TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 03:09:44 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Masa  (Pročitano 7409 puta)
Taske92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61


« Odgovor #30 poslato: Januar 30, 2012, 09:15:20 pre podne »

Možeš ubaciti kreatin monohidrat, njegovo dejstvo se odnosi prevashodno na povećanje snage, možda ćeš malo dobiti i na težin ako unosiš dosta ugljenih hidrata kroz ishranu (zbog zadržavanja vode)

ako uzimaš kreatin - 5g pre treninga i 5g posle treninga sa proteinom i vodom, preporučujem da dodaš i 20-ak grama čiste dekstroze u šejk

znam da ponavljamo kao papagaji, ali ishrana je 70% u bodibildingu... :)
hehehehe ok.... kontam za ihhranu :) hvala jos jednom :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #29 poslato: Januar 30, 2012, 09:02:06 pre podne »

Možeš ubaciti kreatin monohidrat, njegovo dejstvo se odnosi prevashodno na povećanje snage, možda ćeš malo dobiti i na težin ako unosiš dosta ugljenih hidrata kroz ishranu (zbog zadržavanja vode)

ako uzimaš kreatin - 5g pre treninga i 5g posle treninga sa proteinom i vodom, preporučujem da dodaš i 20-ak grama čiste dekstroze u šejk

znam da ponavljamo kao papagaji, ali ishrana je 70% u bodibildingu... :)
Sačuvana
Taske92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61


« Odgovor #28 poslato: Januar 29, 2012, 02:15:15 posle podne »

sada ti je primarni cilj izgradnja mišićne mase... tako da ne brini... sada neka ti to bude broj 1,  i jak trening naravno... posle kada budeš radio definiciju, onda ćeš više piletine, oslića i dr. :)


Uzgre imam jos par nedoumica.... ukoliko uz whey koji sada koristim ...inace pijem 60 gr  wheya 60% na dan.....da li ta dodam  kreatin....i da li on imam ubrzavajuceg dejstva na absorpciju proteina... :) imam dosta pitanja zaista zelim da se bavim bodybuildingom pa  ucim polako
Sačuvana
Taske92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61


« Odgovor #27 poslato: Januar 29, 2012, 03:43:19 pre podne »

sada ti je primarni cilj izgradnja mišićne mase... tako da ne brini... sada neka ti to bude broj 1,  i jak trening naravno... posle kada budeš radio definiciju, onda ćeš više piletine, oslića i dr. :)


ok hvala na pomoci,dopsta znaci u pocetku/..... :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #26 poslato: Januar 28, 2012, 05:26:55 posle podne »

sada ti je primarni cilj izgradnja mišićne mase... tako da ne brini... sada neka ti to bude broj 1,  i jak trening naravno... posle kada budeš radio definiciju, onda ćeš više piletine, oslića i dr. :)

Sačuvana
Taske92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61


« Odgovor #25 poslato: Januar 27, 2012, 05:36:11 posle podne »

Ćao,

- izbor namirnica je ok, ali ti čestitam ako ti ne dojadi nakon dve nedelje ovo :)
- prvo pitanje, gde su ovde hidrati???  ja ih nigde ne vidim sem malo sutrlijaša ili šta je to?
- ovsene pahuljice, pirinač, krompir ... ovo su hidrati koje smeš umereno da ubaciš u ishranu, pa ipak je to masa, a i nešto ti mora dati energije...  ne možeš samo na proteinu da treniraš
- meso - imaš samo piletinu i tunjevinu iz konzerve... ja bih tu ubacila goveĂ°e meso, losos, ćuretinu itd.
možeš i druge vrste riba ako voliš. Ali da ne bude konzerva svaki put.

