extra... ne znam kako da nabacim jos mase kad je ovo kratko jako i bojim se da cu sav da se osusim kad pocnu pripreme, s tim se mucim vec nekoliko godina....
Najbolje da pitas Lokija on je bas suv :) Bar je bio kad je slike stavljao :D
Pa pravo d ati kazem ako hoces za tri nedelje nesto vise da uradis onda ti preporucujem da sokiras organizam nekim treningom kakav do sada nisi radio...Neznam dal da probas German Volume training ili probaj da sve radis u superserijama i radi u ciklusima od po pet dana(grudi/ledja,Noge,odmor,ruke/ramena odmor pa ispocetka).Ovo ce sigurno imati efekta,e sad ako si voljan...

auuuuuuu pa tek cesh sad ada vidish shta je defka ... svaki kapilar mi se vidi ... na onu tugu od mase ja sam MORAO DA IZBACIM SVE masti .. zasicene ofc ... zbog kamena u zuchi ... ma postavicu slike enivejz ... a seme ... ne gine ti 2 kg mishica za pripreme .. pa da ga jebesh .. uz sve BCAA i brdo wheya posle .. KATABOLIZAM je majka i nemoze tu nishta tako organizam radi..zato sada se MASTI ... jedino tako .. tako ja radim .. shteta shto sam tek danas uzeo protein .. malo kvari planove al videcemo ..

eventualno da probash sve kombinacije ovih gluposti shto chuvaju mishic od katabolizma .. al to ce biti u nekim malim procentima ..
Sačuvana
Aleksandar Sh.
Sitnim koracima do velikog cilja
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1460

bulk up my muscle ;)

« Odgovor #19 poslato: Januar 04, 2008, 11:22:30 posle podne »

huh pa ja sam prvi put usao u teretanu kada sam krenuo na veslanje,davno je to bilo 2ga godine srednje sam bio....
Ono chega se secam jeste da nikada nisam imao neki osecaj stidljivosti u njoj......Jbg bili su moji ortaci koji su onda bili krupniji od mene,NARAVNO SADA SAM IH SVE ZAJEBAO ali onda je to bila 2ga prica :)
Ono pozitivno sto se secam jeste da sam i tada radio sto bi se reklo svileno bez cimanja,cheatinga itd.Secam se radio sam Bench press sa 30kg iako sam mogao bar sa 50
Malo su me zezali ali ono meni je bilo vaznije polako i sigurnije nego da se povredim...
Zatim sam prestao pa sam sledece godine opet krenuo isto preko leta malo na bildovanje u clubu...
Da bi tek pocetkom 4te godine tj leta 3godine krenuo punim tempom u teretanu...
Moji najveci minusi secam se jesu bili neznanje mislio sam da se ruke dobijaju samo njihovim radom,a tu je bilo ukljuceno rame,nisam imao pojma ni sta je to,ni da ima 3 glave nista....Kosi bench sam pola godine izostavljao misleci da je nebitan......Mada ironija je bila sto su meni ruke od 1vog dana rasle ko blesave hihih...I jos jedan minus jeste bio sto su mi treninzi trajali po 150-180 min :D
Ali uvek sam slusao iskusnije i nikada nisam shvatao to kao nesto pogresno nego sam ih cak jurio po teretani :)
Sačuvana
Uvek spreman da pomogne na svaki nacin
jojevta
Gost
« Odgovor #18 poslato: Januar 03, 2008, 12:42:47 posle podne »

U teretanu sam usao prvi put pre nekih 7-8 godina,imada to ne bi ni nazvao pravim vezbanjem,pojma nisam imao,radio sam 4-5 istih vezbi svakog dana,a jeo sam  sam sve i svasta,a u teretani sam se naslusao svakakvih prica i ``istina``,mislio sam da je najbitnije koliko mozes da izbacis na bendzu,hehe (budala).Ali dobro,na svu srecu,danas je to skorz druga prica,regulisana ishrana pravilni treninzi,skromna suplemntacija,odmor i sve sto ide uz to...
Jednom recju - Bog blagoslovio internet,da nije njega bilo ove 3 godine ko zna gde bih zavrsio....
Sačuvana
jovo18
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1145

