TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 03:30:34 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 68 69 [70] 71 72 ... 166 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: No Explode - Xpand - Nano Vapor-i ostali NO  (Pročitano 497487 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #1447 poslato: Mart 11, 2011, 04:32:20 posle podne »

Ajd, pa javi kako je bilo, Vule. :)
Sačuvana
Pegazeka
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48


« Odgovor #1446 poslato: Mart 11, 2011, 04:16:04 posle podne »

pola sata pre treninga u 3-4 deci vode. sasvim lepo radi :)
Sačuvana
Vule~
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 341


« Odgovor #1445 poslato: Mart 11, 2011, 03:55:01 posle podne »

Uzeo sam kesicu hot blood-a  da probam  posto jos nisam probavao no reaktore, pa jel bi mogao neko da mi  kaze kako se pije, ako moze sto brze jer treba krenuti u teretanu :D
i kre alkain onda ne pijem?
Sačuvana
deskecar
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 487


« Odgovor #1444 poslato: Mart 11, 2011, 02:52:54 posle podne »

hot blod daje solidnu pumpu..
Sačuvana
Vule~
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 341


« Odgovor #1443 poslato: Mart 11, 2011, 12:05:51 pre podne »

Bas tako :D
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #1442 poslato: Mart 10, 2011, 11:44:07 posle podne »

Auh, šta si sad sve rekao... :D Bolje da ne komentarišem. :D :D
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #1441 poslato: Mart 09, 2011, 12:55:25 posle podne »

kakvu pumpu ima nano vapor ?probao sam xplode dobar je ...

Probao sam ga i dobar je.
Sačuvana
Onlnat
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74


« Odgovor #1440 poslato: Mart 09, 2011, 10:36:58 pre podne »

kakvu pumpu ima nano vapor ?probao sam xplode dobar je ...
Sačuvana
vaso
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33

« Odgovor #1439 poslato: Mart 07, 2011, 02:33:05 posle podne »

ko zna koliko puta sam radio ekg na sisitematskim pregledima i nino mi nikad nije rekao da ima bilo kakav problem.da li imam sportsko srce,moguce,tolike god bavljenja kosarkom i vjezbanja u teretani.ali pitanje je koji sportista nema?ja mislim da mi se prije moze desiti nesto usled velikih naprezanja organizma a da ne unosim ama bas nista od suplemenata.
Sačuvana
kicblo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #1438 poslato: Mart 07, 2011, 10:25:01 pre podne »

ako niste sigurni kji NO, uzmite 2 kesice nano vapora i trebalo bi da ga osetite ;)
Sačuvana
*Milos*
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 101


« Odgovor #1437 poslato: Mart 05, 2011, 04:49:27 posle podne »

Osobe keje imaju Uvecano srce(sportsko srce) i suplmentacija sa No
Ja Imam sportsko srce,i dobijam preporuke da nesmem da pijem NO.
Mislim da ima dosta ljudi koji i ne znaju da imaju uvecano srce ...
Kakav je rizik unosenja L Arginina...I ostalih dodataka kod No u ovom slucaju?





SINDROM SPORTSKOG SRCA

Uticaj fizičke aktivnosti na organizam dosada je mnogo puta i sa više aspekata analiziran, s obzirom na brojne promene koje nastaju usled njenog sprovoĂ°enja i to zavisno od vrste i intenziteta. Neke od tih promena su ustanovljene i u kvantitavnom i u kvalitativnom smislu, meĂ°utim još uvek ima onih koje nisu. Uopšteno govoreći, one mogu biti cirkulatorne, morfološke, metaboličke, neurohormoralne i psihološke. Usporava se srčana frekvenca, smanjuje se arterijski krvni pritisak, kako sistolni, tako i dijastolni, povećava se fizički radni kapacitet i postiže brži oporavak posle akutnih opterećenja. Srčana potrošnja kiseonika u naporu je manja, što povećava srčanu rezervu, a pumpna funkcija srca poboljšana. Povećava se prokrvljenost skeletnih mišića, poboljšava insulinska rezistencija, lipidni status (kako smanjenjem telesne mase i preraspodelom masti u organizmu, tako i povećanim dejstvom enzima koji učestvuju u metabolizmu masti), smanjuje adhezivnost trombocita. Fizička aktivnost dovodi do smanjenja simpatičke i povećanja parasimpatičke aktivnosti. Smanjeno je ekscesivno izlučivanje adrenalina u bilo kom stresu. Povećava se i električna stabilnost miokarda. TakoĂ°e, pod uticajem sportskog treninga povećava se emocionalna stabilnost, smanjuje agresivnost i depresija, a povećava motivisanost i adaptabilnost.

