TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394573 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 03:49:38 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Zoltan Kozma)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ruke  (Pročitano 6588 puta)
Savic019
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 131


Samo trening

« Odgovor #22 poslato: Mart 21, 2013, 05:47:24 posle podne »

Pozdrav,
Evo ja da se ubacim,kod treninga bicepsa treba da pogodimo oba 2 glave:Vanjska i unutrasnja glava,sa kojim vezbama maksimalno dobro mozemo da pogodimo ove 2 glave ? Ja radim 2x nedeljno biceps. jedan trening radim Stojeci sa ez sipkom,pa scot,pa stojeci pregib bucicama i hamer a 2 trening mi je pregib u pretkolenu i pregib bucicama na kosoj klupi,svaku vezbu radim po 3 serije 12,8-10,6 ponavljanja. Jer je dobar ovakav trening ? I hteo sam da pitam,evo vec mesec-dva radim sa istom kilazom sve serije i u zadnjoj seriji vec mesec dana radim isto ponavljanja,tj nekad odradim 6 nekad 4 nekad 7 kako da povecam snagu-tezinu ? Neko kaze da ubacim super serije,negativan broj ponavljanja,al nekako ja to ne kapiram,ne razumem takav princip,moze neki savet ? Ishrana mi je skroz sredjena
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #21 poslato: Mart 22, 2012, 12:50:26 posle podne »

Jeste
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Maksim Trzin
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 946


« Odgovor #20 poslato: Mart 22, 2012, 12:03:41 posle podne »

Pa ako mene pitaš nema šanse da radiš jake treninge i da uradiš 4 vežbe za triceps osim ako samo jednu vežbu ne uradiš nešto jače, a na ostalima samo da pumpaš ponavljanja, jer ako već na prvoj odeš do otkaza na nekim serijama onda nema šanse da to ponoviš na ostalima, a da značajno ne smanjiš kilažu sa kojom radiš...a nema logike raditi sa manjom kilažom nego samo sa većom...

Poslednja serija u vezbi je do otkazivanja,a prve 2 (ili 1 ili 3..zavisi koja je vezba) su sa kilazama koje mogu podici 8 puta,a da 8. tesko 'izguram'..:)!Sta ti,Alene,definises kao jak trening..?Zanima me tvoj savet..:)!

Tako nekako, posmatraj to ovako.

Ukoliko svaku seriju ideš do otkaza nećeš uraditi mnogo serija ili ćeš praviti previše pauze izmeĂ°u serija. Obično kada ja u programu treninga kažem da se radi 6 - 8 ponavljanja mislim da se ide težinu sa kojom se može odraditi negde oko 6 ponavljanja (to je stvar osećaja koji se opet uči na sebi) i radiš tu kilažu sve dok ne odradiš 8 ponavljanja sa njom. Npr, danas uradiš jednu kilažu 6 ponavljanja i sledeći trening ideš na to da uradiš 7 ponavljanja sa tom istom kilažom i tako sve dok ne uradiš 8 ponavljanja na jednom treningu i onda recimo povećavaš kilažu. Ukoliko trening zahteva fiksni broj ponavljanja kao što je 5 x 5 onda se uvek ide na 5 ponavljanja i progresija se radi samo kroz kilažu ne kroz ponavljanja.

Jak trening je trening sa velikim težinama (naravno zavisno od snage vežbača), ali za sve početnike koji su prošli inicijalni proces adaptacije to bi bio 5x5 trening gde se odredi kilaža koja se može uraditi 5 ponavljanja i ni jedno ponavljanje više i potom se kalkuliše nekih 80 - 85% od te kilaže sa kojom se onda radi 5 serija po 5 ponavljanja. Ovo zahteva dosta od vežbača, pogotovo kada se pravilno odredi startna težina.

Većina vežbača će ipak odustati na pola ovakvog treninga iz razloga što ili nemaju u sebi tu želju da se muče ili se uplaše ovakvih treninga. Primer za to bi bilo odustajanje u pola ponavljanja bez ikakve borbe. Kod mojih vežbača borba sa tegom se ponekad dešava i po 10 sekundi sa poslednjim ponavljanjem, a za to treba biti posebno primpremljen u glavi...