« Odgovor #17 poslato: Januar 03, 2008, 08:48:00 pre podne »

Da li se secate vaseg prvog dana u teretani?
Kako vam je bilo tog dana? Kako ste se snasli?
Da li sada, kad odete na trening pa vidite nekog novajliju koji se ne snalazi, priteknete u pomoc?  :)
I ju pa to je bilo pre skoro vise od 13g, ako se ne varam. Imao sam 79kg(visok 193 pa sam izgledao kao grancinca) i jeo dva puta dnevno i to rucak i veceru kada dodjem s basketa. Udjes u teretanu, mrsav ko prutic, i krenem da vezbas, a pojma nemas sta i kako. Te nedelje sam imao upale misica kao nikad u zivotu(kakav magarac, nista zivo nisam znao). Vremenom naravno ako covek hoce da uci i slusa dodje se do neophodnih informacija. Novajlijama je nezgodno pomagati posebno ako nema instruktora u teretani posto uglavnom kada skontaju da si voljan da pomognes od tvog treninga nema nista. Naravno ipak pomognem, samo pomislim kako je meni bilo.
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #16 poslato: Decembar 28, 2007, 05:49:53 posle podne »

pa slicno vec i radim, u ciklus od 5 dana samo malo drugaciji raspored...
ja sam vec dosta suv i najmanji problem mi je definicija, sustina problema je masa pored priprema.....
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #15 poslato: Decembar 28, 2007, 05:45:22 posle podne »

aj ovde cu da iznesem svoj problempa daj savet odnosno misljenje o tome...

posto se aktivno bavim fudbalom, nemam ambicije da imam puno mase, nego onako atletski (na 100m), sad je pauza i nema treninga pa radim samo teretanu i to ce trajati jos 3 nedelje (znam da je to jako kratak period) a onda pocinju pripreme sto mu dodje na jedno 2 meseca suvog trcanja sto je jako iscrpljujuce... neka moja zelja je izmedju 75-80kg na mojih 177, recimo 78kg, a suva definicija extra... ne znam kako da nabacim jos mase kad je ovo kratko jako i bojim se da cu sav da se osusim kad pocnu pripreme, s tim se mucim vec nekoliko godina....
Najbolje da pitas Lokija on je bas suv :) Bar je bio kad je slike stavljao :D
Pa pravo d ati kazem ako hoces za tri nedelje nesto vise da uradis onda ti preporucujem da sokiras organizam nekim treningom kakav do sada nisi radio...Neznam dal da probas German Volume training ili probaj da sve radis u superserijama i radi u ciklusima od po pet dana(grudi/ledja,Noge,odmor,ruke/ramena odmor pa ispocetka).Ovo ce sigurno imati efekta,e sad ako si voljan...
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #14 poslato: Decembar 28, 2007, 05:38:49 posle podne »

aj ovde cu da iznesem svoj problempa daj savet odnosno misljenje o tome...

posto se aktivno bavim fudbalom, nemam ambicije da imam puno mase, nego onako atletski (na 100m), sad je pauza i nema treninga pa radim samo teretanu i to ce trajati jos 3 nedelje (znam da je to jako kratak period) a onda pocinju pripreme sto mu dodje na jedno 2 meseca suvog trcanja sto je jako iscrpljujuce... neka moja zelja je izmedju 75-80kg na mojih 177, recimo 78kg, a suva definicija extra... ne znam kako da nabacim jos mase kad je ovo kratko jako i bojim se da cu sav da se osusim kad pocnu pripreme, s tim se mucim vec nekoliko godina....
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #13 poslato: Decembar 28, 2007, 05:32:04 posle podne »

pa jesi ti to duplo povecao masu? ju ju ju...
pa tako mu dodje :)
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #12 poslato: Decembar 28, 2007, 05:30:52 posle podne »

pa jesi ti to duplo povecao masu? ju ju ju...
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 18 upita.