Sposobnost organizma da ostvari fizičku aktivnost velikog intenziteta je zasnovana na funkcionisanju niza organa i organskih sistema, ali kardiovaskularni sistem ima centralnu ulogu u ovom procesu. Da bi se aktivnim mišićima dopremila dovoljna količina kiseonika pri ponavljanim naporima velikog intenziteta srce podleže morfološkim, funkcionalnim i elektrofiziološkim promenama, koje su nazvane “sindromom sportskog srca” ili samo sportskim srcem, tj. atletskim srcem.  

Pojam “sportskog srca” je uveo 1899. godine švedski doktor S. Henschen, s obzirom da su u to vreme polemike u vezi ovog fenomena već naveliko uzele maha. Dr Hope,  jedan od najvećih autoriteta u izučavanju bolesti srca 19. veka, je u to vreme objavio da ne poznaje tako originalnu bolest srca, kao što je ona izazvana intezivnim veslanjem.

''Sportsko srce '' je i pored brojnih postojećih znanja fenomen nedovoljno istražen, kako u anatomskom i funkcionalnom smislu, tako i sa aspekta njegovog odnosa prema zdravlju. Ono često podrazumeva ''sivu zonu'' izmeĂ°u zdravlja i bolesti, dakle područje nepoznato i podložno različitim tumačenjima, a dokaz da je to tako su iznenadne smrti sportista koje se često dešavaju.

Definiše se kao skup morfoloških i funkcionalnih karakteristika srca koje se razvijaju tokom vremena pod uticajem sportskog treninga. Odlikuje se povećanjem srca u celini, sa povećanjem njegovih šupljina i debljine srčanog mišića, kao i povećanjem ekonomičnosti srčanog rada u miru i u uslovima fizičkog opterećenja sa proširivanjem njegovih maksimalnih funkcionalnih kapaciteta.

Razvoj fenomena sportskog srca pod uticajem treninga ima za cilj povećanje ukupnog funkcionalnog kapaciteta organizma, gde je uloga srca najznačajnija. Povećanu radnu efikasnost srce ostvaruje sniženjem srčane frekvence, jer brze kontrakcije troše više energije; proširenjem komora, jer isti volumen krvi može biti istisnut iz srca manjom kontrakcijom, sa manjim gubitkom energije kroz frikciju i tenziju; i povećanjem debljine srčanog mišića koja mora da prati proširenje komora da bi se tenzija srčanog zida održala u granicama normale, jer se tako sprečava patološka dilatacija i remodeling srca, što je uvod u slabost srčanog mišića.

Morfološke, funkcionalne i elektrofiziološke promene karakteristične za sportsko srce

Morfološke adaptacione promene karakteristične za sportsko srce su različite za različite tipove fizičkog opterećenja. Kod kontinuiranog dinamičkog vežbanja, koje karakterišu ritmičke izotoničke kontrakcije velikih mišićnih grupa, a čiji je rezultat vidljivo kretanje u prostoru, mišići se ponašaju kao mišićna pumpa, vraćajući krv u srce, najviše ga opterećujući volumenom krvi koja u njega pristiže (primeri ovakve fizičke aktivnosti bili bi trčanje, plivanje i vožnja bicikla).  Najupadljiviji je nalaz povećanog volumena srca, sa posledičnim povećanjem debljine zida. Za razliku od dinamičkih sportova, statički sportovi koji se karakterišu produženim izometričkim mišićnim kontrakcijama visokog intenziteta, te ne dovode do vidljivog pomeranja tela, ali zato rezultuju znatnim povišenjem srednjeg arterijskog pritiska usled pritiska kontrahovanog mišića na zid krvnog suda i opterećuju srce pritiskom u cirkulatornom sistemu (promer dizanje tegova). Rezultat ovoga je povećanje debljine srčanog zida i ono nije praćeno povećenjem dijametra srčanih šupljina. Važno je napomenuti da je usled ovoga kod dinamičkih sportova ukupni radni kapacitet organizma, u smislu izdržljivosti, znatno veći nego kod statičkih sportova koji predominantno razvijaju snagu pojedinih mišićnih grupa. Ovaj radni kapacitet organizma, ili aerobna sposobnost, se meri potrošnjom kiseonika pri maksimalnom naporu.