Shvatio sam poentu..:)!Nisam voleo ici na tako mali broj ponavljanja u seriji,isao sam da u poslednjoj seriju uradim 6,a prethodne 8..:)!Samo nisam razumeo,radi se svega jedna vezba 5 serija po 5 ponavljanja za odabranu grupu misica..??
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #19 poslato: Mart 22, 2012, 09:18:30 pre podne »

Kod mojih vežbača borba sa tegom se ponekad dešava i po 10 sekundi sa poslednjim ponavljanjem, a za to treba biti posebno primpremljen u glavi...

Ovo si jako lepo opisao i tako je! :)
Tachno, makar ga drzhao 2 minuta necu ga spustiti, ima da ga podignem kako znam i umem :D
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #18 poslato: Mart 22, 2012, 07:13:21 pre podne »

Pa ako mene pitaš nema šanse da radiš jake treninge i da uradiš 4 vežbe za triceps osim ako samo jednu vežbu ne uradiš nešto jače, a na ostalima samo da pumpaš ponavljanja, jer ako već na prvoj odeš do otkaza na nekim serijama onda nema šanse da to ponoviš na ostalima, a da značajno ne smanjiš kilažu sa kojom radiš...a nema logike raditi sa manjom kilažom nego samo sa većom...

Poslednja serija u vezbi je do otkazivanja,a prve 2 (ili 1 ili 3..zavisi koja je vezba) su sa kilazama koje mogu podici 8 puta,a da 8. tesko 'izguram'..:)!Sta ti,Alene,definises kao jak trening..?Zanima me tvoj savet..:)!

Tako nekako, posmatraj to ovako.

Ukoliko svaku seriju ideš do otkaza nećeš uraditi mnogo serija ili ćeš praviti previše pauze izmeĂ°u serija. Obično kada ja u programu treninga kažem da se radi 6 - 8 ponavljanja mislim da se ide težinu sa kojom se može odraditi negde oko 6 ponavljanja (to je stvar osećaja koji se opet uči na sebi) i radiš tu kilažu sve dok ne odradiš 8 ponavljanja sa njom. Npr, danas uradiš jednu kilažu 6 ponavljanja i sledeći trening ideš na to da uradiš 7 ponavljanja sa tom istom kilažom i tako sve dok ne uradiš 8 ponavljanja na jednom treningu i onda recimo povećavaš kilažu. Ukoliko trening zahteva fiksni broj ponavljanja kao što je 5 x 5 onda se uvek ide na 5 ponavljanja i progresija se radi samo kroz kilažu ne kroz ponavljanja.

Jak trening je trening sa velikim težinama (naravno zavisno od snage vežbača), ali za sve početnike koji su prošli inicijalni proces adaptacije to bi bio 5x5 trening gde se odredi kilaža koja se može uraditi 5 ponavljanja i ni jedno ponavljanje više i potom se kalkuliše nekih 80 - 85% od te kilaže sa kojom se onda radi 5 serija po 5 ponavljanja. Ovo zahteva dosta od vežbača, pogotovo kada se pravilno odredi startna težina.

Većina vežbača će ipak odustati na pola ovakvog treninga iz razloga što ili nemaju u sebi tu želju da se muče ili se uplaše ovakvih treninga. Primer za to bi bilo odustajanje u pola ponavljanja bez ikakve borbe. Kod mojih vežbača borba sa tegom se ponekad dešava i po 10 sekundi sa poslednjim ponavljanjem, a za to treba biti posebno primpremljen u glavi...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Maksim Trzin
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 946


« Odgovor #17 poslato: Mart 21, 2012, 08:56:29 posle podne »

Pa ako mene pitaš nema šanse da radiš jake treninge i da uradiš 4 vežbe za triceps osim ako samo jednu vežbu ne uradiš nešto jače, a na ostalima samo da pumpaš ponavljanja, jer ako već na prvoj odeš do otkaza na nekim serijama onda nema šanse da to ponoviš na ostalima, a da značajno ne smanjiš kilažu sa kojom radiš...a nema logike raditi sa manjom kilažom nego samo sa većom...