Od suplementacije možeš uzeti klasičan kreatin monohidrat. Obavezno ubaci neki vitaminsko mineralni kompleks, za tebe bih preporučila Dymatize Super multi  2tab dnevno
ok hvala ti danas sam uzeo multi,a ovih dana cu i kreatin.... pa voleo bih da ubacim govedinu ali mi je bio problem zbog masnoce....bf mi je nekih 20 otpr
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #24 poslato: Januar 27, 2012, 08:42:27 pre podne »

Ćao,

- izbor namirnica je ok, ali ti čestitam ako ti ne dojadi nakon dve nedelje ovo :)
- prvo pitanje, gde su ovde hidrati???  ja ih nigde ne vidim sem malo sutrlijaša ili šta je to?
- ovsene pahuljice, pirinač, krompir ... ovo su hidrati koje smeš umereno da ubaciš u ishranu, pa ipak je to masa, a i nešto ti mora dati energije...  ne možeš samo na proteinu da treniraš
- meso - imaš samo piletinu i tunjevinu iz konzerve... ja bih tu ubacila goveĂ°e meso, losos, ćuretinu itd.
možeš i druge vrste riba ako voliš. Ali da ne bude konzerva svaki put.

Od suplementacije možeš uzeti klasičan kreatin monohidrat. Obavezno ubaci neki vitaminsko mineralni kompleks, za tebe bih preporučila Dymatize Super multi  2tab dnevno
Sačuvana
Taske92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61


« Odgovor #23 poslato: Januar 26, 2012, 08:28:21 posle podne »

Caos drustvo da nebih otvarao po stoti put temu mase.....ewo a postavim par pitanja....
Do leta imam neki cilj da fino izgledam, pa sam poceo sa izgradnjom mase.... uzeo sam 65% hyperwhey nutrabolicov,i imam neki sistem ishrane koji sam sam osmislio sad voleo bih par saveta oko izmene i dopune
Pre nego sto navedem moj sistem ishrane visok sam 178 imam 87 kg bf nekih 15-18 % trening 4 puta sedmicno sa 5 treningom dopunskim....

moj sistem ishrane je sledeci :

- Za doručak 4 cela jajeta i jedno belance:
- Obrok 2 - obrok posle treninga - 40g whey proteina: 20 gr dextroze
-Obrok 3 - jedna konzerva iscedjene i oprane tunjevine: 100 gr sutlijhe
- Obrok 4 - 180g pilećih prsa (pilećeg belog mesa):
-obrok 5 –jedna ocedjenja tunjevina
- Obrok 6 - 200g pilećih prsa: 200 gr kupusa
- Obrok 7 - 250g ella sira - 50 gr oraha


Moze liu ispravka ako gresm gde i kako.....
 i ima li pootrebe sada da ukljucim neki kreatin uz protein ili ce to opasti do leta
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #22 poslato: Decembar 31, 2011, 09:29:30 pre podne »

Srećom pa je i kalorično pa ta mala pakovanja budu nekako i dovoljno ;)

Heh ne volem mala pakovanja nikako :)

Takodje :D
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #21 poslato: Decembar 31, 2011, 02:01:40 pre podne »

Srećom pa je i kalorično pa ta mala pakovanja budu nekako i dovoljno ;)

Heh ne volem mala pakovanja nikako :)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #20 poslato: Decembar 30, 2011, 09:18:10 posle podne »

Srećom pa je i kalorično pa ta mala pakovanja budu nekako i dovoljno ;)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #19 poslato: Decembar 29, 2011, 10:26:29 pre podne »

proveriću ti sledeći put kad odem tamo, veće je pakovanje, jako je "sito", i sve je sirovo...
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #18 poslato: Decembar 28, 2011, 01:27:01 posle podne »

u merkatoru imate fantastičan  "studentski mix" se zove,  sve sirovo kao što i treba... kombinacija  lešnik, badem, indijski, malo suvog grožĂ°a, kikiriki... neslano, sjajno !!!!! :)

Koja je gramaza i koliko kosta? Ja kupujem ovaj Gud od 235 gr jer ne volim kad nesto tek pocnem da jedem kad ono nema vise, a kosta djavo i po...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #17 poslato: Decembar 28, 2011, 01:00:31 posle podne »

u merkatoru imate fantastičan  "studentski mix" se zove,  sve sirovo kao što i treba... kombinacija  lešnik, badem, indijski, malo suvog grožĂ°a, kikiriki... neslano, sjajno !!!!! :)
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #16 poslato: Decembar 27, 2011, 02:00:16 posle podne »

Ок, xвала на саветима :)
Још једно питање шта биx могао између оброка да једем као ужину? Ја обично једем печену соју и воће...

Po meni super opcija peceni, neslani Gud kikiriki :)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.109 sekundi sa 18 upita.