Image

Slika 1. Odnos debljine srčanog mišića i dijametra srčanih šupljina kod dinamičkog vežbanja, netreniranih osoba i statičkog vežbanja

Dijametar srčanih šupljina je kao adaptacioni odgovor na fizičku aktivnost, prema sumirajućim rezultatima većine studija, povećan za oko 10% u odnosu na sedentarnu populaciju, sa prosečnom vrednošću od oko 54 mm, što je još uvek u okviru granica normale postavljenih za opštu populaciju (gornja granica ≤ 54mm). MeĂ°utim, vrednosti veće od 60 mm su ipak retke kada je zdravo sportsko srce u pitanju.

Debljina srčanog mišića je u proseku veća za 15 – 20% u odnosu na sedenarnu populaciju, i prema većini studija iznosi oko 10.5 mm, sa svega 1% onih koji prelaze vrednost od 12 mm koja se smatra gornjom granicom ovog parametra za opštu populaciju. Zdravo sportsko srce ima najčešće debljinu zida manju od 13 mm. Najveće vrednosti pripadaju veslačima i kanuistima.

Važno je napomenuti da je u sportskoj kardiologiji jedan od najznačajnijih faktora koji razlikuje zdravo sportsko od bolesnog srca simetričnost srčanih promena, kao i koncentričnost remodelinga. Asimetričnost i ekscentrični remodeling (proširenje komora ne prati debljanje srčanog mišića) govori u prilog patološkog stanja.

Ukupna masa leve komore je prema većini studija za 45 – 50% veća kod sportista u odnosu na sedentarnu populaciju, ali ipak njene vrednosti su kod svega 15 – 25% sportista veće od kriterijuma za hipertrofičnu kardiomiopatiju, oboljenje koje je najčešći uzrok iznenadnih srčanih smrti u sportu

Minimalno vreme treniranja potrebno za razvoj promena karakterističnih za sportsko srce je 6 nedelja, a regresivne promene nastupaju već nakon nakon jedne nedelje netreniranja.

Razlike u karakteristikama sportskog srca žena i muškaraca itekako postoje. Smatra se da su dimenzije leve komore kod sportskog srca žena za 11% manje nego kod muškaraca iste sportske discipline, godina, stepena utreniranosti i telesne mase; debljina zida je 23% manja, a masa leve komore za čak 31%.

Interesantan je podatak da se adaptacione promene karakteristične za sportsko srce mogu videti i u veoma ranoj mladosti. Ove promene su viĂ°ene i kod dece stare 5 godina.

Genetski faktori imaju uticaja kada je u pitanju povećanje mase leve komore pod uticajem sportskog treninga.    

Najveće promene dimenzija srca daju sportovi kao što su biciklizam, plivanje, veslanje i vožnja kajaka. Za razliku od njih, sportovi kao što su trčanje i ronjenje imaju mali uticaj na dimenzije srca. Važno je spomenuti da 80% sportova daje promene i dijametra i debljine zida leve komore.

Pumpna sposobnost srca i sposobnost srca da se puni krvlju je prema većini studija nepromenjena kod sportista u odnosu na sedentarnu populaciju. Ova činjenica je veoma važna u razlikovanju sportskog srca od različitih patoloških stanja, koja se gotovo uvek manifestuju poremećajima ove funkcije. Odnos brzine ranog i kasnog punjenja leve komore mora biti veći od jedan, a pokazao se kao najsnažniji nezavisni prediktor ukupnog funkcionalnog kapaciteta organizma.

Elektrofiziološke promene karakteristične za sportsko srce podrazumevaju promene ritma srca, kao i promene provoĂ°enja, što se manifestuje promenama u EKG-u. Usporen srčani rad je prisutan kod preko pola svih sportista koji treniraju dinamičke sportove. Zabeležena je frekvenca od čak 25 udara u minuti (normalna vrednost za zdravu sedentarnu populaciju je od 60 – 100 udara u minuti). TakoĂ°e, kod sportista su uobičajene i neke vrste aritmija i blokovi u provoĂ°enju, koji se uglavnom gube tokom fizičke aktivnosti. TakoĂ°e, prekid treniranja ponekad vodi normalizaciji srčanog rada i nalaza u EKG-u.  Osovina srca je često pomerena udesno, a i ukupna voltaža talasa na EKG – u je kod sportista veća.