Poslednja serija u vezbi je do otkazivanja,a prve 2 (ili 1 ili 3..zavisi koja je vezba) su sa kilazama koje mogu podici 8 puta,a da 8. tesko 'izguram'..:)!Sta ti,Alene,definises kao jak trening..?Zanima me tvoj savet..:)!
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #16 poslato: Mart 21, 2012, 07:09:38 pre podne »

Pa ako mene pitaš nema šanse da radiš jake treninge i da uradiš 4 vežbe za triceps osim ako samo jednu vežbu ne uradiš nešto jače, a na ostalima samo da pumpaš ponavljanja, jer ako već na prvoj odeš do otkaza na nekim serijama onda nema šanse da to ponoviš na ostalima, a da značajno ne smanjiš kilažu sa kojom radiš...a nema logike raditi sa manjom kilažom nego samo sa većom...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Maksim Trzin
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 946


« Odgovor #15 poslato: Mart 20, 2012, 11:55:52 posle podne »

Ruke se mogu lako oporaviti jer su mali mišić, ali duplo treninga ne značu duplo napretka...biće pre da ne treniraš nešto posebno jako pa i zato slabije napreduješ...

Radim poprilicno 'teske' treninge,forsiram maksimalne kilaze koje mogu pravilno da uradim,bez 'varanja'..imam prijatelja koji mi asistira kada otkazem poslednji,pa da ga izguram..:)!Radim 12 serija za biceps a isto i za triceps,ne idem preko toga,mali su misici..:)!Biceps 3 vezbe,triceps 4 vezbe..:)!Svaki savet i komentar je dobrodosao..:)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #14 poslato: Mart 20, 2012, 05:14:36 posle podne »

Ruke se mogu lako oporaviti jer su mali mišić, ali duplo treninga ne značu duplo napretka...biće pre da ne treniraš nešto posebno jako pa i zato slabije napreduješ...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Maksim Trzin
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 946


« Odgovor #13 poslato: Mart 20, 2012, 12:32:41 posle podne »

To moze biti ispravno ali i ne mora pa i opet krajnji ishod zavisi od dosta faktora.Ishrana i odmor su jedan od najvaznijih.Svako od nas drugacije reaguje ali ako tvrdis da si odmoran onda probaj tako pa vidi rezultate.

Hvala Zoltane..:)!Osecam se odmoran,jos i tezine za nijansu mogu da povecam..:)!Pokusacu tako jedno mesec-dva,pa cu videti..:)!Mislio sam da se necu moci oporaviti za 3 dana,pa 4. trening,ali dobro ide..;)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #12 poslato: Mart 20, 2012, 11:57:06 pre podne »

To moze biti ispravno ali i ne mora pa i opet krajnji ishod zavisi od dosta faktora.Ishrana i odmor su jedan od najvaznijih.Svako od nas drugacije reaguje ali ako tvrdis da si odmoran onda probaj tako pa vidi rezultate.
Sačuvana
Maksim Trzin
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 946


« Odgovor #11 poslato: Mart 20, 2012, 11:23:54 pre podne »

Da ne otvaram novu temu,hteo sam ovde da pitam..Posto su mi ruke za nijansu slabija partija gornjeg dela tela,odlucio sam ih raditi umesto 1 u 7 dana,2 puta u 8 dana (znaci svaki 4. dan)..!Ja se osecam odmornim da radim tako i imam snage..al' ako to ne valja da batalim..;)!Hvala unapred
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #10 poslato: Decembar 29, 2011, 03:12:44 posle podne »

Ok :)
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #9 poslato: Decembar 29, 2011, 03:08:53 posle podne »

Mislim na kiriakos-ov post :D
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
neskeubica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 77


« Odgovor #8 poslato: Decembar 29, 2011, 03:07:31 posle podne »

tek sam poceo da ga radim...javljam rezultate....
Sačuvana
nebojsa tosic
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 19 upita.