S obzirom da je iznenadna srčana smrt u sportu veliki problem, veoma je važno da se otkriju zdravstveni poremećaji još na početku bavljenja fizičkom aktivnošću, jer se veliki broj tih poremećaja pogoršava tom aktivnošću, neki garantuju veoma loše sportske rezultate, a neki dovode do iznenadnih smrti. Kako su najčešći uzroci iznenadnih smrti kardiološkog porekla, važno je za sportske lekare da dobro poznaju karakteristike sportskog srca, te da prepoznaju eventualno maskirano oboljenje koje u sportu može imati fatalne posledice. Kao rešenje za sprečavanje mogućnosti iznenadnih smrti sportista nameće se sprovoĂ°enje obaveznih pregleda sportista, kako pre početka bavljenja sportom, tako i tokom perioda treniranja i takmičenja.




http://www.sportskamedicina.net/index.php?option=com_content&task=view&id=56&Itemid=42
« Poslednja izmena: Mart 05, 2011, 04:54:59 posle podne od strane *Milos* » Sačuvana
Promene životnog stila će uticati da Vam bude bolje i da izgledate bolje!
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #1436 poslato: Mart 05, 2011, 04:09:32 posle podne »

Sportsko srce vs. NO reaktori ???

??
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
*Milos*
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 101


« Odgovor #1435 poslato: Mart 05, 2011, 12:56:01 posle podne »

Sportsko srce vs. NO reaktori ???
Sačuvana
Promene životnog stila će uticati da Vam bude bolje i da izgledate bolje!
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #1434 poslato: Mart 03, 2011, 01:01:54 pre podne »

i jos samo da mi pomognes koji No da uzmem posto nemam iskustva sa njima.uzimao sam skoro attack ali je on vise creatinski proizvod.razmisljao sam o shocku za pocetak,sta mi savjetujes,mozda neki drugi?


I ja sam pio attack...ok je preparat ali svakako dosta slabiji od vecine NO na trzistu.
Ja sam najvise zadovoljan bio sa Xpand Xtreme Pump a posebno me odusevio Super Charge! Xtreme
Shock Therapy™ mi se isto solidno pokazao,ali mi ukus nije odgovarao,Nano Vapor Pro Series mi se
pokazao ok,ali sam iskreno ocekivao vise od njega,a Super Pump me bas dosta razocarao.

Ovo nisu opste smernice,vec moje licno iskustvo sa ovim preparatima...a da napomenem da se u praksi stalno desava
da razliciti ljudi reaguju razliciti na ove preparate.....mozda tebi super pump bude odlican..ili ti shock ima ekstra ukus...
« Poslednja izmena: Mart 03, 2011, 01:04:41 pre podne od strane PANSPORT BEOGRAD » Sačuvana
   
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #1433 poslato: Mart 03, 2011, 12:50:22 pre podne »

pitao sam zato sto kod nekih NO pise da se mogu uzimati i u dane kad se ne trenira u teretani npr super pump.ja cu piti kako kazete samo prije teretane, to je 4puta sed i jos kad imam ut mada sam skoro svaki dan i u sali ali mislim da tada nema tolike potrebe za tim.uzecu i whey koji cu piti posle teretane a kada je ne radim mozda je najbolje pred spavanje sa nekim multivitaminom ili mozda u toku dana kad lose jedem.trudim se da imam dobru ishranu,ipak je ona najbitnija kod ljudi koji kombinuju teretanu sa jos nekim sportom,u mom slucaju kosarkom a da suplemente uzimam u nekim manjim kolicinama cisto da me pomognu.

svaki proizvodjac bi voleo da sto pre potrosis preparat i samim tim sto pre kupis novo pakovanje.
U dane pauze mozes uzeti i bilo koji kreatin cisto radi odrzavanja.
skoro svi NO u sebi imaju podosta kofeina i ostalih stimulunsa koje je bespotrebno uzimati ako nece nakon toga trenirati...a to isto vazi
i za glavni sastojak svakog NO,tj,Arginin-akg.
Sačuvana
   
Stranice: 1 ... 68 69 [70] 71 72 ... 166 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.316 sekundi sa 18 upita.